Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner Onkyo TX-8270 + jakie kolumny?


Bedwyr

Rekomendowane odpowiedzi

To bardzo ciekawe co piszecie. Czyli co, próbują wypchnąć na rynek jakieś wadliwe sztuki? Hmm.. Jeszcze raz sprawdziłem, nie mam żadnej folii do odklejenia z ekranu. Tak samo było w obydwu modelach Tx-8150. Co ciekawe oglądałem jakiś unbox Tx-8150 na youtube i tam gościu też nic nie odklejał z ekranu, więc wydało mi się to normalne. Amplitunery kupowałem składając zamówienie przez internet. Pierwszy Tx-8150 w niedużej firmie na obrzeżach Warszawy, drugi Tx-8150 w MediaExpert, Tx-8270 w Euro AGD RTV z odbiorem osobistym. Nie znalazłem innych śladów użytkowania oprócz tych porysowanych i, poprzecieranych ekranów. Co do listowania plików, to raczej już teraz jestem pewny że problem powoduje Serwer Twonky, który ma coś nie tak z bazą danych. W odniesieniu do amplitunera Kenwood, o którym pisałem wcześniej w Onkyo tuner FM nie wykrywa mi połowy stacji na tej samej antenie co Kenwood. Czułość wyszukiwania ustawiona na normal.

 

Kliknięcia w czasie pracy słyszałem w obydwu Tx-8150. Raczej tak do kilku minut po włączeniu, podczas odtwarzania muzyki. W Tx-8270 jeszcze mi się nie zdarzyło od zakupu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko nie słyszałem, żeby bubbleup dało się wgrać do dysku sieciowego WD MyBook. To jest dysk sieciowy postawiony na dedykowanej kompilacji linuxa z preinstalowanym TwonkyMedia. Cały Amp był zawinięty w białą cienka piankę, zaklejoną żółtymi taśmami ale na ekranie nic nie było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja używam do streamowania serwera bubbleup.Spróbuj bo warto.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

 

Ja natomiast zrezygnowałem z używania Bubble upnp do sterowania amplitunera Onkyo z tego względu, że nie działa gapless. Kolejny utwór nie jest za wczasu wczytywany, co następuje dopiero w momencie zakończenia odtwarzania aktualnej piosenki. Pomimo zaznaczenia opcji gapless. Taki problem nie występuje w aplikacji Bubble, gdy odtwarzam muzykę na LG G3 albo Onkyo DP-X1 albo sterując muzyką z LG na grajka Onkyo.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie żadne amplitunery Onkyo nie mają folii ochronnej na wyświetlaczach. Pierwsze partie mają dodatkowo naklejki reklamowe, później już ich nie naklejają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki problem nie występuje w aplikacji Bubble, gdy odtwarzam muzykę na LG G3 albo Onkyo DP-X1 albo sterując muzyką z LG na grajka Onkyo.

Miałem na myśli apke na androida.Chociaż często zdarza mi się,że wyskakuje mi na telefonie "Action failed (code 501)".Nie wiem dlaczego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też chodziło o aplikację na andka. Aplikacja Bubble UPnP zainstalowana na jednym urządzeniu wykrywa aplikację na drugim i przy pomocy tego pierwszego sterujemy odtwarzaniem muzyki z tego drugiego, które jest podpięte pod np. kolumny aktywne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolub wielkie dzięki za ciekawe opisy.

 

Ale coś musi być nie tak skoro, żeby to grało musisz ustawić wysokie aż na +9? To bez EQ to w ogóle nie brzmi?

Szukalbym sprzętu który dobrze mi zagra bez kręcenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są wrażenia subiektywne. Nie wiem jak duży wpływ moją na to moje kolumny. Może są wybitnie przeciwstawne do charakteru tego ampli. Może przez te próby z wcześniejszymi amplitunerami coraz bardziej im się pogarsza :-) Mają już trochę grania za sobą. Może wysokotonowe głośniki wyzionęły ducha... Nie słuchałem innych kolumn. Dopiero zaczynam kompletować swój sprzęt. Do tej pory grałem na używkach i podarunkach. Ten Onkyo to mój pierwszy nowy nabytek. Zakup kolumn dopasowanych do niego będzie następnym krokiem ale na razie opisuję wrażenia na tym co mam do niego podpięte...

 

Narzucając sobie ostre kryteria co do różnych funkcjonalności i budżetu okazuje się że nie za bardzo jest z czego wybierać. Widzę, że sprzedawcy nie za bardzo chcą sprowadzać do sklepów stacjonarnych sprzęt z tego przedziału cenowego do odsłuchów i porównań. Każdy sprzęt coś ma a czegoś nie. Szkoda, że Yamaha nie miała funkcji, które chciałem mieć bo pewnie poświęciłbym jej więcej czasu. Może w następnym rzucie Onkyo wypuści coś co będzie połączeniem Tx-8150 w górze pasma i Tx-8270 w dole :-)

 

Właśnie znalazłem, że jest jakiś nowszy firmware do Tx-8270. Sam automatycznie jeszcze mi go nie zainstalował po podłączeniu do sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Audiolub

Duzo sprzetu jest ze zwrotow.Mam znajomego w sklepie sieciowym.Ludzie kupuja przez internet posluchaja pare dni i oddaja sprzet.Potem taki trafia do Ciebie jako nowy.Nie mam osobiscie nic do tego ale powinno byc to rozdzielone.Nowy fabrycznie a taki ktory byl juz uzywany.Wtedy cena powinna byc odrobine niższa.

Jeśli chodzi o jakosc dzwieku 2 kanalowego to musimy postawic sobie pytanie.Dzwiek czy funkcjonalnosc i bajery? Ja juz wiem ze nie kupilbym amplitunera stereo do 3tys bo to nie gra dobrze.Postawilbym na wzmacniacz i to gra! A jesli bajery i funkcjonalnosc to amplituner kina domowego z dobrym stereo.Nie osiagniemy jakosci wzmacniacza ale amplitunera stereo tak i to bez problemu.No i mamy otwarte drzwi na rozbudowe do 5.1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą z branży wyżej. Amplitunery te nie mają folii na wyświetlaczu. Wyjmowaliśmy kilkukrotnie zarówno 8150 jak i 8270 na ekspo oraz inne amplitunery i na wyświetlaczu też nie było widać żadnych śladów użytkowania.

Aczkolwiek zdarzają się testy czy zwroty. Może po prostu trafiłeś na sklepy które nadal sprzedają to jako sprzęt nowy.

My informujemy klientów o tym ale rożnie być może.

Co do trafa to sprawa jest podzielona, na naszych sztukach także nie było tego słuchać, ale spotkałem się z opiniami także naszych klientów, że niektóre egzemplarze to mają.

Co do DLNA to tu akurat nie mam żadnych problemów.

Czy oba amplitunery były prawidłowo wygrzane? Po dłuższym odsłuchu różnice w brzmieniu są na prawdę bardzo subiektywne.

 

Z przyjemnością zapraszam na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jak w TX-8150 ustawiacie bass i treble np. na +5 u mnie skok jest co 2. Co do buczenia to mój egzemplarz buczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jak w TX-8150 ustawiacie bass i treble np. na +5 u mnie skok jest co 2. Co do buczenia to mój egzemplarz buczy.

treble 0

bas+4

nic nie buczy

Melodika bl40 mk2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

treble 0

bas+4

nic nie buczy

Melodika bl40 mk2

 

Chodzi o to że to nie buczy przez głośniki tylko samo z siebie. Ścisz maksymalnie i sprawdź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony TA-FA777ES/ Sony MDS-JA555ES / Sony MDS-JA333ES / Sony ST-D777ES / Sony CDP-XA555ES / Sony CDP-CA80ES / SONY SEQ-333ES / Heco Music Style 900 / Heco Phalanx 302A / Audiolab M-DAC / Onkyo X-B7 / Onkyo D-N9BX/ Aiwa ADN-1 / Sansui SE-88

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.

Chcę siostrę namówić na TX-8270 i dać jej swoje monitory Magnat Quantum 673 (żeby mieć pretekst do zakupu już poważniejszych kolumn dla siebie).

Słuchałem TX-8150, ale nie z Magnatem.

Jak to się zgra, co z tego wyjdzie za dźwięk?

 

Siostra chce coś mniejszego w stylu Yamaha MCR-N670 z firmowymi kolumienkami - cena mniej więcej ta sama co samego TX-8270, ja jednak jestem zwolennikiem pełnowymiarowego sprzętu i cały czas ją namawiam (choć nie wiem czy słusznie).

Funkcjonalność praktycznie taka sama, poza HDMI, ale za to z MultiCast (słuchawki BT) i CD, a to jednak duże plusy, bo HDMI siostra nie potrzebuje, nie ma nawet TV.

Mieszkanko ma malutkie, to kawalerka gdzie pokój z kuchnią to ok 17m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem szczesliwym posiadaczem Onkyo tx-8270 od kilku tygodni. Do niedawana mialem kolumny Dali Lektor 8 z ktorych bylem zadowolony ale brzmienie mialo troszke za duzo basu. Postanowilem zmienic kolumny na Monitor Audio Silver 10, ale niestety troche sie rozczarowalem. Niby wszystko jest ok, duzo wiecej detali, ale jakby czegos brakowalo. Nie jestem fachowcem ale calosc brzmi tak jakby bez polotu i metalicznie. Kombinowalem z ustawieniem kolumn ale zadnego zadowalajacegp efektu. Jak sie maja koumny Tannoy XT8F fo MA Silver 10? Myslalem nad zmiana wlasnie na nie. Czy one brzmia cieplej niz MA? Jakie kolumny proponujecie? Lubie cieple, geste brzmienie. Pozdrawiam i dziekuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W parametrach technicznych w instrukcji, jest podane, że w TX-8150 kręcenie pokrętłem bass podnosi częstotliwość 100Hz a treble 10kHZ. Dla TX-8270 bass na 80Hz a treble na 8KHz. Pytanie jak selektywny jest ten filtr i czy może są podnoszone wartości powyżej i poniżej tych wartości. Dla mnie w TX-8270 w porównaniu do Tx-8150 jest więcej basu. Wysokie tony są stłumione, wokale nie brzmią już tak wyraźnie. Kręcenie pokrętłem treble na +, powyżej 5 daje dość męczące syczące wysokie tony, z przytłumionymi najwyższymi rejestrami. Czemu zrobili regulację wysokich tonów tak nisko? W moim odczuciu biorąc pod uwagę cenę Tx-8150 brzmiał przyjemniej na Jamo 68, pomijając transformator. Zastanawiam się czy nie sprawdzić jeszcze Pioneera SX-N30. Ktoś może ma jakiej doświadczenia? Czy transformator buczy? :-) Ogólnie mało opinii użytkowników na jego temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do David_65062

Posluchaj tego onkyo z indiana tesi 560mk2 swietne polaczenie.Idealny spokoj i fajny mruczacy basik.Kumpel ma i przyniósł do mnie ladnie gralo.On ma klipsch i straszny

jazgot...

 

Do Audiolub

A podobno od tx8150 lepiej grał tx8050.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ufo27

Mam na oku te koumny Tannoy XT8F. Niestety mieszkam w Irlandii i rynek audio nie jest taki jak w Polsce a o kulumnach Indiana Line to pewnie nikt nie slyszal. Masz jakies doswiadczenia z tymi Tannoyami? Ciekawi mnie czy zagraja cieplej niz Monitor Audio Silver 10. Jakoekolwiek doswiadczenia z Tannoyami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem tych kolumn.Ale moze ktoś z branży sie wypowie.Pisza o nich ze maja swietna sterefonie i znakomity kontrolowany bas.Ale czasami to co pisze mija sie z prawda albo z Twoimi oczekiwaniami.Trzeba samemu posluchac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans aby Tannoy cieplej zagrały od MA S10. Ja mam S10 i polecam z Denonem.

Kolega z forum konkurencyjnego posiada Tannoye XT8F z Onkyo M5000R. Jest zachwycony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans aby Tannoy cieplej zagrały od MA S10. Ja mam S10 i polecam z Denonem.

Kolega z forum konkurencyjnego posiada Tannoye XT8F z Onkyo M5000R. Jest zachwycony :)

Dlaczego uwazasz ze nie masz szans? Slyszales to polaczenie? Jesli tak to napisz mi jak mozesz wiecej szczegolow bo bardzo jestem zainteresowany zmiana moich Silver 10 na tannoy Xt8F. Najchetniej to w sumie zmienilbym ten amplituner Onkyo TX-8150 na wzmaka Denon PMA-1600NE z wbudowanym DAC-iem. Mialbym tez polaczenia cyfrowe ale to na razie nie wchodzi w gre (kasa).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem dzisiaj oprogramowanie w amplitunerze. Co nowego?

Zapowiadana obsługa Chromecasta (built-in) oraz Fire Connect. Jako że posiadam oryginalnego Chromecasta Audio (mam go podpiętego optykiem do amplitunera), zrobiłem porównanie. Na początku nawet sprawnie to chodziło z aplikacją Bubble UPnP na plikach FLAC, DSD cały czas przycinało, Tidal najpierw też coś przyciął, ale poszło. Jednak sprawniej i szybciej działającym​ na komendy okazał się oryginalny Chromecast Audio. Brak gapless. Sterowanie głośnością na moim DAPie Onkyo DP-X1 powoduje ściszanie i pogłaśnianie całego amplitunera. Obsługa Chromecasta jest opcją dobrą dla serwisów, których nie ma zintegrowanych w amplitunerze, a które obsługują Chromecasta (Replaio Radio, Qobuz).

Tak to działało zaraz po aktualizacji. Teraz wieczorem znowu przysiadłem i muszę z przykrością stwierdzić, że przestało to działać. Z niczym wbudowany Chromecast nie chce się połączyć, wisi informacja "Connecting..." i dodatkowo przymula cały amplituner. Tidal pokazuje, że niby utwór jest odtwarzany, w Bubble UPnP wyskakuje informacja "timeout error"...

 

Odłączyłem amplituner od prądu i po ponownym podłączeniu Chromecast Built-in spowrotem działa (sprawdziłem tylko Tidala). Zobaczymy, czy te wieczorne problemy się powtórzą. Ale i tak uważam, że obsługa kuleje i nadaje się jeszcze do poprawy w następnych aktualizacjach.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączyłem amplituner od prądu i po ponownym podłączeniu znowu działa

To warto zrobić po aktualizacji firmware, czasami coś może pozostać w pamięci urządzenia po poprzedniej wersji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Zobaczymy.

Bubble UPnP, Replaio Radio i TuneIn też działają póki co.

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przesiadłem się na Pioneera SX-N30DAB. Niestety jestem trochę zawiedziony tymi Amplitunerami. Każdy ma jakąś ułomność... Nie chce mi się wierzyć, że ciągle trafiam na pechowe egzemplarze. Ten Pioneer ma ślady, na górnej krawędzi wyświetlacza, jakby był wymieniany i rysę na pokrętle basu. Dystrybutorzy chyba wykorzystują zakupy on-line, żeby wepchnąć na rynek egzemplarze po przejściach. Skoro można je zwrócić bez podawania przyczyny to w końcu za którymś razem klientowi nie będzie się chciało i zostawi egzemplarz z małymi wadami. Nie wiem czy jestem taki wymagający czy nadwrażliwy w zakładanym budżecie :-).

 

Ciężko mi już go porównać do Tx-8150 bo po kilku tygodniach już nie pamiętam czy grał podobnie czy znacząco się różnił. Wydaje mi się, że SX-N30 nie ma tak wyraźnych wokali jak TX-8150 ale na pewno transformator nie buczy tak bardzo. Jak dla mnie transformator pracuje troszeczkę ciszej niż w TX-8270. Przełączanie utworów po sieci, i sterowanie z aplikacji jest jakby trochę bardziej zamulone niż w 8150. W TX-8270 nie działał mi za to kanał zwrotny ARC w HDMI z telewizorem LG LN575S. Nie doszedłem w czym był problem. Sprawdziłem 3 kable HDMI w tym jeden 2.0 i z każdym tak samo - cisza

 

Szukam teraz kolumn do Pioneera. Od czego polecacie zacząć odsłuch? Optymalnie było by wyłożyć dla mnie ok 2000PLN. Muszą być monitory/podstawkowe, z refleksem do przodu i maks. 45 cm wysokości. Obecnie mam Jamo 68. Zalewają niskim, ospałym basem ale przy wysokich tonach na SX-N30 jest jazgot a wokale są trochę puste...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W TX-8270 nie działał mi za to kanał zwrotny ARC w HDMI z telewizorem LG LN575S. Nie doszedłem w czym był problem. Sprawdziłem 3 kable HDMI w tym jeden 2.0 i z każdym tak samo - cisza

 

U mnie też kanał zwrotny ARC nie działa, ale podejrzewam, że to wina telewizora, swoje lata już ma (5, 6?). Kabel HDMI zakupiłem z ampli, więc chyba ARC by przeszedł. Wedle słów sprzedawcy dzięki takiemu kablowi mógłbym sterować telewizorem z poziomu amplitunera, więc kanał audio zwrotny też powinien chyba być.

 

Sprawdziłem na opakowaniu i ARC jest. Tak więc problem leży w TV. Cóż, zostaje optyk.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.