Skocz do zawartości
IGNORED

Spotify nie dla wszystkich?


traumeel

Rekomendowane odpowiedzi

Dawniej.. czasem w budce tel była wyrwana słuchawka..

..pewnie ktoś się naoglądał takiego koncertu i chciał to samo co Peter zrobić..;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj jak każda z platform domówi się z konkretnym producentem sprzętu odtwarzającego (lub taka firma kupi sobie serwis) i wtedy będziemy mieli dopiero biznes.

 

Super, tylko ja pisałem o czymś innym.

Póki co tidala kupił Jay Z.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o tym samym. Każdy promuje słuchanie u siebie (to oczywiste), lecz będzie tak dokąd w ogóle będzie wybór. Radio nie jest źródłem muzyki, bo tu rządzi przypadek. Nośniki są zbyt kosztowne i ludzie ich nie chcą, to mamy streaming. Ja staram się zadać pytanie jak długo albo przynajmniej za ile (czy usługa będzie dla wszystkich)?

Dziś, z powodu rozproszenia właścicieli, nie ma platformy (odpowiednika Spotify) dla filmów. Koncentracja okazałą się dla muzyki szansą. Ale to też oznacza zagrożenie monopolem (i zmową cenową, jaka była chociażby wobec cen płyt cd) i ktoś tu słusznie podkreślił słowo "biznes". Przyznałem rację, nieco nie wprost, ale jak najbardziej przyznałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio jak najbardziej dla wielu ludzi to jedyne źródło muzyki i nie interesują ich inne źródła. Ma po poprostu coś grać.

Nie wszyscy odbiorcy to melomani;)

Są stacje radiowe profilowane i tu już nie ma mowy o przypadku.Radio jeszcze trochę pociągnie.

I będzie konkurencją dla streamingu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nośniki są zbyt kosztowne i ludzie ich nie chcą, to mamy streaming.

 

Są i takie ludzie, co ciągle chcą nośniki. A streaming to dla nich tylko platforma "try before buy".

 

Na przykład dong.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ding dong ding dong" 2+1 jest w streamingu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kazik w latach 90 bardzo narzekał na złodziei którzy piracili jego muzykę i sprzedawali na kasetach

Znałem kiedyś dobrze jednego z czołowych raperów polskich - śpiewa do dziś. Pamiętam jak na bazarze w Poznaniu kupował piraty CD - wtedy nie był jeszcze znany w Polsce. Mija kilka lat ,został gwiazdą i co robił ? Mieszał z błotem tych ,którzy kupują piraty. Ot taka ciekawostka.

Natomiast Peter prowadzi sprzedaż w internecie swoich utworów. Wiele w zubożonej jakościowo wersji jest dostępnych jako próbki bezpłatnie a płatnie możesz dostać też gęste wersje.

Te "gęste wersje" też bardzo często są jakościowo zubożałe.Nie tylko u u Gabriela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie wygląda historia firmy TAKT.

 

Kto kupował z polówek pirackie kasety temu ta nazwa nie jest obca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Integra Abrahamsen V2.0 UP, CD Abrahamsen V1.0 UP, monitory Chario Constellation Delphinus, interkonekt M&B AudioCable Diamond XLR, przewody głośnikowe QED Anniversary Ruby Red, przewody zasilające Yarbo 9000 i Yarbo 1100, wtyki Valab Carbon Rhodium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "gęste wersje" też bardzo często są jakościowo zubożałe.Nie tylko u u Gabriela.

Używam tylko płyt Gabriela, z plików nie korzystam. Mam wprawdzie od kolegi próbki, ale nie są to próbki "gęste" tylko mp3. Oczywiście jest różnica, ale w stosunku do CD jakiejś dramatycznej przepaści nie ma. Nie wiemy tylko czy mastering tych mp3 i ten z CD są identyczne. Takich informacji producent nie udziela. Jeżeli chcemy porównywać formaty to należy konwersję zrobić we własnym zakresie żeby być pewnym że to ten sam mastering.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd taka pogarda do człowieka?

 

Jaka pogarda? Szczera prawda? Facet ma problemy z samooceną. Nie dziwiłbym się gdyby takie słowa padły z ust kogoś bardziej obecnie znanego, nagrywającego nie wiem np. Kazika, Waglewskiego, Maleńczuka (żeby nie iść w pop).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, to, że Lipiński nie jest obecnie szeroko znany to nie znaczy, że nie ma wkładu w polską muzykę , bez niego słuchałbyś dalej festiwalowych szmoncesów w stylu Połomskiego, czy też Hulewicza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.