Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz z dobrym basem do 2500pln


bumbum

Rekomendowane odpowiedzi

Ja Ci dam badziewnego Nada :-) Ale masz rację że to co piszą w necie a rzeczywistośc często mają się nijak do siebie.

 

P.S.

Kiedyś byłem bliski zakupu Anthem integrated 225 za 2K i po opiniach odpuściłem choć też żałuję że go nie sprawdziłem :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z NADa miałem m. in C356BEE. Żaden to cud, ale w tej cenie to nie oferował nic. Od brzmienia zaczynając, kończąc na designie. Zloil mu dupe tani Denek PMA-1055R

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brzmi całkiem inaczej niż oryginał bo jest grzebany.

Ostatnio pojawił się pioneer a70k na necie w kwocie jaką posiada autor. Nie słyszałem go ale Pan z salonu audio bardzo mi go kiedyś polecał. Może ktoś go słyszał? Warty uwagi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już jest, że wzmacniacz ma wzmacniać. (czyt. nie determinuje finalnej sygnatury brzmienia kolumny głośnikowej)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mówimy o dozbieraniu to do 3 tysięcy można wyrwać c375bee. Co sądzicie?

Ten wzmak ma bas potężny ale bułowaty ,na pewno nie nada się do każdych kolumn, te Knight 5 to przypadkiem nie są kolumny grające po ciepłej stronie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee lepiej nie bo jeszcze wszystkie chłopaki z klubu Maca będą wymieniać na grzebane Nady hi hi.

A tak na poważnie to porównywałem go ostatnio z droższym wzmakiem i nie odstawał wiec tragedii nie ma :-)

Ja jestem zadowolony. Może trafił w mój gust albo głuchy jak pień jestem :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie moje wzmacniacze to /wszystkie używki/

Nad 355BEE

Marantz PM7004 i 7003

Onkyo A-9070

Atoll IN80

Atoll IN200

Vincent 236

Zdecydowanie najlepsze to te dwa ostatnie /lecz są trochę ponad Twój budżet/

Warte odsłuchania ,i taki wyświechtany slogan - może warto trochę uzbierać i dołożyć żeby zmiana była wyraźnie słyszalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy dla kogo, jakie to grosze. 1,2,3 tys na nowy klocek to rzeczywiście są grosze. Bo za te pieniądze to kupimy przeciętniaka. Ale z uzywek robi się już całkiem sensownie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od nowości i średnicy mu nie brakuje, no basu też nie. Aż jestem ciekaw czy już był AS1000 poddany jakiemuś tuningowi jeśli takowy przy tak zbudowanym wzmacniaczu miałby sens, no jeśli ktoś ewentualnie chciałby nieco zmienić jego barwę i ma talent do takich przeróbek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po modyfikacji może mieć. Cholera wie co teraz się kupuje i słucha w uzywkach jak przyszła taka moda na modyfikacje

Ludzie niszczą, psuja dobre, sprawne wzmacniacze i się jeszcze z tego cieszą, chwalą i podniecają że trafiło w ich gust....ech

Myślę że jeśli chodzi o używki to problem nie tkwi w modyfikacjach tylko w źle przeprowadzonych naprawach. Właściciele modyfikowanego sprzętu to osoby świadome tego co posiadają i przy sprzedaży raczej nie wciskają kitu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD C 375 BEE. Podobno ma przewalony bas, ale u mnie z Elac FS 249 jest go w sam raz, czasem nawet muszę go nieco dodać przy cichym słuchaniu. Ze wzmacniaczy bez regulacji barwy już się wyleczyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wzmak ma bas potężny ale bułowaty ,na pewno nie nada się do każdych kolumn, te Knight 5 to przypadkiem nie są kolumny grające po ciepłej stronie?

Knight 5 tak jak piszesz, grają po ciepłej stronie. Trochę podobnie do melodika BL40, tzn. bardziej melodika do Knight 5 bo Castle grają duzo lepiej ale podobny charakter . Soprany takie cukierkowe, bas dość niski z racji linii transmisyjnej, ale brakuje tego średniego basu co daje kopa muzyce rockowej.

 

Ze wzmacniaczy bez regulacji barwy już się wyleczyłem.

Oczywiście też nie musi być bez gałek, dlatego wziąłem pod uwagę Marantz PM-KI Pearl Lite, czy PM8005

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, przyczyny były 3. 1. Kiepski konwerter usb, po podłaczeniu dvd optykiem dźwięk nabrał masy. 2. Zmiana rezystorów w zwrotnicy dla średniaka i wysokotonówki wyciągneła zamaskowany bas. 3. Nad nadał potęgi w charakterze basu, tzw. pierdolnięcia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Czytanie to podstawa, nie słuchanie. Jakbym brał do siebie te słabe opisywanie to dalej siedział bym na Kefach i słuchal badziewnego Nada albo innego Hegla.

Z NADa miałem m. in C356BEE. Żaden to cud, ale w tej cenie to nie oferował nic. Od brzmienia zaczynając, kończąc na designie. Zloil mu dupe tani Denek PMA-1055R

Ja za to mogę powiedzieć, że nic takiego nie ma miejsca przy 319, C370, C325BEE+C270...a pisanie o "łojeniu przez tani Denek" wynika tylko i wyłącznie z...preferencji i gustu muzycznego...oraz połączeniu z konkretnymi kolumnami.

 

Na marginesie - ile to już razy przy NADach czytałem, że "mają mulasty bas - trzeba moda", albo mają "bułowaty bas - trzeba moda"...tylekroć śmiać mi się chce bo to wszystko zależy...również od kolumn! U siebie, na swoich, nie mam w ogóle z tym problemów, a mam kolumny podłogowe zamknięte i otwarte. Zresztą, inaczej brzmi bas na przetworniku niskotonowym o średnicy 13 cm (a często takie mają "audiofilskie kolumny" za kilka k), inaczej na 16 cm oraz, ZUPEŁNIE, inaczej na 20 cm, które stosowano w latach 80-90...

Powiem wam coś w sekrecie: jeszcze nikomu nie udało się w bezpośrednim porównaniu odróżnić wzmacniaczy z za parawanu, tzn kiedy nie widzimy który w danym momencie jest podłączony. Tylko nie mówcie nikomu o tym bo nie będzie o czym pisać na tym forum.

Można polemizować - bez problemów odróżnię naszego Arcama A85 od naszych NAD'ów - wystarczy Dżem i "Jak malowany ptak", choć ogólnie zgodzę się.

W czym 375 jest lepszy od 356? Pytam bo może sam bym wymienił piec

Głównie w mocy...większym toroidzie. On daje 2x150/8 przy, z tego co pamiętam, na szybko, 2x80-85/8? Na marginesie - im większa moc, tym trudniej przesterować wzmacniacz, czyli mówiąc w skrócie - ciężej spalić kolumny...zwłaszcza przetworniki wysokotonowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bumbum

Amplifikator Gold, świetny wzmacniacz i świetny dźwięk, bas prawie idealny, lepszy niż restek challenger (miałem oba równolegle), problem z kupieniem tego cuda. Sprzedałem swojego kiedyś za 3.2kzł.

Jeżeli kilka złotych wyżej to Krell KAV300i, na basie atom ale są lepsze tylko że albo cena x2+ albo coś z segmentu pro np. Peavey, Crest, DAP... Przy nich to krelle wagi ciężkiej klękają z kontrolą i energią basu, tylko... no właśnie czy masz do tego kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym 375 jest lepszy od 356? Pytam bo może sam bym wymienił piec

Nie wiem czy lepszy, bo 356 bee nie słyszałem...ale 375 to zupełnie inny wzmacniacz ( porównaj wnętrza) i 2 razy cięższy ;)

Powiem krótko - znakomita, potężna integra - równe pasmo, detaliczny, piękna góra, średnica, BASISKO, scena, powietrze, swoboda. Z Polk Audio RTiA7 współpracuje na 102 !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wojna miedzy audiofilami i melomanami :)

Masz 4 basy do wysterowania szukaj mocniejszego prądowo pieca.

Jak masz możliwość to wypożycz sobie jakieś wzmacniacze rożnych producentów do domu i sam ocenisz które brzmienie Ci odpowiada.

Popracuj nad akustyką!!

Traktuj wypowiedzi rafal735r jako spam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, domyślam się. Tuning Pana m.. Nie ma konkurencji do 10tys.

 

Możesz pisać bez skrótów,Mudy już tutaj nie ma,tak samo jak innych userów.

 

Nie zauważyliście???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to wzmacniacze są. Dziś widziałem za 1500 modyfikowanego C352...sory, nigdy za niego nie dałbym tyle, bo taniej dostanę C370/372/319...dodatkowo znacznie bardziej wydajne prądowo, a i te dwa pierwsze modele pozwalają podpiąć 2 pary kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.