Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner Onkyo TX-8270 + jakie kolumny?


Bedwyr

Rekomendowane odpowiedzi

To zapowiada sie bardzo ciekawie.Pytanie co z dźwiekiem dolby,dts 5.1.Np z konsoli dzwięk bedzie wykastrowany i stracimy np dialogi itp? Czy ten onkyo przerobi to na stereo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To zapowiada sie bardzo ciekawie.Pytanie co z dźwiekiem dolby,dts 5.1.Np z konsoli dzwięk bedzie wykastrowany i stracimy np dialogi itp? Czy ten onkyo przerobi to na stereo?

Sama nazwa wskazuje iż to jest amplituner stereo (max 2.1 set z subem)

Z czego chcesz uzyskać 5.1 jak on ma 2 terminale na kolumny i wyjście na suba, może ewentualnie kombinować z Zone2 z dodatkową końcówką mocy ale wtedy taki zakup amp stereo mija się z celem i zamiast niego kupić amp av np.Onkyo 656. i będzie DD/5.1/Atmos/DtsX

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś tu ma podpieta konsole albo tv do ampli stereo? Jak dzwiekowo to wygląda?

Chce przesiąść się z kina na stero i tak sie zastanawiam.Teraz filmy w 5.1 podpinam z dysku do usb w kinie i dźwiek jest wspaniały.Jak zmienie na np yamahe rn602 to filmy z dysku podepne do tv a tv po optycznym do stereo.I co wtedy brak dialogów, wykastrowany bas? Dlatego też zainteresował mnie ten onkyo 8270.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś tu ma podpieta konsole albo tv do ampli stereo? Jak dzwiekowo to wygląda?

Chce przesiąść się z kina na stero i tak sie zastanawiam.Teraz filmy w 5.1 podpinam z dysku do usb w kinie i dźwiek jest wspaniały.Jak zmienie na np yamahe rn602 to filmy z dysku podepne do tv a tv po optycznym do stereo.I co wtedy brak dialogów, wykastrowany bas? Dlatego też zainteresował mnie ten onkyo 8270.

Podepnij dysk do tv a tv do wzmacniacza to zobaczysz czy dialogi i bass wykastrowane są. Zamiast bitstream zmieniasz na stereo lub pcm i wszystko działa. Efektów nie oczekuj bo stereo do muzyki a nie do filmów lub podczas oglądanie filmu na amp av zamiast DD ustaw na nim stereo to usłyszysz różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czy ten onkyo tx8270 bedzie działał na zasadzie takiej że podpinamy do niego np konsole bądz dekoder przez hdmi.On podbiera sobie dźwięk a obraz wysyła dalej na tv? Ja przynajmniej mam tak w kinie domowym.Mam 4 hdmi in tam podpiete sa urzadzenia z ktory idzie dzwiek i obraz.A hdmi aut polaczone z tv i tam juz idzie obraz.

Tak to działa. U mnie podpięte 2 odtwarzacze - Pioneer oraz Dune BD Prime 3. Pioneer ustawiony na bitstream łyka wszystkie ścieżki bez problemu, oczywiście te HD Master Audio i TrueHD też (także z plików MKV), MLP z DVD-AUDIO. Z Dunem był pewien problem, na wyjściu​ ustawionym na dźwięk oryginalny (RAW) nie grały ścieżki HD-MA i TrueHD​, był szum. Musiałem zmienić na dekodowanie do PCM w trybie stereo i wtedy dźwięk się pojawił.

Mam go od wczoraj ​i testuję powoli. Co się tyczy odtwarzania plików audio, wszystko gra pięknie. Bez problemu widzi serwer Synology z zainstalowanym MinimServerem. Można nawigować pilotem bez potrzeby uruchamiania tv, wystarczy do tego wyświetlacz na przednim panelu. I co ważne, jest gapless, płynne przechodzenie z utworu do utworu. Na razie jeszcze nie sprawdzałem aplikacji na Androidzie, ani odtwarzania przez Bubble UPnP, ale odtwarzacz jest w Bubble widoczny na liście renderów.

Kilka fotek:

 

67d9e7e558ecc503650802f4d980d2e4.jpg

 

09ec545c8d5985066f5039e6ef874aa2.jpg

 

dca205dcc50516947a2c5c3ac348695c.jpg

 

9a12fa59c7d50057baaf712609cdb54b.jpg

 

f12797771a0544c6b00bb318719e49ba.jpg

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to działa. U mnie podpięte 2 odtwarzacze - Pioneer oraz Dune BD Prime 3. Pioneer ustawiony na bitstream łyka wszystkie ścieżki bez problemu, oczywiście te HD Master Audio i TrueHD też (także z plików MKV), MLP z DVD-AUDIO. Z Dunem był pewien problem, na wyjściu​ ustawionym na dźwięk oryginalny (RAW) nie grały ścieżki HD-MA i TrueHD​, był szum. Musiałem zmienić na dekodowanie do PCM w trybie stereo i wtedy dźwięk się pojawił.

Mam go od wczoraj ​i testuję powoli. Co się tyczy odtwarzania plików audio, wszystko gra pięknie. Bez problemu widzi serwer Synology z zainstalowanym MinimServerem. Można nawigować pilotem bez potrzeby uruchamiania tv, wystarczy do tego wyświetlacz na przednim panelu. I co ważne, jest gapless, płynne przechodzenie z utworu do utworu. Na razie jeszcze nie sprawdzałem aplikacji na Androidzie, ani odtwarzania przez Bubble UPnP, ale odtwarzacz jest w Bubble widoczny na liście renderów.

Kilka fotek:

 

67d9e7e558ecc503650802f4d980d2e4.jpg

 

09ec545c8d5985066f5039e6ef874aa2.jpg

 

dca205dcc50516947a2c5c3ac348695c.jpg

 

9a12fa59c7d50057baaf712609cdb54b.jpg

 

f12797771a0544c6b00bb318719e49ba.jpg

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Kolego a co Ty tam za kolumienki masz, czy one pod Onkyo są?????

 

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a co Ty tam za kolumienki masz, czy one pod Onkyo są?????

 

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

Nie. ;) To do kompa było, nie zdemontowałem ich jeszcze. Do Onkyo są inne, aczkolwiek też raczej do wymiany.

 

607d787961179e51e17ea7e2146739b3.jpg

 

Pisałem wcześniej, że mało miejsca w pokoju i zmuszony byłem umieścić kolumny pod sufitem

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do BaliGdynia

Wiem że to amplituner stereo i nie odtwarza dźwieku 5.1.Miałem na myśli że dostając dźwiek w 5.1 przerobi go na stero poprzez wbudowane dekodery...

 

Do Joseph K.

O to kolega już go ma :).Planujesz jakieś wieksze kolumny kupić? Tego onkyo kupiłeś w ciemno czy porównywałeś z innymi pod wzgledem dźwiekowym? Bo co do funkcjonalności to raczej nie ma konkurencji.

Ja cały czas zastanawiam sie czy kupić go czy yamahe rn602 ale nie mam gdzie posłuchac yamahy.Kolumny mam tesi560.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Do BaliGdynia

Wiem że to amplituner stereo i nie odtwarza dźwieku 5.1.Miałem na myśli że dostając dźwiek w 5.1 przerobi go na stero poprzez wbudowane dekodery...Do Joseph K.

O to kolega już go ma :).Planujesz jakieś wieksze kolumny kupić? Tego onkyo kupiłeś w ciemno czy porównywałeś z innymi pod wzgledem dźwiekowym? Bo co do funkcjonalności to raczej nie ma konkurencji.

Ja cały czas zastanawiam sie czy kupić go czy yamahe rn602 ale nie mam gdzie posłuchac yamahy.Kolumny mam tesi560.

Miałem wczoraj urwanie głowy, więc nawet nie miałem czasu, by go posłuchać w salonie, więc tak, kupiony został w ciemno. Co do kolumn, to jeszcze nie wiem.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że te kolumny tak się kiszą, ani basu ani nic, hmmm...a stojaków pod kolumny 60-90cm nie dasz rady nigdzie wstawić....szkoda trochę tego ampka bo nic nie pogra...

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 8270 nie ma dekoderów HD co jest normalna rzeczą w przypadku amplitunera stereo.

HDMI nie jest tu żadnym problemem gdyż optykiem i coaxialem także mogliśmy przesyłać dźwięk do 8150 który był multikanalowy.

Większość ścieżek ma do wyboru wersje stereo i ta jest lepsza. Jeśli z dziwnych względów puścimy sygnał 5.1 zostanie on zmiksowany do 2 kanałów.

Mamy go juz na stanie. Wszystko działa płynnie, apka jak w poprzedniej wersji także stabilna. Zachęcam do wypróbowania.

 

Nie, jednej kolumny się kupić nie da. Tego typu aukcje od razu świadczą o czymś "lewym".

Zdarza się owszem aby jedna się zepsuła, ale nikt wtedy nie sprzedaje drugiej tylko naprawia pierwsza. Co jakiś czas pojawiają się tego typu aukcje. Różnych produktów.

Jako wystawa albo na działkę jako głośnik Bt ok ale do stereo raczej uważać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czy w końcu on odtwarza Tidala?

Jak najbardziej. Ja używam 3 źródeł: Tidal, TuneIn oraz własny serwer Synology.

 

Szkoda że te kolumny tak się kiszą, ani basu ani nic, hmmm...a stojaków pod kolumny 60-90cm nie dasz rady nigdzie wstawić....szkoda trochę tego ampka bo nic nie pogra...

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

Nie ma się co łamać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do S4Home

A jak dźwiekowo onkyo tx8270 ma sie do yamahy rn602? Gdzieś czytałem że te amplitunery onkyo z serii tx graja płasko i bardzo neutralnie.U mnie od rana do nocy sprzet działa i przesyła dźwiek z dekodera telewizyjnego.Zależy mi na czytelnosci dialogow i wiekszego efekciarstwa.To czy tu bardziej sprawdzi sie ta yamaha? Pokój ma 3×5m,muzyke jaka słucham to Michael Jackson,Queen,Judas Priest,Black Sabbath itp także od popu do metalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie co mówię :) mi się podoba barwa dźwięku w Denonie a innym już nie koniecznie bo każdy ma inne ucho, temu poleca się testy w salonach aby dopasować wszytko pod swoje preferencje :)

Jeszcze raz gratuluje zakupu, daj za jakiś czas znać co i jak o Onkyo.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
I to jest właśnie co mówię :) mi się podoba barwa dźwięku w Denonie a innym już nie koniecznie bo każdy ma inne ucho, temu poleca się testy w salonach aby dopasować wszytko pod swoje preferencje :)

Jeszcze raz gratuluje zakupu, daj za jakiś czas znać co i jak o Onkyo.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Można by ewentualnie zestawić TX z jakimiś bardziej ciepłymi kolumnami. Ale w tej kwestii to też dopiero muszę się zorientować co i jak. Jak w tytule tematu.

 

Do S4Home

Podłączyłem sobie magnetofon do analogowego RCA podpisanego TV/Tape, a telewizor do optyka TV/TAPE. Jednak gdy chcę na pilocie wybrać granie z magnetofonu (przycisk TV/Tape), dostępna jest tylko opcja dźwięku z TV. Wygląda na to, że można do każdego źródła podłączyć tylko jedno urządzenie. Albo cyfrowo albo analogowo.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

....Zależy mi na czytelnosci dialogow i wiekszego efekciarstwa.....

 

Kolego co miałeś na myśli pisząc to???

Moim zdaniem jeśli zależy Tobie na dialogu i efektach to pójdź w amp kd, centralny głośnik da dialogi a sub będzie koloryzować efekty.

W stereo też można filmy oglądać bo jeśli mamy film w formacie DD5.1 to i tak amp stereo będzie dźwięk mixował do 2.0, nie ma co się bać o "wykastrowane" basy czy dialogi, to już wszytko zależy z jakimi kolumnami taki amp zgrasz.

Zawsze możesz wypożyczyć taki amp do domu na testy i sam się przekonasz co i jak. Zresztą już jeden kolega go zakupił to może on się wypowie o Onkyo :)

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Można by ewentualnie zestawić TX z jakimiś bardziej ciepłymi kolumnami. Ale w tej kwestii to też dopiero muszę się zorientować co i jak. Jak w tytule tematu.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Tylko jakie....czy podstawkowe czy podłogowe :) ????

Znajomi którzy mają Onkyo to z Klipsch łączą, jeśli Ty mówisz iż bardziej "ciepłe kolumny" to ja bym proponował Monitor Audio Silver. Ładnie grają, detalicznie ale nie aż tak skrajnie jak Klipsch. Bass nisko schodzi środek delikatnie cofnięty a góra nie jest uciążliwa, mi te kolumny pasują bo nie męczą.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oglądałem jeszcze żadnego filmu w całości, zaledwie kilka po parę minut na próbę zapuściłem, ale nie ma się co bać, że coś jest nieczytelne czy jest jakiś ubytek. Miejskie 5.1 do stereo, ale żaden kanał nie jest pomijany. Obejrzę jakiś film to wtedy będę mógł coś więcej napisać. Ale jak pisałem już wcześniej, bez problemu odtwarza ścieżki HD Audio, czy MLP z DVD-AUDIO.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Tylko jakie....czy podstawkowe czy podłogowe :) ????

Znajomi którzy mają Onkyo to z Klipsch łączą, jeśli Ty mówisz iż bardziej "ciepłe kolumny" to ja bym proponował Monitor Audio Silver. Ładnie grają, detalicznie ale nie aż tak skrajnie jak Klipsch. Bass nisko schodzi środek delikatnie cofnięty a góra nie jest uciążliwa, mi te kolumny pasują bo nie męczą.

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

Mnie gość w salonie nie polecał Klipschów do słuchania muzyki, powiedział że lepsze są do filmów właśnie. Za to polecił mi monitory Dali Zensor 3 zdaje się, ale pewności całkowitej nie mam.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Ja używam 3 źródeł: Tidal, TuneIn oraz własny serwer Synology.

Ale grasz Tidal przez BUBBLE/synology , czy też z poziomu aplikacji Onkyo/PlayFi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pilota bądź z apki Onkyo controller.

 

Co do Bubble UPnP. Można sterować ale wtedy pliki nie są wczytywane "w locie", jak pzy sterowaniu z pilota i pojawiają się niepożądane przerwy między utworami. Wtedy brak gapless. I brak gapless przy odtwarzaniu plików DSD. Kolejny numer jest dopiero wczytywany gdy skończy się odtwarzanie poprzedniego.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do BaliGdynia

Obawiam sie w onkyo o granie jak z pod poduszki.Nie słuchałem na żywo ale kolega tak.Stwierdził że dźwiek z tych tx jest jak przykryty poduszką taki bez ikry bez tego czegoś.Ja właśnie odchodze od kina domowego bo szukam lepszego odbioru w muzyce.Ale też chce dobrej jakosci w filmach.Nie zależy mi na efektach 5.1 tylko na jakosci dźwieku.Kolumny mam raczej ciepło grające Tesi 560.I tak myśle ze jak zestawie je z onkyo to czy nie bedzie zbyt kluchowato bez ikry.Czy nie postawić na yamahe która podobno gra bardziej skrajami pasma co ożywi bardziej ciepłe kolumny.Nie mam gdzie posłuchać ale chyba bez odsłuchu i polegając na opiniach to bedzie ciężko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Do BaliGdynia

Obawiam sie w onkyo o granie jak z pod poduszki.Nie słuchałem na żywo ale kolega tak.Stwierdził że dźwiek z tych tx jest jak przykryty poduszką taki bez ikry bez tego czegoś.Ja właśnie odchodze od kina domowego bo szukam lepszego odbioru w muzyce.Ale też chce dobrej jakosci w filmach.Nie zależy mi na efektach 5.1 tylko na jakosci dźwieku.Kolumny mam raczej ciepło grające Tesi 560.I tak myśle ze jak zestawie je z onkyo to czy nie bedzie zbyt kluchowato bez ikry.Czy nie postawić na yamahe która podobno gra bardziej skrajami pasma co ożywi bardziej ciepłe kolumny.Nie mam gdzie posłuchać ale chyba bez odsłuchu i polegając na opiniach to bedzie ciężko...

To już sam musisz zadecydować który amp stereo Tobie podejdzie.

Dzwonisz do sklepu i mówisz że chcesz sprawdzić w domu jak to gra, pewnie zapłacisz za Onkyo/Yamaha normalną cenę czyli tz.depozyt i przy zwrocie dostaniesz kasę minus wysyłka i może wypożyczenie, nie wiem jak to działa bo nigdy tego nie robiłem. Innej opcji nie widzę. Dzwoń do S4Home czy innych sprzedawców i dogadać się co i jak.

 

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Pisałem wcześniej, że mało miejsca w pokoju i zmuszony byłem umieścić kolumny pod sufitem

 

 

Kiepsko to wygląda już nie wspomnę o akustyce :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pilota bądź z apki Onkyo controller.

 

Co do Bubble UPnP. Można sterować ale wtedy pliki nie są wczytywane "w locie", jak pzy sterowaniu z pilota i pojawiają się niepożądane przerwy między utworami. Wtedy brak gapless. I brak gapless przy odtwarzaniu plików DSD. Kolejny numer jest dopiero wczytywany gdy skończy się odtwarzanie poprzedniego.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

Nigdy nie mogłem się "zgrać" z Bubble, ani przy Atollu, ani Oppo..., więc to fajna opcja (jak w Naimie i innych)

Chyba sobie wezmę na weekend ten amplituner i potestuję trochę

 

Obawiam sie w onkyo o granie jak z pod poduszki.Nie słuchałem na żywo ale kolega tak.Stwierdził że dźwiek z tych tx jest jak przykryty poduszką taki bez ikry bez tego czegoś.

Kolego - wstaw do siebie ten sprzęt i wtedy ocenisz.

Dywagowanie na temat rzeczy, których się nie słyszało plus zasłyszane opinie wprowadzają straszny zamęt (dez)informacyjny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Nigdy nie mogłem się "zgrać" z Bubble, ani przy Atollu, ani Oppo..., więc to fajna opcja (jak w Naimie i innych)

Chyba sobie wezmę na weekend ten amplituner i potestuję trochę

 

Apka Onkyo na andka bardzo wygodna, nie wiesza się. Na pewno nie będę używał Bubble UPnP do obsługi tego amplitunera.

 

 

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Do S4Home

A jak dźwiekowo onkyo tx8270 ma sie do yamahy rn602? Gdzieś czytałem że te amplitunery onkyo z serii tx graja płasko i bardzo neutralnie.U mnie od rana do nocy sprzet działa i przesyła dźwiek z dekodera telewizyjnego.Zależy mi na czytelnosci dialogow i wiekszego efekciarstwa.To czy tu bardziej sprawdzi sie ta yamaha? Pokój ma 3×5m,muzyke jaka słucham to Michael Jackson,Queen,Judas Priest,Black Sabbath itp także od popu do metalu.

Neutralnie tak ale nie płasko. Yamaha gra deczko bardziej sjrajami pasma. Eksponuje basy i soprany.

To który z tych amplitunerow wybrać zależy od kolumn. Jednym to eksponowanie jest potrzebne, drugim absolutnie nie.

Podjedz na odsluch to ci pokażę

 

Można by ewentualnie zestawić TX z jakimiś bardziej ciepłymi kolumnami. Ale w tej kwestii to też dopiero muszę się zorientować co i jak. Jak w tytule tematu.

 

Do S4Home

Podłączyłem sobie magnetofon do analogowego RCA podpisanego TV/Tape, a telewizor do optyka TV/TAPE. Jednak gdy chcę na pilocie wybrać granie z magnetofonu (przycisk TV/Tape), dostępna jest tylko opcja dźwięku z TV. Wygląda na to, że można do każdego źródła podłączyć tylko jedno urządzenie. Albo cyfrowo albo analogowo.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Ale to normalne jest. Tak samo podpisane wejścia nie mogą raz być analogiem raz cyfrowym złączem. Wszystkie ampli tak mają. Teoretycznie przy zmianie analoga, powinien Ci wyrzucić tak podpisane gniazdo z cyfrowego

 

No chyba faktycznie to najlepsza opcja żeby posłuchać.Tez nigdy nie korzystałem z takiej opcji i nie wiem jak to wygląda..

Kolegów nie słuchaj, bąki dobrze mówi sprawdź u siebie. Mige ci wypożyczyć któryś model to sobie sprawdzisz co i jak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy da się gdzieś kupić tylko jedną sztukę RP-280F ?

http://allegro.pl/kolumna-glosnikowa-podlogowa-klipsch-rp-280f-black-i6676775702.html

Ktoś sprzedaje jedną w dobrej cenie.

 

Klipsch to fajne kolumny ale do wzmacniacza, który gra ciepło, wypelnionym dźwiękiem np

https://sklep.rms.pl/polk-audio-omni-a1-bezprzewodowy-wzmacniacz-wi-fi-dts-play-fi

 

 

Do Onkyo zdecydowanie poleciłbym Polk Audio TSx, które gra barwnym dociążonym dźwiękiem, usłyszysz wyraźną różnicę między samplami basowymi a prawdziwymi instrumentami, między różnymi gitarami elektrycznymi itd. Barwa to podstawa w muzyce

https://sklep.rms.pl/polk-audio-tsx330t-tsx-330t-kolumny-podlogowe-2-szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o Martin Logan kolumnach, tak samo jak Klipsch pochodzą z USA, na zagranicznych forach bardzo polecają te kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mi też swojego czasu chodziły po głowie ale Martin Logan Motion 60XT

Wizualnie bardzo mi się podobają ale ciekawe jak grają, w USA polecają z Emotiva sprzętem.bff198926f8fa22dbb63f5455f4acf3e.jpga0a53949e4269d48eaff53d23faf2cfa.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.