Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  268 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że się pojawiła kwestia cennika, więc postaram się to w miarę dobrze wyjaśnić dlaczego jest na razie jak jest.

Faktycznie ceny zdjęliśmy po tym jak zaczęła się karuzela. Wszystko drożało, co miesiąc dostawałem nowy cennik z Jantzena na elementy itd. Trzymanie cen było kompletnie bez sensu. Raz zdarzył się przypadek gdy ktoś zamówił i zapłacił mi za kit DIY wg ceny jaką miałem na stronie gdzie w międzyczasie ja przeoczyłem nowy cennik i po skompletowaniu wyszło, że w zasadzie sprzedaję go po cenie zakupu 😄 .
Teraz faktycznie sytuacja od kilu miesięcy jest stabilniejsza, cena euro wróciła do rozsądnego poziomu - jest argument powrotu cennika i myślimy o tym.
Nie zdecydowałem w jakiej formie powinien on wrócić. Problem z cenami jest taki, że po pierwsze mamy bardzo dużo projektów i ich ciągle przybywa.
Dbanie o to aby te ceny były w miarę aktualne przy takiej ilości jest dość kłopotliwe bo musiałbym otworzyć kilkadziesiąt arkuszy kalkulacyjnych, przeliczyć każdą jedną kolumnę a następnie zaktualizować stronę. Niekiedy w kolumnach były użyte elementy które trzeba zmienić bo ich już nie ma na rynku, więc szukanie alternatywy itd. Uwierzcie mi, to jest syzyfowa praca. 
Inna możliwość to wybrać kilka najpopularniejszych projektów tak jak mieliśmy to wcześniej. Jest to jakaś opcja ale i tak będą zapytania o to czego nie ma lub o nowe projekty więc w sumie dla mnie i dla klientów co to za różnica. Taki częściowy cennik działa .. częściowo.

Druga nie mniej istotna sprawa to jest to, że nasze kolumny są z zasady robione na konkretne zamówienie. Zasadniczo odeszliśmy od tego, że jest jakiś trzon oferty, modele seryjne itp na rzecz pełnej customizacji. Prezentowana na zdjęciach kolumna kosztowała X zł bo wynika ze szczegółów danego zamówienia. Np tego jaki klient chciał fornir, lakier, zaciski, czy też ewentualnie były tam jakieś wydumane elementy zwrotnicy. Często taki sam projekt w sensie przetworników można wykonać taniej lub drożej zmieniając nieco specyfikację. Dochodzimy do tego, że każdy projekt powinien mieć pewne widełki cenowe albo punkt "od". Jest to o tyle istotne, że czasem różnice mogą być naprawdę spore.
Tylko to trzeba znowu pochylić się nad każdym projektem, przeliczyć, zastanowić się, edytować stronę gdzieś to opisać itd. 

Czasem naprawdę łatwiej mi jest odpisywać na konkretne zapytania niż brać się za bary z takim zagadnieniem. Szczególnie jak mam na tapecie ileś rozgrzebanych projektów i trzeba je robić to wtedy takie sprawy jak aktualizacja strony schodzą na dalszy plan ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Yoshi_80 napisał:

Prezentowana na zdjęciach kolumna kosztowała X zł bo wynika ze szczegółów danego zamówienia.

Właśnie o to (chyba) nam chodzi. Robicie kolumny za x złotych i taką kwotę wpisujecie w opisie. Każdy kto odwiedza Waszą stronę internetową wie doskonale wg jakich zasad działacie. NIKT od WAS nie wymaga ciągłej aktualizacji cennika. Chodzi o to że statystyczny Kowalski przeglądając Waszą ofertę( macie opisane ok. 30 pozycji) wie, że monitory wycenione na  7 tys. zł nagle nie podrożeją do 25 tys. i odwrotnie - Kolumny trójdrożne za 30 tys. po drobnych przeróbkach nie stanieją do 10 tys. Mając jednak ceny poglądowe jego poszukiwania zawężają się do kilku modeli. Decydując się na rozmowę telefoniczną potrafi bardziej precyzyjnie przedstawić jaki projekt go interesuje.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krzychu72 napisał:

Właśnie o to (chyba) nam chodzi. Robicie kolumny za x złotych i taką kwotę wpisujecie w opisie. Każdy kto odwiedza Waszą stronę internetową wie doskonale wg jakich zasad działacie. NIKT od WAS nie wymaga ciągłej aktualizacji cennika. Chodzi o to że statystyczny Kowalski przeglądając Waszą ofertę( macie opisane ok. 30 pozycji) wie, że monitory wycenione na  7 tys. zł nagle nie podrożeją do 25 tys. i odwrotnie - Kolumny trójdrożne za 30 tys. po drobnych przeróbkach nie stanieją do 10 tys. Mając jednak ceny poglądowe jego poszukiwania zawężają się do kilku modeli. Decydując się na rozmowę telefoniczną potrafi bardziej precyzyjnie przedstawić jaki projekt go interesuje.

Pozdrawiam.

Powiem Ci, że to nie jest takie oczywiste. Większość ludzi z tego forum wie jak działamy ale większość naszych klientów wcale nie pochodzi z tego forum. Co więcej duża część zainteresowanych nawet nie do końca rozumie sposób działania. Niektórzy myślą, że mamy te kilkadziesiąt projektów dostępnych do odsłuchu. Bo skoro tyle pokazujemy to równolegle tyle produkujemy i każdy model można sobie sprawdzić. Takie myślenie jest w pewien sposób zasadne bo wynika z pewnego schematu przyzwyczajeń konsumenckich.

Owszem można by podawać na stronie cenę kolumny na dzień powstania ale ona i tak się dewaluuje. Za jakiś czas będzie nieaktualna. Trzeba o tym pamiętać i tego pilnować a ilość projektów rośnie i wraz z tym problem. 

Myślę, że znajdziemy na to dobry sposób bo mam kilka pomysłów i coś się wybierze.

Z drugiej strony metoda działania gdzie klient musi wykazać się pewną inicjatywą i zadać pytanie nie jest wcale taka zła. Po pierwsze odsiewa nam to do osób faktycznie zainteresowanych. Po drugie nawet jeżeli klient pyta o coś na co go nie stać (ale o tym jeszcze nie wie) to już nawiązał kontakt a to jest w tej zabawie najważniejsze.  Bo od słowa do słowa może wyjść na to, że może na Ellipticory to nie ma ale świetne kolumny na np Satori to już mógłby sobie u nas zbudować. Gdybym podał cenę wprost to on by nigdy nie zapytał tylko odpadłby na cenie czegoś na co go nie stać a mu się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Yoshi_80 napisał:

Po drugie nawet jeżeli klient pyta o coś na co go nie stać (ale o tym jeszcze nie wie) to już nawiązał kontakt a to jest w tej zabawie najważniejsze.  Bo od słowa do słowa może wyjść na to, że może na Ellipticory to nie ma ale świetne kolumny na np Satori to już mógłby sobie u nas zbudować. Gdybym podał cenę wprost to on by nigdy nie zapytał tylko odpadłby na cenie czegoś na co go nie stać a mu się podoba.

Dokładnie, tak było i u mnie, projekt ewoluował i finalna wersja, poza gabarytami, była całkowicie inna niż na początku.
Uważam że przy takim produkcie cena to częściej ciekawość niż faktyczna potrzeba informacji. Wiem po sobie, dużo szybciej doszliśmy do wspólnej wizji po dwóch e-mailach i telefonie. 

tak samo wyszło z upgrade który jest w toku. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

witam...dodam, że nawet nie wiedziałem, że istnieje taki klub ...a tu miłe zaskoczenie...zajrzałem na stronkę a tu takie piękności Dr.W....zastanawiam się czy zamiast basowych SB Satori WO24 można by zastosować accuton aluminium-sandwich dla przykładu ACCUTON CELL AS250-8-552....tak jak wyczytałem powyżej w jakich widełkach cenowych sie poruszamy ? (wersja sb satori)

IMG_5434b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.03.2024 o 12:43, mztv napisał:

witam...dodam, że nawet nie wiedziałem, że istnieje taki klub ...a tu miłe zaskoczenie...zajrzałem na stronkę a tu takie piękności Dr.W....zastanawiam się czy zamiast basowych SB Satori WO24 można by zastosować accuton aluminium-sandwich dla przykładu ACCUTON CELL AS250-8-552....tak jak wyczytałem powyżej w jakich widełkach cenowych sie poruszamy ? (wersja sb satori)

IMG_5434b.jpg

Proszę o maila kontaktowego lub telefon  http://yb-audio.pl/onas/kontakt/ 🙂 . Przez forum staram się nie omawiać tematów wycen itd bo to nie za dobre miejsce na takie rzeczy, lepiej mieć wszystko mailowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
50 minut temu, belami napisał:

To fakt. Oceniałem tylko wysokość i szerokość frontu. Patrząc od przodu na oba modele, M2 są mniejsze 🙂

M2 są niższe o 5cm ale głębokość większa o 7,5cm. Jeżeli małe pomieszczenie to otwór bas refleks bliżej ściany, co może być na minus lub plus..😉.

Słuchałeś m1 w firmie lub w domu?

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem a nawet nie widziałem na żywo. Obecnie słucham na RLS Callisto III. One są dopiero małe, ale z bardzo dużym dźwiękiem. Od jakiegoś czasu rozglądałem się za jakimiś monitorami, ale zawsze coś tam nie pasowało.

Po przeczytaniu całego wątku o YB-Audio (w trzy dni) podjąłem decyzję (oraz po ustaleniach z panem Pawłem z YB), że taki wybór będzie optymalny. 

Miałem w domu Linn Kan mk2, Harbeth HL3 i Castle Richmond Anniversary, ale RLS wypada najlepiej jeśli chodzi o całokształt dźwięku.

Liczę że M1 będzie tym, czego szukam. Jestem nawet o tym przekonany 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, belami napisał:

Liczę że M1 będzie tym, czego szukam. Jestem nawet o tym przekonany 🙂

I tego Ci życzę.

 

15 godzin temu, belami napisał:

podjąłem decyzję (oraz po ustaleniach z panem Pawłem z YB), że taki wybór będzie optymalny. 

A nie kusi Cię posłuchanie innych przetworników, np. chwalonych Xtreme czy topowych Ellipticorów

 

15 godzin temu, belami napisał:

RLS wypada najlepiej jeśli chodzi o całokształt dźwięku.

Czyli przechodzisz z dobrego diy na diy wyższej klasy.

 

15 godzin temu, NRK napisał:

Do odważnych świat należy 😀

Progres będzie, ale czy optymalny, nie słuchając przed zamówieniem.. Poświęcił bym jeden dzień na podróż i odsłuchy. Poza tym obejrzeć te cacka w realu i poznać ich Twórców, rzecz bezcenna🙂

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nie kusi mnie odsłuch nowszych, topowych przetworników. Wg opisu brzmienia i własnych oczekiwań spodziewam się poprawy. W moich warunkach to będzie i tak max co mogę osiągnąć a może nawet warunki akustyczne nie pozwolą na pełne wykorzystanie potencjału monitorów.

Preferuję dżwięk spokojny, niesterylny i tzw „analogowy”, dlatego używam sprzęt marki Linn i analog. 
Odbiór postaram się zrobić osobisty, więc może poznam warunki odsłuchu i twórców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Chyba na miejscu mają. Ja mam S25, ale to sa oczywiscie inne glosniki.

No właśnie klient ma je odebrać i mogę nie zdążyć ich posłuchać bo wybieram się tam za jakiś miesiąc może dwa. A skąd jesteś? Może s25 też warto posłuchać...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Łukasz1303 napisał:

No właśnie klient ma je odebrać i mogę nie zdążyć ich posłuchać bo wybieram się tam za jakiś miesiąc może dwa. A skąd jesteś? Może s25 też warto posłuchać...?

Gdybym miał możliwość posłuchania w siedzibie kolumn na które się szykuję to zdecydowanie bym nie czekał ani tygodnia.

Wzmacniacz pod pachę i do Roberta na pyszną kawkę i miłą pogawędkę.

 

Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, marekw 76 napisał:

Gdybym miał możliwość posłuchania w siedzibie kolumn na które się szykuję to nie czekalbym.

Wzmacniacz pod pachę i do Roberta na pyszną kawkę i miłą pogawędkę.

 

Wzmacniacz i dac w serwisie, muszę czekać 

10 minut temu, Mikelas76 napisał:

Jam jest z pierwszej stolicy Polski 😉

Idealnie, mam jakąś godzinę drogi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.