Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  269 członków

YB Audio Klub
IGNORED

Klub miłośników YB Audio


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odsłuchu u siebie paczek używanych może być trudny.

 Chyba że zakup na lata, rzadkie zjawisko w audio, wtedy może warto nowe z odsłuchem.

 Ja swoje YB mam trzy lata, nadal cieszę i nie powodują myśli o zmianach.

 Nawet wczoraj z żoną myśleliśmy nad naszym audio, co do kolumn wydaje mi się że musiałbym wydać ogromne pieniądze aby zauważyć realną poprawę, może wzmacniacz zmienię, ale na razie nic ładniejszego nie znalazłem, a niestety bez akceptacji żony nie ma opcji wydania xxkPLN, a Gato ma wybitny wsp WAF😂

 dlatego pozostaje mi delektować się muzyką😁

2 godziny temu, Cezary_58669 napisał:

Tylko cenę x2, a przetworniki chyba nie 2x droższe, chyba że chodzi o kwestie wizualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, slawek.xm napisał:

szkoda tych kolumn do tak ubogiego akustycznie pokoju

zmarnowany potencjał, kazdy ma swoją ścieżkę, nie każdy odnajdzie się na tej właściwej 😉

15 minut temu, LOBO_M napisał:

co do kolumn wydaje mi się że musiałbym wydać ogromne pieniądze aby zauważyć realną poprawę

No raczej, i to nie ma za bardzo finansowego sensu, masz świetne przetworniki. 

16 minut temu, LOBO_M napisał:

ale na razie nic ładniejszego nie znalazłem, a niestety bez akceptacji żony nie ma opcji wydania xxkPLN

No i tu się różnimy 😉, kocham moją pieklicę, ale audio to moj plac zabaw i jako Lew z urodzenia, działam terytorialne 😁.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mikelas76 napisał:

No i tu się różnimy 😉, kocham moją pieklicę, ale audio to moj plac zabaw i jako Lew z urodzenia, działam terytorialne 😁.

U mnie jeszcze jest ten „ problem” że mam kilka tych pasji. Ostatnio wymieniłem sprzęt do kitesurfingu 15tys, nowy rower MTB, no a po nowym roku w ogrodzie stanie siłownia, osobny budynek no i tu poszło xxxkPLN więc muszę gdzieś być oszczędnym, dla niepoznaki 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, rejbis napisał:

No właśnie te zephyr smk2 z olx już miesiącami wiszą, więc gdzieś tu się coś nie zgadza. Albo cena, albo produkt, albo jedno i drugie.

Wiesz to jest na dobrą sprawę jedno ogłoszenie. Bywały takie gdzie kolumny sprzedawały się niemal w przeciągu godzin. Może cena jest nieodpowiednia. Nie wiem. Ludzie czasem oczekują cudów, jak używane to od razu 30% ceny itp. Z drugiej strony 10 tys to po prostu dużo pieniędzy w skali bezwzględnej. Ja jak mam tyle wyciągnąć z portfela to też się chwile zastanawiam i nie ma znaczenia czy to co kupuje jest na mega promocji czy nie ale o sam fakt wydania takiej kwoty.

Nasze kolumny nigdy nie stanieją poniżej pewnego poziomu bo wkład materiałowy jest tak dużo wart, że to po prostu nie nastąpi. Same przetworniki w tych kolumnach są warte ok 8 tys w cenie detalicznej. Do tego zwrotnica, skrzynka. Przy cenie 10 tys żaden DIYowiec nie jest w stanie się zmieścić z takim projektem robiąc samemu nie mówiąc o tym, że i tak nie osiągnie takiego poziomu wykonania.

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, LOBO_M napisał:

Odsłuchu u siebie paczek używanych może być trudny.

 Chyba że zakup na lata, rzadkie zjawisko w audio, wtedy może warto nowe z odsłuchem.

 Ja swoje YB mam trzy lata, nadal cieszę i nie powodują myśli o zmianach.

 Nawet wczoraj z żoną myśleliśmy nad naszym audio, co do kolumn wydaje mi się że musiałbym wydać ogromne pieniądze aby zauważyć realną poprawę, może wzmacniacz zmienię, ale na razie nic ładniejszego nie znalazłem, a niestety bez akceptacji żony nie ma opcji wydania xxkPLN, a Gato ma wybitny wsp WAF😂

 dlatego pozostaje mi delektować się muzyką😁

Tylko cenę x2, a przetworniki chyba nie 2x droższe, chyba że chodzi o kwestie wizualne

Jeżeli dojrzeje w Tobie decyzja o zmianach to daj znać. Można będzie zrobić fajny upgrade Twoich kolumn który zmieni je brzmieniowo nie do poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Yoshi_80 napisał:

Jeżeli dojrzeje w Tobie decyzja o zmianach to daj znać. Można będzie zrobić fajny upgrade Twoich kolumn który zmieni je brzmieniowo nie do poznania.

Yoshi_80 a Twoim zdaniem jakie jest na dziś najlepszy zestaw przetworników do 3way?Bez rozglądania się na cenę. Elipticor, seas graphen, accuton cell? A może coś innego. Zdanie Roberta już znam. Ciekawi mnie co ty sądzisz? Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Yoshi_80 napisał:

Jeżeli dojrzeje w Tobie decyzja o zmianach to daj znać. Można będzie zrobić fajny upgrade Twoich kolumn który zmieni je brzmieniowo nie do poznania.

Dzisiaj mija 3 lata jak kurier miał zapukać do mych drzwi, ale dał ciała i odebrałem 27/12.

teraz są świeta wiec nie bede zajmowal Tobie czasu, mocno dałeś do myślenia i zastanawiam się na czym miałby upgrade polegać i co dać.

żona chce zmienić wypoczynek, na jak to uargumentowała “bardziej audiofilski”😂, no i cos w tym jest bo jest duzo wiekszy, symetryczny wzgledem kolumn i duzo bardziej pochlaniajacy, mięsisty. Więc upgrade moglby pojsc w pakiecie🤫😃

decyzja dojrzała.

10 minut temu, Mikelas76 napisał:

Oj Lobo, chyba się zacznie... 😁

😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoimi Zephyrami S obcuję już 3 rok i cały czas odkrywam w nich coś nowego i cieszy mnie to jak mogę znaleźć chwilę czasu na ich posłuchanie. Oczywiście chodzą mi już po głowie nowe glosniki  ze stajni Chłopaków (mam już swoją wizję na nie) ale z uwagi na inne okolicznosci mój zakup musi jeszcze troszkę poczekać. Nie mniej jednak idąc w nowe kolumny nigdy nie sprzedał bym obecnych za jakieś przysłowiowe grosze. Nie wiem czy w ogóle miałbym ochotę je sprzedawać mając warunki na ich zagospodarowanie w innym miejscu.

Edytowane przez Kasz76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kasz76 napisał:

Ja ze swoimi Zephyrami S obcuję już 3 rok i cały czas odkrywam w nich coś nowego i cieszy mnie to jak mogę znaleźć chwilę czasu na ich posłuchanie. Oczywiście chodzą mi już po głowie nowe glosniki  ze stajni Chłopaków (mam już swoją wizję na nie) ale z uwagi na inne okolicznosci mój zakup musi jeszcze troszkę poczekać. Nie mniej jednak idąc w nowe kolumny nigdy nie sprzedał bym obecnych za jakieś przysłowiowe grosze. Nie wiem czy w ogóle miałbym ochotę je sprzedawać mając warunki na ich zagospodarowanie w innym miejscu.

Zephir s czyli beryl sb acoustic, satori16, i revelator 22?

14 godzin temu, slawek.xm napisał:

images1000x700.thumb.webp.1acf0510d4eeaf0ca8d07c6680b6d19d.webp

szkoda tych kolumn do tak ubogiego akustycznie pokoju

 

Za miesiąc przeprowadzam się do nowego mieszkania którego wybór był podyktowany pod salon 42m2 audio. Jeśli chodzi o obecny że zdjecia powyżej masz 100% racji. Raz że kolumny za duże do pomieszczenia , dwa akustyka tak cudowna że nawet przy rozmowie wychodzą braki. Na szczęście już tylko miesiąc i nowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, adams84 napisał:

Zephir s czyli beryl sb acoustic, satori16, i revelator 22?

Za miesiąc przeprowadzam się do nowego mieszkania którego wybór był podyktowany pod salon 42m2 audio. Jeśli chodzi o obecny że zdjecia powyżej masz 100% racji. Raz że kolumny za duże do pomieszczenia , dwa akustyka tak cudowna że nawet przy rozmowie wychodzą braki. Na szczęście już tylko miesiąc i nowe. 

Wszystko się zgadza tyle że na górze jest szpilka którą bardzo lubię. Lepsza zwrotnica i zaciski wbt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kasz76 napisał:

Wszystko się zgadza tyle że na górze jest szpilka którą bardzo lubię. Lepsza zwrotnica i zaciski wbt

Miałem kiedyś takie kolumny tylko u góry beryl. Wszystkie modele kolumny YB na SS uważam za podobny poziom grania (być może to mocne uproszczenie). Dopiero przeskok na elipticor daje wzrost jakości. Nie jest to wzrost adekwatny do wzrostu ceny ale jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, adams84 napisał:

 

Yoshi_80 a Twoim zdaniem jakie jest na dziś najlepszy zestaw przetworników do 3way?Bez rozglądania się na cenę. Elipticor, seas graphen, accuton cell? A może coś innego. Zdanie Roberta już znam. Ciekawi mnie co ty sądzisz? Pozdrawiam 

Moim zdaniem najlepszy zestaw obecnie można zrobić na przetwornikach Purifi. Dają niesamowite parametry i najbardziej zrównoważone brzmienie. Aczkolwiek na innych markach też da się zrobić zestawy wybitne. Bardzo sobie cenie Satori Textreme z uwagi na ich lekką miękkość brzmieniową której już nie mają np grafenowe Seasy i one nie zawsze mogą być tak wyrozumiałe ja Satori. Przy grafenie brzmienie będzie niesamowite jak całość systemu będzie równie dobra a jeżeli gdzieś będzie jakieś niedomaganie to już grafeny pokażą to dobitniej. Trochę podobna sytuacja jak z accutonami.

Osobiście uważam, że przyszłość obecnie należy do przetworników w oparciu o metamodalne membrany cienkowarstwowe czyli to co ma Saotri.  Przypuszczam, że i Purifi może pójść w tą stronę co w połączeniu z ich zawieszeniem i układem napędowym da przetwornik absolutnie kosmiczny.

@LOBO_M  ty masz satori na średnich i to jest właśnie podstawowe pole do upgradu na wariant textreme. Mam też trochę nowych patentów w zakresie zwrotnic to też da na pewno progres. Tweeter masz bardzo dobry więc nie dziwię się jakbyś go chciał zostawić. 
Generalnie kolumny z serii Zonda / Zephyr S są obecnie doskonałym materiałem na upgrade dzięki nowej serii Satori Textreme. "Tańszy" zamiennik Scana jak kiedyś było postrzegane papierowe Satori obecnie dają możliwości upgradu o jakich posiadacze kolumn na Scan Speaku mogą pomarzyć. Może nie będzie to sprawa tania bo trzeba wymienić część przetworników i zwrotnicę ale może być opłacalna bo to wyniesie stare paczki na nowy poziom jakościowy. Kolokwialnie powiem tak, jak dla mnie prawie cała seria illuminator przy Satori Textreme wyglada jak chłopiec do bicia.

Edytowane przez Yoshi_80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, adams84 napisał:

Miałem kiedyś takie kolumny tylko u góry beryl. Wszystkie modele kolumny YB na SS uważam za podobny poziom grania (być może to mocne uproszczenie). Dopiero przeskok na elipticor daje wzrost jakości. Nie jest to wzrost adekwatny do wzrostu ceny ale jednak.

Elipticor to nie jest mój poziom cenowy. 

Chciałbym spróbować z którąś wersją Nord-ów, albo bazową na Satori Textreme albo na Seasie gdzie bardziej skłaniam się ku modelowi zaprezentowanemu ostatnio.

Jeśli chodzi o Seasa Graphene to jest on dla mnie zagadką.  Najprawdopodobniej w najbliższej przyszłości będę miał mozliwosc posłuchania monitorów opartych min na Graphenie które wyszły spod ręki Chłopaków z YB🙂.

Edytowane przez Kasz76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adams84 napisał:

dwa akustyka tak cudowna że nawet przy rozmowie wychodzą braki.

Pomieszczenie masz po prostu strasznie puste, echo lata od sciany do sciany, minimalizm w pomieszczeniach to czesta bolaczka

58 minut temu, Yoshi_80 napisał:

@LOBO_M  ty masz satori na średnich i to jest właśnie podstawowe pole do upgradu na wariant textreme. Mam też trochę nowych patentów w zakresie zwrotnic to też da na pewno progres. Tweeter masz bardzo dobry więc nie dziwię się jakbyś go chciał zostawić. 
Generalnie kolumny z serii Zonda / Zephyr S są obecnie doskonałym materiałem na upgrade dzięki nowej serii Satori Textreme. "Tańszy" zamiennik Scana jak kiedyś było postrzegane papierowe Satori obecnie dają możliwości upgradu o jakich posiadacze kolumn na Scan Speaku mogą pomarzyć. Może nie będzie to sprawa tania bo trzeba wymienić część przetworników i zwrotnicę ale może być opłacalna bo to wyniesie stare paczki na nowy poziom jakościowy. Kolokwialnie powiem tak, jak dla mnie prawie cała seria illuminator przy Satori Textreme wyglada jak chłopiec do bicia.

Textreme to tez wizualnie bajka jak dla mnie, i aktualnie najslabsze ogniowo w moim zestawie, wiec faktycznie oczywisty kierunek upgradu. 
szczegoly dogadamy na email, bo faktycznie 2x 13cm textreme to nie drobne. Dwa niechcialbym wysylac kolumn, ale szykuje mi sie wyjazd na wiosne na rowery na poludnie Polski wiec moze daloby sie dwie pieczenie na jednym ogniu zrobic. W kontakcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Yoshi_80 napisał:

Moim zdaniem najlepszy zestaw obecnie można zrobić na przetwornikach Purifi. Dają niesamowite parametry i najbardziej zrównoważone brzmienie. Aczkolwiek na innych markach też da się zrobić zestawy wybitne. Bardzo sobie cenie Satori Textreme z uwagi na ich lekką miękkość brzmieniową której już nie mają np grafenowe Seasy i one nie zawsze mogą być tak wyrozumiałe ja Satori. Przy grafenie brzmienie będzie niesamowite jak całość systemu będzie równie dobra a jeżeli gdzieś będzie jakieś niedomaganie to już grafeny pokażą to dobitniej. Trochę podobna sytuacja jak z accutonami.

Osobiście uważam, że przyszłość obecnie należy do przetworników w oparciu o metamodalne membrany cienkowarstwowe czyli to co ma Saotri.  Przypuszczam, że i Purifi może pójść w tą stronę co w połączeniu z ich zawieszeniem i układem napędowym da przetwornik absolutnie kosmiczny.

@LOBO_M  ty masz satori na średnich i to jest właśnie podstawowe pole do upgradu na wariant textreme. Mam też trochę nowych patentów w zakresie zwrotnic to też da na pewno progres. Tweeter masz bardzo dobry więc nie dziwię się jakbyś go chciał zostawić. 
Generalnie kolumny z serii Zonda / Zephyr S są obecnie doskonałym materiałem na upgrade dzięki nowej serii Satori Textreme. "Tańszy" zamiennik Scana jak kiedyś było postrzegane papierowe Satori obecnie dają możliwości upgradu o jakich posiadacze kolumn na Scan Speaku mogą pomarzyć. Może nie będzie to sprawa tania bo trzeba wymienić część przetworników i zwrotnicę ale może być opłacalna bo to wyniesie stare paczki na nowy poziom jakościowy. Kolokwialnie powiem tak, jak dla mnie prawie cała seria illuminator przy Satori Textreme wyglada jak chłopiec do bicia.

A gdzie jest w takim razie elipticor? To co piszesz Paweł to super wiadomość bo z tych wszystkich przetworników textreme są najtańsze czyli potencjalny upgrade najtańszy. 

4 godziny temu, Kasz76 napisał:

Elipticor to nie jest mój poziom cenowy. 

Chciałbym spróbować z którąś wersją Nord-ów, albo bazową na Satori Textreme albo na Seasie gdzie bardziej skłaniam się ku modelowi zaprezentowanemu ostatnio.

Jeśli chodzi o Seasa Graphene to jest on dla mnie zagadką.  Najprawdopodobniej w najbliższej przyszłości będę miał mozliwosc posłuchania monitorów opartych min na Graphenie które wyszły spod ręki Chłopaków z YB🙂.

Szczęściarz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Yoshi_80 napisał:

Moim zdaniem najlepszy zestaw obecnie można zrobić na przetwornikach Purifi. Dają niesamowite parametry i najbardziej zrównoważone brzmienie. Aczkolwiek na innych markach też da się zrobić zestawy wybitne. Bardzo sobie cenie Satori Textreme z uwagi na ich lekką miękkość brzmieniową której już nie mają np grafenowe Seasy i one nie zawsze mogą być tak wyrozumiałe ja Satori. Przy grafenie brzmienie będzie niesamowite jak całość systemu będzie równie dobra a jeżeli gdzieś będzie jakieś niedomaganie to już grafeny pokażą to dobitniej. Trochę podobna sytuacja jak z accutonami.

Osobiście uważam, że przyszłość obecnie należy do przetworników w oparciu o metamodalne membrany cienkowarstwowe czyli to co ma Saotri.  Przypuszczam, że i Purifi może pójść w tą stronę co w połączeniu z ich zawieszeniem i układem napędowym da przetwornik absolutnie kosmiczny.

@LOBO_M  ty masz satori na średnich i to jest właśnie podstawowe pole do upgradu na wariant textreme. Mam też trochę nowych patentów w zakresie zwrotnic to też da na pewno progres. Tweeter masz bardzo dobry więc nie dziwię się jakbyś go chciał zostawić. 
Generalnie kolumny z serii Zonda / Zephyr S są obecnie doskonałym materiałem na upgrade dzięki nowej serii Satori Textreme. "Tańszy" zamiennik Scana jak kiedyś było postrzegane papierowe Satori obecnie dają możliwości upgradu o jakich posiadacze kolumn na Scan Speaku mogą pomarzyć. Może nie będzie to sprawa tania bo trzeba wymienić część przetworników i zwrotnicę ale może być opłacalna bo to wyniesie stare paczki na nowy poziom jakościowy. Kolokwialnie powiem tak, jak dla mnie prawie cała seria illuminator przy Satori Textreme wyglada jak chłopiec do bicia.

Słuchałem rockportow z elektroniką z najwyższej półki w cenie dobrego domu i textreme grały fajnie ale żeby bić te ciekawsze konstrukcje z 12mu iluminatora, to bym nie powiedział 🙂

 

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cienki jestem aby oceniać wiarygodność i jakość ich testów, ale wnioski z porównania textreme vs. mój papierowy Satori pasują do wizji tego czego oczekiwałbym po upgrade.  Więcej klarowności, przejrzystości, czytelności. Lepsze radzenie sobie z dużymi składami. Niezależność kontroli i SQ od zwiększonej głośności.

 Żona powiedziała że w środku mogę sobie robić co chce, ale obudowy mają być nie tknięte. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, LOBO_M napisał:

Za cienki jestem aby oceniać wiarygodność i jakość ich testów, ale wnioski z porównania textreme vs. mój papierowy Satori pasują do wizji tego czego oczekiwałbym po upgrade.  Więcej klarowności, przejrzystości, czytelności. Lepsze radzenie sobie z dużymi składami. Niezależność kontroli i SQ od zwiększonej głośności.

 Żona powiedziała że w środku mogę sobie robić co chce, ale obudowy mają być nie tknięte.

Najpierw zmień wzmacniacz i może daca. Tu jest duże pole do popisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rejbis napisał:

A co z tym gato jest nie tak, że trzeba szukać zastępcy?

DIA400 chyba nadal jest w YB na odsluchach? Choc to podobno ciemniejsze granie niz moj 250, moj wg Chlopakow z Gato, jest bardziej detaliczny.

Nie to ze nie tak, ale moze kiedys bedzie mi dane pojechac z Gato w okolice Poznania i posluchac u Kolegow, ktorzy mieli Gato, a po nim wiele innych, moze teraz sie okaze ze to Oni zmienia na Gato😉

na pewno jak zrobie upgrade YB, to w tym roku na wiecej sie nie zanosi. Bo mam zasade budzetowa w domu, ze tyle samo co jest wydawane na hobby itp, musi byc odlozone na inwestycje emerytalne, + conajmniej 20% z dochodow na ww cel. Majac JDG nie ma co liczyc na emeryture, choc patrzac na wsp. Zastapienia  to z ZUS, ludzie z lat 70-80 na wiecej niz 30% swoich zarobkow nie  maja co liczyc.

 

 

 

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.