Skocz do zawartości
IGNORED

DiY audiostereo na wystawie AVS


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może np. krótkie prezentacje w formie fotorelacji z budowy różnych klamotów? Takie coś mogło by iść na monitorze gdzieś przy wejściu aby czekających na odsłuch zatrzymać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dziękuje za wasze wpisy zwłaszcza te w których piszecie jak ten pokój mógłby czy powinien wyglądać. Powinniśmy się na tym skupić a nie wracać do tego co było bo to wywołuje niepotrzebne emocje.

 

Jak widać oczekiwania są różne. Zwraca jednak uwagę powtarzający się wątek opisania na forum konstrukcji która jest prezentowana w pokoju DIY. Podzielam to podejście. Dzielenie się wiedzą powinno być dla społeczności DIY naturalne. Jeśli takie nie jest wkraczamy już w branżę. Jeśli na danym rozwiązaniu nie zarabiamy to nie widzę powodu żeby się nim nie dzielić. Ja wiem, również po sobie, że istnieje w większości z nas duże przekonanie o odkrywczości naszego dzieła. Jednak tak na prawdę w 99% przypadków jest to mix rozwiązań które już istnieją, które nas inspirowały. Gdy na to tak spojrzymy okazuje się, że największą wartością może być podzielenie się naszym rozwiązaniem ze społecznością. Koniec końców to takich ludzi i ich konstrukcje powinniśmy promować czy nagradzać obecnością w pokoju DIY na AS. Byłoby bardzo dobrze gdyby ta możliwość prezentacji stała się motywacją do aktywności w dziale DIY. Oczywiście nie wykluczam prezentacji konstrukcji przez kogoś kto nie jest konstruktorem a jedynie dane rozwiązanie udanie skopiował. Jednak to konstruktor powinien mieć pierwszeństwo a jeśli się nie pojawi wyraźnie należy poinformować kto jest autorem topologi. Gdyby autor był obecny i chciał jeszcze powiedzieć kilka słów na temat konstrukcji, odpowiedzieć na kilka pytań byłoby idealnie.

 

Były też propozycje w stylu pokażcie coś co będzie grało lepiej od konstrukcji fabrycznych i pokażcie ile to jest tańsze... Tylko tu wracamy do formuły pokoju z lat ubiegłych. W moim wypadku pieniądze nigdy nie były motywacją. Starałem się po prostu zbudować wzmacniacz który zagra najlepiej opierając się na własnej wiedzy i różnym inspiracjom. Oczywiście po zbudowaniu i porównaniu z firmowymi konstrukcjami cieszyłem się że osiągnąłem pewien poziom wydając mniej pieniędzy (czy aby na pewno....). Nigdy jednak nie zakładałem, że osiągnę poziom danej konstrukcji fabrycznej i zaoszczędzę x pieniędzy. Trzeba jednak przyznać, że nigdy nie zajmowałem się klonowaniem urządzeń firmowych. Nie potępiam takich działań ponieważ przy okazji tego też można się dużo nauczyć. Oczywiście dopóki nie robi się z tego biznesu...

 

Co by tu nie pisać wszystko zależy od tego czy ktoś z nami będzie chciał współpracować. Jest jeszcze trochę czasu więc może coś z tego wszystkiego wyjdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwraca jednak uwagę powtarzający się wątek opisania na forum konstrukcji która jest prezentowana w pokoju DIY. Podzielam to podejście. Dzielenie się wiedzą powinno być dla społeczności DIY naturalne.

 

Niech więc konstrukcje obecne w dziale DIY, a szczególnie cieszące się tam popularnością mają pierwszeństwo w dostępie do wystawy, ewentualnie konstrukcje, które autor zobowiąże się przedstawić na forum równie obszernie w późniejszym terminie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba niektórym ambicja za bardzo uderza do glowy

To nie firma to jest DIY.

a co to ma do rzeczy? DIY znaczy że zrobiłem to sam i tylko tyle - wypowiedzi że w dobrym tonie będzie podzielenie się pomysłem budowy/schematem jest dziwny by nie rzec śmieszny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrozum, że nie musisz podawać wszystkich szczegółów - topologia, ogólne rozwiązania i tak będą dla większości wystarczającą informacją a właściwie to inspiracją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zrozum, że nie musisz podawać wszystkich szczegółów - topologia, ogólne rozwiązania i tak będą dla większości wystarczającą informacją a właściwie to inspiracją.

Inspiracja to dobre słowo, ponieważ bez wszystkich szczegółów, także tych najdrobniejszych nie można powielić projektu i liczyć nawet na lekko podobne brzmienie. Czy ten pokój jest po to aby inspirować. Z mojego doświadczenia mogą się tam spotykać ludzie o całkowicie różnych zawodów o różnych charakterach, poglądach, podejściach, potrzebach, planach na przyszłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to ma do rzeczy? DIY znaczy że zrobiłem to sam i tylko tyle - wypowiedzi że w dobrym tonie będzie podzielenie się pomysłem budowy/schematem jest dziwny by nie rzec śmieszny.

 

ideą DIY jest zbudowanie czegoś samemu i czerpanie z tego radości.

Podzielenie się tą radością w formie krótkiej rozmowy z oglądającym,pokazanie środka,odpowiedź na kilka pytań wg mnie nie jest śmieszne lecz naturalne.Poziom na którym to można zrobić i szczególowość wyjaśnień to sprawa konstruktora i ustaleń pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem podstawowym wymogiem wystawienia się w pokoju DIY, powinna być udostępniona dokumentacja projektu. Rozmawiać o topologii mogą znający temat, a tam chyba chcemy zainspirować ludzi, pokazać im, że takie rzeczy są w zasięgu. Poza tym, wyeliminuje to, tych, którzy traktują to jak pole doświadczalne, dla przyszłej firmy. Między innymi dlatego nie odpowiadało mi podejście towarzyszące poprzedniej edycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

A mnie bardzo odpowiada takie podejście bo pokazuje, że traktując hobby poważnie można coś osiągnąć. I ja pokój DIY widziałbym jako starup dla ambitnych konstruktorów którzy chcą rozwijać się w swoim hobby a nie tylko kopiować prace innych. Jeśli inny mogą to ja też.

Na poprzednich edycjach widziałem miny ludzi którzy jak się dowiadywali że grają "samoróbki" z uznaniem i nie dowierzaniem kiwali głowami.

Zreszta pokazanie się na wystawie to jest koszt (czasu i pieniędzy) a jaka korzyść że w pokoju będą grały moje klocki? Satysfakcja? Uznanie? Jeden pochwali drugi napluje jak to w życiu - z tego powodu mało kto już publikuje swoje prace na forum. Nawet o dwie strony merytorycznej dyskusji ciężko (jak się na pokój DIY przeniesie trzeba będzie wzywać ochronę).

Znowu czarnowidze ale takie są realia.

Sam w tym roku miałem odpuścić sobie Sobieski ale chyba przyjadę na sam pokój DIY zobaczyć co to się będzie działo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ideą DIY jest zbudowanie czegoś samemu i czerpanie z tego radości.

Podzielenie się tą radością ...

Cóż to znów za nonsens? jest pełno takich ludzi którzy nie chcą się dzielić czymkolwiek a na pewno nie czymś tak duchowym jak własną radością.

 

Ale zrozum, że nie musisz podawać wszystkich szczegółów ...

Nie rozumie zupełnie, po cholerę komu co tam w środku "siedzi" - ma ładnie grać, ma się to podobać wizualnie (lub nie podobać), inni mają pochylić głowy z uznaniem (lub zganić) - i tyle, postawy odmienne prowadzą do "podłapania" pomysłu i dopracowując wypłynięcie na szeroką wodę - co Wy Leszków szukacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w pokoju DIY ma chodzić głównie o brzmienie i ludzie mają przyjść dla brzmienia, to czym ten pokój różni się od innych, gdzie też gra dobrze, a jeszcze można sobie to kupić w sklepie...analogicznie konstrukcje z pokoju DIY powinny dać się zbudować na podstawie informacji z forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to znów za nonsens? jest pełno takich ludzi którzy nie chcą się dzielić czymkolwiek a na pewno nie czymś tak duchowym jak własną radością.

 

 

Nie rozumie zupełnie, po cholerę komu co tam w środku "siedzi" - ma ładnie grać, ma się to podobać wizualnie (lub nie podobać), inni mają pochylić głowy z uznaniem (lub zganić) - i tyle, postawy odmienne prowadzą do "podłapania" pomysłu i dopracowując wypłynięcie na szeroką wodę - co Wy Leszków szukacie?

 

popatrzyłem na forum i niespecjalnie znalazłem byś kiedyś komuś w czymś pomógł.

Jeśli takie DIY ma polegać na żerowaniu na innych to ja widocznie jestem z innej bajki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycją tego pokoju jest próba uzyskania jak najlepszego dźwięku. Ja nie znam początków tego pokoju, brałem udział 5 czy 6 lat pod rząd, jednak przedtem były takie czasy że był Senicz, ale umarł. Jednak pamiętam jak ludzie mówili że dobrze grało z jakichś śmiesznych, prymitywnych sprzętów i wszystkich to dziwiło. Może ktoś pamięta, to powie co było na początku.

 

No a dzisiaj jest tak, że każdy chce pokazać na forum jaki on jest fajny, przyjazny, jak to on wie lepiej i wszystkim powie jacy uczynni i serdeczni mają być. Na miejscu jest jednak ograniczony czas, przestrzeń i podobnie jak w przyrodzie zaczynają działać prawa natury, czyli rywalizacja o limitowane pokojowe dobra. Zaczynają się różnice zdań, drobne konflikty, awanturki, obrażone panienki wychodzą, wcześniej ustalone zasady w dziwny sposób się naginają lub znikają, zaś największe cipunie wypisują żale na forum jak to ktoś nie puścił ich ulubionej piosenki, nie chciał powiedzieć ile kosztowała wtyczka, nie spłukał kupy w toalecie. Prościej mówiąc: życia nie oszukasz. Jednak bez wyraźnych zasad IMO będzie jeszcze gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w pokoju DIY ma chodzić głównie o brzmienie i ludzie mają przyjść dla brzmienia, to czym ten pokój różni się od innych, gdzie też gra dobrze

 

Niczym się nie różni, bo w tych kupowanych urządzeniach i tych wytworzonych w ramach DIY - chodzi o brzmienie.

 

I to jest chyba właściwa postawa.

 

Firmy mało kto pyta jak to jest zrobione i w tym pokoju również tak postąpi większość.

Różnica polega na tym, że tam kupuje się projekt od wysoko opłacanych specjalistów a tutaj wiadomo, że jakiś forumowicz jest tak zdolny, że mógłby w jednej z firm z tych 100 pozostałych pokoi pracować i jeszcze ich czegoś nauczyć. Różnica powinna polegać na pokazaniu, że tych wielkich graczy rynkowych można czegoś nauczyć (np. by unikali zbyt daleko idących kompromisów). Zwiedzającym będzie zwyczajnie miło, że mają TAKICH forumowych kolegów. To będzie dla Was mało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale po co ta dyskusja!!!

Założę sie ze najwiecej pisza teraz ludzie ktorzy nie beda mieli nic do pokazania gotowego ani wg swojego projektu, wiec po co ta gadanina.

 

1. sprzet musi grac i musi grac dobrze, wiec na strarcie bedzie dlubanina zeby sklecic sensowny dzwiek. albo rotacyjnnie 3 zestawy.

2. jak ktos cos sensownego wymysli i nie ma zamiarow tego patentowac ani zakladac firmy i sprzedawac to z przyjemnoscia sie podzieli z innymi pomyslem, filozofia etc. przeciez to jest najwiekszy fan z tej zabawy. gra fajnie, czasem fajnie wyglada chociaz nie zawsze i jest pozytywnie a wkladac w to jakies watki forumowe wszystkich madralinskich dookola, chyba bez sensu, kto ma byc to bedzie i kto jest normalny i otwarty na spotkanie DiY to bedzie w nim uczestniczyl

3. nie doceniacie polskiej mentalnosci - naprawde myslicie ze dumny konstruktor A podzieli sie z rownie dumnym konstruktorem B swoimi doswiadczeniami i ten 2gi poleci od razu do domu zeby cos skopiowac??!! Moi drodzy forumoi koledzy, do tego trzeba by miec jeszcze troche otwartosci i checi kontaktu i tego zeby przyznac ze ktos sam wyyslil cos fajnego a do tego wielu z was moze nie znalezc sily ;) heh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś pamięta, to powie co było na początku.

Piotr_1 to ja Ci powiem jak było. To były spotkania ludzi którzy chcieli przy muzyce spotkać się i wymienić doświadczeniami. Czy było współzawodnictwo ? Jasne ale bez agresywnego marketingu własnej osoby. Bez retoryki w stylu "panienki, cipki". Każdy pokazywał co jest wart przy pomocy lutownicy a nie klawiatury. Natomiast jak były uwagi krytyczne to brał to na klatę jak mężczyzna bez zbędnej agresji. Każdy może mieć swoje zdanie ale proszę Cię byś trochę wyhamował.

 

Koledzy jeśli ktoś chce zakładać firmę, promować siebie, itp. niech wykupi własny pokój i zrobi co zechce. To jest pokój DIY AudioStereo.pl i przez to forum opłacony. Ma służyć społeczności DIY. Oczywiście działa on w ramach wystawy ale należy na niego spojrzeć nieco odmiennie. Tak jak pisałem chcemy promować forumowych konstruktorów którzy merytorycznie budują ten dział. Czy będziemy dążyć do tego by nieźle grało ? Oczywiście ale pokazując nie tylko że się da ale też jak to zrobić.Czy będziemy lepsi od firmy X,Y,Z ? A na jakiej podstawie to ocenić ? Każdy z nas będzie miał i tak własne zdanie jak to było w ubiegłych latach. Co więc ten wyścig nam merytorycznie przyniesie ?

 

Proszę więc o wypowiedzi jakie urządzenia forumowe chcielibyście usłyszeć na wystawie. Proszę też osoby aktywne merytorycznie w dziale DIY do zgłaszania się do nas jeśli chcieli by się włączyć aktywnie w organizację pokoju DIY na AS 2017. Sam oczywiście też staram się aktywnie takie osoby pozyskiwać. Odpowiedział między innymi Waldi_06 który jak wiecie jest bardzo aktywny na forum. Bardzo się z tego cieszę i zachęcam innych. Jaka będzie forma tego udziału jest oczywiście do ustalenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, DeTom, wspaniale opowiedziałeś. Więc to były czasy honoru i kultury najwyższych lotów. Spotkanie prawdziwych, hojnych dżentelmenów, nie to co było potem. Zapomniałem że potem już każdy promował tylko siebie i własną firmę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotr_1

Czy mógł byś już usunąć się i w spokoju dać przedyskutować organizatorom koncepcję. Odnośnie tego co było już wszystko zostało napisane. Teraz czas na nowe świeże spojrzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrzyłem na forum i niespecjalnie znalazłem byś kiedyś komuś w czymś pomógł.

 

A musiałem? (słabo szukałeś)

 

Jeśli takie DIY ma polegać na żerowaniu na innych to ja widocznie jestem z innej bajki

Ja niby żeruję na innych? - chyba kpisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez witek_z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i jestem przekonany , że DIY jest rozumiane przez ogół na przynajmniej dwa sposoby.

Pierwszy to : złóż / zbuduj to sam, (coś jak IKEA).

Drugi to : zaprojektuj i zbuduj to sam.

Dla mnie jest oczywiste , że dla drugiej grupy złożenie takiego zestawu to oczywistość i niestanowi powodu do codziennej chluby .

 

I tutaj podzielam pogląd DeTom'a że wystawa powinna pokazywać głównie takich co potrafią zaprojektować DIY (sami).

Dlaczego ? Bo jest ograniczona czasowo i jeżeli mamy sporą grupę konstruktorów to siłą rzeczy jest to ważniejsze niż grupa składaczy. Dlaczego? Bo nie ma składacza bez konstruktora.

Oczywiście osoby dobierające program powinny (muszą dla czystości sprawy) wziąć pod uwagę klony (składaczy) bo tam też jest włożony własny wysiłek intelektualny.

Ale zasady zostawiam organizatorom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W pokoju audiostereo chciałbym usłyszeć następujący zestaw:transport shigaraki ,dac soekris(z możliwością regulacji poziomu dźwięku),wzmacniacz zca Marka Houstona,kolumny oparte na głośniku firmy audio nirvana.

Słowo forum oznacza,że spotykają się ludzie i rozmawiają ze sobą na dany temat i DZIELĄ się swoimi doświadczeniami.

Skrót diy oznacza zrób to sam a nie zaprojektuj to sam.

Uważam ,że w takim pokoju powinny być pokazane przedewszystkim projekty z naszego forum a także te które są ogólnodostępne w internecie jako uzupełniające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że wykładając kasę z kieszeni na pokój, poświęcając czas na organizację itp. powinniście odpowiedzieć sobie na pytanie: po co w ogóle organizujecie pokój? Dla kogo?

Dla zwiedzających którzy zasadniczo nie są zainteresowani dłubaniem i chcą coś kupić?

Dla siebie nawzajem, żeby się spotkać, obejrzeć i posłuchać czegoś co zrobił kolega?

Dla potencjalnych dłubaczy którzy jeszcze nie zaczęli przez pokazanie że można?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo forum oznacza,że spotykają się ludzie i rozmawiają ze sobą na dany temat i DZIELĄ się swoimi doświadczeniami.

Mam wewnętrzne przekonanie że w szeroko rozumianym DIY więcej będą mieli do powiedzenia ci z większym doświadczeniem.

I takich osób chciałbym posłuchać.

 

Natomiast to co ja napisałem w poprzednim poście odnosi sie raczej do wstępnej preselekcji sprzętu (bo to powinność organizatora i ja za to chwalę organizatorów) i formuły.

Oczywiście spotkają się tam ci co zechcą przyjść i porozmawiają ci co zechcą się podzielić doświadczeniami - używając twoich słów.

 

Zakładam, że pokój DIY to autorski pomysł i autorska realizacja małej grupy osób - czyli podejmują swoje - konkretne decyzje.

Wg mnie oni ponoszą odpowiedzialność za sukces.

Ja osobiście raczej widzę pokój DIY jako mocno kontrolowany pokaz projektów DIY naszego forum.

Wszelkie pomysły i projekty - typu współrelacje z gośćmi mile widziane - ale to powinien być pokój projektów forumowych dla forumowiczy .

A jaka jest korzyść?

Jak postronne osoby pochwalą pokój DIY za dźwięk, bez względu czyj to sprzęt będzie, aby DIY.

Przecież większość i tak "obskoczy" dużą część wystawy i wolałbym aby zatrzymali się nieco dłużej w pokoju DIY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że organizatorzy odpowiedzialni za pokój DIY muszą się określić czy będzie to tylko miejsce spotkań forumowiczów czy prezentacji dźwiękowej ich wyrobów?

 

nie rozumiem czemu trzeba wybierac miedzy jednym a 2gim, przeciez mozna miec oba!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość D.S.D

(Konto usunięte)

A niby to jak? Bo nie jestem w stanie tego sobie wyobrazić. Byłem w zeszłym roku i wiem jak to jest. Na farum można pogadać i wymienić swoje poglądy ale posłuchać się nie da. Za to można w pokoju DIY.

Edytowane przez D.S.D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Przecież większość i tak "obskoczy" dużą część wystawy i wolałbym aby zatrzymali się nieco dłużej w pokoju DIY

Wykluczone. Jeśli nie rozwiążecie jednego problemu.

W zeszłym roku nawet wejść się do was nie dało, a jak już udawało mi się przekroczyć próg, to słyszałem głównie kłótnie "głośniej, ciszej, zamknij okno, otwórz okno" itp. I stale okupujące krzesełka te same osoby. Jeśli chcecie prezentować najlepszy dźwięk jaki diy może z siebie wydobyć, to musicie wymyśleć sposób jak w ogóle gości wpuścić do pokoju. Że nie wspomnę o tym że fajnie byłoby gdyby gość miał szansę usiąść po środku, a nie w drzwiach.

 

Natomiast jeśli ma to być pokój spotkań forumowiczów to też OK, ale wtedy trzeba sobie jasno powiedzieć, że olewamy gości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam po przerwie wakacyjnej!

AVS2017 zbliża się wielkimi krokami, wiec trzeba wziąć się za robotę.

Na początek złe nowiny.

Po pierwsze, z żalem informuję, że Nasz kolega DeTom z przyczyn niezależnych od niego nie będzie mógł uczestniczyć w organizacji Naszego Pokoju na tegorocznej wystawie, tak wiec zostałem sam.

Po drugie, będziemy dysponować tym samym pokojem co w ubiegłym roku.

Chciałbym aby możliwe było zrealizowanie wszystkich Waszych sugestii odnośnie organizacji pokoju, jak i tego co i w jaki sposób prezentować, ale wszystkiego się niestety nie da. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszyscy będą usatysfakcjonowani.

Moja propozycja jest taka, aby odstąpić od celu budowania i prezentowania w pokoju systemu, który miałby ambicję „dokopana” profesjonalistom. Jak się przekonałem w ostatnich trzech edycjach wystawy, nie za każdym razem urządzenia chcą ze sobą grać i po co się stresować. Może lepiej się spotkać, wspólnie posłuchać muzyki, wyrobić sobie poglądy na temat konkretnych urządzeń, czegoś się dowiedzieć w atmosferze pozbawionej „wyścigu zbrojeń”.

Chciałbym utrzymać zasadę dopuszczenia do prezentacji urządzeń DIY, ze szczególnym naciskiem na projekty realizowane wg projektów Naszego Forum, robionych w celach hobbystycznych, a nie komercyjnych. Nie chciałbym aby Pokój był postrzegany jako promocja sprzedaży "czegoś" przez "kogoś".

Fajnie byłoby gdybyśmy mogli zaprezentować np. kompletne systemy zbudowane przez ich konstruktorów, nie koniecznie projektantów. W ten sposób można by zweryfikować w większym gronie postrzeganie posiadanego systemu.

W przypadku przyjęcia takiego schematu można by pomyśleć o dopuszczeniu do prezentacji urządzeń firmowych, ale może pod warunkiem, że będą to urządzenia bardzo oryginalne/nietypowe/wyjątkowe i raczej niedostępne w handlu, stanowiące cześć kompletnego sytemu właściciela, bez których prezentacja systemu byłaby, powiedzmy „niekompletna”.

A może w trakcie tej zabawy uda się jednak złożyć wyjątkowy system, który będzie grał w niedzielę.

W każdym razie, chciałbym stworzyć w pokoju warunki do podłączenia i możliwości zaprezentowania każdego przyniesionego przez Was urządzenia.

Będzie się to wiązało z większą rotacja sprzętu w trakcie wystawy, nie tak jak było w ubiegłych latach „do południa” i „od południa”.

Z racji tego, że zawsze było dużo głosów na temat pomijania w pokoju tematu słuchawek, zastanawiam się nad poświęceniem im połowy jednego z dni wystawowych. Myślę, że zorganizowanie w pokoju kilku stanowisk z kompletnymi systemami słuchawkowymi nie będzie stanowiło problemu, biorąc pod uwagę ilu z Nas budowało forumowe projekty wzmacniaczy słuchawkowych i dac’ów.

Bierzcie pod uwagę to, że sprzęt miałby być dostępny do prezentacji w pokoju przez cały czas trwania wystawy, a także musi być urządzeniem spełniającym wymogi bezpieczeństwa dla użytkownika i sprzętu towarzyszącego, czyli nic nie może w środku „latać”, musi być możliwość pewnego podłączenia zarówno do prądu jak i urządzeń towarzyszących.

 

Tak więc otwieram listę chętnych do wspólnej zabawy na tegorocznym AVS:

1. Tomek 1685 – kompletny system i może jakieś akcesoria wspierające prezentację,

2. ..

3. ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam Wszystkich.

 

Za zgodą Tomka 1685 melduję się, z chęcią podzielenia się swoim wzmacniaczem.

Lampa na 6P14P ER, w układzie SE, w trybie ultralinearnym.

Wzmacniacz złożyłem, a nie zaprojektowałem, samodzielnie przy pomocy kilku życzliwych kolegów - z forum też.

Transformatory od PIETRO - wielkie dzięki za pomoc!

Wzmacniacz na płytce, ale trochę zmodyfikowany przez innego kolegę z Poznania, który nie udziela się na forum.

Okablowanie ze srebra i miedzi monokrystalicznej.

Potencjometr logarytmiczny, działający na zasadzie drabinki i wszystko gra.

Doniosę jeszcze ze dwa, trzy przewody inteconnect ze srebra na czas wystawy.

Pozdrawiam i do zobaczenia.

 

Głuchy jak pień.

Zorge

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.