Skocz do zawartości
IGNORED

Tannoy Precision 6.2 i 6.4, a Tannoy Revolution XT 8F


Ireneusz Janowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam akurat inne zdanie i według mnie bas w tych tannoy to ich mankamentem w porównaniu do innych kolumn w podobnej cenie. To wciąż świetnie kolumny i jeśli chodzi o przestrzen i lekkość przekazu to ścisła czołówka. Na basie wolę jednak więcej kilo poczuć :)

 

W cenie xt8 można kupić nowe Pmc 23, w cenie 6.4 (trochę drożej) spendor a6r bądź znowu Pmc 24. Warto porównać przed zakupem.

 

Co mnie przekonało do Tannoy to stosunek cena/jakość. Kupiłem kiedyś 6.4 za £1200 w premium kolorze nowki z dostawą. Kef r700 czy bowersy wypadaly wtedy gorzej a cena ich była wyższa.

To że lubisz dużo basu to nie wada kolumn. One mają w sam raz do średniej wielkości pomieszczeń i nawet za dużo do mniejszych.

To kwestia osobistych preferencji - gdzie tu mankament?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że problem basu w tych kolumnach dotyczy bardziej jego charakteru niż ilości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30 + Tannoy Revolution XT 8F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu to w nich dużo. W precision nawet był bardzo punktowy... Tyle, że ten bas nie schodzi nisko. Brak mu głębi, depniecia. Mam pokój 17-18m!

 

Do tego pisze o kolumnach, których słuchałem długo...revolution poprzednie wersje miałem w domu, precision chyba ponad rok miałem w pokoju. Podstawki dali epicon 2 je basem deklasowaly. :) bez jaj. Do czego mam je porównać, żeby bas był super... Do cykaczy ze słupków w samochodzie czy głośników komputerowych?

 

Wystarczy porównać je np z dali opticon, które według mnie ogólnie są gorsza konstrukcja, bo przeklamuja muzykę, ale bas maja lepszy.

 

Do tego głównie słucham muzyki ze starych japońskich płyt bez podbić basu jak to się obecnie robi. Tannoy robi dobre kolumny do jazz czy klasyki, ale rock, metal czy elektroniczna to już inne konstrukcje są lepsze mimo czasem gorszej stereofonii czy właśnie oderwania się dźwięku od kolumny.

 

Gdybym słuchał tylko jazz i klasykę to w tej cenie wybrałbym Tannoy jeszcze raz.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na basie wolę jednak więcej kilo poczuć

To zasugerowało że mówisz o ilości a nie jakości ;)

Generalnie się z Tobą zgadzam i nie twierdzę że to bas idealny. Ale nie oczekuję od tych kolumn cudów w tym zakresie cenowym. Dość że reszte którą wspomniałeś robią powyżej swojej kategorii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akurat inne zdanie i według mnie bas w tych tannoy to ich mankamentem w porównaniu do innych kolumn w podobnej cenie. To wciąż świetnie kolumny i jeśli chodzi o przestrzen i lekkość przekazu to ścisła czołówka. Na basie wolę jednak więcej kilo poczuć :)

 

W cenie xt8 można kupić nowe Pmc 23, w cenie 6.4 (trochę drożej) spendor a6r bądź znowu Pmc 24. Warto porównać przed zakupem.

 

Co mnie przekonało do Tannoy to stosunek cena/jakość. Kupiłem kiedyś 6.4 za £1200 w premium kolorze nowki z dostawą. Kef r700 czy bowersy wypadaly wtedy gorzej a cena ich była wyższa.

 

Co masz na myśli pisząc więcej kg ? Mam wrażenie, że też tego szukam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co masz na myśli pisząc więcej kg ? Mam wrażenie, że też tego szukam :)

 

To co napisałem wcześniej czyli brak dociazenia, głębi, zejścia. Wydaje mi się, że z lampa by dobrze grały te kolumny. Tzn lepiej niż z tranzystorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałem wcześniej czyli brak dociazenia, głębi, zejścia. Wydaje mi się, że z lampa by dobrze grały te kolumny. Tzn lepiej niż z tranzystorem.

 

Ja właśnie szukam dociążenia w kolumnach, dobrej jakości, a nie ilości i z dobrą kontrolą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrola basu w 6.4 bardzo dobra. W innych gorzej. Jednak to jest "papierowy" bas. Zejścia poszukaj w proac albo Pmc. Mają oczywiście inne wady, których tannoy nie ma ale tak to już jest...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nie ktorych jednak papier najlepszy. Brzmienie bebnow i kotlow...cos pieknego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Huberto1984 dnia 24.09.2017 - 11:45 napisał

według mnie bas w tych tannoy to ich mankamentem w porównaniu do innych kolumn w podobnej cenie.

100% zgoda. Słuchałem xt8f i na basie bardzo się zawiodłem. Jest po prostu bardzo przeciętny (spodziewałem się więcej po "dwudziestkach") i żadnymi kablami, bezpiecznikiem tego faktu sie nie zmieni tak jak bajdurzy tu @rafa

Być może słuchałeś tych zestawów zbyt krótko, jeśli były fabrycznie nowe?

Z mojego doświadczenia wynika, że dużym basowcom trzeba dać do 2 tygodni czasu na spokojne rozruszanie. Potem dopiero pokazują pełnię możliwości.

Wszystkie kolumny trzeba oczywiście wygrzewać, ale przy dużych membranach tą różnicę słychać najwyraźniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wallace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mialem okazje odsluchac Tannoy XT8F z Rega Elex, jako zrodlo Spotify przez Cambridge Audio DAC Magic.

Po odsluchaniu innych kolumn przez ostatnie miesiace, musze szczerze przyznac ze Tannoye niestety nie przekonaly mnie do siebie. Stereofonia super, srednica tez gladka i przyjemna ale mam problem z tym basem. Wg mnie faktycznie brakuje tego najnizszego basu, faktycznie jak ktos juz pisal brakuje tego uderzenia. Troszke jestem juz zniechecony do Tannoya po tym co dzis uslyszalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez David_65062

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mialem okazje odsluchac Tannoy XT8F z Rega Elex, jako zrodlo Spotify przez Cambridge Audio DAC Magic.

Po odsluchaniu innych kolumn przez ostatnie miesiace, musze szczerze przyznac ze Tannoye niestety nie przekonaly mnie do siebie. Stereofonia super, srednica tez gladka i przyjemna ale mam problem z tym basem. Wg mnie faktycznie brakuje tego najnizszego basu, faktycznie jak ktos juz pisal brakuje tego uderzenia. Troszke jestem juz zniechecony do Tannoya po tym co dzis uslyszalem.

Bo trzeba kolego posłuchać "prawdziwych" konstrukcji Tannoy -owszem wizualnie nieraz ciężkich do przełknięcia. takich jak SMG , SMR lub młodszych D900 czy mniejsze 700 . po odsłuchaniu raczej ich nie odpuścisz.

 

A jak by Koledze w ogóle nie zależało na wyglądzie to takie np Tannoy Pumy są kilerami dla nowej serii XT czy Precision. no ale tam siedzi 15"3808 .Na podobnych głośnikach pracowali: Vangelis, Pink Floyd z płytą Dark said of the Moon. Adel, U2. o ile pamiętam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lukag72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to PF używali też Spendorow... Trzeba jednak zwrócić uwagę ile w tamtych latach było firm na rynku produkujących kolumny... Tannoy, Rogers, Spendor nie wiem czy celeston ditton już był czy nie... Kef chyba już istniał.

 

Lutek ma chyba stare tannoy na jakimś 15" glosniku ... Na pewno zaprosi na odsluchy jak się porozmawia z nim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to PF używali też Spendorow... Trzeba jednak zwrócić uwagę ile w tamtych latach było firm na rynku produkujących kolumny... Tannoy, Rogers, Spendor nie wiem czy celeston ditton już był czy nie... Kef chyba już istniał.

 

Lutek ma chyba stare tannoy na jakimś 15" glosniku ... Na pewno zaprosi na odsluchy jak się porozmawia z nim.

Huberto Kef założenie 1961 Celestion 1924 Spendor Herbeth Rogers jak i Richard Allan -to nie nazwisko lecz firma jakoś wszyscy częściowo połączeni poprzez projekty dla BBC. Pużniej drogi się rozchodzą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie zauważył kolega wyżej. Niestety w przypadku Tannoya olbrzymie znaczenie w basie ma także źródło.

To kolumny podatne na zmiany w tym aspekcie a mniej na pozostały. Warto tu poeksperymentować.

W cenie xt8 można kupić nowe Pmc 23, w cenie 6.4 (trochę drożej) spendor a6r bądź znowu Pmc 24. Warto porównać przed zakupem.

Nie jestem pewien czy akurat PMC23 to dobry przykład. One też grają nadwyraz naturalnie.

Kef r700 czy bowersy wypadaly wtedy gorzej a cena ich była wyższa.

Nadal ak jest. Model 6.4 staje w szarnki z znacznie gorszymi konstrukcjami. I nie przegrywa.

Słuchał ktoś precision 6.2 LE, jest taka jedna na olx.

To lepsze granie od Revolution. Bas jest miększy. Nie do końca wiem czym tu różni się model LE od klasycznych, oprócz kolorystyki. Ale warto się nimi zainteresować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie zauważył kolega wyżej. Niestety w przypadku Tannoya olbrzymie znaczenie w basie ma także źródło.

To kolumny podatne na zmiany w tym aspekcie a mniej na pozostały. Warto tu poeksperymentować.

 

Nie jestem pewien czy akurat PMC23 to dobry przykład. One też grają nadwyraz naturalnie.

 

Nadal ak jest. Model 6.4 staje w szarnki z znacznie gorszymi konstrukcjami. I nie przegrywa.

 

To lepsze granie od Revolution. Bas jest miększy. Nie do końca wiem czym tu różni się model LE od klasycznych, oprócz kolorystyki. Ale warto się nimi zainteresować.

Dobrze poprowadzone revolution szczególnie R3 zgrają niebywale dojrzale jak na kolumny w przedziale cenowym około 1500-2300 za używane nowe około 3600 zł kosztowały

 

Huberto Kef założenie 1961 Celestion 1924 Spendor Herbeth Rogers jak i Richard Allan -to nie nazwisko lecz firma jakoś wszyscy częściowo połączeni poprzez projekty dla BBC. Póżniej drogi się rozchodzą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczę 6 i 8. Hegel h80 ma tylko 80w. Dam znać jak mi to grało.

Kupiłem Audium Comp 7, jestem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Audium Comp 7, jestem zadowolony.

 

I bardzo dobrze prezentacja dżwięku z tych kolumn jest bardzo ciekawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I bardzo dobrze prezentacja dżwięku z tych kolumn jest bardzo ciekawa.

Masz jakieś doświadczenie z tą firmą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam!

Interesuję się Tannoyami XT8F od jakiegoś czasu.Czy to dobry wybór do Rotela RB 1070 i RA 06 (jako pre-amp ). Obecnie używam Klipsch Synergy F2, nie jest to udane połączenie chociaż książkowo wszystko powinno grać.

Jakoś wypada to trochę płasko...jakieś porady,doświadczenia? Czy lepiej zostawić kolumny czy Rotele.Powiedzmy ,że budżet na poziomie ceny kolumn. Z góry dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaki rodzaj doświadczenia pytasz i właściwie o co pytasz? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jaki rodzaj doświadczenia pytasz i właściwie o co pytasz? :)

 

Chodzi mi o to czy ktoś słuchał tych kolumn z tym zestawem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marna chyba szansa by ktoś taki się znalazł.

Ja mogę powiedzieć, że z Coplandem CTA 405-A te kolumny zgrywają się bajecznie ale to nic Ci nie pomoże.

Generalnie one potrzebują troszkę mocy. Moje lampowe 50W im w zupełności wystarcza. Poprzednie lampy z mocą 35W sprawiały lekkie problemy.

Ten zestaw Rotela na moc widzę nie narzeka. Tak czy inaczej odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marna chyba szansa by ktoś taki się znalazł.

Ja mogę powiedzieć, że z Coplandem CTA 405-A te kolumny zgrywają się bajecznie ale to nic Ci nie pomoże.

Generalnie one potrzebują troszkę mocy. Moje lampowe 50W im w zupełności wystarcza. Poprzednie lampy z mocą 35W sprawiały lekkie problemy.

Ten zestaw Rotela na moc widzę nie narzeka. Tak czy inaczej odsłuch.

Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym w innym wątku, w tym próbował zasugerować to S4Home.

Do tych kolumn trzeba odpowiednio dobrać wzmacniacz i nie będzie narzekania na mało basu, czy niedociążony dźwięk. Moim zdaniem te kolumny potrzebują wbrew pozorom mocnego wzmacniacza, żeby pokazać co potrafią, a obiegowa opinia panuje taka, że zagrają z byle czym. Jak widać z powyższych wpisów nie zagrają.

Aczkolwiek nie wiem wg jakiego klucza wzmacniaczy szukać, bo z Atollem 100SE (100W) Tannoye zagrały ślicznie, ale bez pier**l...cia, a z Naim 5Si (60W) zagrały dźwiękiem dociążonym i pełnym, podobnie dobrze z Arcamem A29.

 

Trzeba szukać i słuchać, a potem pisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.