Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  269 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

-3dB to umowny punkt dla których określa się pasmo przenoszenia jednak on nie oznacza, że w tym miejscu kończy się pasmo. Dla basu dużo bardziej miarodajny jest popularny punkt -6dB a znawcy tematu wiedzą, że tak na prawdę liczy się punkt -10dB. 
Kolumny z nisko położonym punktem -10dB a relatywnie wysoko położonym -3dB, czyli takie z wcześnie aczkolwiek łagodnie opadającą charakterystyką,  będą grać zdecydowanie lepiej od kolumn które będą osiągać niższą częstotliwość dla -3dB ale faktycznie poniżej tego punktu lecą stromo w dół i -10dB jest położone niewiele niżej na osi częstotliwości. Na papierze porównując punkty -3dB te drugie wygrają a w praktyce będzie dokładnie na odwrót. 

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.06.2023 o 11:06, slawek.xm napisał:

muszę przyznać , że koncepcja połączenia na średnicy 21we i 18we to już absolutny top

Tez to przykulo moja uwage. Bardzo chcialbym posluchac tego tandemu.

Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.06.2023 o 22:51, TomekL3 napisał:

To jakie pasmo osiągają przy -10dB?

Przy około 23Hz. Osiąganie bardzo niskich częstotliwości z tych głośników jest dość trudne w rozwiązaniu pasywnym. Na pewnym etapie prac był sprawdzany układ półaktywny z pozytywnym skutkiem ale decyzja należała do zamawiającego a ten pozostał przy rozwiązaniu pasywnym. Nie mniej konstrukcja zwrotnicy, sposób jej mocowania , ilość miejsca zostało tak przewidziane, że w przyszłości gdyby właściciel zmienił zdanie to można przejść na układ półaktywny.
Mi osobiście brzmienie pasywnej wersji, pomimo braku "dociągnięcia" najniższych częstotliwości, bardziej się podobało. Po prostu to co było dokładane w sposób aktywny nie jest już tak istotne, rozwiązanie pasywne obejmuje wystarczający zakres pasma.

W dniu 21.06.2023 o 17:10, mirfak napisał:

#Yoshi_80, podłączaliście do tego lampy Roberta? Skuteczność kolumn wysoka, więc może jest to Święty Gral lampiarzy?


Wysłane z Commodore 64

Niestety nie i sami się sobie dziwimy.  Stał obok wzmacniacz lampowy i nikt z nas nawet nie pomyślał o tym żeby go podłączyć. Dopiero po fakcie wpadliśmy na to, że przecież trzeba było lampę zapiąć 😄 . Te kolumny spokojnie by na niej grały. Definicja i szybkość basu jest taka, że nawet na słabym wzmacniaczu on nadal będzie szybki a efektywność tym bardziej pozwala na takie zabawy.

12 godzin temu, S0nic napisał:

Absolutnie piękne kolumny! Czy były chęci i pomysł na wrzucenie tam nowej kopułki na średnicę scana?

Dzięki. Kopułka średniotonowa Scana wyszła nieco po fakcie bo chyba dopiero po Monachium zeszłego roku była ona oficjalnie zaprezentowana. My już byliśmy wtedy na pewnym etapie prac i wycofywanie się trochę było bez sensu. 
Osobna kwestia to finanse. Jakby nie patrzeć wymieniając takie 18WE na te kopułki należałoby się liczyć z dodatkowym kosztem na poziomie kilkunastu tysięcy a nie każdy budżet jest z tak rozciągliwej gumy ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 26.04.2023 o 01:43, Irasek napisał:

Witam Was, podzielę się z wami moim projektem na który czekam. Głośniki basowe to Purifi 8cali 2sztuki, środek to 18we ellipticor, a Góra to 3404 też ellipticor, trochę już na nie czekam, ale podzielę się z wami jak je otrzymam. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Irasek napisał:

 

Witam miłośników YB Audio. Podzielę się z wami czymś, otóż: kolumny oczywiście z YB Audio Huracan Rs, ale środek i góra to ellipticor. Kolumienki przepiękne, mistrzostwo od strony YB, wysoki połysk,bla bla itd. Po otrzymaniu tych paczek byłem jako tako skeptisz co do dźwięku, (oczywiście po wygrzaniu około 200godzin). Po wielokrotnych rozmowach z Pawłem, pisaniem itd. do niczego żeśmy nie doszli, a już nawet odczułem że ma mnie dość, może i to lepiej bo sprawa wyszła na jaw. Otóż: zakupiłem do mojego zestawu Kable głośnikowe, TRANSPARENT SUPER, i po podłączeniu nie mogłem uwierzyć w to, że kable tyle mogą do systemu wprowadzić. Wcześniej testowałem różne kable np.

Inakustik LS 404 Micro

Transparent plus

Nordost Red Dawn

No i oczywiście własnej roboty telefoniczny kabel skręcony jak w Kimber, kabel zakończony bananami.

Było to tak jakby mi cały czas coś brakowało, niby dobrze, ale nie to, nawet pozwoliłem sobie do małych zmian w zwrotnicy, a i tak to nie było to. Po zakupie nowego kabla wszystko wróciło do oryginału.

To co ten Transparent super pokazał to powiem wam, że te ellipticory naprawdę odżyły, dźwięk stał się delikatniejszy, bardziej rozjaśniony, a Bass bardziej dynamiczny. Nie jeden pewnie się może ze mną nie zgodzić, bla bla, kable nie grają, oczywiście że kable nie grają, ale ja powiem tak: czym droższy sprzęt, tym ta różnica w kablach będzie większa. Dziękuję  YB za przepiękne kolumny, Robertowi za jego staranną pracę przy obudowach, Pawłowi za jego mistrzowskie zestrojenie. Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzotyczne połączenie, czego oczekujesz po odpowiedzi? Yoshi_80 zaprojektował i zrealizował pewnie kilka setek zestawów, dlatego nie ma i nie dostaniesz odpowiedzi na tak postawione pytanie. Wspomniany L-505 ma klasyczną budowę, jest pięknie zaprojektowany i posiada wystarczająco dużo mocy do zasilenia większości zestawów. Sprawować będzie się dobrze a podobać ma się - Tobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2023 o 19:50, Irasek napisał:

Witam miłośników YB Audio. Podzielę się z wami czymś, otóż: kolumny oczywiście z YB Audio Huracan Rs, ale środek i góra to ellipticor. Kolumienki przepiękne, mistrzostwo od strony YB, wysoki połysk,bla bla itd. Po otrzymaniu tych paczek byłem jako tako skeptisz co do dźwięku, (oczywiście po wygrzaniu około 200godzin). Po wielokrotnych rozmowach z Pawłem, pisaniem itd. do niczego żeśmy nie doszli, a już nawet odczułem że ma mnie dość, może i to lepiej bo sprawa wyszła na jaw. Otóż: zakupiłem do mojego zestawu Kable głośnikowe, TRANSPARENT SUPER, i po podłączeniu nie mogłem uwierzyć w to, że kable tyle mogą do systemu wprowadzić. Wcześniej testowałem różne kable np.

Inakustik LS 404 Micro

Transparent plus

Nordost Red Dawn

No i oczywiście własnej roboty telefoniczny kabel skręcony jak w Kimber, kabel zakończony bananami.

Było to tak jakby mi cały czas coś brakowało, niby dobrze, ale nie to, nawet pozwoliłem sobie do małych zmian w zwrotnicy, a i tak to nie było to. Po zakupie nowego kabla wszystko wróciło do oryginału.

To co ten Transparent super pokazał to powiem wam, że te ellipticory naprawdę odżyły, dźwięk stał się delikatniejszy, bardziej rozjaśniony, a Bass bardziej dynamiczny. Nie jeden pewnie się może ze mną nie zgodzić, bla bla, kable nie grają, oczywiście że kable nie grają, ale ja powiem tak: czym droższy sprzęt, tym ta różnica w kablach będzie większa. Dziękuję  YB za przepiękne kolumny, Robertowi za jego staranną pracę przy obudowach, Pawłowi za jego mistrzowskie zestrojenie. Pozdrawiam wszystkich.

Jak to gra w porównaniu do "standardowych" Huracan RS ?

W czym największa różnica  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, azis_light napisał:

Jak to gra w porównaniu do "standardowych" Huracan RS ?

W czym największa różnica  ?

Witam

Różnica, tak jak już pisałem, w głośnikach. Środek i góra to seria Ellipticor, są to niesamowite głośniki. W bezpośrednim porównaniu do Huracan RS, to Ellipticory grają delikatniej. Jakbyś postawił jedną koło drugiej tzn. komplet i posłuchał, to byś obrazu stwierdził, że Huracanom brakuje niuansów, które poprostu Ellipticory mają. 

A dodam jeszcze krótko o akustyce pomieszczenia, totalna paranoja, jak nie masz zaadaptowanego pomieszczenia odsłuchowego. U mnie nic nie mogłem zrobić. Postanowiłem zakupić Trinnov Amethyst, otrzymam go 25.11.2023. polecam poczytać, jak kogoś stać na kolumny za np. 60tyś, to warto się tym zainteresować, oczywiście jak warunki akustyczne na to nie pozwalają. Może wrzucę jakąś fotkę z tymi kolumienkami 

Pozdrawiam miłośników YB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.11.2023 o 17:59, colcolcol napisał:

Egzotyczne połączenie, czego oczekujesz po odpowiedzi? Yoshi_80 zaprojektował i zrealizował pewnie kilka setek zestawów, dlatego nie ma i nie dostaniesz odpowiedzi na tak postawione pytanie. Wspomniany L-505 ma klasyczną budowę, jest pięknie zaprojektowany i posiada wystarczająco dużo mocy do zasilenia większości zestawów. Sprawować będzie się dobrze a podobać ma się - Tobie...

Otóż nie zagra (jak by się wydawało) z większością zestawów. Nie jest wystarczająco wydajny prądowo, by dobrze grać np. z ML Sequel2. Tam impedancja spada do 2 Ohm i dlatego chcę do tego wzmaka lepiej dobrać głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam mocno do kolumn yb lampę. Już z push pull cayin A70mk2 było fajnie. Obecnie SET od Line magnetic jest totalna petarda. Przestrzeń i namacalność dźwięku zjawiskowa. Już ciche słuchanie daje świetny dźwięk ze świetnym dociążeniem. Polecam gorąco.

received_1618772575318977.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.