Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner Onkyo TX-8270 + jakie kolumny?


Bedwyr

Rekomendowane odpowiedzi

Do ARC to chyba kabel hdmi 1.4b musi być i muszą być pewne warunki spełnione. TV musi posiadać wej.hdmi które jest podpisane i odpowiada ono za ARC jeśli nie ma tego napisu to najczęściej tv nie będzie przesyłać zwrotnego sygnału. Jeśli tv zaś posiada4 arc jak i amp av i mamy wszytko dobrze połączone to w TV w opcjach audio należy wybrać zamiast głośników tv to zewnętrzne. Czasami kanały telewizyjne nadają sygnał w DTS (5.1) ale w amp av mamy stereo. W tv lub dekoderze należy zmienić w opcjach audio z języka polskiego na j.oryginalny i uaktywnić napisy :)

Jesli tv nie posiada ARC a ma wyj.optyczne lub audio rca to kabel optyczny lub 2xRca do amp av :)

3f07b3ed9404104e6759ded2871c2aac.jpg7da623e1786e94261d296c8a8d742a8c.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam TV podpięte optykiem. Ustawienia dźwięku są nieco mizerne. Jeśli chodzi o złącza HDMI to jest ich cztery, w tym HDMI 1 to HDMI/DVI. Nie ma przy żadnym opisu ARC.

Wczoraj przeglądałem ustawienia ARC w ampli i jeszcze raz przeczytałem notkę o ARC. Z opisu wynika, że zwrotny kanał umożliwia przesyłanie dźwięku gdy używany jest wewnętrzny tuner tv. Ja takiego nie używam, chcę po prostu przesłać dźwięk z podpiętych do HDMI dekodera i Chromecasta, ale całkiem możliwe, że nie prześlemy po ARC dźwięku z urządzeń z innych gniazd HDMI.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę po prostu przesłać dźwięk z podpiętych do HDMI dekodera i Chromecasta, ale całkiem możliwe, że nie prześlemy po ARC dźwięku z urządzeń z innych gniazd HDMI.

 

Skoro tak, to podstawowe pytanie do Ciebie.

Czy TV generuje jakiś tor audio?

Z Twojego opisu wynika, że nie.

Więc wepnij wszystko co masz do HDMI (IN) w amplitunerze - wtedy cały tor audio trafi bezpośrednio do Onkyo.

A dopiero z Onkyo wypuść sygnał przez HDMI (OUT) do TV - w telewizorze będzie już tylko sam obraz.

 

p.s.

jeśli korzystasz w TV z np Youtube, to podepnij optykiem TV (jeśli faktycznie nie masz ARC) do Onkyo i przełączaj w Onkyo na optyk tylko jak będziesz odpalał tego Youtube (czy co tam innego)

 

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W tej chwili mam TV podpięte optykiem. Ustawienia dźwięku są nieco mizerne. Jeśli chodzi o złącza HDMI to jest ich cztery, w tym HDMI 1 to HDMI/DVI. Nie ma przy żadnym opisu ARC.

Wczoraj przeglądałem ustawienia ARC w ampli i jeszcze raz przeczytałem notkę o ARC. Z opisu wynika, że zwrotny kanał umożliwia przesyłanie dźwięku gdy używany jest wewnętrzny tuner tv. Ja takiego nie używam, chcę po prostu przesłać dźwięk z podpiętych do HDMI dekodera i Chromecasta, ale całkiem możliwe, że nie prześlemy po ARC dźwięku z urządzeń z innych gniazd HDMI.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Jeśli tv nie posiada hdmi arc to nic nie zrobisz, jedynie optyk pozostaje.

Zazwyczaj wszystkie źródła A/V daje się do amp av a z niego dopiero na tv. Jeśli chcemy np. oglądać telewizję a mamy tak dekoder->amp av->tv a nie chcemy korzystać z amp av to w nim ustawiamy opcje "pass thru"

Jeśli tv nie posiada arc to tylko optyk lub wyj audio rca pozostaje aby przesłać dźwięk z tv na amp av. W tv w opcjach audio zmieniamy na zewnętrzne głośniki.

Sprawdź w necie czy tv posiada hdmi arc tak będzie najprościej.

 

Czasami posiadamy też jakieś stare kable hdmi które nie przesyłają nam arc.

Tabelka opisuje jaki model hdmi co przesyła do ARC potrzebny jest minimum 1.4b

b35fabb8738b90368a3ed801ea2de78e.jpg92ff9e345efa679422296de043cb41b7.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz TV? Bo możesz tu mieć rację. Część telewizorów przesyła na złącze HDMI arc tylko dźwięk z wbudowanego tunera DVB-T lub USB. Z innych źródeł dźwięk nie wychodzi tym gniazdem.

Jakość optykiem z TV jest jednak dużo gorsza. Chodź przy różnych TV jest różnie.

Na panasonicu jest znośnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym poszukać papierów do niego. Samsung 40" seria D bodajże (5500??), ale nie pamiętam dokładnie symbolu. Cóż, jeśli ARC nie ma to pozostaje optyk jak do tej pory. Do Onkyo to właściwie mam komplet kabli HDMI podpięty bez dekodera, kompa i Chromecasta - te idą na HDMI w telewizorze. Na ustawienia audio w TV popatrzę później. Pamiętam tylko, że cyfrowe wyjście audio mogłem ustawić tylko dolby digital po spdif.

Kabel HDMI, którym podpiąłem ampli do telewizora obsługuje ARC, bo sprawdziłem to ostatnio.

Edit:

U40D5500 - było coś takiego?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

U40D5500 - było coś takiego?

 

Tak, było coś takiego.

Ja mam U40ES6100 i mam ARC, ale model U40ES5xxx nie ma.

seria E to z tego co pamiętam 2012 rok, a seria D 2011 rok, więc jest spora szansa, że u Ciebie nie ma ARC.

 

p.s.

Co Ty tam napodpinałeś do tego Onkyo, że 4x HDMI (IN) masz zajęte?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluray Pioneer z obsługą DVD-Audio i SACD, odtwarzacz Dune BD Prime 3.0, konsolę Xbox 360 i czasem podpinam tableta nVidię Shielda (przez co kabel HDMI do tableta jest na stałe wpięty do ampli)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do oprogramowania amplitunera, kilka dni nie używałem ampka z powodu ładnej pogody (a dokładniej mówiąc, nie słuchałem muzyki na wbudowanym odtwarzaczu). Dzisiaj przysiadłem do południa by posłuchać jednej płyty z Tidala i stwierdziłem, że wbudowany player ma pewne problemy z odtwarzaniem utworów, tj. pierwszy poleciał, ale następny nie chciał się wczytać, w ogóle wczytywanie kolejnego numeru następowało dopiero po zakończeniu odtwarzania aktualnego. Używając aplikacji Onkyo na tablecie, nie mogłem także przewinąć utworu odtwarzanego z mojego serwera. Zauważyłem także ogólny spadek płynności przeglądania zawartości w obrębie funkcji NET. Wcześniej opisywałem podobne działanie przy używaniu funkcji Chromecast. Wszystko wróciło do normy po odłączeniu i podłączeniu spowrotem kabla sieciowego. Przed updatem oprogramowania takich rzeczy nie było. Mam wrażenie, że oprócz dodania funkcji Chromecast i FireConnect, twórcy oprogramowania nie zoptymalizowali nowej wersji do takiego poziomu, jaki miała wersja wczesniejsza. Albo może to te nowe funkcje zamulają amplituner, pomimo ich nie używania. Po kilku dniach, kiedy amplituner jest w trybie standby, oprogramowanie zaczyna gorzej reagować na komendy.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
zrób reset ustawień

pamięć jest przeciążona

Ok. Zobaczę jutro. Może znajdę trochę czasu by to zrobić na spokojnie. Na szczęście to nie smartfon, gdzie później trzeba godzinę poświęcać na ustawianie wszystkiego jeszcze raz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób mam zresetować urządzenie? W ustawieniach nie ma takiej opcji.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za instrukcją angielską (przetłumaczone w translatorze)

Jeśli praca staje się niestabilna Spróbuj ponownie uruchomić urządzenie Problem może zostać rozwiązany poprzez ponowne uruchomienie tego urządzenia. Po włączeniu urządzenia w tryb gotowości naciśnij i przytrzymaj przycisk ÍON / STANDBY na tym urządzeniu przez 5 lub więcej sekund, aby ponownie uruchomić urządzenie. (Ustawienia w urządzeniu są zachowywane.) Jeśli problem nie zostanie rozwiązany przez ponowne uruchomienie, spróbuj wyjąć wtyczkę przewodów zasilających urządzenia i podłączonych urządzeń, a następnie podłączyć je ponownie.

 

w moim Pioneer N50A jest bez kombinacji stosowna opcja w menu - reset do ustawień fabrycznych

 

a może masz instrukcje po polskiemu ? to będzie to po sposobie na aktualizację oprogramowania - na polskiej www onkyo brak takiego dokumentu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam instrukcji po polsku. Jest kilka innych języków w tym ruski ale polskiego brak, k. jego mać. I nic w niej nie ma wspomnianego na temat niestabilności.

 

Za instrukcją angielską (przetłumaczone w translatorze)

Jeśli praca staje się niestabilna Spróbuj ponownie uruchomić urządzenie Problem może zostać rozwiązany poprzez ponowne uruchomienie tego urządzenia. Po włączeniu urządzenia w tryb gotowości naciśnij i przytrzymaj przycisk ÍON / STANDBY na tym urządzeniu przez 5 lub więcej sekund, aby ponownie uruchomić urządzenie. (Ustawienia w urządzeniu są zachowywane.) Jeśli problem nie zostanie rozwiązany przez ponowne uruchomienie, spróbuj wyjąć wtyczkę przewodów zasilających urządzenia i podłączonych urządzeń, a następnie podłączyć je ponownie.

 

Znalazłem tą informację na necie. Przyciśnięcie przycisku Standby powoduje to samo, co po chwilowym wyciągnięciu wtyczki. Pojawia się informacja o inicjalizacji. Poniżej znalazła się też informacja o resecie do ustawień fabrycznych - trzeba wcisnąć przyciski TUNING dół oraz Standby:

 

"If restarting the unit doesn't fix the problem, resetting the unit to the status at the time of shipment may solve the problem. Your settings will also be initialized when you reset, so note down your settings before doing the following. 1. While holding down TUNING MODE on the main unit, press Í ON/STANDBY. 2. The unit switches to standby and the settings are reset."

 

Jeśli ampli za kilka dni na powrót zacznie mulić, trzeba będzie zrobić ten hard reset.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie działa bez hard resetu. Zobaczymy przez kilka dni jak się będzie sprawował.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam zakupić Onkyo TX 8270 do głównego salonu (jako że stereo to 2 kolumny). Tutaj sobie poradzę ;)

 

Lubie słuchać sporo muzyki i musze miec cos w kuchni. I mam problem co kupić do kuchni zeby fajnie grało i było radio FM i stacje internetowe wraz z serwisami. I tu powstał dylemat z głośnikami bezprzewodowymi. Chciałbym skorzystać ze stref audio w ramach FireConnect (jeśli ta funkcja oczywiście działa i jest stabilna w tym tunerze) i wyodrębnić dźwięk do kuchni z racji ze tam sporo czasu jednak spędzam ;)

 

Planuje w kuchni dwa głośniki. Co polecacie do kuchni, wykorzystać tuner TX8270 i spiąć to po bluetoothie z kuchnią czy moze osobne urządzenie? Kolumny leżące gdzieś na szafkach kuchennych, czy może głośniki sufitowe? Jakie macie propozycje? W kuchni nie zależy mi na extra super audio - budżet tak do 1000zł. Szukam rozsądnego rozwiązania.

 

Niby są różne głośniki bezprzewodowe, ale nie ma w nich radia FM zwłaszcza ze mogę podpiąć zewn. antenę radiową. Sporo czytałem, ale caly czas jestem w tym samym miejscu.

 

Poradźcie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o Pylon Audio Sapphire 31 do amplitunera TX-8270? Slyszal ktos take polaczenie? Dosyc ciekawa konstrukcja, a cena jeszcze ciekawsza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam, zamierzam zakupić Onkyo TX 8270 do głównego salonu (jako że stereo to 2 kolumny). Tutaj sobie poradzę ;)

 

Lubie słuchać sporo muzyki i musze miec cos w kuchni. I mam problem co kupić do kuchni zeby fajnie grało i było radio FM i stacje internetowe wraz z serwisami. I tu powstał dylemat z głośnikami bezprzewodowymi. Chciałbym skorzystać ze stref audio w ramach FireConnect (jeśli ta funkcja oczywiście działa i jest stabilna w tym tunerze) i wyodrębnić dźwięk do kuchni z racji ze tam sporo czasu jednak spędzam ;)

 

Planuje w kuchni dwa głośniki. Co polecacie do kuchni, wykorzystać tuner TX8270 i spiąć to po bluetoothie z kuchnią czy moze osobne urządzenie? Kolumny leżące gdzieś na szafkach kuchennych, czy może głośniki sufitowe? Jakie macie propozycje? W kuchni nie zależy mi na extra super audio - budżet tak do 1000zł. Szukam rozsądnego rozwiązania.

 

Niby są różne głośniki bezprzewodowe, ale nie ma w nich radia FM zwłaszcza ze mogę podpiąć zewn. antenę radiową. Sporo czytałem, ale caly czas jestem w tym samym miejscu.

 

Poradźcie ;)

Jak masz możliwość to oczywiście że zastosuj głośniki sufitowe. Po kablach.

Dalsze dystanse mogą powodować ograniczenia. Przesyłu. A w tej cenie możesz dobra całkowicie osobny głośnik np Yamahy z music cast i rozdzielić po prostu te dwa systemy od siebie.

 

Zapraszam po ceny na kolumny, amplituner i ewentualnie te głośniczki.

 

 

Co myslicie o Pylon Audio Sapphire 31 do amplitunera TX-8270? Slyszal ktos take polaczenie? Dosyc ciekawa konstrukcja, a cena jeszcze ciekawsza...

Ciekawe kolumny. Dość przychylnie odbierane. Onkyo da rade je wysterowac, chodź lepiej grają na klasycznym wzmacniaczu.

Możesz u nas wypożyczyć 8270 i sprawdzić u siebie. Albo wziąć na testy kolumny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to oczywiście że zastosuj głośniki sufitowe. Po kablach.

Dalsze dystanse mogą powodować ograniczenia. Przesyłu. A w tej cenie możesz dobra całkowicie osobny głośnik np Yamahy z music cast i rozdzielić po prostu te dwa systemy od siebie.

 

Zapraszam po ceny na kolumny, amplituner i ewentualnie te głośniczki.

 

Dzięki za odpowiedź. Proszę o propozycje ofertową na głośniki sufitowe. Na ten moment rozważam zakup do kuchni głośnika bezprzewodowego Onkyo NCP-302 - plus taki ze mam wtedy wspólny system Onkyo z salonem z TX8270, ale nie wiem jak to gra, czy jest wart swojej ceny, czy lepiej wybrać inne rozwiązanie do kuchni :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam,

Planuje w kuchni dwa głośniki. Co polecacie do kuchni, wykorzystać tuner TX8270 i spiąć to po bluetoothie z kuchnią czy moze osobne urządzenie?

 

Próbowałem sparować amplituner Onkyo z JBL Flip 3 i urządzenia się nie wykryły, tak więc Bluetooth w ampli tylko jako odbiornik działa.

 

Ja do kuchni czy na balkon używam właśnie JBL Flip 3 w połączeniu z Onkyo DP-X1. Zdziwiłem się dosyć przy pierwszym odsłuchu, jak głośnik ten brzmi. Oczywiście nie ma się spodziewać nie wiadomo czego ale i tak mnie zaskoczył. Jednak głośnik nie obsługuje kodeka AptX, tylko ten standardowy SBC. Posiada dwa czterocentymetrowe przetworniki (grające stereo) i dwie pasywne membrany boczne (pomagające w reprodukcji basów). Można także dokupić drugi głośnik, sparować obydwa i zrobić system stereo. Moc głośnika to 16W. Cena ok. 400 zł.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch rp260f i 280f to zupełnie inne kolumny? Mam pokój 25m i stoją u mnie 260-tki. Czytałem, że 280 będą za mocne - a czy różnią się czymś poza mocą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem sparować amplituner Onkyo z JBL Flip 3 i urządzenia się nie wykryły, tak więc Bluetooth w ampli tylko jako odbiornik działa.

Zgadza się. Tylko w Music Cast Yamahy jest to także BT wychodzący

 

Klipsch rp260f i 280f to zupełnie inne kolumny? Mam pokój 25m i stoją u mnie 260-tki. Czytałem, że 280 będą za mocne - a czy różnią się czymś poza mocą?

Do 25M mogłeś spokojnie nabyć także 280.

Różnica to nie tylko moc grania kolumn. Różnią się także skutecznością oraz nieco charakterystyką grania. Ich bas jest swobodniejszy a środek bardziej muzykalny. To jednak ta sama szkoła grania. Po prostu wyższy, nieco lepszy model. Chodź wymaga też mocniejszego wzmacniacza.

 

Jak masz niedaleko to podjedz podepniemy obie konstrukcje, sprawdzimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne, charakter ten sam, dużo wysokiego środka, góry i niskiego basu, brak dociazenia w niskim srodku, czyli brakuje masy w gitarach.

Ja bym nie wymieniał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Planuje w kuchni dwa głośniki. Co polecacie do kuchni

 

Zaznajom się z tematem DTS PlayFi. Ja ostatnio trafiłem na recenzję głośnika Klipsch The Three, o którym mowa w filmiku z poniższego linku. Onkyo też ma to wprowadzić z aktualizacją oprogramowania. Na razie wprowadziło obsługę Chromecasta i FireConnect.

BTW, ten głośnik Klipscha bardzo mi się podoba, szczególnie wersja z ciemnym drewnem.

 

 

 

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Czy wiadomo coś na temat wprowadzenia systemu DTS PlayFi w amplitunerach Onkyo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne, charakter ten sam, dużo wysokiego środka, góry i niskiego basu, brak dociazenia w niskim srodku, czyli brakuje masy w gitarach.

Ja bym nie wymieniał.

 

Dziękuje serdecznie i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.