Skocz do zawartości
IGNORED

AMPLIFON SET140


Szymon1

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to możliwe przy takich gigantach?

 

Tak jak pisałem wyżej. Nie chcę tu w żadnym wypadku skrzywdzić właściciela systemu bo słuchaliśmy tylko jednego przypadkowego kawałka. SVART tam więcej metalu słuchał to powie coś więcej.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się nie przyznawaj, bo ostatnio koledzy stawiając Ciebie jako przykład jechali po Trennerach jak po burej suce. ;-)

Pozdro.

 

Jacek znasz mnie przecież :-) ja to Grzegorz :-)

 

Mnie się Twój system 2,5 roku temu bardzo podobał a było to już na Trenerach bez beryla jeszcze jako super tweteer . Pamiętam rozmowę jak mówiłeś ze chłopaki stwierdzili że nośności przydałoby się więcej ,tego im brakowało . Mnie się taki przekaz podobał , to był 2014 rok. Tym bardziej jestem ciekaw wrażeń po doszlifowani systemu . Przez ten czas wiele się zmieniło w moich zabawkach ,punkt odniesienia zmienia się także . Pamiętam doskonale jak podłączałeś po Reimyo wzmacniacz Accuphase 550 czy 560 ,w każdym razie A klasowy Accu .Rożnica spora i wyraźna na korzyść Twojego .

 

Pytałeś jak granie u pmcomp ,sam wiesz ze mnie prezentacja przekonała ,stwierdziłeś że niemożliwe żeby przekaz pmcompa mi się podobał i Twój także .Tym bardziej chcę Twojego doszlifowanego systemu posłuchać ,szczery jestem to wiesz .Jak się ogarnę z robotą bo tej jest sporo to wybieram się na 3 dni do stolicy ,albo zarezerwują hotel i tydzień spędzę ,posłucham więcej u kolegów ze stolicy :-)

 

Tzw. "monobloki pana Maćka" na lampach GM70. Z czasem okazało się, że ich rzeczywistym konstruktorem (elektroniki) był/jest pan Waldek (a pan Maciek robił obudowy i nawijał trafa głośnikowe) i stąd zmiana nazwy na MPW. Jest o nich kilka wątków na forum, ale dość starych, więc pewnie nie znajdziesz przez wyszukiwarkę...

 

Piotrek osobiście bodaj w 2003 lub 2004 roku zawitałem do Kaim-u z McGyverem ,wizyta na zaproszenie Andrzeja i kupiłem osobiście z rąk Maćka W. monobloki na 6C33 .Już wtedy stały monobloki na GM70 .

 

Całą historię kto robił obudowy a kto elektronikę znam od tamtego czasu :-) Nie czytam dokładnie wszystkiego nie wiedziałem że zostały przechrzczone ,trzymałem się pierwotnych nazw MPM, a produkty w całości p.Waldka łącznie z obudowami nazywałem MPW .Przecież dla moich klientów chyba 3lub 4 preampy zamówiłem od p.Waldka którego bardzo cenię i On to wie,to człowiek jak Amplifon skromny z ogromną wiedzą i jak doprecyzowałem czego oczekuje od jego preampu wysłuchał i zrobił to co chciałem .A konsultacje są z nim szybkie i to człowiek z talentem.

 

A nie pod "Super-Faberami"? Coś tak mi kołacze w głowie. 3.7 grały częściej właśnie na tych monoblokach lampowych (z tymi grały bardzo dobrze i wiele osób tak twierdzi, chyba najlepiej właśnie z nimi), ale nie GM'kach - chłopaki być może potwierdzą lub sprostują.

 

Darek masz na myśli te Fabery w obudowach TDL RTL3 robione przez Sonus Olivę na 18-tkach Revelatora i 9700 ?

 

Tak Stary najczęściej monobloki na 6B4G podłączył pod nie ,jako ze były relatywnie łatwym obciążeniem dla nich . Monobloki zanim je Stary używał były u nas na Śląsku na przeglądzie w Katowicach ,serwisant znany .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek masz na myśli te Fabery w obudowach TDL RTL3 robione przez Sonus Olivę na 18-tkach Revelatora i 9700 ?

 

Tak Stary najczęściej monobloki na 6B4G podłączył pod nie ,jako ze były relatywnie łatwym obciążeniem dla nich . Monobloki zanim je Stary używał były u nas na Śląsku na przeglądzie w Katowicach ,serwisant znany .

SVARTowi raczej chodziło o moje olbrzymie Szymon Fabery :)

O monoblokach na 6B4G nie musisz mu mówić bo ma je obecnie u Siebie.

 

Ale miało być o SET 140 . To produkt wyczynowy w zasadzie z dużym sukcesem wodę z ogniem łączy .Przecież to nie produkt komercyjny ,gdzie ktoś powie ,można to samo zrobić z kilkunastu lamp KT 150 na kanał . Nic bardziej mylnego ,Andrzej wypożycza SET-a ,jeżeli macie dobry system możecie posłuchać SET-a 140 .Dynamika bardzo dobra ,choć to SET i porównywaliśmy bezpośrednio do Amplifona WM 300 ,to te drugie w istocie dynamit ,ale dynamika i szybkość oraz wypełnienie basu SET 140 jest bardzo dobre .Prawdziwość średnicy ,jej gładkość i wysycenie lekko ale była po stronie SET 140 ,to jednak SE a takie układy grają muzykę najwierniej.

Z oczywistych względów porównanie WM300 i SET140 w jednym systemie mogło mieć miejsce wyłącznie u mnie. Także proszę się odnieść do brzmienia całości systemu. Granie prawie jak z Trennerów :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Ale chyba nie powiesz, że u Rafała na WM300 system jest zestrojony pod "określony rodzaj muzyki". Tam właściwie gra (prawie) wszystko. Gdy byłem u niego na odsłuchu to tylko metal się wysypał.

 

Niczego takiego nie napisałem. Moje wrażenia z gościny u Rafała możecie przeczytać w wątku S16hz. Powtórzę, że grało baaaardzo dobrze i nie zauważyłem, aby na czymś się specjalnie wyłożyło.

 

SVART tam więcej metalu słuchał to powie coś więcej.

 

Metal grał z mięsem, masą, dynamiką, czyli tak, jak powinien. Rush niezbyt lubię, ale i takt są słabo nagrani.

 

Darek masz na myśli te Fabery w obudowach TDL RTL3 robione przez Sonus Olivę na 18-tkach Revelatora i 9700 ?

 

Nie, Szymon-Fabery, które teraz posiada inny forumowicz, zresztą Szymon, który zdaje się mieć wiedzę o wszystkim i wszystkich :) ... już widzę to napisał. TDL grały na górze głównie z Phastami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Szymon-Fabery, które teraz posiada inny forumowicz. TDL grały na górze głównie z Phastami.

 

Moja ostatnia wizyta u Starego była wtedy kiedy nie było jeszcze Szymon Faberów ,potem przyjechały i umawiałem się ze dwa razy z Piotrem na odsłuch ,czasu nie było a potem PIotra już nie było wśród nas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Lepiej się nie przyznawaj, bo ostatnio koledzy stawiając Ciebie jako przykład jechali po Trennerach jak po burej suce. ;-)

Pozdro.

Ojtam , tylko obrazowo zwróciliśmy uwagę na braki w Dziale Kontroli Jakości T&F ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojtam , tylko obrazowo zwróciliśmy uwagę na braki w Dziale Kontroli Jakości T&F ;))

I co z tym basem ,głośnik jak patelnia a niskiego basu nima :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto posiada teraz moje Szymon Fabery PRZYZNAĆ SIĘ SZYBKO jak na spowiedzi !!!

 

Jeszcze tego nie wiesz?! Nie wierzę, musisz wylać aktualnych informatorów :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Sly;) i powoli tnie je scyzorykiem ..hi, hi .

Coś sugerujesz? :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, Grynio, ale on nie lubi już ostatnio pomysłodawcy Szymon Faberów.

Zaraz dostaniesz ban za atak personalny na założyciela wątku :)

Do tego jak zwykle wkopałeś kolejnego kolegę. Z Gryniem gadam na pw więc proszę się nie wcinać.

Dobrze, że do Maków 601 dołączyły kolumny. To zgrany tandem.

 

U ciebie niski bas jest?

Skolka ugodna. Mam dwa moduły niskotonowe i mogę się w nim kąpać :)))

Akurat obfite basiszcze to najtańsza i najprostsza część systemu.

 

Moźe się teraz zemścić na Szymonie ..wysłać mu scyzoryk ?;)

Już się boję żeby nie zaczął strzelać z gumek maskownicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skolka ugodna. Mam dwa moduły niskotonowe i mogę się w nim kąpać :)))

Akurat obfite basiszcze to najtańsza i najprostsza część systemu.

Ale czy gra spójnie z elektrostatami? Oto jest pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruję ja to wiem...hi, hi .

A wiesz, że dzisiaj mnie zaczęło łupać w kolanie hahaha

 

Ale czy gra spójnie z elektrostatami? Oto jest pytanie.

Nie wiem nie znam się, nie zwracam uwagi na spójność. Przecież to rzecz ogólnie wiadoma :)

Słucham głownie disco w polo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymijająca odpowiedź.

Wybacz ale czy mój system ma dla Ciebie jakieś szczególne znaczenie? Może na początek zajmij się własnym hajendem bo ponoć cinko to śpiewa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz ale czy mój system ma dla Ciebie jakieś szczególne znaczenie? Może na początek zajmij się własnym hajendem bo ponoć cinko to śpiewa :)

Nawiązuję tylko do wyśmiewania się z basu Trennerów. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet z analogu nie gra :)

U mnie najlepiej słucha się Rush w samochodzie ;)

 

No Ok, Ok. Myślałem jednak, że taki wypasiony system załatwi sprawę.

Oczywiście realizacji skopanej nie da się uratować (chyba, że remasteringiem).

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

A wiesz, że dzisiaj mnie zaczęło łupać w kolanie hahaha

 

.

 

Bo wiosna idzie Panie Kapitanie :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,stwierdziłeś że niemożliwe żeby przekaz pmcompa mi się podobał i Twój także

 

Wiesz dlaczego? To są dość różne w domenie nasycenia dźwięku, oparte o papier światy i akceptacja obydwu świadczy tylko o tym, iż masz bardzo szeroki margines akceptacji. ;-) My z Piotrkiem (pmcomp) podczas spotkań natychmiast proponujemy sobie nawzajem drobne korekty, ale i tak każdy idzie swoją drogą. Mało tego, nawet się tolerujemy. ;-)

Ok. Koniec rozmywania tematu.

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.