Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny używane do 6000zł


lewar1309

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jakie masz doświadczenie z aplikacją przetworników SB Acoustic?

Tak faktura VAT i dożywotnia gwarancja i moŻliwy zwrot do jednego roku

Czy oferowane przez Pana runchle są objęte gwarancją? Czy wystawia Pan faktury VAT?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wizualna część odgrywa teraz tak znacząca rolę jak nigdy wcześniej. Więc tu się nie zgodzę.

Nikt nie robi już ślepych testów.

Ba część klientów świadomie wybiera inny system bo wygląda lepiej. To naturalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wizualna część odgrywa teraz tak znacząca rolę jak nigdy wcześniej. Więc tu się nie zgodzę.

Nikt nie robi już ślepych testów.

Ba część klientów świadomie wybiera inny system bo wygląda lepiej. To naturalne.

Zgadzam się z tym spotkałem się nawet z opiniami iż woli ktoś ładniejsze wizualnie kolumny od dużo lepsZych lecz nie koniecznie powalających wizualnie. Dziś nawet tanie budżetowe kolumny są zrobione pod oko lecz możliwości brzmieniowe... No cóż takie czasy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej sprzedać gówienko zapakowane w ładny papierek, niż czekoladę ale brzydko uformowaną ;)

Są jednak granice i nawet dobrze grające klocki, ale o mega szpetnym wyglądzie beda miały trudno na rynku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby macie rację, ale taki NAD356 wyglądem nie powala ale dźwiękiem nadrabia :p

Nie no, mi też musi się sprzęt podobać. W końcu to hobby ma cieszyć i ucho i oko.

I szczerze powiem tak, że przyjemnie się patrzy na sprzęt jak fajnie gra, o!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zgadzam się z tym spotkałem się nawet z opiniami iż woli ktoś ładniejsze wizualnie kolumny od dużo lepsZych lecz nie koniecznie powalających wizualnie. Dziś nawet tanie budżetowe kolumny są zrobione pod oko lecz możliwości brzmieniowe... No cóż takie czasy

 

Jakże kiedyś były fajne czasy...Grało się i słuchało na tych "rarytasach " . Lata wcale na nich nie zrobiły wrażenia zwłaszcza kiedy "serwisujemy i przeglądamy runchle w Szwajcarii" :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby macie rację, ale taki NAD356 wyglądem nie powala ale dźwiękiem nadrabia :p

 

Co robi?? Nad 356 to najgorszy model w historii Nada. Ten model właściwie zakończył tą historię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już kompletnie Cie nie rozumiem, przecież 356 to ten sam styl grania co stare NAD-y. Co prawda jest mocniejszy, dynamiczniejszy, mniej kluchowaty i gra bardziej otwartym dźwiękiem. Ale to ta sama szkoła

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zupełnie odwrotnie. Jest słabszy i dynamiki nie ma wcale. 356 to plastikowa klucha z empetrójkowym nalotem, bez wybrzmień, konturów, kontroli i jakiejkolwiek szybkości. Bas jest oderwany od reszty pasma. Wszystko jest płaskie i bezbarwne.

Jak pierwszy raz go dostałem w swoje ręce, to myślałem, że źle go podłączyłem i pół dnia zastanawiałem się co jest z nim nie tak. Zrobiło mi się przy tym bardzo gorąco, bo to był pierwszy Nad z nowej serii na zamówienie dla klienta. Po prostu nie miałem sumienia mu go sprzedać.

Ta sama sytuacja była na początku lat 2000, kiedy to pojawiały się nowe amplitunery Yamahy, Denona, Sony. To już nie było to co się brało z przemytu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA Może łączyłeś go z nieodpowiednimi kolumnami, u mnie na Ozzone Percusion Group - Jazz Variant's bas jest świetny.

Wybrzmienia są genialne. Nie żebym Cie atakował, po prostu spasował się wybitnie z przetwornikami Seasa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli stara 320 gra dobrze z moimi kolumnami i nagle pojawia się 356 i jest kicha, to to nie jest wina kolumn :)

Kolumny są pasywne, to wzmacniacz je napędza. Inne kolumny nic tu nie zmienią, bo same z siebie niczego nie dodadzą.

 

Bas u Ciebie jest świetny, ale to jest Twoja osobista opinia i będzie taka dopóki nie usłyszysz czegoś lepszego.

To samo dotyczy innych aspektów, typu wybrzmienia czy barwa, której ten wzmacniacz po prostu nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem "na sprzedaży" Marcusów to przyszedł do mnie zainteresowany ze swoim wzmacniaczem NAD ,chyba ten 356 ,podłączyliśmy i jakoś to zagrało.

Wg mnie oprócz basu reszta była taka jak napisał AA ,zainteresowany stwierdził,że kolumny słabe .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowe odsłuchy, bez większego doświadczenia, bez dobrego źródła, akustyki pokoju i można skrzywdzić każdy sprzęt. Niestety to jest nagminna przypadłość na tym forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest osobista, ale to nie jest jedyny wzmacniacz jaki słyszałem.

Przed wczoraj miałem u Siebie, 2,5 podłogówki na ScanSpeakach 18 W, wysoki z serii discovery ale to ten przejęty od pearls'a.

Zagrało referencyjnie, trochę zbyt technicznie jak to Scany ale świetnie. 356 dopełniła te konstrukcje, a kolego który mi je dostarczył stwierdził, że sprzedaje monobloki audiolaba. O akustyce możemy osobny temat zacząć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli stara 320 gra dobrze z moimi kolumnami i nagle pojawia się 356 i jest kicha, to to nie jest wina kolumn :)

Kolumny są pasywne, to wzmacniacz je napędza. Inne kolumny nic tu nie zmienią, bo same z siebie niczego nie dodadzą.

 

Bas u Ciebie jest świetny, ale to jest Twoja osobista opinia i będzie taka dopóki nie usłyszysz czegoś lepszego.

To samo dotyczy innych aspektów, typu wybrzmienia czy barwa, której ten wzmacniacz po prostu nie ma.

 

No jak nie ma wybrzmień jak ma :-) cała kwintesencja NAD-a w tym graniu.

Fakt to nie jest lampa na EL34 RFT ale płaskiego grania to bym temu wzmacniaczowi nigdy nie zarzucił.

Barwa jest faktycznie neutralna, ale to akurat dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie przejmuj. Za 10-15 lat się wyrobisz i zorientujesz się o co chodzi :) Nie będziesz musiał nawet mieć punktu odniesienia.

 

Scany techniczne?? Techniczne to były kolumny głośnikowe. Same głośniki nie grają :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie scany człowieku ? Kto to składał ?

Napisz coś do rzeczy a nie kończysz w pół zdania

 

Nie wiesz co to Scan Speak? 18W to oznaczenie serii Revelator, każdy kto trochę w tym Siedzi zna możliwości tego przetwornika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat nie mam powodu do przejmowania się :-) Jestem szczęśliwym posiadaczem 356. Dla mnie on gra świetnie za taką kasę.

Na razie wyrobiłem Sobie zdanie, że kolumny AA są średnie. Kolega posiadał Twoją konstrukcję, najpierw z NAD-em 372, póxniej z Yqinem MC10L, sprzedał bo jak to nazwał" grały bez polotu". Teraz ma ProAci, na Excelach od Seasa, od 10 lat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze. Najważniejsze, że Tobie się podoba.

Moje kolumny mogą grać słabo i bez polotu, jeśli będą nieodpowiednio napędzone. Jeżeli, ktoś nie ma cierpliwości i zaufania, to je sprzedaje i kupuje np. Proaca na Excelach. Swoją drogą, to fajnie, że moje kolumny są porównywane do tak wysokich modeli firmy, którą zresztą bardzo cenie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że NAD 372 ma mało powera? Przed chwilą pisałeś, że starsze nady grały dobrze. Ehh idę posłuchać muzyki... do jutra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie powiedziałem. 372 to bardzo dobra maszyna, ale być może nie trafiło to zestawienie w gust znajomego. Inne oczekiwania, przyzwyczajenia, no wiesz, wiele czynników się na to składa.

 

A ja idę oglądać telewizję....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie powiedziałem. 372 to bardzo dobra maszyna, ale być może nie trafiło to zestawienie w gust znajomego. Inne oczekiwania, przyzwyczajenia, no wiesz, wiele czynników się na to składa.

 

A ja idę oglądać telewizję....

Stróżujesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkowe odsłuchy, bez większego doświadczenia, bez dobrego źródła, akustyki pokoju i można skrzywdzić każdy sprzęt. Niestety to jest nagminna przypadłość na tym forum

 

+1

opis trafny w 10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.