Skocz do zawartości
IGNORED

DiY audiostereo na wystawie AVS


palton
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Chwilkę mnie Tu nie było i już przepychanki się zaczęły.

Oj tam oj tam. Trwa normalna kulturalna wymiana poglądów.

A jakie masz płyty DM?

Sprawdzę później bo za wielkim fanem też nie jestem ale coś powinno się znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałbym prośbę do Tomka, żebyś zabrał swoją cudowną płytkę Vivaldiego, Cztery Pory Roku.

Pięknie się tego słuchało dwa lata temu na zakończenie imprezy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A MOJA ŻONA NA TO ZEEENEENK MAAAAAAARTYNIUUUUK!!!!!

Panowie albo pokazujemy co można zrobić w domu albo robimy festiwal.

A ja własnie przejechałem wiertłem zasilacz od Pana Ogonowskiego i cały wzmacniacz w pi....du.

Jednak Pan Leszek to dobry człowiek i coś chce poradzić.

Wzmacniacz na jego transformatorach miał pracować SE, ultralinear na lampach Philipsa Miniwatt i ECC83.

Tak więc trochę coś innego niż na trafach od Pietro.

Można???

Można!!!!

 

Głuchy jak pień

Zorge

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie najbardziej mnie boli, że Modern Talking gra słabo

Gra bardzo efektownie i dobrze. Kazda plyta dobrze gra,.poslucha kolega w piatek na sluchawkach na moim mini systemie, to zalapie oczym pisze.

 

Chwilkę mnie Tu nie było i już przepychanki się zaczęły.

 

Osobiście uważam, że dobry sprzęt zagra każdy repertuar, jeśli materiał nie jest tak skopany jak np "wzorcowe" Death Magnetic Metallica'y.

W trakcie prezentacji sprzętu, proponuję abyśmy grali sprawdzone "kawałki" z płyt lub plików. Gatunki mają tutaj drugorzędne znaczenie, z małymi wyjątkami oczywiście. Italo i Polo,a także poprocka połowy lat 80 grać nie będziemy. Nie siliłbym się także na jakieś zaskakiwanie słuchających bardzo ambitną lub trudną muzyką. Osobiście stawiałbym na blues, rock (gitary przeważnie się sprawdzają), przeplatany dobrą elektroniką, czasem coś audiofilskiego, jakieś OST, no i nie można zapomnieć o muzyce dawnej, a i "dołożyć do pieca" czasem będzie trzeba.

Chciałbym uniknąć w trakcie wystawy sytuacji, że będziemy sobie wzajemnie wybrzydzać.

Osoby, których sprzęt będzie prezentowany oczywiście wiedzą najlepiej na jakim materiale muzycznym i na jakich realizacjach ich sprzęt najlepiej się prezentuje, więc od tego pewnie rozpoczniemy. Myślę, że w czwartek i piątek przed południem jakaś sensowna playlista powstanie.

Osobiscie uwazam ze muzyke trzeba dostosowac do jakosci i poziomu systemu. A czemu nie pop i lata 80? Tam jest bardzo duzo dobrej i bardzo wysoko jakosciowo nagran wlasnie.

Proponowalbym sie nie usztywniac na starcie, tylko po prostu posluchac jak cos gra i pozniej zdecydujemy wspolnie. Ja generalnie slucham kazda muzyke no moze nie hip-hop i disco polo. ;) Ale zasada jest generalnie taka nim starsze nagrania tym system bedzie prezentowal sie lepiej. Powod? Uzywano wtedy duzo lamp ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet Hi End z wideł do gnoju srebrnej łyżeczki nie uczyni.

Uczyni ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mimo permanentnego braku czasu złożyłem swój repertuar (około 20 CD) i to będzie leciało podczas prezentacji mojego systemu. Muzyka różnorodna ale taka co by mogła podobać się wielu. Starałem się wybrać takie utwory które raczej rzadziej są prezentowane a zasługują na chwilę uwagi.

Poświęciłem temu kilka dobrych godzin aby właśnie nie puszczać czegoś od przypadku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ciezko cos teraz zakladac, bo muzyka bedzie zalezec od tego jak skonfigurowany jest system.

Przykladowo wepne Ci w system moj interconnect i kabel glosnikowy i zareczam system zagra zupelnie odmiennie od tego co znasz.

I dopiero do tego mozna zaczac dobierac muzyke. Druga sprawa skad wiesz czy Twoj system zagra w pokoju? Byc moze trzeba bedzie cos poskladac z roznych gratow...zazwyczaj tak bywalo na wczesniejszyh wystawach. Z pewnoscia trzeba tego posluchac i wybrac jakies zestawienia w miare demokratycznie, ale bez przesady z demokracja..mysle ze ostatecznie deyzje co ma grac z czym i na jakiej muzyce powinien podjac Tomek jako odpowiedzialny za impreze. Oczywiscie jestem pewny ze glownym arbitrem bedzie tutaj sama jakosc dzwieku a nie jakies osobiste sympatie. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przyjadę w piątek bardzo późnym wieczorem. Dlatego biorę cały system aby on zagrał tak jak ja go stworzyłem, jedyną rzeczą jakiej nie robiłem to napęd. Po prezentacji całego systemu możemy pomyśleć co podmienić jeśli będzie lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno prosze sie nie obrazac ze jak cos nie za bardzo zagra to bedzie krytyka i klocek nie bedzie na wystepach. Niestety takie zycie, moim zdaniem powinny grac najlepsze klocki i basta! :)

Oczywiscie to tylko moja propozycja podejscia do tematu...chodzi tylko o to aby pokoj nie przyniosl wstydu.

Ale tak jak pisalem jakie bedzie podejsie do tematu zalezy ostatecznie do Tomka. On to dobrze moim zdaniem zrobi.

 

Anrejos trzymam kciuki aby Twoj system zagral w calosci...ale chyba sam wiesz moze byc roznie i zazwyczaj...tak bywalo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że wiem i też jestem za tym że najlepsze złożenie powinno grać,

to że nasze systemy grają w naszych pokojach to wiadomo że różnie może być i wtedy na pewno nie walczymy dla zasady że jak już tu jestem ze sprzętem to na siłę muszę go puszczać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i drugi się znajdzie. Bo pytam, w razie jak dźwięk zawiedzie, to jest taki sposób na mikrofalę diy, a niektórzy się mocno spłukali z pieniędzy na projekty :)

 

SEY68.png?fb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stasiu, te założenia, co do dobierania sprzętu przed prezentacją, w tym roku niestety "nie wypalą".

Każdy zgłoszony do prezentacji sprzęt zagra w trakcie wystawy, bez względu na to czy będzie grał dobrze czy nie. Myślę, że sami właściciele/konstruktorzy będą potrafili sami ocenić czy sprzęt ma dalej grać, czy trzeba zmienić coś w systemie. Nic nie będzie grało na siłę i mimo wszystko i żaden sprzęt nie zostanie pozostawiony na zapomnienie.

Tak jak pisał Andrzej, jego system będzie do dyspozycji dopiero w piątek w nocy, więc nie będziemy mieli możliwości poznać jego zachowania się w pokoju hotelowym przed sobotnią prezentacją. Całe ryzyko podejmuje Andrzej.

Podobnie wygląda sprawa z drugą parą kolumn, którą przywiezie bionic. Będziemy z nimi składać różne zestawy do prezentowania wzmacniaczy i dac'ów.

Ja przywiozę małe kolumny podstawkowe, które posłużą nam we wstępnym rozeznaniu się w możliwościach sprzętu i do grania w tle podczas piątkowej prezentacji systemów słuchawkowych, tak żeby nie było u nas zupełnie cicho. W zależności od tego w jakim kierunku pójdzie zainteresowanie zwiedzających i nasze, w piątek pogramy ciszej lub głośniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek 1685
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy...to pozostaje tylko trzymac kciuki aby prezentacje byly udane. Ale powiem, ze to ryzykowna formula ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy...to pozostaje tylko trzymac kciuki aby prezentacje byly udane. Ale powiem, ze to ryzykowna formula ;)

 

A czym ryzykujemy?

Głównym założeniem prezentacji jest przedstawienie wykonanych przez nas konstrukcji w celu umożliwienia zapoznania się z nimi zainteresowanym zwiedzającym.

Jeśli przy okazji wyjdzie nam coś super, to pogra to dłużej.

 

no risk no fun :)

 

i o to chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Nie dopuszczając czyjegoś sprzętu do grania ryzykujemy o wiele bardziej. Czym? A no tym że z roku na rok będzie coraz mniej chętnych do przywożenia sprzętu. Diy to nie high end i należy pokazywać sprzęt grający na rożnym poziomie chociażby dlatego, że każdy ma rożny fundusz i różne priorytety i z pewnością znajdą się chętni aby posłuchać sprzętu na rożnym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świat idzie do przodu, technika idzie do przodu, oczekiwania słuchających też coraz bardziej rosną. Czyli jednak rozwój. Gdyby mnie kto pytał, to za Chiny bym się pod tym nie podpisał co tu mówicie. Ale ok, są osoby które jakoś zaczynają przygodę z audio i majsterkowaniem, może to bardziej dla nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Niby wszystko idzie do przodu a masa ludzi jara się starymi dacami typu tda1541 pcm63 itp. lampami NOS, winylami czy nawet płytami CD - te też już dinozaurami się stają. A oczekiwania ludzi? Po erze mp3 jak ktoś pożądane audio CD usłyszy to oczy ze zdziwienia przeciera.

Owszem jest wielu starych wyjadaczy ale czy oczekujesz że po tylu latach zabawy audio usłyszysz coś co Cię powali?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wszystko idzie do przodu a masa ludzi jara się starymi dacami typu tda1541 pcm63 itp. lampami NOS, winylami czy nawet płytami CD - te też już dinozaurami się stają. A oczekiwania ludzi? Po erze mp3 jak ktoś pożądane audio CD usłyszy to oczy ze zdziwienia przeciera.

Owszem jest wielu starych wyjadaczy ale czy oczekujesz że po tylu latach zabawy audio usłyszysz coś co Cię powali?

 

Dźwięk, dźwięk ma być lepszy. Dźwięk jest najważniejszy! Wcale nie musi być nowy format, kostka czy membrana z berylu. Postęp ma być w tym co słyszymy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym ryzykujemy?

Obciachem. ;)

 

No nie wiem czy to dobra koncepcja nie ja tu zawiaduje, ale w poprzednich latach gdybysmy wlaczali wszystkie urzadzenia ktore przynosza konstruktorzy, to odwiedzajacy mieliby duzy z tego ubaw...duzo wiekszy niz maja zazwyczaj. ;)

Ale byc moze Tomek masz nosa i systemy fajnie zagraja ...kto wie...ale to jak sam widzisz robi sie totolotek...no chyba ze chodzi o to aby byl ruch w interesie i ludzie sie zaprezentowali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje lampki 2W grają pięknie z Electrino 500 i co ja mam zrobić? Poddać się. Przenigdy! Właśnie zjarałem nową lampkę którą szykowałem na pokaz. I co? Nie poddaję się. Dobrzy ludzie pomagają i pewnie ją przywiozę piątek wieczorem. Choćby i nie zagrała z tym co będzie NO TO CO!? Się pytam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zorge

Audiofilizm to: niewiedza dlaczego gra, a gra - pełnia szczęścia

Audioholizm to: wiedza dlaczego gra, a nie gra -dramat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje lampki 2W grają pięknie z Electrino 500 i co ja mam zrobić? Poddać się. Przenigdy! Właśnie zjarałem nową lampkę którą szykowałem na pokaz. I co? Nie poddaję się. Dobrzy ludzie pomagają i pewnie ją przywiozę piątek wieczorem. Choćby i nie zagrała z tym co będzie NO TO CO!? Się pytam...

 

No to nic, nawet jak zagra, to i tak znajdzie się 10% osób którym nie będzie odpowiadało światło, dywan, stolik, zapach, twoja twarz, twoje buty, głośność, cichość, muzyka, przerwa, albo brak przerw, gadanie, albo brak rozmów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje lampki 2W grają pięknie z Electrino 500 i co ja mam zrobić? Poddać się. Przenigdy! Właśnie zjarałem nową lampkę którą szykowałem na pokaz. I co? Nie poddaję się. Dobrzy ludzie pomagają i pewnie ją przywiozę piątek wieczorem. Choćby i nie zagrała z tym co będzie NO TO CO!? Się pytam...

 

Audio to czesto droga przez meke, nie poddawaj sie nigdy, tylko tak mozna do czegos dojsc.

Znowu dobre granie jest zawsze wynikiem wielu lat doswiadczen prob i bledow. Moga byc dwa urzadzenia niby tak samo skonstruowane z tego samego schematu a oba moga zagrac diametralnie inaczej, jedno dobrze drugie zle...bo diabel tkwi w szegolach, do tych szczegolow dochodzi sie latami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Stasiop
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

10% osób

Cóż za optymizm - ja realnie wskazałbym na 50% co i tak uznałbym za niebywały sukces ;)

W społeczeństwie ponad 10% jest osób, które nawet jak zrobisz wszystko idealnie to muszą na Ciebie napluć by podnieść swoje ego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykladowo wepne Ci w system moj interconnect i kabel glosnikowy i zareczam system zagra zupelnie odmiennie od tego co znasz.

 

Mam pytanko, czy będzie chwila na to aby pokazać tą przepaść dźwiękową między kablami?

Z chęcią bym wpadł posłuchać po sąsiedzku :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pierwsze nasze spotkanie bedzie w piatek rano, czy tradycyjnie w czwartek po poludniu?

 

Wg informacji od organizatora wystawy, pokoje dla wystawców dostępne będą od czwartku godzina 16.

Tak wiec kto z naszych wystawców da radę, to zapraszam na 16. Ja będę na pewno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek 1685
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.