Skocz do zawartości
IGNORED

AMPLIFON SET140


Szymon1

Rekomendowane odpowiedzi

Nie to wersja V1.1 u Rafała :)

Moje masz w pierwszym poście tego wątku.

 

Tak myślałem czegoś mi było brak. z tym że też pięknie.

 

ale kto pyta ten wielbłądzik

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kota ale pomyślę nad zakupem.

Ja przygarnąłem z ulicy ratując zwierzakowi życie. Okazał się przemiłym, wdzięcznym stworzonkiem.

Polecam rozważyć zaniechanie kupowania a zamiast tego przygarnięcie z ulicy bądź ze schroniska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis wyjatkowo zachecajacy, jedyny maly minus to odslodzenie, ktore akurat lubie. Ale zapewne jakies geste zrodlo wyrownaloby wszystko lub popchnelo w, jak to piszesz, ulubiona strone. Dzieki za recenzje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paranoiczne obciążenie.

Rzekłbym nieludzkie, za to skuteczność na przyzwoitym poziomie :)

 

Opis wyjatkowo zachecajacy, jedyny maly minus to odslodzenie, ktore akurat lubie. Ale zapewne jakies geste zrodlo wyrownaloby wszystko lub popchnelo w, jak to piszesz, ulubiona strone. Dzieki za recenzje.

Żeby nie tracić szybkości i rozdzielczości to może jakieś cieplejsze paczuszki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przygarnąłem z ulicy ratując zwierzakowi życie. Okazał się przemiłym, wdzięcznym stworzonkiem.

Polecam rozważyć zaniechanie kupowania a zamiast tego przygarnięcie z ulicy bądź ze schroniska.

Popieram i od lat zwierzaki do mnie trafiaja tylko w ten sposob.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem SET 140 w Staszowie. Warto jechać przez całą Polskę, naprawdę. Mój SET42 to była miłość od pierwszego wejrzenia, a SET140 to już niestety dyskretny urok pożądania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło czyta się temat, w którym występują tylko dwie osoby posiadające opisywane urządzenie, do tego jednym z nich jest jego Twórca, daje to w końcu równe szanse pozostałym dyskutantom...

 

 

Wzmacniacze mają przed sobą dobre perspektywy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale oni sami się pchają do dyskusji.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Po to jest forum dyskusyjne :)

Wbrew pozorom trochę osób już je słuchało. Może Grzesiek coś napisze, słuchał ich w dwóch systemach.

Misio kiedy nas odwiedzisz?

 

Słyszałem SET 140 w Staszowie. Warto jechać przez całą Polskę, naprawdę. Mój SET42 to była miłość od pierwszego wejrzenia, a SET140 to już niestety dyskretny urok pożądania.

Jak miło Cię widzieć, miłośnik elektrostatów i Amplifonium w jednej osobie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłośnik elektrostatów dzięki tobie Szymonie. Połączyłem SET 42 z Theosami choć mi odradzano, ale jednak spróbowałem i się zakochałem. Coś dziś kochliwy jestem przez te Walentynki :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem SET140 dwukrotnie (a właściwie to nawet trzy razy). Pierwszy raz jakoś w połowie 2015 roku u Starego Audiofila. Zagrało to wtedy kiepsko - brakowało "czystości" dźwięku, było sucho i wrzaskliwie. Co najdziwniejsze - nawet gorzej niż wcześniej SET42 w tym samym miejscu. No ale Stary miał specyficzny system - wiadomo jak długo "dosładzał" swoje GM-ki, żeby mu zagrało. Od tamtej pory myślałem, że trwale wyleczyłem się z lamp 833A/GU-48, ale potem miałem okazję posłuchać ich dwa razy u Sly'a - najpierw na Focalach Grande Utopia EM, a następnie na TAD Reference One. To już była zupełnie inna bajka. I chociaż - jak dla mnie - nadal mogłyby mieć więcej wysycenia i barwy na średnicy, to ich przejrzystość (a przede wszystkim "czystość góry" pasma), budowanie sceny (wszerz i w głąb), no i porażająca dynamika (chociaż w tym systemie obsługiwały tylko średnicę i górę, bo za bas odpowiadały końcówki Accu) nie pozostawiały nic do życzenia. Wyczynowe, hi-endowe granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem miałem okazję posłuchać ich dwa razy u Sly'a - najpierw na Focalach Grande Utopia EM, a następnie na TAD Reference One.

Na których ci się bardziej podobało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno porównywać po jakimś czasie, na innym źródle i innych płytach - ale chyba na TAD-ach. Wydawało mi się, że jest spokojniej i "równiej", był "krótszy" bas i precyzyjniejsza lokalizacja pozornych źródeł dźwięku. Ale mogła w tym mieć swój udział także "dzielonka" Accuphase 950. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również miałem okazję posłuchać u slya na Utopiach SET 140 z Accu na basie, mogę tylko potwierdzić opinię Twonka, wyczynowy dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Trudno porównywać po jakimś czasie, na innym źródle i innych płytach - ale chyba na TAD-ach. Wydawało mi się, że jest spokojniej i "równiej", był "krótszy" bas i precyzyjniejsza lokalizacja pozornych źródeł dźwięku. Ale mogła w tym mieć swój udział także "dzielonka" Accuphase 950. ;-)

TAD Ref One ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem SET140 dwukrotnie (a właściwie to nawet trzy razy). Pierwszy raz jakoś w połowie 2015 roku u Starego Audiofila. Zagrało to wtedy kiepsko - brakowało "czystości" dźwięku, było sucho i wrzaskliwie. Co najdziwniejsze - nawet gorzej niż wcześniej SET42 w tym samym miejscu. No ale Stary miał specyficzny system - wiadomo jak długo "dosładzał" swoje GM-ki, żeby mu zagrało. Od tamtej pory myślałem, że trwale wyleczyłem się z lamp 833A/GU-48, ale potem miałem okazję posłuchać ich dwa razy u Sly'a - najpierw na Focalach Grande Utopia EM, a następnie na TAD Reference One. To już była zupełnie inna bajka. I chociaż - jak dla mnie - nadal mogłyby mieć więcej wysycenia i barwy na średnicy, to ich przejrzystość (a przede wszystkim "czystość góry" pasma), budowanie sceny (wszerz i w głąb), no i porażająca dynamika (chociaż w tym systemie obsługiwały tylko średnicę i górę, bo za bas odpowiadały końcówki Accu) nie pozostawiały nic do życzenia. Wyczynowe, hi-endowe granie.

 

Znam chyba doskonale SET 140 :-). Wiele odsłuchów organizowaliśmy przy udziale SET 140 . Nie było mnie u Św.P. Starego Audiofila gdzie SET 140 nie wypadł dobrze .Ale Piotrek wiesz Stary Audiofil konfigurował swoje GM70 pod Thiele a wiem po rozmowach z p.Waldkiem w jakim kierunku poszło brzmienie jego GM-ek które jak wiadomo wykonywał p.Waldek. U Waldka bywałem wiele razy słuchałem tych GM-ek one brzmieniem bardziej przypominały 300B z dopaloną dynamiką lecz wszystko po stronie przesadnej muzykalności i spowolnienie dźwięku po to aby Thiele zaczęły w końcu grać .A i tak do końca nie grały ,chyba dużo lepsze brzmienie było z monobloków na 6B4G - 4 lampy na kanał -wiele osob chyba się z tym zgodzi bywając u Starego Audiofila.

 

Ale miało być o SET 140 . To produkt wyczynowy w zasadzie z dużym sukcesem wodę z ogniem łączy .Przecież to nie produkt komercyjny ,gdzie ktoś powie ,można to samo zrobić z kilkunastu lamp KT 150 na kanał . Nic bardziej mylnego ,Andrzej wypożycza SET-a ,jeżeli macie dobry system możecie posłuchać SET-a 140 .Dynamika bardzo dobra ,choć to SET i porównywaliśmy bezpośrednio do Amplifona WM 300 ,to te drugie w istocie dynamit ,ale dynamika i szybkość oraz wypełnienie basu SET 140 jest bardzo dobre .Prawdziwość średnicy ,jej gładkość i wysycenie lekko ale była po stronie SET 140 ,to jednak SE a takie układy grają muzykę najwierniej.

 

Co do osoby Andrzeja P. Jeżeli ktoś miał możliwość go poznać to wie że to skromny człowiek dysponujący ogromem wiedzy na tematy związane z jego pracą i jego pasją zarazem .Człowiek genialny do współpracy, człowiek z którym zrobiliśmy wiele wspólnych systemów gdzie Andrzej skrupulatnie projektował i testował nowe rozwiązania we wzmacniaczach po to aby finalnie złożyć znakomity zestaw audio .(zainteresowani wszystkie te aspekty pracy znają).

 

W Polsce Andrzej sam sprzedaje wzmacniacze ,pośrednik na rynku polskim potrzebny nie jest przy jednostkowej sprzedaży SET -ów 140 i 42 .

 

Za granicą owszem ,potrzebna jest sensowna logiczna i przemyślana strategia co do wdrożenia do obiegu produktu z manufaktury polskiej i żeby na tym coś zarobić oprócz dostarczenia wybitnego produktu na rynek i zmierzyć się tym samym z szeroko rozwiniętym marketingiem produktów w podobnych cenach:-)

 

Nie jeden dystrybutor duży chciałby taki produkt za granicą wziąć w dystrybucję ale jak ktoś prowadzi podobną działalność wie z jakimi marżami ma do czynienia .Pewne wyceny produktu są po prostu nieopłacalne ,stąd tyle produktów na rynku gdzie ceny finalne wysokie ,a wartość materiałowa bardzo uboga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-15230-0-68184700-1487228697_thumb.jpg

post-15230-0-76467700-1487228745_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Studio16Hertz

Musisz wpaść wreszcie do mnie i posłuchać moich MPM/W. Zupełnie inne granie - choć, oczywiście, też nie w pełni neutralne. ;-) A Andrzejowi kibicuję od co najmniej 12 lat, bo mniej więcej wtedy po raz pierwszy się spotkaliśmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba dużo lepsze brzmienie było z monobloków na 6B4G - 4 lampy na kanał -wiele osob chyba się z tym zgodzi bywając u Starego Audiofila.

 

Eee tam. W obu przypadkach Thiele były niewysterowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Studio16Hertz

Musisz wpaść wreszcie do mnie i posłuchać moich MPM/W. Zupełnie inne granie - choć, oczywiście, też nie w pełni neutralne. ;-) A Andrzejowi kibicuję od co najmniej 12 lat, bo mniej więcej wtedy po raz pierwszy się spotkaliśmy.

 

Piotrek przyjadę ,dawno już nie byłem w Warszawie ,a chciałbym posłuchać trzech kolumn „Waszej spółki '' MPM -y ,a także systemu po upgrade Jacka (umki) ,tylko muszę się zaanonsować wcześniej i na 2 dni pojechać do stolicy .U pmcomp-a na ostatniej wizycie analog mnie powalił.

Chce tego zestawu jeszcze raz posłuchać ze szpulakami .

 

Eee tam. W obu przypadkach Thiele były niewysterowane.

 

A to prawa push pulle 4x6B4G rady i tak nie dawały Thielom,było natomiast lepiej niż z GM-ki MPW pod Thiele .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek przyjadę ,dawno już nie byłem w Warszawie ,a chciałbym posłuchać trzech kolumn „Waszej spółki '' MPM -y ,a także systemu po upgrade Jacka (umki)

 

Lepiej się nie przyznawaj, bo ostatnio koledzy stawiając Ciebie jako przykład jechali po Trennerach jak po burej suce. ;-)

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to te MPM-y ?

Tzw. "monobloki pana Maćka" na lampach GM70. Z czasem okazało się, że ich rzeczywistym konstruktorem (elektroniki) był/jest pan Waldek (a pan Maciek robił obudowy i nawijał trafa głośnikowe) i stąd zmiana nazwy na MPW. Jest o nich kilka wątków na forum, ale dość starych, więc pewnie nie znajdziesz przez wyszukiwarkę...

P.S. Przepraszam za offtop, wróćmy może do Amplifona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Piotrek wiesz Stary Audiofil konfigurował swoje GM70 pod Thiele

 

A nie pod "Super-Faberami"? Coś tak mi kołacze w głowie. 3.7 grały częściej właśnie na tych monoblokach lampowych (z tymi grały bardzo dobrze i wiele osób tak twierdzi, chyba najlepiej właśnie z nimi), ale nie GM'kach - chłopaki być może potwierdzą lub sprostują.

 

Nie było mnie u Św.P. Starego Audiofila gdzie SET 140 nie wypadł dobrze .

 

Chłopaki próbowali jest ustawić w różnych konfiguracjach z "Super-Faberami" i nie chciałby zagrać. Mi też nie przypadło do gustu niestety. Być może w innym miejscu jest turbo-dobrze jak piszecie. Kwestia tylko taka, że np. Szymon słucha określonego rodzaju muzyki i ma specjalnie pod to skrojony system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw. "monobloki pana Maćka" na lampach GM70. Z czasem okazało się, że ich rzeczywistym konstruktorem (elektroniki) był/jest pan Waldek (a pan Maciek robił obudowy i nawijał trafa głośnikowe) i stąd zmiana nazwy na MPW. Jest o nich kilka wątków na forum, ale dość starych, więc pewnie nie znajdziesz przez wyszukiwarkę...

P.S. Przepraszam za offtop, wróćmy może do Amplifona.

 

Dziękuje za wyjaśnienie i rownież przepraszam za OT.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Szymon słucha określonego rodzaju muzyki i ma specjalnie pod to skrojony system.

 

No tak. Ale chyba nie powiesz, że u Rafała na WM300 system jest zestrojony pod "określony rodzaj muzyki". Tam właściwie gra (prawie) wszystko. Gdy byłem u niego na odsłuchu to tylko metal się wysypał.

Trzeba by jednak dłużej posłuchać bo słuchaliśmy tylko jednego kawałka, który to nie wiadomo jak był nagrany.

Ja na tym systemie słuchałem rownież kilku nagrań zespołu Rush.

Moim zdaniem też jaj nie urywało ale jak jak wiadomo to nie są jakieś super produkcje.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.