Skocz do zawartości
IGNORED

DiY audiostereo na wystawie AVS


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

W tak małym pokoju i ilości zwiedzających trzeba posiedzieć 15 minut i lecieć dalej nie blokować krzesło. Czasem to nawet nie było jak zajrzeć tylu było gości. Proponuje najpierw poczekać na zgłoszenia chętnych do wystawiania. Bo w ubiegłym roku nie było w czym zbytnio przebierać. Ledwo dwa systemy grały oparte głównie na klockach Roberta i Piotrka. Dwa lata temu było lepiej mam nadzieje że tendencja się nie utrzyma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by się udało pokazać ponownie te kolumny?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jak się nie mylę były w 2014 roku. A może ktoś ma i mu się znudziły?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy!

W przyszłym tygodniu będę rozmawiał z De Tomem na temat tego jak ma wyglądać nasz pokój na AVS2017.

Jak coś wspólnie ustalimy, niezwłocznie podzielimy się z Wami naszą wizją.

W niektórych Waszych wypowiedziach widzę już trochę czarnowidztwa odnośnie przyszłości i niedoceniania tego co miało miejsce w latach ubiegłych. Prosiłbym o wstrzymanie się z wyrażaniem takich opinii. To co będzie, to jeszcze nie jest wiadome, a to co było zostało dokładnie opisane w wątkach dotyczących ubiegłorocznych wystaw i "pokoju audiostereo".

Nie martwiłbym się na pewno tym, że możemy mieć mało sprzętu. Ostatnie trzy razy, w których dane mi było uczestniczyć mieliśmy tyle sprzętu, że trudno było z każdym się zapoznać i go odsłuchać. To, że w trakcie wystawy ostatecznie grały dwa albo trzy zestawy, było wynikiem przeprowadzanej w przeddzień wystawy selekcji, a ostatnio nawet wcześniejszym spotkaniem zorganizowanym przez Roberta w Inowrocławiu. Było to także podyktowane przyjętą konwencją prezentacji, lansowaną przez Roberta, że mamy ambicję złożyć z dostępnych urządzeń systemy, które będą prezentowały jakiś tam poziom, który będzie stanowił konkurencję dla prezentacji organizowanych przez zawodowców, w oparciu o urządzenia firmowe. Czy ten cel został osiągnięty, czy nie, opinie były różne, czasem skrajne. Tak jak gusta odwiedzających pokój.

Kolego Seyv jeśli pamięć Ci szwankuje, wróć do tematu z ubiegłego roku, popatrz na zdjęcia. Piszesz, że prezentacja opierała się na systemach Piotra i Roberta, przypomnę Ci w takim razie, że były przetworniki Muzga, kolumny Lulu, serwer A&T, wzmacniacze zintegrowane Spoxa i jakieś tam moje graty, które też czasem zagrały. Cała ściana pod oknem była zajęta, a Ty po wszystkim sugerowałeś, że mogliśmy jeszcze adaptować toaletę (i chyba jednak nie był to żart).

Osobiście chciałbym aby w tym roku było w pokoju inaczej. O brak sprzętu się nie obawiam. Wiem, że na forum jest wiele osób, które budują bardzo dobre urządzenia, chętnie dzielą się swoim doświadczeniem i projektami i na nich liczę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypisujcie swoje marzenia co do pokoju teraz, bo jak koledzy podejmą już decyzję, to będzie czas żeby je realizować, a nie wyskakiwać co drugi wpis z rewolucyjną wizją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Piszesz, że prezentacja opierała się na systemach Piotra i Roberta,

Może tak to zapamiętałem ze względu na ich wkład i aktywność w przygotowanie pokoju - przepraszam tych, którzy też się udzielali i wystawiali sprzęt a umniejszyłem ich wkład.

Powstrzymam się też od czarnowidztwa...(jeśli wytrzymam).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje wstawienie wszystkich dostępnych sprzętów ( tych malogabarytowych) w formie wystawy, bez podłączania,ale do obejrzenia,gdzieś z boku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje wstawienie wszystkich dostępnych sprzętów ( tych malogabarytowych) w formie wystawy, bez podłączania,ale do obejrzenia,gdzieś z boku

Audiostereo to forum dla audiofila i melomana. Podobnie targi. Myślę że większość osób jest jednak zainteresowanych dźwiękiem i myślę że jest to zdrowe. Podobnie kursy nawijania transformatorów, czy robienia hi-endowego interkonektu z kabla od żelazka można odnaleźć dzisiaj na youtube. Jak ktoś jest zainteresowany pięknymi płytkami, oplotami, podświetlanym wnętrzem obudów i mrugającym wyświetlaczem, a dźwięk go nie interesuje, to lepiej się zająć tuningiem PC albo Hondy Civic. Autentycznie jest tam ogromny potencjał żeby się wykazać, są nawet firmy robiące kolorowe kabelki na zamówienie, zarobione, z wtyczkami, wszystko pięknie ślicznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcecie, mogę przytargać DIY DAC/PRE/Słuchawkowiec na projekcie Colburna, który jest tu na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Doświadczenia z poprzednich lat mówi mi, że optymalne byłyby dwa pokoje. Jeden gwarantuje audiostereo, na drugi trzeba się zrzucić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiostereo to forum dla audiofila i melomana. Podobnie targi. Myślę że większość osób jest jednak zainteresowanych dźwiękiem i myślę że jest to zdrowe. Podobnie kursy nawijania transformatorów, czy robienia hi-endowego interkonektu z kabla od żelazka można odnaleźć dzisiaj na youtube. Jak ktoś jest zainteresowany pięknymi płytkami, oplotami, podświetlanym wnętrzem obudów i mrugającym wyświetlaczem, a dźwięk go nie interesuje, to lepiej się zająć tuningiem PC albo Hondy Civic. Autentycznie jest tam ogromny potencjał żeby się wykazać, są nawet firmy robiące kolorowe kabelki na zamówienie, zarobione, z wtyczkami, wszystko pięknie ślicznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

myślę,że przez taką postawę zainteresowanie prawdziwych DIYowców wystawą znacznie spadlo.

To jest moje prywatne zdanie i jeśli ktos się z nim nie zgodzi przyjmę to z pokorą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artw

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczenia z poprzednich lat mówi mi, że optymalne byłyby dwa pokoje. Jeden gwarantuje audiostereo, na drugi trzeba się zrzucić.

 

Od organizatora wystawy dostałem następującą odpowiedź:"Niestety tylko taki jak rok temu wchodzi w grę. Po przebudowie Hotelu mamy o 15 tych dużych pokoi mniej i nie mam nawet dla wszystkich wystawców, którzy mieli taki pokój od lat."

Tak więc i składka nie pomoże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę,że przez taką postawę zainteresowanie prawdziwych DIYowców wystawą znacznie spadlo.

To jest moje prywatne zdanie i jeśli ktos się z nim nie zgodzi przyjmę to z pokorą.

Przez postawę... jaką? Że na forum audiofilów ludzi interesuje dźwięk, a nie ładnie ułożone kabelki? Pytanie dla kogo jest ten pokój. Moim zdaniem dla ludzi którzy lubią się trochę pomęczyć z dźwiękiem, wyżyć się, pasjonuje ich to, chcą się spotkać, kogoś poznać, dowiedzieć czegoś nowego, nauczyć, dowiedzieć jak grają ich urządzenia na tle innych. Czy DIY w Polsce wymaga promocji? Chyba nie, podobnie jak oddychanie nie wymaga promowania. Po prostu robi to każdy kto ma taką chęć, albo nie ma za dużo kasy. To DŹWIĘK czyni to hobby wyzwaniem i czymś trudnym. Oczywiście są osoby, dla których jest ważniejsza ładna obudowa, wykonanie, funkcjonalność, no ale to jest przedszkole. Wystarczy kupić, polutować, wywiercić dziury i przykręcić śrubki. I to ma zainteresować odwiedzających? Można popatrzeć jak Stefan i Józek zrobił w domu, w prawdzie brzydziej niż hi-end, nie można posłuchać, ani kupić, no ale podziwiać trzeba (sarkazm)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

 

 

Od organizatora wystawy dostałem następującą odpowiedź:"Niestety tylko taki jak rok temu wchodzi w grę. Po przebudowie Hotelu mamy o 15 tych dużych pokoi mniej i nie mam nawet dla wszystkich wystawców, którzy mieli taki pokój od lat."

Tak więc i składka nie pomoże.

Pokoje są takie jak rok temu, jednak ograniczenia ilości dotyczą dużych. Można wziąć dwa małe, jak kilka lat temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale rzeczywiście przypominam o idei diy. Czyli dłubanie dla każdego. Myslę, że nie na tym to polega żeby przywieźć dwa zestawy wybrane wg gustu pana X, tylko żeby każdy kto chce przywlekł coś czym się chce pochwalić, że zrobił przez rok od poprzedniej wystawy.

 

Dobry pomysł. Reszta sprzętu nawet jak nie gra, niech będzie wystawiona na stolikach, w gablotach z otwartymi obudowami, a obok konstruktorzy mogą opowiadać o niuansach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy myślimy bardzo intensywnie z moim imiennikiem Tomkiem nad formułą pokoju. Pierwszy wniosek który nam się wyklarował już tamtym roku w Harendzie jest taki, że pokój DIY powinien bardziej służyć forumowiczom. Daleki jestem od twierdzenia, że do tej pory w ogóle nie służył. Służył, choć w moim przekonaniu jego formuła bardziej przechylała się w kierunku reklamowania tego co robimy jako społeczność DIY i forum. Czy to źle ? Nie, ale to są jedyne trzy dni w roku gdzie wielu z nas może się spotkać w jednym miejscu. Kiedy jeśli nie w takim czasie zaplanować wymianę doświadczeń, dotknąć tego co jest prezentowane na forum. Branie udziału w wyścigu gdzie najlepiej grało zostawmy stu z hakiem innym pokojom. Oni muszą bo chcą sprzedawać. Co się stanie jeśli zaprezentujemy urządzenie które jest na forum a które nie zagra ? Dla odwiedzających zupełnie nic bo u nas i tak nic nie kupią, a o wystawie zapomną po tygodniu. Natomiast dla forumowiczów możliwość porównania dajmy na to różnych projektów DAC-ów będzie wymierną wartością. Wydaje mi się, że przy tej okazji powiedzenie kilku słów na temat kości DACa, topologii, napotkanych problemów przez konstruktora (lub przez budowniczego) może być dobrym pomysłem. Dodatkowe tematy: dlaczego izolacja i gdzie, dlaczego resampler a może nie, filtr a może bez, czy USB (asynchronicznie) czy SPDIF, problemy jittera i jego wpływ, zasilanie. Jak widać tematów przy samym DACu jest wiele. Można podzielić temat na wykład dla mniej zaawansowanych (może omawiający jakieś konkretne rozwiązanie forumowe) i dla zaawansowanych panel dyskusyjny (prowadzony przez kogoś co by był porządek :-) Nie mówię oczywiście by zrezygnować z muzyki ale żeby przepleść jedno z drugim. Powtórzyć temat ze dwa razy w ciągu dnia by każdy miał szanse dotrzeć jeśli będzie miał ochotę uczestniczyć. Oczywiście wszystko wcześniej powinno być zaplanowane i podane do wiadomości. Co o której godzinie będzie można posłuchać i w czym uczestniczyć. Dotyczy to wszystkich prezentacji. Dodatkowe propozycje które przychodzą mi do głowy:

- wpływ na brzmienie lamp tego samego typu różnych producentów (pre)

- czy kondensatory grają (dwa identyczne pre lampowe z różnymi kondensatorami sprzęgającymi)

A może macie inne jeszcze pomysły ?

To oczywiście moje propozycje i przemyślenia które mi towarzyszą od zeszłego roku ale chciałem się z Wami nimi podzielić. Czytałem wcześniej że nie jestem odosobniony w tych poglądach co cieszy. Razem z Tomkiem chcemy by każdy DIYgowiec mógł coś z wystawy wynieść prócz reklamówki folderów ;-) Jednocześnie mamy świadomość, że wszystkim i tak nie dogodzimy ale chcemy spróbować czegoś nowego.

 

Na koniec chciałem prosić o merytoryczną dyskusję. Dajmy sobie szanse na fajne spotkanie, dajcie nam szansę by je zorganizować. Oczywiście prośba do konstruktorów i budowniczych by się zastanowili czy mogliby pomóc w organizacji dostarczając sprzęt lub udzielając się w inny sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DeTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DeTom, zastanawiam się czy w innych pokojach na przestrzeni lat słychać było o trudnościach konstrukcyjnych.

 

witek_z nie do końca rozumie o co pytasz. Jednak jeśli dobrze Cię zrozumiałem to pewnie nie. Tyle tylko, że ja pisałem o nieco innej formule tego pokoju niż innych ponieważ nieco inne funkcje ma on spełniać w moim przekonaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam takie pytanko , od kiedy można zamawiać pokoje oraz z kim się kontaktować .

Od kiedy nie wiem, ale generalnie to gadaj z Elbem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

De Tom ...merytorycznie ...Czy jest jakaś myśl przewodnia tego co chcemy / chcecie / wystawić ? ...Dookoła , jak wspomniałeś , są wystawcy którzy muszą sprzedać i się pokazać . Wielu kolegów tworzy urządzenia ...właściwie branżowo podobne , albo takie same jak przemysł , czyli ; jak do sprzedaży !!! ...( wkładają wiele serca , umiejętności i środków ) ale robią tylko konkrencję "", z której i tak nic nie wynika , tzn pokazanie się , że też tak można ...i co ...? ( bez zaplecza maketingowego , szeżej nie istnieją , chyba że trzeba im umożliwić kontakt i sprzedaż 3 ch urządzeń rocznie , aby byli zadowoleni ...?..bo opis na forum to widocznie za mało ... )

...Przepraszam , ale pytam ; czemu to ma służyć ? ...bo znowu wystawią się najlepsi , albo ci " u żłoba " i znowu fajna " wzajemna adoracja ...jakiegoś bractwa " zostanie skonsumowana " ....a reszta ... popatrzy i pochlebnie podkuli ogony , że jeszcze nie dorosła " do takich możliwości ".

Jeśli ma to służyć do odsłuchów i konfrontacji sprzętu , to powinien powstać KLUB z siedzibą i salą osdłuchową PRZEZ CAŁY ROK .

Jaki jest sens , wyboru kilku urządzeń i posłuchania ich przez 3 dni w roku ,... kiedy mamy TAK szeroką społeczność DIY ...?

Czy to nie za mało na wizytówkę ? ...czy są to rzeczy tak wybitne ? ...że z torbami puszczą kilkudziesąt FIRM ?

 

Może warto się zastanowić i wpaść na jakiś INNY pomysł takiej prezentacji ..pod innym kątem , chasłem !!!? ...np ...wyłonić ; ciekawostki diy konstrukcyjne , pomysły elektroniczne , czy ukazać jakiś ... walor diy " ; np z niczego ; coś " ...pokazać , że głośnik za 90 zł zagra jak branżowy za 35 tys . ...wyłonić takie pomysły , bo są !!! albo wstawić tylko rzeczy niedokńczone w fazie własnych produkcji " ... aby dla zabawy i idei diy !!! zaskoczyć zwiedzających , że można ! , że nie ; wkład " , a myśl " i praca przenosi góry ... pokazać diy ; podstwowy ( nawet niedopracowane ) oraz ten zaawansowany ...jak lepsi pomagają tym co wchodzą w świat diy ...( chyba że nie chodzi tu o pomoc /?/ )

Można ...pokazać ; społeczność , możliwości , nawet te podstawowe . To może przykuć uwagę zwiedzających , poznać ruch ,... pobudzić marzenia !!! ... że sami tak mgą !!! , ...chyba że nie o to tu chodzi ??? ( Bo na razie , to wygląda na wspieranie przemysłu i branży !!! ...a na forach ; tylko śmiech" i gnębienie młodych pytających )

 

Macie na pewno większe doświadczenie i pewną wiedzę , może warto coś wymyśkleć ? ... Nie chciałem nikogo urazić , tylko poddać pytanie ; czy jest jakaś myśl " DIY ... dla wszystkich !!! ..., czy znowu bezustanna walka " z przemysłem (...a właściwie jego wspieranie ) i znowu te same prawie perfekcyjne wystawienia ... nielicznych . Rozumiem dążenie do doskonałości , ale tam będą tylko ci doskonali , czyli co ; masło maślame " ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Julo102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje wstawienie wszystkich dostępnych sprzętów ( tych malogabarytowych) w formie wystawy, bez podłączania,ale do obejrzenia,gdzieś z boku

A małe, nie może zagrać dobrze ? :)

Dobra, jak się wyrobię, nie obiecam, ewentualnie przywiozę w częściach na jakiejś desce, może lakierowanej (:

1. SpoX - Wzmacniacz w klasie A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SpoX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De Tom ...merytorycznie ...Czy jest jakaś myśl przewodnia tego co chcemy / chcecie / wystawić ? ...Dookoła , jak wspomniałeś , są wystawcy którzy muszą sprzedać i się pokazać . Wielu kolegów tworzy urządzenia ...właściwie branżowo podobne , albo takie same jak przemysł , czyli ; jak do sprzedaży !!! ...( wkładają wiele serca , umiejętności i środków ) ale robią tylko konkrencję "", z której i tak nic nie wynika , tzn pokazanie się , że też tak można ...i co ...? ( bez zaplecza maketingowego , szeżej nie istnieją , chyba że trzeba im umożliwić kontakt i sprzedaż 3 ch urządzeń rocznie , aby byli zadowoleni ...?..bo opis na forum to widocznie za mało ... )

...Przepraszam , ale pytam ; czemu to ma służyć ? ...bo znowu wystawią się najlepsi , albo ci " u żłoba " i znowu fajna " wzajemna adoracja ...jakiegoś bractwa " zostanie skonsumowana " ....a reszta ... popatrzy i pochlebnie podkuli ogony , że jeszcze nie dorosła " do takich możliwości ".

Jeśli ma to służyć do odsłuchów i konfrontacji sprzętu , to powinien powstać KLUB z siedzibą i salą osdłuchową PRZEZ CAŁY ROK .

Jaki jest sens , wyboru kilku urządzeń i posłuchania ich przez 3 dni w roku ,... kiedy mamy TAK szeroką społeczność DIY ...?

Czy to nie za mało na wizytówkę ? ...czy są to rzeczy tak wybitne ? ...że z torbami puszczą kilkudziesąt FIRM ?

 

Może warto się zastanowić i wpaść na jakiś INNY pomysł takiej prezentacji ..pod innym kątem , chasłem !!!? ...np ...wyłonić ; ciekawostki diy konstrukcyjne , pomysły elektroniczne , czy ukazać jakiś ... walor diy " ; np z niczego ; coś " ...pokazać , że głośnik za 90 zł zagra jak branżowy za 35 tys . ...wyłonić takie pomysły , bo są !!! albo wstawić tylko rzeczy niedokńczone w fazie własnych produkcji " ... aby dla zabawy i idei diy !!! zaskoczyć zwiedzających , że można ! , że nie ; wkład " , a myśl " i praca przenosi góry ... pokazać diy ; podstwowy ( nawet niedopracowane ) oraz ten zaawansowany ...jak lepsi pomagają tym co wchodzą w świat diy ...( chyba że nie chodzi tu o pomoc /?/ )

Można ...pokazać ; społeczność , możliwości , nawet te podstawowe . To może przykuć uwagę zwiedzających , poznać ruch ,... pobudzić marzenia !!! ... że sami tak mgą !!! , ...chyba że nie o to tu chodzi ??? ( Bo na razie , to wygląda na wspieranie przemysłu i branży !!! ...a na forach ; tylko śmiech" i gnębienie młodych pytających )

 

Macie na pewno większe doświadczenie i pewną wiedzę , może warto coś wymyśkleć ? ... Nie chciałem nikogo urazić , tylko poddać pytanie ; czy jest jakaś myśl " DIY ... dla wszystkich !!! ..., czy znowu bezustanna walka " z przemysłem (...a właściwie jego wspieranie ) i znowu te same prawie perfekcyjne wystawienia ... nielicznych . Rozumiem dążenie do doskonałości , ale tam będą tylko ci doskonali , czyli co ; masło maślame " ?

 

Z tego co zrozumiałem, to pokój ma być w tym roku bardziej dla forumowiczów, żeby się zintegrować i spotkać, a nie robiony pod gości targów, także chyba nieuważnie czytasz. O żadnym masakrowaniu branży też nic nie było. "Wzajemnej adoracji jakiegoś bractwa" też sobie nie przypominam. Urządzenia mógł zgłaszać każdy kto jest hobbystą i miał na to ochotę. No chyba że mu się przypomniało w połowie wystawy że chciałby coś pokazać - to wtedy chyba trochę już za późno, czy nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zrozumiałem, to pokój ma być w tym roku bardziej dla forumowiczów, żeby się zintegrować i spotkać, a nie robiony pod gości targów, także chyba nieuważnie czytasz. O żadnym masakrowaniu branży też nic nie było. "Wzajemnej adoracji jakiegoś bractwa" też sobie nie przypominam. Urządzenia mógł zgłaszać każdy kto jest hobbystą i miał na to ochotę. No chyba że mu się przypomniało w połowie wystawy że chciałby coś pokazać - to wtedy chyba trochę już za późno, czy nie?

 

może pozwol się wypowiedziec Tomkom,i pomyśl,że może może Twoje spojrzenie na pokój nie jest zgodne z ich pomysłem?Nie jesteś w tym roku gospodarzem pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się jako osoba spoza DIY i według mnie, aby kogoś z odwiedzających wystawę zainspirować lub zdobyć uznanie można...

 

- pokazując jakieś niezwykle wizualnie atrakcyjnie wykończone urządzenie (widzi się samo przez się)

- pokazując zestaw grający jak wielokrotnie droższe prezentacje (łatwo porównać w warunkach wystawy - trzeba podać koszt systemu DIY)

- pokazując zestaw dobrze grający wykonany w pieniądzach, w których żadna firma nigdy czegoś podobnie dobrego nie zaproponuje (podać koszt DIY).

 

Czyli powinien być znany cel, jaki przyświecał osobie podejmującej się DIY oraz powinna być czytelna informacja o koszcie zrealizowanego projektu.

 

Wykonanie czegokolwiek przez kogokolwiek i nie wiadomo dla jakiego powodu (poza satysfakcją tego kogoś) - mało przyciąga.

A jeśli pokój DIY ma być klubem dyskusyjnym o technicznych aspektach konstrukcji, to warto to wyraźnie zaznaczyć - np. w katalogu wystawowym.

 

Przy dziejącym się szaleństwie cenowym za nowe urządzenia, dla wielu jesteście ostatnią deską ratunku. Dlatego powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, pokój DIY, jeżeli miałby za zadanie przyciągać ludzi do tej idei, nie może się opierać na zasadzie kolega X zrobił coś, ale nie mówi jak. Wszystko musi być transparentne i dostępne, tak żeby newb mógł to mieć na wyciągnięcie ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma co przesadzać - podawanie wszystkich szczegółów to trochę za dużo, ale wrzucać schematy, topologie, jakieś szczególne właściwości opisać - to jak najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, pokój DIY, jeżeli miałby za zadanie przyciągać ludzi do tej idei, nie może się opierać na zasadzie kolega X zrobił coś, ale nie mówi jak.

Nonsens, przeważająca większość firm strzeże swoje pomysły

 

ale wrzucać schematy, topologie, jakieś szczególne właściwości opisać - to jak najbardziej.

Następny nonsens, jak będzie Krell na wystawie od razu biegnę do pokoju i chce od nich schemat ideowy z podaniem beta tranzystorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez witek_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nonsens, przeważająca większość firm strzeże swoje pomysły

 

 

chyba niektórym ambicja za bardzo uderza do glowy

To nie firma to jest DIY.

W taki sposób byl prowadzony pokój w poprzednich latach i sukcesy byly wątpliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artw

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może pozwol się wypowiedziec Tomkom,i pomyśl,że może może Twoje spojrzenie na pokój nie jest zgodne z ich pomysłem?Nie jesteś w tym roku gospodarzem pokoju

 

Nie rozumiem o czym do mnie piszesz. Nie piszę o swoim spojrzeniu, tylko właśnie o tym czego chcą Tomki, czyli o tym, aby pokój był bardziej dla integracji forumowej, taki zamysł wywnioskowałem z ich wpisów, chyba że się mylę. I tak, na moje szczęście nie zajmuję się w tym roku pokojem, dziękuję za przypomnienie. W przedostatniej mojej wypowiedzi użyłem zaś magicznych słów "moim zdaniem", więc chyba nie zarzucasz mi że próbuję coś wymusić, abo umieszczam autorytarne wpisy?

 

...

W taki sposób byl prowadzony pokój w poprzednich latach i sukcesy byly wątpliwe.

 

Skąd posiadasz informacje o sukcesach/porażkach danych pokojów? Są dostępne jakieś rankingi?

Jak miałby przejawiać się sukces pokoju audiostereo DIY? Zakrapianą potańcówką na korytarzu? Sławą na cały świat? Wywiadem dla CNN? A może tym że zobaczysz sobie czyjś schemacik i będziesz mógł z lutowniczką go sklonować w domku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.