Skocz do zawartości
kivlov

Kivlov PC Audio

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, możesz oszczędzić na obudowie i CPU całkiem sporo. Ale jak ma wyglądać jak reszta sprzętu czyli elegancko (i poważnie ;) ) to obudowa pasywna jest nieodzowna.

Tak przy okazji u mnie też Streacom w drodze. Tylko że 5 EVO. fantastycznie niska, wpasuje się w wzmak i DAC.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepszy niż foobar i podobne?

tydzień temu HQPLAYERa odinstalowłem i wróciłem do foobara

Warto samemu przetestować,ale jak dla mnie HQpleyer nie wniósl jakiejś mega hiper jakości

w stosunku do foobara

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Elberoth, dzięki za uwagi. Trzeba rozwijać temat, ale na tę chwile niestety już za dużo kasy wydałem na ten server, gdyż mam inne wydatki. Audiophile Optimizer to kolejny wydatek. Chętnie bym go przetestował, ale $$$ poczekam jednak troszkę. Masz jakis pomysł na odpalenie tidala bez pc tzn z tableta przez jplay jakos mi się nie uruchamia.

Rafa daj znac co tam masz w budowie.

Paavloff rownież.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Probowales w ten lanuch wrzucac regenertatory usb i konwerter usb/spdif?

Na head fi rb2013 pisze ze najlepsze granie ma przy uzyciu konwertera singxera z danymi dostarczanymi z pendriva wykorzystujac przy tym rj45 rex i lex

Twierdzi ze takie rozwiazanie jest lepsze niz dane po lan z nasa i z dysku ssd

Edytowane przez biniek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Masz jakis pomysł na odpalenie tidala bez pc tzn z tableta przez jplay jakos mi się nie uruchamia.

Bubbleupnp. Instrukcja na stronie jplay.

Edytowane przez MarcinGD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ze swej strony polecam jeszcze (zwłaszcza przy serwerze Windows 2012) zakup AUDIOPHILE OPTIMIZER (http://www.highend-audiopc.com/audiophile-optimizer) - jest to program który modyfikuje Ci jeszcze ustawienia systemu np wyłącza niepotrzebne procesy i usługi, dokonuje pewnych zmian w kernelu windows, dostosowuje ustawienia usb. Przed zakupem można pobrać wersję demo i ocenić jej wpływ na dźwięk. Co do wygody obsługi to polecam Ci roon audio, świetnie integruje zarówno lokalne zasoby plikowe jak i usługę tidala, może sam odtwarzać muzykę (jest to architektura typu serwer - klient) czyli pod serwer roona podpinasz zasoby z plikami muzycznymi + konto tidala i ten serwer streeamuje muzykę do klienta czyli roon bridge. Oczywiście serwer i bridge może być na tym samym kompie. Licencja jest na serwer natomiast roon bridge możesz mieć wiele czyli w przyszłości na innym kompie też możesz sobie zainstalować i mieć jakby drugi odtwarzacz. Możesz słuchać na obydwu naraz to samo albo wysyłać różną muzykę na różne kompy. Acha roon audio (serwer) współpracuje też z HQPplayerem. Sterowanie przez apkę androidową lub ios-ową (ipad, ipod)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mogę prosić o zdjęcie z otwartą obudową komputera aby zobaczyć co do czego jest podłączone i z ustawień player'a dla potrzeb DAC i DSD?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aqs

Jako następny krok polecam zasilanie bateryjne do SSD (lub zamiast bateryjnego, zasilacz UpTone LPS-1).

Albo zakupić NAS i przesyłać sygnał do PC po sieci LAN.

Wiem, że można próbować z tańszymi kodami z Allegro, ale z tym może być różnie

Klucze są legalne i działają, aktywacja przechodzi bez problemu, jest jedno ale, nie ma kluczy pod Server 2012

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Roon jest płatny?

Marcin GPS takze korzystalem z tego tematu na tweaku :)

Ziko - a to nie jest hiend?

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bo to hi-endowy komputer :)

Jeszcze bezpłatną opcją którą możesz przetestować jest RAMDisk zamiast dysku SSD. Odpada ci wtedy problem jego zasilania.

Sam tego rozwiązania nie testowałem, bo raz, że mam juz zasilanie bateryjne do SSD, a dwa, że nie chciało mi się zgłębiać tematu. Na Computer Audiophile i forum jplay możesz znaleźć dokładne instrukcje jak to zrobić.

PS. Roon jest płatny - trial ma 14 dni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam juz zasilanie bateryjne do SSD

Można prosić jakiś namiar na sprzęt do tego celu,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proszę nie odbierać mojego pytania jako atak. Zawsze byłem przekonany, że to karta dźwiękowa w pc odgrywa najważniejszą i jedyną rolę jeśli chodzi o hardware, program do odtwarzania jako software. I to właśnie te dwa elementy wpływają na jakoś dźwięku wydobywającą się z pc. Czy coś jeszcze z tego komputera wpływa na jakość??? Rozumiem zakup reszty podzespołów po to aby komp był cichy, wydajny, pobierał mało prądu, system był stabilny. Ale czy te rzeczy wpływają na jakość? Przypominam, nie jest to post o charakterze zaczepnym...

Edytowane przez djmilkyway

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w pc audio nie istnieje karta dzwiękowa - tę rolę pełni zewnętrzny dac

wszystko wpływa na jakość dzwięku - to chyba oczywiste :)

ważne są elementy wymienione wyżej w wątku, ale też i dobry konwerter, kable - w tym usb, cyfrowe, zasilające, elementy antywibracyjne itd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam tego rozwiązania nie testowałem, bo raz, że mam juz zasilanie bateryjne do SSD, a dwa, że nie chciało mi się zgłębiać tematu. Na Computer Audiophile i forum jplay możesz znaleźć dokładne instrukcje jak to zrobić.

kivlov ma już HD Plexa i może SSD zasilać osobną linią 5V.

Ciekawe czy byłaby różnica wskazująca jedną opcje zdecydowanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kivlov, mógłbyś w kilku zdaniach odpisać na mój post (kilka wyżej)... Zainteresował mnie bardzo temat, bo sam chce zmienić swojego pc w serwer plików i główne źródło. Ale byłem przekonany, że wystarczy mi dobra karta dźwiękowa, myślałem o interfejsie zewnętrznym z kartą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Źle podchodzisz do sprawy, Karty dźwiękowej nie używam z komputera tylko zewnętrze urządzenie DAC - przetwornik cyfrowo analogowy. Jak masz dobry sprzęt odczuwasz każdą zmiane nawet okablowania. Zasilanie bardzo dużo wniosło, a także karta USB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aqs

Czy ktoś z was testował połączenie jak wyżej pisałem, NAS po LAN do PC do DAC,

z moich doświadczeń takie rozwiązanie daje najlepszą jakość

SSD 240GB koszt 400zł, HDD 320GB 75zł, SSD 2TB 2500zł, HDD 2TB 230zł różnica kolosalna, NAS Synology DS115J 400zł lepszy DS216J 600zł

NAS może być w piwnicy czy na strychu więc go nie słychać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Źle podchodzisz do sprawy, Karty dźwiękowej nie używam z komputera tylko zewnętrze urządzenie DAC - przetwornik cyfrowo analogowy. Jak masz dobry sprzęt odczuwasz każdą zmiane nawet okablowania. Zasilanie bardzo dużo wniosło, a także karta USB.

Ok, też używam dac'a między kompem a wzmacniaczem. A jak masz dac z pc spięty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś z was testował połączenie jak wyżej pisałem, NAS po LAN do PC do DAC,

z moich doświadczeń takie rozwiązanie daje najlepszą jakość

SSD 240GB koszt 400zł, HDD 320GB 75zł, SSD 2TB 2500zł, HDD 2TB 230zł różnica kolosalna, NAS Synology DS115J 400zł lepszy DS216J 600zł

NAS może być w piwnicy czy na strychu więc go nie słychać

Dużo osób gra z NASa. Budowanie komputera z HDD na pokładzie jest bez sensu z dwóch powodów:

- komp gorzej gra po USB gdy ma wbudowany HDD (HDD generuje sporo zakłóceń swoją pracą, z których część pojawia się m.in. na masie wyjścia USB, skąd dalej przedostaje się do DACa)

- jest głośny

kivlov ma już HD Plexa i może SSD zasilać osobną linią 5V.

Ciekawe czy byłaby różnica wskazująca jedną opcje zdecydowanie.

To niestety tylko rozwiązanie połowiczne. Podłączenie dysku do zasilania bateryjnego, ewentualnie pozbycie się całkowite SSD na rzecz RAMDisku, daje zauważalną poprawę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

komp gorzej gra po USB gdy ma wbudowany HDD (HDD generuje sporo zakłóceń swoją pracą, z których część pojawia się m.in. na masie wyjścia USB, skąd dalej przedostaje się do DACa)

A czy to nie zależy od płyty głównej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wpadniesz kiedyś z tym chińskim playerem? Chętnie zapoznam się z jego możliwościami.

Wpadne napewno tylko muszę się odpowiednio nastroić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dużo osób gra z NASa. Budowanie komputera z HDD na pokładzie jest bez sensu z dwóch powodów:

- komp gorzej gra po USB gdy ma wbudowany HDD (HDD generuje sporo zakłóceń swoją pracą, z których część pojawia się m.in. na masie wyjścia USB, skąd dalej przedostaje się do DACa)

- jest głośny

A kolega widział kiedyś komputer pozbawiony dysku? System jest ładowany z sieci?

Proszę o podanie konkretnej wartości zakłóceń generowanych przez dysk twardy na masie wyjścia USB oczywiście wraz z opisem zastosowanej metody pomiarowej.

Czy kolega wie co to jest dysk SSD?

Czy kolega wie o tym, że baterie i akumulatory potrafią generować pod obciążeniem więcej szumów od poprawnie skonstruowanego zasilacza?

P.S.

Co to jest RAMdisk? Czy toto samo co ramdysk?

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi