Skocz do zawartości
IGNORED

AMPLIFON SET140


Szymon1

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież każdy wie, że ciągle mącą ci sami trolle. Założyciel wątku ponoć ma prawo banować kogo chce. Ja byłem zbanowany prewencyjnie bez żadnego wpisu i jakoś nie płaczę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pół wzmacniacza nie będzie grało ...i jeszcze które pół ?;)

To lewe.

 

OK prosze o wpisy w temacie wątku -AMPLIFON

Będzie ciężko. Prawie nikt tego wzmacniacza nie zna. Można tylko zadawać pytania. Dodatkowo jeden z 2 właścicieli ostatnio nie udziela się już na forum ale można przejrzeć jego stare wpisy. W związku z tym dobrze by było zamieścić częściowe tłumaczenie niemieckiej recenzji z najistotniejszymi fragmentami. Może inicjator wątku się postara. Wtedy pojawi się 3 opinia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko. Prawie nikt tego wzmacniacza nie zna. Można tylko zadawać pytania. Dodatkowo jeden z 2 właścicieli ostatnio nie udziela się już na forum ale można przejrzeć jego stare wpisy.

dlatego zasugerowałem aby wpisy dotyczyły przynajmniej Amplifona

EOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Następnie jest mowa o 500W - czy to moc trafa?

 

 

Jesteś w stanie odpowiedzieć na moje pytania?

 

czy to aby mozliwe ze przy 140 W w klasie A pobór mocy wynosił 500 W?

 

 

Jest to możliwe, każdy wzmaniacz lampowy ma duże straty autonomiczne pochłaniające żarzenie lamp, dlatego moc konsumpcji wzmaniacza nie rośnie linowo wraz ze wzrostem mocy oddawanej.

Innymi słowy i w dużym uproszczeniu mając wzmacniacz ktorego żarzenie pochłonie 50W a 50W anodowe uzyskamy moc X. Jeżeli zmniejszymy anodowe do 25W, żarzenie nadal zeżre 50W czyli moc wzmaniacza wyniesie 1/2X a konsumpcja urządzenie wyniesie 75W. W druga stronę to samo zwiększysz anodowe dwa razy, moc wzmaniacza wyniesie 2X a konsumpcja podskoczy tylko o 50% do 150W.

 

Żarzenie 833 jak na olbrzymie gabaryty wcale nie jest takie prądożerne bo z tego co pamietam wynosi cos kolo 100W, a to mniej więcej tyle co dwa diabły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innymi słowy i w dużym uproszczeniu mając wzmacniacz ktorego żarzenie pochłonie 50W a 50W anodowe uzyskamy moc X.

Co to znaczy?

A anodowe? Jeśli wzmacniacz na 300 b przy 7 watach mocy ma pobór 140 watów to nie powiesz chyba że przy 140 watach mocy pobór jest tylko 3 x większy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to aby mozliwe ze przy 140 W w klasie A pobór mocy wynosił 500 W?

 

Tak samo możliwe, jak to aby 833 w klasie A2 zagrała hajenda:)

Nie licząc żarzenia układ SE w prawdziwej klasie A ma max sprawność 20% więc już znasz odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Jadisem? Plumkanie może tak. Strasznie to wszystko wolne, słodkie i ciemne. Manieryczny dźwięk. Posłuchaj może na tym czegoś innego poza wokalem i brzdąkaniem. Czasami trochę drive'u też się przydaje. Mi się na przykład rozlazły, smolisty bas nie podoba. Tobie tak. Jak widać potrzeby są różne.

Jasne. Gdzie na AS grało z takim niby drivem motoryką i JAKOŚCIĄ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Tak samo możliwe, jak to aby 833 w klasie A2 zagrała hajenda:)

Nie licząc żarzenia układ SE w prawdziwej klasie A ma max sprawność 20% więc już znasz odpowiedź.

Dobrze, 700 watów poboru zamiast 500. Niewielka różnica. X 2 oczywiście.

 

Jasne. Gdzie na AS grało z takim niby drivem motoryką i JAKOŚCIĄ?

Co rozumiesz przez JAKOŚĆ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowsze wavac 833 mkII mają pobór 800W na kanał, pierwsza wersja miała 500W. Jest oczywistym, że 500 to mało jeśli mówimy o bezkompromisowej konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowsze wavac 833 mkII mają pobór 800W na kanał, pierwsza wersja miała 500W. Jest oczywistym, że 500 to mało jeśli mówimy o bezkompromisowej konstrukcji.

Może pierwsza wersja miała mniejsze anodowe. Potem rozwiązali problem i dali do pieca. 800 watów brzmi realistycznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Co rozumiesz przez JAKOŚĆ<br />

Na przykład Przeciwieństwo tego co można było usłyszeć na AS2015 z sytemu za 7mln.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład Przeciwieństwo tego co można było usłyszeć na AS2015 z sytemu za 7mln.

Już opisałem jak brzmi dla mnie ta JAKOŚĆ którą podałeś jako wzorzec.

 

druga wersja ma deklarowaną moc bardziej zbliżoną do deklarowanej mocy set 140...

Deklarowana moc 1 wersji to 150W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już opisałem jak brzmi dla mnie ta JAKOŚĆ którą podałeś jako wzorzec.

 

Deklarowana moc 1 wersji to 150W.

 

Wydaje mi się, że pierwsze wersje (te w starej "budzie") miały deklarowane 100W, a te 150W to już późniejsze mk, ale fakt też dali tylko 500W. I był to kompromis...

Może amplifon też to poprawi w nowszej wersji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moja opinia ale cytat. Ktoś postawił taki problem w korespondencji do mnie i pozwoliłem go sobie tutaj zacytować. Urządzenie wykorzystuje gigantyczne napięcie i to są realne problemy. Ciekawe jak rozwiązał je konstruktor:

 

"...ten set, może mieć problemy z certyfikacją CE. Jak wiadomo, przy produkcji urządzenia korzysta się z gotowych elementów, podzespoły, lampy, transformatory i inne. Wystarczy że te poszczególne elementy mają CE i problem mamy z głowy. Natomiast w wątku jest napisane, że do SET140 nie można kupić transformatorów zasilających i głośniowych i że sam Amplifon je nawija. W takim przypadku, muszą one przejść procedurę certyfikacji. Trzeba dokonać ocenę ryzyka. W tym przypadku wysokie nap. i pole elektromagnetyczne. Oba te musz być wykonane w laboratoriach. Same elementy transformatora, muszą być o kilka klas wyższe niż nap. pracy. Potem, sprawdzenie nap, przebicia. Pomimo, że obudowa jest podłączona do PE to istniejąca instancja w domu, nie jest przygotowana na takie nap. Temat jest skomplikowany. Dlaczego nikt nie wykonuje nawet na zamówienie takich podzespołów.? Ponieważ boją się i raczej nie wystawiają certyfikatu..."

 

" Certyfikat jest wydawany na konkretne urządzenie o konkretnych parametrach. Jeżeli jakiś z parametrów ulega zmianie, to wszystko od nowa. Jak wiadomo, nie jest to tajemnica, Amplifon ciągle zmienia np.Ra czy nap."

 

Ban free, please...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z tymi porównaniami u śp. Starego Audiofila o których pisał arek67 (któremu ufam) i dlaczego to nie grało ? Jaka była tego przyczyna ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu było opisane. W skrócie przedobrzył z trafami. U mnie w 5 minut sprawa była jasna. Paczki też wybitnie nie do tej konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dla przypomnienia dla wszystkich zainteresowanych elektroników i elektryków.

W przypadku lampy 833A sprawność z mocy admisyjnej wynosi około 45% w klasie A2

 

pisał arek67 (któremu ufam)

Arek, Elb Cię wkopał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę sobie nie przerywać.

 

Dobrze, że po przygodach z działami Analog i HIEND nie założyłeś Szymon specjalistycznego forum o wzmacniaczach i pozostałych urządzeniach lampowych :) Człowiek musiałby mieć za dużo haseł i tylko wysłuchiwać od wszystkich znajomych o nieszczęsnej przyszłości dla AS :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę interesują Cie takie rzeczy?

Tak, naprawdę.

Co ma piernik do wiatraka - czy jakby bylo pięć recenzji więcej w Polsce prasie, to grałby ten wzmaniacz lepiej?

Dziwne masz implikacje, ale cóż każdy myśli swoimi schematami.

Dziwisz się, że chciałbym testy w polskiej prasie? A co, nie lubisz czytać po polsku? Do tej pory jakoś nikt rzetelnie nie przetłumaczył tej niemieckiej recenzji. Skoro powątpiewasz w słuszność pojawiania się recenzji w polskiej prasie to jaki jest sens chwalić tu jakimiś niemieckimi i w ogóle tworzyć ten wątek, hm?

Bardzo by mnie ciekawiła recenzja w audio.com.pl, chociaż już część tego, co podejrzewałem zaczyna się potwierdzać (Silver_85 - dzięki za link).

Kup sobie tego seta i zawieź do redaktora paltona, będziesz mial fajna recenzje.

Mając urządzenie w domu nie potrzebuję już żadnych recenzji ani opinii innych - doskonale sam sobie radzę z oceną.

Jednak do tego, bym sobie kupił tego seta nie dojdzie, gdyż już na wstępie nie widzę sensu wydawania takich sum na urządzenie, które nie jest w stanie w podstawowych parametrach hi-fi konkurować, jak to zauważył Szymon1, choćby z dzisiejszymi amplitunerami.

140W przy 8 i 4ohm jednocześnie, trafo tylko 500W - uważam, że powinno być ze dwa razy większe. Wydajność taka sobie - 140W przy 4ohm to niezbyt imponujący wynik a i tak nadal nie wiemy, przy jakich THD ta moc jest rozwijana. S/N jeszcze akceptowalne, ale thd 0,2% i rozjazd o 3dB w paśmie słyszalnym? Już wiem jakby się odsłuch dla mnie skończył, mam znacznie inne wymagania. Oczywiście wierzę, że są osoby, które kochają specyfikę lampowego brzmienia (nazywając ją wprost zniekształceniami) i są w stanie wydać takie pieniądze na takie monobloki i takie brzmienie. Wierzę, że monobloki mogą tym osobom dostarczać maksimum przyjemności i że dla pewnych, osobistych preferencji może być warto, że brzmienie będzie bardzo przyjemne. Natomiast mocno będę protestował wobec nazywania takiego brzmienia dążeniem do wierności przekazu muzyki. Dziwi mnie też zestawianie takiego urządzenia np z nowoczesnymi, bardzo dokładnie linowymi źródłami cyfrowymi plików o wysokiej dynamice i niemalże zerowym thd, gdyż już z góry przekreśla się idealność techniczną takiego źródła obarczając przekaz zniekształceniami monobloku. Z gramofonem to można by jeszcze posłuchać, ale np. z DCS to profanacja techniki (oczywiście nic nie ujmując amplifonowi, chodzi jedynie o zestawienie charakterystyk technicznych).

Wniosek jest taki, że wysokonapięciowe lampy wysokiej mocy nie są w stanie sprostać wymaganiom i parametrom dzisiejszych źródeł i dlatego jest tak mało tego typu urządzeń na rynku. Wielcy gracze się za nie nie biorą bo od razu widzą, że dziś jest to droga donikąd (ze 3-4 pokolenia temu co innego). Gdyby się za to wzięli ceny by natychmiast spadły, a na półkach sklepowych bez problemu leżałyby trafa a ogół byłby takimi urządzeniami zainteresowany a tak to muszą trafić na prawdziwego miłośnika takiego brzmienia.

Źeby ukazała się recenzja w polskiej prasie trzeba przynajmniej wykupić reklamę w takim periodyku ..to proste.

Nie każdy producent ma na to ochotę .

Znam niejednokrotne przypadki, kiedy to periodyk sam się zwracał do producenta lub dystrybutora o udostępnienie przedmiotu do testów w dniu premiery i to z wypiekami na twarzy. Zatem, na szczęście, nie wszystkie recenzje są artykułami sponsorowanymi.

 

Niemniej jednak sukces polskich firm audio za granicą bardzo cieszy i życzę amplifonowi dalszego rozwoju. Może warto by pomyśleć o półprzewodnikach lub rozwiązaniach cyfrowych.

Oby wszystkim polskim producentom audio kariera się rozwinęła jak naszemu Gigawatt'owi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo by mnie ciekawiła recenzja w audio.com.pl, chociaż już część tego, co podejrzewałem zaczyna się potwierdzać (Silver_85 - dzięki za link).

Możesz konkretniej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna podpowiedź dla domowych elektroników 500W to pobór monobloku z sieci a nie moc trafa czy zasilacza.

Pit80 widziałeś już na żywo DCSa? O monobloki nawet nie pytam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.