Skocz do zawartości
IGNORED

Krell kav 400xi czy inny ?


kamil79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten krell jest wart zainteresowania?Czy mozecie polecic jakis wzmacniacz w cenie 5-7k?Uzywany oczywiscie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł czas na zmiany,dlugo coplandy gościły nawet bardzo.Czy kav400xi gra inaczej niz kav 300i?Bo kav

300i to zupelnie nie moje granie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym ten Krell ma grać, cena 5,5tyś jeśli oryginał jest do zaakceptowania

To może być znajomość na długie lata jeżeli oczywiście przypasuje Tobie brzmieniowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj w klubie Krella, wszystko tam jest napisane w temacie. Znajdziesz tam też takie informacje, że 400xi jest trudniejsza w odpowiednim spasowaniu w systemie niż KAV-300i, co nie wróży nic dobrego dla Ciebie ponieważ 300i nie przypadła Ci do gustu jak sam napisałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez piszcz4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem 400xi przez jakiś czas w rezerwowym systemie. To jest suche, beznamiętne granie z twardym i równie bezbarwnym basem. Takiego grania nie polecam nawet wrogowi. Zero wyrafinowania, gładkości czy miękkości typowy tranzystorowy jazgotnik. Jeśli KAV300i Ci się nie podoba to 400xi jest jeszcze gorszy. WT40II zrobiła z niego mokrą plamę. Lampa przegrala jedynie dynamiką basu. Cała reszta to przepaść. Zwłaszcza z nowymi dali to będzie męczarnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakimi kolumnami to gralo, ale u kumpla z Dynaudio nie ma żadnej twardości, a nawet jest poducha. Az za bogato na basie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie,kav 300i przy porownaniu z coplandem własnie tak wypadł-sucho i beznamiętnie wyroznial sie tylko lepszą kontrolą basu.Myslalem go właśnie z dyniami sprobować ale chyba jednak poszukam jakiejs lampy.Dzięki panowie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Ja słuchałem KAV300i z Dynkami i grało to przepięknie, separacja, stereofonia i scena bajeczka, brakowało mi tylko niskiego zejścia na basie

Z Usherami, wszystko extra, no wymiata, Spendor poezja

Ale jak Copland zdecydowanie pobił KAV300i to odpuść Krella

 

 

To jest suche, beznamiętne granie z twardym i równie bezbarwnym basem. Takiego grania nie polecam nawet wrogowi. Zero wyrafinowania, gładkości czy miękkości typowy tranzystorowy jazgotnik.

 

A z czym to grało tak wrednie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie,kav 300i przy porownaniu z coplandem własnie tak wypadł-sucho i beznamiętnie wyroznial sie tylko lepszą kontrolą basu.Myslalem go właśnie z dyniami sprobować ale chyba jednak poszukam jakiejs lampy.Dzięki panowie

Jak się raz zasmakuje dobrej lampy to nie ma odwrotu.

 

A z czym to grało tak wrednie :)

Na codzień słuchałem go z ML Prodigy później Odyssey. Elektrostat obnażył ten piecyk okrutnie.

Kupił go człowiek do AP Virgo i szybko się pozbył :) Może z jakimiś przymulaczami na membranie z butelki pet da się tego słuchać. Wyrafinowania i wybrzmień i tak nie będzie. Jedynie uszy trochę odetchną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś od Unison Research? Chociaż ten Copland to podobno bardzo, bardzo fajny piecyk. Ciekawe co go u autora wątku pokona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem KAV400xi dośc długo z B&W (7NT a potem 804N). Źródło - Meridian G08. Było bardzo dobrz i pamietam, że radośnie spędzałem długie godziny na odsłuchach. Kontrola, power, przestrzeń. Jako ciekawostkę dodam, że (choć może ktoś uzna że po prostu jestem głuchy) pchany chęcią aby było lepiej i wiedziony generalną audiofilską wiedzą - zdecydowałem się mając tegoż KAV400xi na zakup Accuphase E408 (o ile pamietam). Accu przyjechał, podłączyłem, Krell fuj w kąt. Słucham jeden, drugi, trzeci dzień - oj aj jaki ten Accu wspaniały i audiofilski i złoty. Czwartego dnia dla pewności że Accu ma zostać podłaczyłem Krella z powrotem. Hmm. Słucham slucham a tu w sumie brzmi niegorzej. Hmm. Accu wrócił do Nautiliusa. Ale kupiłem Accu E550, no ale to była zupełnie inna bajka.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie zrazilem do cta 405a bo trafil mi sie lagodnie mowiac nie uczciwy sprzedawca ale jednak to byl moj dzwiek i jednak nie ma co kombinowac.Jak ktos ma namiary na jakiegos pewnego coplanda 405a to prosze o namiary

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszam strasznie wiem,ale tak sobie mysle jeszcze przegladając allegro i taki pomysl mam na system beltlab epoca 3 do tego focus 160 i za zrodlo arcam cd23 .Czy to moze ciekawie zagrac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten krell jest wart zainteresowania?Czy mozecie polecic jakis wzmacniacz w cenie 5-7k?Uzywany oczywiscie

Jesli Ci sie uda kupic egzemplarz w dobrym stanie to nic tylko brac. Nie widze konkurencji dla tej konstrukcji w kwocie 5-7 tys. Ostatnio jeden z kolegow z forum byl u mnie ze swoim ASR Emitter,zacna konstrukcja za grubo ponad 20 tys i po posluchaniu u mnie wlasnie 400xi zaczal szukac 400tki. To bez watpienia jeden z najlepszych wzmacniaczy do 20 tys zl . Moj egzemplarz w bardzo dobrym stanie sprzedalem za 6 tys. Praktycznie brak sladow uzytkowania ,nienaprawiany i nie grzebany. Trudno takie znalezc ale jak Ci sie uda to bedzie to sprzet wart kazdej wydanej zlotowki.

Nie wiem gdzie mieszkasz ale jak cos to zapraszam do siebie na odsluch tej maszyny ,w systemie dobranym pod niego wlasnie.To wspanialy wzmak na forach 90%informacji na jego temat to stek bzdur. Jest wymagajacy w doborze pozostalych elementow bo to neutralny wzmak. Jesli sie jednak w tej kwestii postarasz ,bedziesz bardzo zadowolony,wrecz zaskoczony a koledzy Cie odwiedzajacy beda Ci go zazdroscic. Moze byc najtanszym elementem systemu. U mnie przepracowal ponad 6lat i z bolem serca sie z nim rozstalem. Sprzęt na lata. Moja szczera rekomendacja.

 

Używałem 400xi przez jakiś czas w rezerwowym systemie. To jest suche, beznamiętne granie z twardym i równie bezbarwnym basem. Takiego grania nie polecam nawet wrogowi. Zero wyrafinowania, gładkości czy miękkości typowy tranzystorowy jazgotnik. Jeśli KAV300i Ci się nie podoba to 400xi jest jeszcze gorszy. WT40II zrobiła z niego mokrą plamę. Lampa przegrala jedynie dynamiką basu. Cała reszta to przepaść. Zwłaszcza z nowymi dali to będzie męczarnia.

Wszystko co tu napisales to bzdura. Jesli jestes zwolennikiem misiowatego grania z zamulonym basem, przekoloryzowanym brzmieniem to nie wypowiadaj sie na temat takich urzadzen jak 400xi. Jesli wlaczyles go jeszcze w tor stworzony pod lampe to gratuluje pomyslu . Nic dziwnego ,ze piszesz takie bzdety na jego temat. Moglbym Ci udowodnic w 5 min ,ze wszystko co tu napisales nie pokrywa sie z rzeczywistoscia.Mialem go troche dluzej niz Ty ,bo ponad 6lat i system dobrany pod niego. To synergiczne polaczenie ,gotowy przyklad systemu podany na tacy.

Ten wzmacniacz jest kompletny . Nie jest suchy,ostry ,jazgotliwy. Ma i barwy i wypelnienie i gra w sposob bardzo wyrafinowany. Ktos kto opisuje to urzadzenie tak jak Ty ,nie ma na jego temat pojecia. Jest to skrajnie krzywdzacy przypadek opinii o urzadzeniu ,powstalej z przyczyn banalnych wrecz. Mianowicie tak neutralnego urzadzenia jakim jest 400 ,nie wrzuca sie w system zbudowany pod urzadzenia lampowe. 400jest na tyle wyrafinowana ,ze bez mrugniecia okiem wytknie Ci blad w doborze chocby jedego kabelka a co dopieru kilku bledow w doposowaniu reszty. A tak z pewnoscia bylo w Twoim przypadku.

Choc ja juz sprzedalem ,to jest jeszcze u mnie i mozna jej u mnie w dedykowanym systemie posluchac. Gwarantuje ,ze zagra nawet miekko ,obficie ,czasem wrecz lampowo i analogowo o ile takie bedzie nagranie. To wspaniala maszyna dla ludzi ktorzy oczekuja troszke wiecej w muzyce i graniu niz otulajacej kolderki w misiowym wydaniu granej na jedna modłe. To precyzja,dynamika,kontrola i neutralność .To sprzet wygajacy atencji w konfiguracji i zadania sobie troche trudu przy niej ale jesli spelnisz pewne warunki nie znajdziesz lepszego wzmaka do 20 tys. I gwarantuje ,niczego mu nie brakuje. Jesli zagral u Ciebie tak jak piszesz to tylko dlatego ,ze cala reszta toru tak zagrala. On wzmocnil tylko sygnal i uslyszales co masz. Nie uslyszales 400tki.

 

Nie wiem z jakimi kolumnami to gralo, ale u kumpla z Dynaudio nie ma żadnej twardości, a nawet jest poducha. Az za bogato na basie.

Bo pokazuje charakter kolumn i reszty.

 

Jeszcze raz napisze,to neutralny wzmacniacz. Daje sie modelowac na rozne sposoby poprzez odpowiedni dobór urzadzen i okablowania. Jesli dobierzecie do niego miekko ,cieplo brzmiace urzadzenia czy kabelki , 400 pójdzie w ta stronę i wyciagnie z nich wszystko co najlepsze. Jest bardzo obiektywna. No i jest zdecydowanie lepsza niz 300i. Mialem oba. 400 goruje zdecydowanie chyba w kazdym aspekcie. U mnie stworzyla wspanialy duet z Cec 51xr . Polecam wykorzystanie toru xlr . Dopiero na symetrycznym polaczeniu gra na 100%.

Przejscie z Cec na Levinsona No390s pokazalo jak wybitna to konstrukcja w swoim przedziale cenowym. Tak dobre zrodlo uwolnilo dalsze poklady wyrafinowania w kazdym aspekcie. Do tego stopnia ,ze w bezposrednim porownaniu Moon 600tka nie potrafila pokazac nad nim swojej wyzszosci a ASR Emitter musial skapitulowac bo okazal sie zwyczajnie slabszym brzmieniowo wzmacniaczem. Bede Cie namawial przynajmniej do posluchania go ale w nie jakims przypadkowym systemie. To najczestrzy blad jaki ludzie z nim popełniają. Przyklad kolegi Szymona jest wymowny i niestety nagminny. Takie podejscie to brak podejscia wlasnie.

 

Byc moze bedziesz musial zrobic wymiane calej reszty ,dopasowujac od nowa wszystko powoli pod 400tke ale zapewniam ,ze warto to zrobic. Odwdzieczy Ci sie wspanialym naturalnym ,neutralnym i obiektywnym graniem o wysokim wyrafinowaniu w ktorym niczego Ci nie zabraknie. W moim systemie gral zjawiskowo zważywszy na przedzial cenowy z jakiego pochodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzmanie Drogi kwintesencję Twojego doświadczenia i oryginalnego gustu podał już kolega Roxi w poniższym poście. Nie będę się powtarzał. Ja się nie znam ja tu tylko sprzątam. Nie przejmuj się moją opinią, gdzie mi tam do Twojego doświadczenia. Nawet nie miałem topowych kabli Wile. Przecież wszyscy wiedzą, że 400xi to mistrz barwy, gładkości i dociążenia. Bardzo wyrafinowane urządzenie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się iż rzekomy krell zniknął z allegro więc nie ma co bić piany panowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Pewnie że nie ma co bić piany , trzeba go osobiście posluchać i najlepiej byłoby to zrobić tam gdzie można go skonfigurować z kilkoma kolumnami i żródłami dzwięku .

 

Słuchałem tego wzmacniacza krótko z Dac Krell , transport Teac Vrds + duże kolumny Diy , grało moim zdaniem " średnio na jeża "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.