Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Mikelas76 napisał:

No to niezle. Mozesz wpadac. U mnie gra to z : transport SA m1t, dac denafrips pontus2, wzmacniacz Shanling A3.2 mk2. 

Skad jestes? 

Spod Bydgoszczy, jak tylko odbiorę wzmacniacz I daca z serwisu to się odezwę. Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Spod Bydgoszczy, jak tylko odbiorę wzmacniacz I daca z serwisu to się odezwę. Dziękuję 
Podjedź do mnie będziesz miał punkt odniesienia. Na.OLX mi pisałeś że chcesz podjechać. Z Torunia jestem, wiesz o jakie kolumny mi chodzi

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3,5 roku pierwsze zmiany w systemie, zmiany znaczne, najsłabsze ogniwo z wersji pierwotnej zostało wymienione na textreme. Czystość bez względu na poziom głośności (a lubię słuchać na poziomie 60-70 z mojego Gato), detale jak w utworze differently Marian Hill, czy w utworach Yosi Horikawa z płyty Space, wierność naturalnosc wokali Leonarda Cohena, Dylana. Po upgrade zaszły zmiany jakich nie trzeba się doszukiwać, moja żona po po kilku dniach z niedowierzaniem spytała „to naprawde tyle kosztowalo, powiedz prawdę”.

Jednym słowem na kolejne kilka lat mam spokój, no chyba że Paweł coś zaproponuje😉

 

IMG_0160.jpeg

IMG_0163.jpeg

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Adam miał takie kolumny. Dzisiaj cieszą mojego kolegę/Marcin daj czasem znać, czy jesteś zadowolony. Wspominam je, brzmienie rozciągnięte i dynamiczne na dole, świeże i czyste na średnicy, oraz  rozdzielcze na samej górze.
Zmieniłem wzmocnienie na single ended lampowe i kolumny potrzebowałem inne. Gdyby nie to, „dziś” zapewne i ja cieszyłbym się z takiego upgrade. Gratki właścicielu, dużo radości, a niech teraz Paweł głowi się nad kolejnym upgradem za kilka lat. 
 

FD8EBC9C-F16D-4CA2-BBBD-540AFCB150AB.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, LOBO_M napisał:

Po upgrade zaszły zmiany jakich nie trzeba się doszukiwać, moja żona po po kilku dniach z niedowierzaniem spytała „to naprawde tyle kosztowalo, powiedz prawdę”.

Jednym słowem na kolejne kilka lat mam spokój, no chyba że Paweł coś zaproponuje😉

Ale że tak drogo ? 😶

Propozycje mogą paść zawsze ale w obecnej formie masz mega dobre kolumny. Żeby zrobić wyraźny progres trzeba by było wymienić wszystko. Także na spokojnie, można pograć kolejne 3,5 roku i wtedy myśleć. Może się coś nowego na rynku  pojawi.

10 godzin temu, Andrzej_64730 napisał:

Zephyr II

To jest kandydat do następnej przeróbki. Na razie mam tyle na głowie, że muszę to sobie przesunąć w czasie ale w pierwszej wolnej chwili wezmę go na warsztat :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Yoshi_80 napisał:

Ale że tak drogo ? 😶

Wprost przeciwnie😁 bardzo uczciwe pieniądze, a słysząc efekt tym bardziej. Jeszcze raz dziękuję, za efekt, czas realizacji i że udało się to tak sprawnie zrobić w konkretnym terminie na którym mi zależało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Yoshi_80 napisał:

Może się coś nowego na rynku  pojawi.

Czyli w zakresie basu postep w przypadku Textreme jest mniejszy niz w zakresach srednich?

Wnioskuje ze inaczej bys polecal zmieniac oba drivery w tym przypadku.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rafa napisał:

Czyli w zakresie basu postep w przypadku Textreme jest mniejszy niz w zakresach srednich?

Wnioskuje ze inaczej bys polecal zmieniac oba drivery w tym przypadku

Postęp jest w każdym zakresie. Bas na Satori Textreme jest zdecydowanie lepszy jak z wariantów papierowych. Jednak w przypadku upgrade ten musi być możliwie bezbolesny czyli np bez przeróbek stolarskich. Tego w przypadku monitorów Lobo nie dało się zrobić gdyż on ma przetworniki Scan Speaka które są niekompatybilne mechanicznie z Satori nie móiąc o tym, że obudowa byłaby o 50% za mała ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Yoshi_80 napisał:

Tego w przypadku monitorów Lobo nie dało się zrobić gdyż on ma przetworniki Scan Speaka

Jakos na pierwszy rzut oka wydalo mi sie ze to tez Satorii tam na basie. Teraz wszystko jasne, dzieki.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zaszczyt dołączyć do klubu:)

Pierwsze odsłuchy i po prostu wielkie wooow. Do tej pory to było własne DIY 2way a teraz szał.

Na chwilę obecną wiim pro plus jako DAC oraz Uniamp v2 do napędu kolumn.

Kontakt z Pawłem mailowy czy tez telefoniczny to rewelacja i każdemu polecam.

Teraz czas na wygrzanie kolumn i wytęsknione sesje odsłuchowe. W przyszłości może zmiana wzmacniacza.

 

 

Kolumny.jpg

d50fff5a (1).jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, CiemnyP napisał:

Zmiana była drastyczna z STX 15 AKX + Vifa DX25TG. Ten zestaw to szpila+15M+22W (wszystko SS).

W tej chwili jest taki układ i zapewne tak mniej więcej zostanie bo pasuje mi do kanapy z której słucham. 

No to jeszcze wszystko przed Tobą, przy takich ustawieniach to raczej z 30% potencjału kolumn wykorzystujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, CiemnyP napisał:

W tej chwili jest taki układ i zapewne tak mniej więcej zostanie bo pasuje mi do kanapy z której słucham.

Fajne kolumny w fatalnym miejscu wcisniete w sciane i rog. Jak wyzej, raczej potencjalu nie wykorzystasz.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, CiemnyP napisał:

Drobne poprawki w stylu odsuń 20cm od rogu i do przodu są wykonalne.

Zdecydowanie warto to zrobic 👍

 

Pamietaj ze gole sciany tworza echo/odbicia i to co slyszysz to nie jest tylko twoj sysytem audio a w ogromnym stopniu wplyw twojego pomieszczenia.

Tak w ogole testowo dla siebie warto (chocby na kilka utworow) ustawic je jeszcze dalej od scian i posluchac jak gra kiedy sa w takiej pozycji. Bedziesz mial punkt odniesienia i cenna lekcje np kiedy bas przestaje buczec i "lac sie po pokoju" itd..

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.04.2024 o 11:42, CiemnyP napisał:

Czy odsuniecie od sciany do przodu pomoże? Jak bardzo musiałbym odsunąć ? Niestety układ salonu jest jaki jest i ciężko inaczej ustawić. Drobne poprawki w stylu odsuń 20cm od rogu i do przodu są wykonalne.

Nie da się przesunąć całości w lewo i do przodu?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, S0nic napisał:

Nie da się przesunąć całości w lewo i do przodu?

No niestety, to są walory pomieszczenia, Rafa dobrze napisał. U mnie ten sam problem, kolumny mogą stać tylko w jednym miejscu, i jak to z regóły bywa, bas mi buczał w miejscu odsłuchowym. Dla testu odsuwałem kolumny od ściany i dopiero 110 cm pomogło, lecz nie było to akceptowalne. Postanowiłem dokupić do zestawu DSP, optimizer pomieszczenia, i tylko teraz mogę się cieszyć muzyką, zkorygował wszystko co było podbite i  niepożądane przez pokój, nawet dokuczliwe odbicia poprawił, ale nie było to proste z tymi wszystkimi pomiarami i ustawieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.