Skocz do zawartości
IGNORED

Kondycjoner - co zmienia w brzmieniu?


Markus77

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu kondycjonera. Ile do systemu może wnieść kondycjoner? Co się poprawia? Na co zwrócić uwagę przy wyborze kondycjonera bo na rynku jest nawet spory wybór takich urządzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie Xindak XF-200 zamula dzwiek,obcina gore pasma i zamazuje fakture dzwieku.Natomiast z IsoTek-iem Solus jest rozdzielczo i z powietrzem ale dzwiek troche taki na sterydach .Wybralem droge bez kondycjonera bo wg. mnie jest najnaturalniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w salonie kondycjonery Gigawatta i poprawa jest bardzo wyraźna na wysokich tonach. Są pełniejsze, barwniejsze, bardziej przestrzenne.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereotypowy pogląd jest taki:

kondycjonery czy też listwy z filtrami są dobre do źródeł ale mogą zamulać wzmacniacze, do tych dobre są listwy bez żadnych zabezpieczeń ale z bdb okablowaniem(np. szyny/lite druty wewnątrz listwy) + dobra sieciówki z obu stron.

 

Kondycjonerów nigdy nie testowałem, ale - w rejonach budżetowych - porównywałem kiedyś filtrowaną listwę Supry i "gołą" Sun Audio i ta druga była zdecydowanie lepsza i do dziś ją posiadam. Niedługo znowu sobie ją potestuję, bo mój nowy wzmacniacz all-in-one ma zasilacz typu laptokowego, który chcę wymienić na słynnego Tomanka. Teoretycznie listwa "audiofilska" nie powinna już być potrzebna - ale posłuchamy/zobaczymy.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze wszelkimi kondycjonerami mam jak najgorsze doświadczenia. Mam tu na myśli spowolnienie dźwięku wzmacniaczy czy końcówek. Dobra listwa jak najbardziej i tak jak dzarro mam jak najlepsze zdanie o Sun Audio. Ale tam nie ma filtracji, więc też nie każdemu przypasuje. Tak więc złotego środka nie znajdziesz. Bo go nie ma!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze wszelkimi kondycjonerami mam jak najgorsze doświadczenia. Mam tu na myśli spowolnienie dźwięku wzmacniaczy czy końcówek. Dobra listwa jak najbardziej i tak jak dzarro mam jak najlepsze zdanie o Sun Audio. Ale tam nie ma filtracji, więc też nie każdemu przypasuje. Tak więc złotego środka nie znajdziesz. Bo go nie ma!

Niektórzy Fachowcy twierdzą,że wzmacniacz ma być podłączony do ściany...reszta toru do kondycjonera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiliśmy podłączając końcówkę Accuphase A-45 ale własnie po podłączeniu do dedykowanego gniazda w kondycionerze scena się ułożyła przez co instrumenty powróciły na właściwe miejsce. Wg mnie trzeba próbować. I zostawić optymalnie najlepsze rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Jesli ktos jest zainteresowany bardzo dobrym urzadzeniem zasilającym to polecam to urzadzenie ktore sam użytkuje z powodzeniem czyli DB4. U mnie zasila odtwarzacz Levinsona No390s i Wile Jazz i sprawdza sie lepiej niz Xindak,Enerr ,Shunyata i ostatnio testowany Wile Mocarz. Poza Xindakiem ,reszta urzadzen w cenach od 7 do 10 tys a DB4 to koszt 3 tys zl. Kosztuje mniej niz polowe tego co inne a w dodatku sprawia ,ze system gra jeszcze lepiej niz w przypadku polaczenia z wymienionymi urzadzeniami. Jak ktos jest zainteresowany wypozyczeniem na 2 tyg i przetestowaniem tego u siebie,dajcie znac. Pomogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Jesli ktos jest zainteresowany bardzo dobrym urzadzeniem zasilającym to polecam to urzadzenie ktore sam użytkuje z powodzeniem czyli DB4. U mnie zasila odtwarzacz Levinsona No390s i Wile Jazz i sprawdza sie lepiej niz Xindak,Enerr ,Shunyata i ostatnio testowany Wile Mocarz. Poza Xindakiem ,reszta urzadzen w cenach od 7 do 10 tys a DB4 to koszt 3 tys zl. Kosztuje mniej niz polowe tego co inne a w dodatku sprawia ,ze system gra jeszcze lepiej niz w przypadku polaczenia z wymienionymi urzadzeniami. Jak ktos jest zainteresowany wypozyczeniem na 2 tyg i przetestowaniem tego u siebie,dajcie znac. Pomogę.

 

Wlasnie jestem na etapie szukania kondycjonera. Biore po uwage tylko polskie konstrukcje.

Czytalem o mocarzu wille oraz db4.

Testowalem wczesniej pasywne listwy i wszyatkie zamulaja dzwiek az do przesady.

Jaka roznica miedzy mocarzem a db4??

Calosciowo??

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Db4 niczego nie zamula,wrecz przeciwnie. Nie wplywa tez negatywnie na dynamike co jest dosc powszechna cecha urzadzen zasilajacych. Od Mocarza gra bardziej przestrzennie i szczegółowo,tworzy lepsza grasacje anow i ogólną plastyke a najbardziej rozni sie tym ,ze nie skraca wybrzmien jak Mocarz. Tu Db4 pokazuje ,ze dzwieki w przestrzeni nie wygaszaja sie w tych momentach co na Mocarzu. Wybrzmiewaja dluzej co pieknie przeklada sie na oddanie akustyki nagrań chociazby.

 

Wypozycz sobie Db4 i sprawdz. Raczej nie oddasz go juz :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam listwę z Sonus Oliwa i polskiego Heliona i moim zdaniem brzmienie jest ok i na pewno je poprawia

 

Tak, listwa NA PEWNO POPRAWIA BRZMIENIE, wie jak ma być lepiej i dokonuje poprawek.

Mistrzostwo świata normalnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam listwę z Sonus Oliwa i polskiego Heliona i moim zdaniem brzmienie jest ok i na pewno je poprawia

Sonus Oliwa nawet nie widzialem na oczy ale Heliona mialem u siebie. Faktycznie daje poprawe brzmienia wzgledem zasilania prosto ze sciany ale w sumie to bardzo proste urzadzenie i jego dzialanie choc pozytywne,jest skromne na tle tego co robia Enerr ,Mocarz a tym bardziej Db4. Z tym ostatnim mialem zresztą okazje Heliona porownac. Dzialanie Heliona jest na poziomie kondycjonerow Xindaka z okolic 3 tys zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu kondycjonera. Ile do systemu może wnieść kondycjoner? Co się poprawia? Na co zwrócić uwagę przy wyborze kondycjonera bo na rynku jest nawet spory wybór takich urządzeń.

 

Ile wniesie to zależy od jakosci kondycjonera i samego systemu z reszta kabli w kego obrebie.

 

Dobry kondycjoner w dobrze skonfigurowanym systemie poprawi rozdzielczosc, gradacje planow na scenie, lokalizacje zrodel pozornych , na plus pojdzoe glebia sceny, przestrzennosc, uspokoi brzmienie, poprawi muzykalnosc , nada wiekszej kultury dzwiekowi, poprawi dynamike, wybrzmienia, moze wydobyc nowe dzwieki z utworow , moze itd. W systemie gdzie najslabszym ogniwem i mocno odstajacym od reszty toru jest zasilanie moze wniesc duzo wiecej niz inny element toru, na ktorym kosztem kondycjonera przeznaczone bylyby pieniadze.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wniesie to zależy od jakosci kondycjonera i samego systemu z reszta kabli w kego obrebie.

 

Dobry kondycjoner w dobrze skonfigurowanym systemie poprawi rozdzielczosc, gradacje planow na scenie, lokalizacje zrodel pozornych , na plus pojdzoe glebia sceny, przestrzennosc, uspokoi brzmienie, poprawi muzykalnosc , nada wiekszej kultury dzwiekowi, poprawi dynamike, wybrzmienia, moze wydobyc nowe dzwieki z utworow , moze itd. W systemie gdzie najslabszym ogniwem i mocno odstajacym od reszty toru jest zasilanie moze wniesc duzo wiecej niz inny element toru, na ktorym kosztem kondycjonera przeznaczone bylyby pieniadze.

 

Ciekawe, że producenci audio...nie wpadli na to by przestać montować układy zasilania, stabilizacji i filtracji skoro takie cuda potrafi robić...sprzęt o poważnej nazwie, takiej jak "kondycjoner"...który jest de facto przetwornikiem...którego, nazwijmy to praca...znowu i tak jest przetwarzana przez układy filtrujące, prostujące i stabilizujące urządzeń...takich jak wzmacniacze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawe, że producenci audio...nie wpadli na to by przestać montować układy zasilania, stabilizacji i filtracji skoro takie cuda potrafi robić...sprzęt o poważnej nazwie, takiej jak "kondycjoner"...który jest de facto przetwornikiem...którego, nazwijmy to praca...znowu i tak jest przetwarzana przez układy filtrujące, prostujące i stabilizujące urządzeń...takich jak wzmacniacze...

Wypozycz sobie najpierw tego typu urzadzenie,dobre urzadzenie i wyprobuj a potem sie ,,zastanawiaj"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos jest zainteresowany bardzo dobrym urzadzeniem zasilającym to polecam to urzadzenie ktore sam użytkuje z powodzeniem czyli DB4. U mnie zasila odtwarzacz Levinsona No390s i Wile Jazz i sprawdza sie lepiej niz Xindak,Enerr ,Shunyata i ostatnio testowany Wile Mocarz. Poza Xindakiem ,reszta urzadzen w cenach od 7 do 10 tys a DB4 to koszt 3 tys zl. Kosztuje mniej niz polowe tego co inne a w dodatku sprawia ,ze system gra jeszcze lepiej niz w przypadku polaczenia z wymienionymi urzadzeniami. Jak ktos jest zainteresowany wypozyczeniem na 2 tyg i przetestowaniem tego u siebie,dajcie znac. Pomogę.

 

DB4? Czy to pelna nazwa czy w kulki lecisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że producenci audio...nie wpadli na to by przestać montować układy zasilania, stabilizacji i filtracji skoro takie cuda potrafi robić...sprzęt o poważnej nazwie, takiej jak "kondycjoner"...który jest de facto przetwornikiem...którego, nazwijmy to praca...znowu i tak jest przetwarzana przez układy filtrujące, prostujące i stabilizujące urządzeń...takich jak wzmacniacze...

 

dlatego z regoły wzmacniacze zaleca sie podlaczac do sciany, a takie rzeczy jak transort, dac, pre do filtracji, tam gdzie moc nie jest potrzebna a jedynie czysty prad.

Bede testowal to bd4 u siebie, to moze napisze jak to u mnie zadzialalo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż db4 i db4.

Można prosić o jakiś link, namiar na sklep itd. Bo w sieci informacji praktycznie żadnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie do kupienia w salonie audio w Zielonej Gorze. Kontaktujcie sie z kolegą Ajacz,wlascicielem salonu lub bezposrednio z producentem. Jak ktos jest zainteresowany ,pisac na skrzynke. Podam mamiary. Producent wypozycza go na 2-3 tyg wiec kazdy moze sobie sprawdzic jego dzialanie we wlasnym systemie.

Tak ,nazywa sie tylko DB4. Ale nie wazne jak sie nazywa. Wazne jak dziala a o tym mapisalem juz na forum sporo. Swietny sprzet. Szczerze polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem kiedyś mojego Heliona koledze. Powiedział, że jak zagotował wodę podłączając czajnik do Heliona to od razu herbata miała lepszy smak :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyczyłem kiedyś mojego Heliona koledze. Powiedział, że jak zagotował wodę podłączając czajnik do Heliona to od razu herbata miała lepszy smak :)

 

Naczesany czy zawsze trollujesz powazne rozmowy ludziem ktorych naprawde interesuje temat czy tylko dzisiaj, widze ze masz 50 postow na koncie ciekawe czy wszystkie z takimi bez sensu wypowiedziami jak ta??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczesany czy zawsze trollujesz powazne rozmowy ludziem ktorych naprawde interesuje temat czy tylko dzisiaj, widze ze masz 50 postow na koncie ciekawe czy wszystkie z takimi bez sensu wypowiedziami jak ta??

Mam 46 lat. Pewnych pojęć nie rozumiem. Dlatego poczytałem co to tzw. trollowanie:

Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.

Pisząc o czajniku, pomyślałem o dodaniu odrobiny humoru do wątku. No ale Ty oczywiście musiałeś dorzucić coś od siebie.

Oj szkoda słów na Ciebie. Ortografii byś się nauczył.

PS (Postscriptum - dla bart-azazel)

Kondycjoner ma wpływ na brzmienie systemu. Przynajmniej mój za 1000 zł miał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sory, ale forum jest pelne ludzi ktorzy pisza nie w temacie co tylko im do glowy w dalej chwili przyjdzie a pozniej musisz rolowac strone za strona zanim dowiesz sie czegos konkretnego.

 

ps. mam dysleksje i nie widze bledow a do tego pisze bardzo szybko... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam 46 lat. Pewnych pojęć nie rozumiem. Dlatego poczytałem co to tzw. trollowanie:

Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.

Pisząc o czajniku, pomyślałem o dodaniu odrobiny humoru do wątku. No ale Ty oczywiście musiałeś dorzucić coś od siebie.

Oj szkoda słów na Ciebie. Ortografii byś się nauczył.

PS (Postscriptum - dla bart-azazel)

Kondycjoner ma wpływ na brzmienie systemu. Przynajmniej mój za 1000 zł miał.

To byloby lepiej napisac cos konstruktywnego w temacie niz zasmiecac go powyzszym wpisem. Humorzaste watki sa i mozna pisac w nich do woli.

 

No to sory, ale forum jest pelne ludzi ktorzy pisza nie w temacie co tylko im do glowy w dalej chwili przyjdzie a pozniej musisz rolowac strone za strona zanim dowiesz sie czegos konkretnego.

 

ps. mam dysleksje i nie widze bledow a do tego pisze bardzo szybko... ;)

Dokladnie tak jest. Szukasz czegos konkretnego a tu trzeba czytac strony z pogaduszkami o dupie Maryni. Zwlaszcza w takim konkretnym temacie jak ten ,waznym zagadnieniu jakim jest niewątpliwie zasilanie.

 

Poza tym tego rodzaju wpisow spodziewalbym sie po mlodszej czesci forumowego spoleczenstwa .

Bart,jak sprawdzisz DB4 u siebie ,skrobnij trzy zdania na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwlaszcza w takim konkretnym temacie jak ten ,waznym zagadnieniu jakim jest niewątpliwie zasilanie.

 

 

Bezdyskusyjna racja!!!

 

... pod warunkiem, że pod pojęciem "zasilanie" rozumiemy to, co znajduje się po stronie uzwojeń wtórych transformatora/transformatorów w ZASILACZU danego urządzenia domowego audio.

Wszystko czego urządzenie domowego audio potrzebuje "wcześniej" - to napięcie 230V (+/- 10%) o częstotliwości 50 Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawe, że producenci audio...nie wpadli na to by przestać montować układy zasilania, stabilizacji i filtracji skoro takie cuda potrafi robić...sprzęt o poważnej nazwie, takiej jak "kondycjoner"...który jest de facto przetwornikiem...którego, nazwijmy to praca...znowu i tak jest przetwarzana przez układy filtrujące, prostujące i stabilizujące urządzeń...takich jak wzmacniacze...

 

 

Producenci raczej za duzo filtrow nie montuja. Nie oplaca im sie to.

 

Dyskusji nad tym czy kondycjoner dziala ja nie podejmuje. Mozna opisac ktory i ile daje, jakie zmiany nastepuja ale przepychac sie nad tym czy to voodop czy nie , to dla mnie kopanie sie z koniem.

 

Odpowiedzialem autorowi wątku na zadane przez niego pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Niebawem trafi do mnie na testy flagowy kondycjoner manufaktury DB ,model Db5 . Zobaczymy czy okaze sie jeszcze lepszy w dzialaniu niz Db4? Wiem ,ze producent wprowadzil kilka zmian. Czy istotnych to sie okaze w odsluchach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.