Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner Onkyo TX-8270 + jakie kolumny?


Bedwyr

Rekomendowane odpowiedzi

Wizualnie to naprawde fajnie to wygląda.A co to za wysokotonówki tam siedzą? Lubie takie kolumny bez błyskotek i takich różnych badziewi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tam zastosowana jest wstęga, taki głośnik to już od dawna jest w użyciu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A jak wygląda opcja wypożyczenia takiego sprzetu?

Wpłacasz kaucję i jedzie do ciebie i sprawdzisz wszystko pod siebie. Lepiej się nie da

 

Całkiem udane. Słuchałem ich krótko i w nie znanych dla mnie akustycznie warunkach. Bas jest obszerny, nieco cieplejszy od klipscha góra wyraźna, detaliczna ale nie ostra. Nie sypie.

Czy dobrze je zapamiętałem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie w onkyo o granie jak z pod poduszki.Nie słuchałem na żywo ale kolega tak.Stwierdził że dźwiek z tych tx jest jak przykryty poduszką taki bez ikry bez tego czegoś

 

Nie mam przedmiotowego Onkyo, ale efektu jaki opisujesz doświadczyłem z Denonem DF107 z fabrycznymi kolumnami. Grało to fajnie, ale bez powietrza, jak spod koca, bez werwy i zaangażowania słuchacza.

Testowałem kilka kolumn i już Monitor Audio BX2 były bardzo fajne efekty. Całkiem inny dźwięk, otwarty, angażujący, z detalami.

Finalnie (było to chyba w 2012r) kupiłem Monitor Audio RX1 i w połączeniu z tym Denonem gra to wyśmienicie.

 

Zapytaj więc kolegi, jakie ma kolumny, bo moim zdaniem efekt poduszki/koca był najprawdopodobniej spowodowany kolumnami.

 

P.S.

Sam się zastanawiam nad zmianą głównego zestawu Denon PMA 710ae, DCD 710ae, DNP 720ae na to najnowsze Onkyo + ew. CD również Onkyo. Kolumny jakie posiadam, to Audio Academy Phoebe III, pokój ok 18m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na sieciowe onkyo to różnica będzie, jeśli nas czysty wzmacniacz onkyo to różnica będzie bardzo dużą. Wzmacniacze denona do modelu 720 i wzmacniacze onkyo stoją po dwóch stronach księżyca :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie czekam na yamaha rn602.Dzięki

S4Home mogę przetestować sprzęt w zaciszu domowym.Jak już przyjdzie i posłucham na moich kolumnach opisze wrażenia.Najbardziej ciekaw jestem jak spisze sie w oglądaniu filmów i w połączeniu z konsolą.W muzyce pewnie bedzie ogromna różnica bo używam kina domowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o to, czy Onkyo TX 8270 będzie skokiem do przodu, a nie w bok, w stosunku do mojego PMA 710ee.

Dla mnie tak, gdyż nie podoba mi się dźwięk 710/720 ale tylko dlatego.

 

A ja właśnie czekam na yamaha rn602.Dzięki

S4Home mogę przetestować sprzęt w zaciszu domowym.Jak już przyjdzie i posłucham na moich kolumnach opisze wrażenia.Najbardziej ciekaw jestem jak spisze sie w oglądaniu filmów i w połączeniu z konsolą.W muzyce pewnie bedzie ogromna różnica bo używam kina domowego.

Czekamy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! A powiedzcie mi w kontekście amplitunerów z funkcjami sieciowymi (Onkyo TX 8270, Yamaha RN 602) czy przy kompletowaniu budżetowego stereo dołożenie paru złotych przyniesie istotną poprawę brzmienia? Mam na myśli takich przeciwników:

1) Onkyo TX 8270 vs Onkyo A 9030 + Onkyo NS 6130 - prawie porównywalne cenowo;

2) Yamaha RN 602 vs Yamaha AS 501 + Yamaha WXC 50 - tu też "parka" wychodzi niewiele drożej.

Przyjąłem założenie porównywania produktów tej samej firmy - jakieś tam "swoje ucho" mają i charakter dźwięku powinien być zbliżony, a z cennika korzystałem w Q21. Pozdrowienia. A .... i Wesołych, Rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy WSZYSCY FORUMOWICZE, AUDIOFILE, KOLEŻANKI I KOLEDZY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To korzystaj z naszego indywidualnego przygotowanego dla Ciebie :)

1) nie specjalnie. Dopiero model A9050+ 6130 z tym że wzmacniacze Onkyo grają skrajnie inaczej niż amplitunery. Więc tu odpowiedź "gra lepiej" nie ma racji bytu. Wzmacniacze są detaliczne, jaśniejsze, amplitunery osadzone w średnicy, równe.

2) tak tu różnica będzie, ale lepiej wyjdzie jeśli wybierzesz Yamahe AS 701 oraz nowy WXAD 10. To nowość od Yamahy. I tu wybór będzie bezkonkurencyjnie na plus.

 

Tobie i rodzinie również spokojnych i wesołych Świąt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tx-8270 też mi się widzi przez to iż ma hdmi :) i mocy 160W na kanał

Ale zwróćmy uwagę jak podane są parametry mocowe: 160W/6ohm przy 1% THD jeden kanał wysterowany :D

A 10 watów mocy dalej mamy już 10% THD.

Być może 100W/8ohm przy 0,1% THD da się w stereo osiągnąć, bo THD+N w paśmie 20Hz-20kHz przy połowie mocy wynosi już 0,08% (nie podano dla ilu kanałów wysterowanych)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli wybierzesz Yamahe AS 701 oraz nowy WXAD 10. To nowość od Yamahy. I tu wybór będzie bezkonkurencyjnie na plus.

Takie pytanie: czy jeśli podłączymy do AS701 zamiast WXAD10, urządzenie Chromecast Audio po optyku, to jakość dźwięku i funkcjonalność będzie taka sama?

Zakładam sterowanie przez smartfona i przesył przez wifi Tidal, Spotify, dysk sieciowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w przypadku Chromecast Audio nie będziesz miał bezpośredniego dostępu do dysku sieciowego. Funkcjonalnie lepsze mogłoby być urządzenie typu Audiocast M5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chyba w przypadku Chromecast Audio nie będziesz miał bezpośredniego dostępu do dysku sieciowego. Funkcjonalnie lepsze mogłoby być urządzenie typu Audiocast M5.

 

Będzie miał poprzez Bubble UPnP.

 

Chyba w przypadku Chromecast Audio nie będziesz miał bezpośredniego dostępu do dysku sieciowego. Funkcjonalnie lepsze mogłoby być urządzenie typu Audiocast M5.

 

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie miał poprzez Bubble UPnP.

To raczej nie będzie bezpośrednio. Będziesz musiał mieć cały czas aktywne Bubble UPnP albo Bubble Server, żeby wykonywały konwersję DLNA na Chromecast. W urządzeniach obsługujących DLNA, Bubble UPnP tylko inicjuje transmisję i potem można go wyłączyć, bo komunikacja przebiega bezpośrednio między źródłem i odbiornikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie: czy jeśli podłączymy do AS701 zamiast WXAD10, urządzenie Chromecast Audio po optyku, to jakość dźwięku i funkcjonalność będzie taka sama?

nie będziesz miał bezpośredniego dostępu do dysku sieciowego.

Co do jakości dźwięku po optyku to przeczuwam że tak będzie bardzo podobnie. Co do funkcjonalności to fakt nie będziesz miał dostępu do dysku sieciowego oraz funkcjonalności związanych z typowym Music Castem. Np. przesyłanie do innych urządzeń BT.

 

Różnica w cenie znaczna. zatem odpowiedz sobie sam na jakiej funkcjonalności Ci zależy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Słyszał już ktoś jak gra te Onkyo? Wyświetla tytuły na wyświetlaczu przy odtwarzaniu z Spotify ?

Jaka jest tam wersja HDMI, przewodzi HDR?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Słyszał już ktoś jak gra te Onkyo?

Tak.

Wyświetla tytuły na wyświetlaczu przy odtwarzaniu z Spotify ?

Nie sprawdzałem, Gdyż wyświetla je na ekranie tabletu którym obsługuje :)

Jaka jest tam wersja HDMI, przewodzi HDR?

Tak obsługuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Witam. Słyszał już ktoś jak gra te Onkyo? Wyświetla tytuły na wyświetlaczu przy odtwarzaniu z Spotify ?

Jaka jest tam wersja HDMI, przewodzi HDR?

Powinien. Na Tidalu, własnym serwerze i TuneIn wyświetla. Albo artystę bądź tytuł albumu. Jak ustawisz sobie.

Chyba że ustawisz tryb pure audio, to wtedy wyświetlacz jest wyłączany, ale po naciśnięciu przycisku display na pilocie info pojawia się na moment.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie czekam na yamaha rn602.Dzięki

S4Home mogę przetestować sprzęt w zaciszu domowym.Jak już przyjdzie i posłucham na moich kolumnach opisze wrażenia.Najbardziej ciekaw jestem jak spisze sie w oglądaniu filmów i w połączeniu z konsolą.W muzyce pewnie bedzie ogromna różnica bo używam kina domowego.

Potestowałeś już?Jak ta Yamaszka wypadła?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do c-k

Tak i bardzo mnie rozczarowała.Duży plus za funkcje,wygląd i działanie ale to co najważniejsze czyli dźwiek to dla mnie porażka.Nie ktore wieże z lat 90 plastikowe graly o wiele lepiej.Ale to moje zdanie i posluchać trzeba samemu.Mimo różnych pomieszczen i akustyki gra to jak radyjko tranzystorowe.Mialem na maxa basy i soprany oraz glośnosć a moje kolumny nawet sie nie spociły.Mimo ze yamaha ma niby taka moc.Jak u kumpla podpiałem je do starego wzmacniacza to myslalem o co chodzi? Bas piekny sprezysty i z wykopem,srednica piekna i gora pieknie cykalo i to z wybrzmieniem.Yamaha dla mnie tylko syczy a cala reszta bas i srodek slabo.Bede szukał jakiegos wzmacniacza.Ale kazdy ma inne ucho i oczekiwania.Moze z innymi kolumnami zagra duzo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Do c-k

Tak i bardzo mnie rozczarowała.Duży plus za funkcje,wygląd i działanie ale to co najważniejsze czyli dźwiek to dla mnie porażka.Nie ktore wieże z lat 90 plastikowe graly o wiele lepiej.Ale to moje zdanie i posluchać trzeba samemu.Mimo różnych pomieszczen i akustyki gra to jak radyjko tranzystorowe.Mialem na maxa basy i soprany oraz glośnosć a moje kolumny nawet sie nie spociły.Mimo ze yamaha ma niby taka moc.Jak u kumpla podpiałem je do starego wzmacniacza to myslalem o co chodzi? Bas piekny sprezysty i z wykopem,srednica piekna i gora pieknie cykalo i to z wybrzmieniem.Yamaha dla mnie tylko syczy a cala reszta bas i srodek slabo.Bede szukał jakiegos wzmacniacza.Ale kazdy ma inne ucho i oczekiwania.Moze z innymi kolumnami zagra duzo lepiej.

W moich uszach też słabo wypadła. Jaki model tego starego wzmaka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary,paskudny z wyglądu universum.Do tego cd,tuner.Taki skladak ktory nie wygląda ale jak zagrał w porownaniu do yamahy. Zawsze zastanawia mnie podawanie przez producentow dzisiejszego sprzetu mocy w stosunku do poboru prądu.Ten stary wzmak ma 2×40W a pobór jak dobrze pamietam 360W.Czy to ma znaczenie ? moze mi to ktoś wytłumaczyć? Czy to chodzi o klasy wzmacniaczy a,ab,d i ich wydajnosc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam wlaśnie czy nie posluchać tych onkyo tx8150/8270 albo marantz z seri pm.

Tu się nie ma nad czym zastanawiać. Zastanawiać możesz się nad zakupem a nie nad tym co nic nie kosztuje.

 

Stary,paskudny z wyglądu universum.Do tego cd,tuner.Taki skladak ktory nie wygląda ale jak zagrał w porownaniu do yamahy. Zawsze zastanawia mnie podawanie przez producentow dzisiejszego sprzetu mocy w stosunku do poboru prądu.Ten stary wzmak ma 2×40W a pobór jak dobrze pamietam 360W.Czy to ma znaczenie ? moze mi to ktoś wytłumaczyć? Czy to chodzi o klasy wzmacniaczy a,ab,d i ich wydajnosc?

Tu poruszasz dwie kwestia. Jedną prawdziwą czyli faktycznie klasy zasilania. A która ma bardzo niski stosunek wykorzystania mocy i na drugiej stronie klasę D która ma wysoki współczynnik przetwarzania.

Druga sprawa to kwestia wpisywania danych przez producentów i niestety pomiarów.

Prawdę mówiąc nie wiem jak są robione te pomiary w znanej gazetce jednak z zasilania 45W uzyskują moc 2x40W. Więc drugą kwestię należy traktować z przymrożeniem oka. Niestety testy także

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno coś posłucham ale skreślam wszelkie amplitunery.Sa one naszpikowane bajerami i funkcjami co kosztuje wiec cenie 2000-2500tys nie mozna oczekiwac fajerwerkow pod katem dźwieku.Stawiam na wzmacniacze ale tez nie ,,golasy,,.Musze miec wejscia optyczne.Teraz zastanawiam sie pomiedzy marantz pm6006 a pm7005 szkoda ze w tym drugim jest 1 wejscie optyczne...;( dźwiekowo pewnie jest lepiej bo model wyzej.Ale troche tez mnie korci posluchac yamahe as701...ech totalny metlik.Jedyne pocieszenie ze s4home daje mozliwosc posluchania w domu.Kupno w ciemno to faktycznie jest strzał w kolano.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pm 7005 nie jest do końca taki fajny. Różnica dźwiękowa znaczna jest dopiero z 8005.

A Yamaha 701 gra według mnie lepiej.

No to bierz i sprawdzaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.