Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny używane do 6000zł


lewar1309

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie zgadza się Hubert. patrzeć trzeba na siebie i swój gust wizualny jak i dźwiękowy.to dość trudna sprawa Ale chyba nas coś bardziej cieszy kiedy przychodzi trudno i długo.

 

A tak naprawdę do 6000 dźwięk i design.

1 Sonus Faber Cocerto Grand Piano Homus

2.Pmc 23

3.Audio Physic Tempo 6

4.Vienna Acustic Mozart Grand.

5.Adiovector M3i Avangarde.

6.Harbeth Acoustic Hl Mk4.

7.Proac Responce 2.5

8.Magnat Quanntum 1005

9.Kef Reference There.

Kolejność dowolna oczywiście wiele pozycji mi uciekło bądź są na tyle kontrowersyjne iż ich nie umieściłem

 

A tak naprawdę do 6000 dźwięk i design.

1 Sonus Faber Cocerto Grand Piano Homus

2.Pmc 23

3.Audio Physic Tempo 6

4.Vienna Acustic Mozart Grand.

5.Adiovector M3i Avangarde.

6.Harbeth Acoustic Hl Mk4.

7.Proac Responce 2.5

8.Magnat Quanntum 1005

9.Kef Reference There.

Kolejność dowolna oczywiście wiele pozycji mi uciekło bądź są na tyle kontrowersyjne iż ich nie umieściłem

 

A jeŚli udało by się kupić ATC Scm20T to również warto choć tu koszt to minimum 7000zl

 

Linn Maijk 140

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zgadza się Hubert. patrzeć trzeba na siebie i swój gust wizualny jak i dźwiękowy.to dość trudna sprawa Ale chyba nas coś bardziej cieszy kiedy przychodzi trudno i długo.

 

A tak naprawdę do 6000 dźwięk i design.

1 Sonus Faber Cocerto Grand Piano Homus

2.Pmc 23

3.Audio Physic Tempo 6

4.Vienna Acustic Mozart Grand.

5.Adiovector M3i Avangarde.

6.Harbeth Acoustic Hl Mk4.

7.Proac Responce 2.5

8.Magnat Quanntum 1005

9.Kef Reference There.

Kolejność dowolna oczywiście wiele pozycji mi uciekło bądź są na tyle kontrowersyjne iż ich nie umieściłem

 

A tak naprawdę do 6000 dźwięk i design.

1 Sonus Faber Cocerto Grand Piano Homus

2.Pmc 23

3.Audio Physic Tempo 6

4.Vienna Acustic Mozart Grand.

5.Adiovector M3i Avangarde.

6.Harbeth Acoustic Hl Mk4.

7.Proac Responce 2.5

8.Magnat Quanntum 1005

9.Kef Reference There.

Kolejność dowolna oczywiście wiele pozycji mi uciekło bądź są na tyle kontrowersyjne iż ich nie umieściłem

 

A jeŚli udało by się kupić ATC Scm20T to również warto choć tu koszt to minimum 7000zl

 

Linn Maijk 140

 

Dzięki lukag ;)

Mam co teraz rozkminiać, czytać i porównywać.

A co powiesz na temat wzmacniacza? iść w chińską lampę czy brać coś innego? budżet do 3500zł na razie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz sluchac ile sie da... jak mialbym brac w ciemno (czego nie polecm) to wzialbym roksana kandy k2. Nie dlatego, ze gra trzy razy lepiej niz wszystko inne w tej cenie (bo tak nie jest) tylko dlatego, ze to porzadny wzmacniacz, dobrze zrobiony w tych pieniadzach, z dobrym zapasem moc I wyrozniajacy sie dzwiekiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki temat za 3500 zrobił bym tak kupił linn power lk140 + Pre Wakonda lub w dobrym stanie końcówka klaut za kolumny Linn kelidih+ aktiv a JesZCe lepiej Keltik z tym że trzeba lb Majik 140 albo Ninka.zestaw Ciężki do pokonania na prawdziwym audiofilskim poziomie.Temat bardzo obsZerny inf na priv

 

Ciężki temat za 3500 zrobił bym tak kupił linn power lk140 + Pre Wakonda lub w dobrym stanie końcówka klaut za kolumny Linn kelidih+ aktiv a JesZCe lepiej Keltik z tym że trzeba bo jeśĆ że odpowiednio napedzic. Majik 140 albo Ninka.zestaw C iężki do pokonania na prawdziwym audiofilskim poziomie.Temat bardzo obsZerny inf na priv

 

CieKo znalsc piec za 3500 który napędU kolumny używane za 6000 ponieważ kolumny w tym przedziale cenowym często kosZtowały około 15-20000zl a to już duże wyzwanie dla elektroniki.Chan że zachowa się pewne zasady przy zachowaniu rozsądku

 

CieKo znalsc piec za 3500 który napędU kolumny używane za 6000 ponieważ kolumny w tym przedziale cenowym często kosZtowały około 15-20000zl a to już duże wyzwanie dla elektroniki.Chan że zachowa się pewne zasady przy zachowaniu rozsądku

 

A jezeli chcesz przejsc od razu na poziom hi-end poszukaj ASR Emitter wersji jest kilka ceny od 6000 -55000zł i do niego dobieraj kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ci się zgrają z elektroniką, ale moim zdaniem Minas Anor IIIs, do takiej muzyki.

 

Dość długo porównywałem np. Tempo VI (świetne moim zdaniem i znam je bardzo dobrze) z Minasami i przy Minasach poległy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Audio Physic to trudne kolumny im wyższa seria tym trudniejsze w odpowiednim napedzeniu a przy tym mają lekkie problemy z prZekazywaniem niskich cZęstotliwości ale odpowiednio ustawione dają hektary prZestrzeni i są dość muzykalne i jeszcze jedno w każdym pomieszczeniu potrafią zagrać inaczej. Jeżeli u Ciebie grają Minas lepiej to odpowiedź jest jedna. Oczywiście zależy pod czym grają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Physic to trudne kolumny im wyższa seria tym trudniejsze w odpowiednim napedzeniu a przy tym mają lekkie problemy z prZekazywaniem niskich cZęstotliwości ale odpowiednio ustawione dają hektary prZestrzeni i są dość muzykalne i jeszcze jedno w każdym pomieszczeniu potrafią zagrać inaczej. Jeżeli u Ciebie grają Minas lepiej to odpowiedź jest jedna. Oczywiście zależy pod czym grają.

 

Znam ich zalety i doświadczyłem ich, ale na takowych świat się nie kończy.

Dobrego towarzystwa im nie zabrakło, zapewniam, podobnie zresztą ustawienia i warunków lokalowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoim zdaniem Minas są lepsze od AP . Każdy ma swój gust . Anonim się nie dyskutuje

 

Dla mnie Minas Anor to dobre kolumny czy przereklamowane tego nie wiem.Jakoś nigdy nie przypadły mi do gustu a podpisałem je z elektroniką za 1000zl jak i 80000zl lecz jest moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, każdy ma swoje preferencje, odczucia, dlatego najlepiej samemu sprawdzić, dłużej potestować, odniosłem się natomiast do "dość średnie dźwiękowych kolumny", a nie musi być tak, skoro tylu osobom właśnie one tak mocno podpasowały.

Żeby nie było, mimo wszystko bardzo wysoko oceniam Tempo VI (choć to zupełnie inny charakter grania, który mnie też się podoba).

Fajnie zgrały się moim zdaniem z Accuphase E-408, Ars Sonum Filharmonia, Cayinem A70T, Nakamichi PA7, Vincentem i innymi i dla mnie bardzo wyróżniały się na + wśród sklepowych do 20 tys.

Wolę jednak Minasy, po dłuższych odsłuchach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy za dalsze podjęcie mojego tematu. W szczególności dzięki lukaq72 oraz huberto.

Nie będę ukrywał ale jakimś audiofilem nie jestem. Nie będe kozaczył ale nie wiem jaki mam słuch więc trudno mi określić na jaki poziom dźwięku mogę wskoczyć. Nie chciałbym aby to był przerost formy nad treścią. Co do odsłuchów to też ciężko bo mieszkam na wsi na opolszczyźnie i ciężko aby czegoś tutaj w pobliżu posłuchać. A jak posłucham to tylko sprzęt nowy na który mnie nie stać.

Zawsze chciałem mieć swój pokój do muzyki i taki teraz mam, wygłuszony tylko mały metraż bo ok 20m2 no i mała wysokość 2,3 bo to w piwnicy. Ale akustyka fajna jest.

Zawsze marzyłem aby włączyć coś spokojnego akustycznego i wsłuchać się w detale, poczuć "baśń" heh.

Zawsze marzyłem o DALI GRAND ale to za duże kolumny chyba do tak małego pomieszczenia.

Wyczytałem też dużo dobrego o QUADRAL M50 ale też cena zaporowa.

Pytam na forum bo wiem że tutaj są ludzie z zamiłowania do dźwięku i groszem przez co metodami prób i błędów kompletują dobre muzykalne granie. Nie sztuka kupić kolumny za 20000zł i wzmacniacz za 10000zł a zagra to gorzej niż dobrze skompletowany za 1/3 tej ceny.

Dlatego dużo czytam i czytam i myślę. Na koniec będe starał się coś odłuchać ale na razie słucham znawców tematu. ;)

Dzięki

 

Jasne, każdy ma swoje preferencje, odczucia, dlatego najlepiej samemu sprawdzić, dłużej potestować, odniosłem się natomiast do "dość średnie dźwiękowych kolumny", a nie musi być tak, skoro tylu osobom właśnie one tak mocno podpasowały.

Żeby nie było, mimo wszystko bardzo wysoko oceniam Tempo VI (choć to zupełnie inny charakter grania, który mnie też się podoba).

Fajnie zgrały się moim zdaniem z Accuphase E-408, Ars Sonum Filharmonia, Cayinem A70T, Nakamichi PA7, Vincentem i innymi i dla mnie bardzo wyróżniały się na + wśród sklepowych do 20 tys.

Wolę jednak Minasy, po dłuższych odsłuchach.

Jasne, każdy ma swoje preferencje, odczucia, dlatego najlepiej samemu sprawdzić, dłużej potestować, odniosłem się natomiast do "dość średnie dźwiękowych kolumny", a nie musi być tak, skoro tylu osobom właśnie one tak mocno podpasowały.

Żeby nie było, mimo wszystko bardzo wysoko oceniam Tempo VI (choć to zupełnie inny charakter grania, który mnie też się podoba).

Fajnie zgrały się moim zdaniem z Accuphase E-408, Ars Sonum Filharmonia, Cayinem A70T, Nakamichi PA7, Vincentem i innymi i dla mnie bardzo wyróżniały się na + wśród sklepowych do 20 tys.

Wolę jednak Minasy, po dłuższych odsłuchach.

 

A z czym grają Ci teraz te Minasy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A z czym grają Ci teraz te Minasy?

 

Nie mam ich. Na razie.

Grają natomiast z wieloma wzmakami, najlepiej zgrywają się z lampą (lampy cayina są dobrą propozycją). Jest cały wątek w klubie S16Hz i tam znajdziesz z czym ludzie go chętnie łączą.

To zupełnie inne granie niż z Tempo, choć te drugie też mogą się podobać.

Spróbuj czegoś posłuchać jeśli tylko masz możliwość.

Wielu już przejechało się na samych opiniach, gusta i oczekiwania bywają naprawdę skrajnie różne.

W tym wątku padła masa ciekawych propozycji (ja znam dobrze tylko 2 z nich więc zabrałem głos tylko w odniesieniu do nich).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swięta racja ale co innego jeżeli się słucha 150 par kolumn rocznie

 

Od Ap zostawmy w spokoju Może Minnas zagrają lepiej od wsponianch ATC Czy Vienna lub Kef?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEFów z tej serii nie znam (seria R dla mnie jest niewarta uwagi, jakiś brak spójności, dziwne brzmienie, kompletnie nie podobały mi się, może tutaj jest już zupełnie inaczej)

Do Vienny chyba nie z tym wzmacniaczem?

Słyszałem, nie są złe, ale nie porwały mnie (krótki odsłuch)

ATC nie znam

Minasów w tym towarzystwie i cenie do 6000 bym po prostu nie skreślał i już.

 

Do 6000 to rewelacyjne będą ale Infinity Re90 i ciężko będzie je przebić...

Minusy: na piec trzeba sporo wyłożyć i nie ma szans na granie z tym Marantzem, poza tym będą już mocno wiekowe... nie wspominałem więc o nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infiniti znam Bardzo dobrze po modele takie jak Omega .RS. Gamma.Ale konia z rzędem temu kto je odpowiednio napedzi. Mega wymagające kolumny.Ogólnie wychwalana seria R firmy Kef jest dość lekko mówiąc taką sobie. Ja odnoszę się do starszych serii.nie mówiąc już o takich legendach jak 107.2 Kefa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie co mam zrobić bo nie mam kompletnie pomysłu w którą stronę iść.

Z mojego doświadczenia i mnogości przerzuconych przez dom konstrukcji, najciekawsze na rynku kolumny używane za 6000 to Audio Academy Rhea i Harpia Acoustics Fresco i proponuję je rozważyć. Spośród wymienianych tu propozycji nie widzę dla nich poważnej konkurencji poza Infinity Re90 z odpowiednim wzmacniaczem.

 

Powyższe to propozycje ode mnie, które są regularnie dostępne, jednak....

 

... ciężko przemilczeć ofertę od tadeo, który chyba lekko oszalał i sprzedaje Harpie Marcus w tej cenie, a powinien wołać swobodnie z 10 tys zł. Tak się składa, że masz okazję kupić Marcusy (używane się pojawiają raz na kilka lat), które są poza wszelką konkurencją w tym wątku. Nowe obecnie kosztują 18900 i bez problemu można je stawiać do boju obok zachodnich konstrukcji np. za 60-80 tys zł. Na początek wspaniale zabrzmią z Xindakiem PA-M, który da się kupić za 4 tysiące zł i w sumie za dyszkę uzyska się brzmienie warte stu tysięcy zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy i tak od zestawienia.

Kiedyś porwały mnie Hyperiony, które ze starą integrą Marantza zagrały dla mnie świetnie.

Rhea z Accuphase E-408 już kompletnie mi nie podeszła, aż przymierzałem się kilkukrotnie bo przecież tak dobre wrażenie po Hyperionach zostało.

W takim zestawieniu Tempo VI zdeklasowały Rhea, a Minasy okazały się lepsze dla mnie niż Tempo.

Pewnie Rhea potrzebuje innego zestawienia.

 

Pewna znana mi matematyczka wałkowała w szkole swój tekst: "ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć!"

Przełożyłbym go na słuchać, słuchać, słuchać!

Nie ma lepszej metody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Rhea także bym za specjalnie nie podłączał Accuphase a Tempo VI nie urzekły mnie niczym.

Ja z kolei miałem w domu i Minasy i Rhea w jednym czasie przez kilka miesięcy. Minasy zostały totalnie zdeklasowane przez Rhea, nie było ani jednego kryterium, w którym Minasy byłby choć ciut lepsze.

Porównywałem w tym samym czasie także do Minasów Hyperiony IV oraz III 8ohm. Hyperion IV były od nich lepsze w większości kryteriów choć nie we wszystkich. Najbardziej wyrównany pojedynek Minasów był z Hyperion III 8ohm.

Porównania robiłem z różną elektroniką ale werdykt generalnie był w większości przypadków taki sam.

 

Oczywiście zgodzę się z przedmówcą, że należy słuchać u siebie i porównywać 1:1 najlepiej w różnych zestawieniach z elektroniką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję koledzy a w szczególności konradwo oraz pit80 za podłączenie się do tematu. Super.

Widzę jedno. Czytam czytam i uświadamiam sobie że chyba nabęde używkę MINAS ANOR bo każdy ją miał i w większości każdy pisze o nich dobrze. Wiadomo że pewnie są i lepsze ale czy moje ucho to usłyszy? W tych minasach jest w czym wybierać bo po prostu są dostępne.

Powiedzcie mi jaka jest różnica między MINAS ANOR IIIs a MINAS ANOR PREMIUM. Czy warto dopłacić.

Z tego co też wyczytałem łatwe one są do napędzenia i grają dobrze w małych pomieszczeniach.

Rozważam również propozycję PIT 80 aby nabyć HARPIE MARCUS i napędzić Xindakiem PA-M.

Uff dużo tego a Wy to wszystko już przerobiliście ;) Zazdroszcze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jaka jest różnica między MINAS ANOR IIIs a MINAS ANOR PREMIUM. Czy warto dopłacić.

 

Niestety nie odsłuchiwałem wersji premium. Na pewno inny jest głośnik wysokotonowy i przystosowana do niego zwrotnica. Miałem w domu standardową wersje Minasów i z czystym sumieniem mogę je polecić. Nie będę Ci pisał do to najlepsze kolumny do 10k, 20k, 100k bo to bez sensu. Najlepiej jakbyś sam odsłuchał. Patrząc na to czego słuchasz i jaki masz metraż uważam, że mogą Ci się spodobać. Do do wersji to ten głośnik wysokotonowy odsłuchiwałem w Canto Grand Premium vs standardowa wersja i detaliczność, liczba szczegółów i przestrzeń lepsza w wersji premium. Dużo zależy też od akustyki. Wersje premium są już bardziej wybredne wobec elektroniki i pomieszczenia więc nie zawsze muszą lepiej wypaść. Generalnie ten Marantz i tak będzie do zmiany. Polecany wyżej Xindak PA-M zagra lepiej. Możesz też pomyśleć o lampie. Minasy nie są bardzo trudne do napędzenia, ale żeby wykorzystać ich potencjał trzeba im dać dobrą resztę toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i to jest dobre podejście do tematu a ja ze swoje strony zaproponuje tak kupisz Minas ja za darmo przyjadę do Ciebie z 3 parami kolumn od 3000-6000 zł i sprawdzimy co jak gra .Co szanowny kolega na to ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i to jest dobre podejście do tematu a ja ze swoje strony zaproponuje tak kupisz Minas ja za darmo przyjadę do Ciebie z 3 parami kolumn od 3000-6000 zł i sprawdzimy co jak gra .Co szanowny kolega na to ?

Ale macie ustawkę :-) kolega tak w różne zakątki polski może dojechać i porównać swoje rzeczy z innymi ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o i to jest dobre podejście do tematu a ja ze swoje strony zaproponuje tak kupisz Minas ja za darmo przyjadę do Ciebie z 3 parami kolumn od 3000-6000 zł i sprawdzimy co jak gra .Co szanowny kolega na to ?

 

Ja jestem za ;) zapraszam

 

Ale macie ustawkę :-) kolega tak w różne zakątki polski może dojechać i porównać swoje rzeczy z innymi ??

 

Myślę że koledzy w ten sposób chcą mnie uświadomić że jak wpadną ze swoimi kolumnami to przebiją pod wszystkimi względami MINASY ;) hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość numik

(Konto usunięte)

Nie ma czegoś takiego jak "Xindak zagra lepiej". Z pewnością to 1 z kandydatów, Kandy jak wyżej też, Audiolab, Atoll, Baltlab, Leema Pulse, Hegel H80 - różne szkoły grania, wszystkie niezłe, a potem to już sprawa gustu. Music Halla wyższego też bym nie wykluczał.

 

Do bardzo fajnej listy kolumn z góry dopisałbym Kudosy, Xaviany i ESY - do poczytania i decyzji, też pewnie zależnej od tego, co pojawi się na wtórnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego dziś preferuje się dość średnie dżwiękowo kolumny ?Czy uważasz że do 6000 w używanych nie ma lepszych kolumn?chyba włożyłem kij w mrowisko

Uważam że to dobre kolumny. Nie kij nie, pole do dyskusji

 

Dzięki za odpowiedzi. No to tak:

Najpierw wymienię kolumny a poźniej wzmacniacz. I teraz pytanie lampa chińska z rosyjskimi lampami czy jakiś inny np NAD 375.

Zastanawia mnie fakt czy nowe kolumny tak teraz zachwalane np precision 6.4 ( 10000zl) zagrają lepiej niż takie które kiedyś kosztowały 25000 np AUDIOVECTOR 5X lub GRAND DALI.

na wzmacniacz bede chciał wydac ok 3500zł też może być używka.

No nie zagrają ale nie ma tu przecież tajemnicy. Jedne są nowe drugie używane wiele lat. Nic w tym dziwnego że w podobnej kwocie sprzęt używany prezentuje wyższa klasę.

Dokładnie jak z samochodami. Ale jednak coraz więcej sprzedaje się nowych. Prosta sprawa o zadbane używki z pewnego źródła nie od handlarza po prostu ciężko.

 

o i to jest dobre podejście do tematu a ja ze swoje strony zaproponuje tak kupisz Minas ja za darmo przyjadę do Ciebie z 3 parami kolumn od 3000-6000 zł i sprawdzimy co jak gra .Co szanowny kolega na to ?

Ja też w to wchodzę. Dostarcze minasy. :)

 

A szału na audio physic tempo vI swoją drogą nie rozumiem. Słuchałem ich kilka razy i oprócz wyglądu który zawsze z psyhics do mnie przemawia to dźwięk taki sobie. Moim zdaniem wspomniane precision 6.4 są bardziej melodyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za ok 6 tyś można zbudować takie kolumny przy pomocy kogoś kto ma pojęcie o diy - wszystko podane na gotowo

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.