Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych konfiguracji sprzętowych za rozsądne pieniądze.


piorasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość aqs

(Konto usunięte)

Pilot Concorde mk III

 

Jak przeczytałem o tych kolumnach zrobiło mi się milutko, kolumny Pilot to moje pierwsze kroki w audio, zakupiłem je jako nowe w 1996r, model logo system 4, 2x22cm na basie, pamiętam jak szklanki w meblach przestawiały, nikt takich nie miał na osiedlu :) do tego miałem CD Technics i wzmak Pioneer, ach to były czasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu propaganda chińskiego brzydactwa.

bum 1234 ma rację z całym szacunkiem do Triode

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Wczoraj miałem okazję posłuchać świetnych, choć już wiekowych kolumn Pilot Concorde mk III. Wzmaciał je ASR Emitter II wraz z dedykowanym zasilaniem. Transportem był cd Krella (model mogę podać jutro bo odcięty jestem od notatek).

Cóż. Mimo sporych gabarytów tych paczek w 22 m pokoju całkiem dobrze sobie radziły.

Wprawdzie cały system przekraczał założoną kwotę w tym klubie, jednak chciałbym. uwiecznić moje spostrzeżenia.

Te kolumny grają wyjątkowo magicznie i zmysłowo. Pierwszy raz spotkałem dźwięk, który w niczym mnie nie męczył. Zarówno ACDC, Metallica ale i też Diana Krall słucha się z niesamowitym spokojem, pełnym relaksem a jednocześnie nie pozbawionym żadnych emocji.

Głośność odsłuchu wiele nie zmieniała. Jeśli było głośno (około 90 dB) nadal było przyjemnie.

Scena i źródła pozorne mimo małych odlegości kolumn od ścian perfekcyjna.

Jeśli miałbym ocenić ten system w skali do 5 dałbym 5 +.

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ale tutaj chyba duża zasługa pieca. Miałem Emittera I i potrafi on wywołać ciary na całym ciele.

Własnie brak zmęczenia podczas nawet długiego i głośnego odsłuchu to główna jego cecha. Po prostu przyjemność słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...zawsze mi się wydawało,że YB-Audio to rdzennie polska firma..ale widocznie coś mi umknęło.

 

 

bum to się może najwyżej poślinić!

Co do YB-AUDIO to zgoda. Firma polska i się akurat wyróżnia designem w stosunku do Chinolców.

 

A tak na marginesie to yb-audio nadal działa ? Znajomy próbował się przez miesiąc skontaktować z nimi ale mu się nie udało i kupił inne kolumny.

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat kontaktu z YB ,nie wypowiadam się...natomiast firma działa i ma się dobrze.

Myślę,że niedługo będę miał kolejne kolumny od nich.

 

na zdjęciach jest JFeng s-1pro---znasz tak zrobione i o takich możliwościach urządzenie?

poniżej jest link do strony firmy Muzishare-ceny tych urządzeń zaczynają się od 500usd a kończą na 2000usd.

ktoś u nas coś takiego robi w zbliżonych pieniądzach.

 

http://www.muzishare.com/product/

 

Większość z was zamarzła i nie potrafi zrozumieć,że technologiczne centrum świata przeniosło się do Azji.

Czasy kiedy ów ``Chinol`` oznaczało marną jakość-dawno minęły!

Jest w tym jeden haczyk:trzeba wiedzieć co kupić.

post-20288-0-10130000-1501938382_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Czasy kiedy ów ``Chinol`` oznaczało marną jakość-dawno minęły!<br />

Nie do końca. Chiny nadal produkują masę strasznego dziadostwa. Mogę się jednak zgodzić z twierdzeniem, że teraz to już Chiny wytwarzają nie tylko dziadostwo, ale także bardzo rzetelne produkty, a nawet zdarzają im się naprawdę topowe.

Nadal jednak pozostaje problem jak odróżnić chiński produkt faktycznie rzetelny, od chińskiego produktu który tylko dobrze wygląda.

Edytowane przez McGyver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat kontaktu z YB ,nie wypowiadam się...natomiast firma działa i ma się dobrze.

Myślę,że niedługo będę miał kolejne kolumny od nich.

 

na zdjęciach jest JFeng s-1pro---znasz tak zrobione i o takich możliwościach urządzenie?

poniżej jest link do strony firmy Muzishare-ceny tych urządzeń zaczynają się od 500usd a kończą na 2000usd.

ktoś u nas coś takiego robi w zbliżonych pieniądzach.

 

http://www.muzishare.com/product/

 

Większość z was zamarzła i nie potrafi zrozumieć,że technologiczne centrum świata przeniosło się do Azji.

Czasy kiedy ów ``Chinol`` oznaczało marną jakość-dawno minęły!

Jest w tym jeden haczyk:trzeba wiedzieć co kupić.

nie wiem co to jest ten JFeng s-1pro - nie wiem jak jest zrobione i jakie ma możliwości.

 

Faktem jest że Chińczycy jakościowo robią świetne obudowy w niskiej cenie ( obróbkę metali opanowali) - ale z brzmieniem to jest kicha, może z małymi wyjątkami. Niezły jest np. Xindak e600 - ale jest pioruńsko ciężki i strasznie brzydki :). Ciekawe czemu np. taki sławny krell S300i - gra beznadziejnie i ciągle sie psuje - choć wykonany jest całkiem całkiem.

 

A kolumny chińskie to już jest totalny dramat.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisano już w tym wątku:w Azji produkuje się sprzęt który warto kupić i taki,który należy omijać szerokim łukiem.

Nie warto być uprzedzonym ponieważ zapłacisz dużo więcej.Ja głosuję własnym portfelem-nie cudzym i nikogo namawiać nie mam zamiaru.

Warto wiedzieć,że produkty mniej znanych są i stanowią przeciwwagę dla odlatujących w kosmos cen.

 

przykład Krella jest nietrafiony.W firmie doszło do wrogiego przejęcia-jest zarządzana przez fundusz inwestycyjny-dążenie do maksymalizacji zysków zaowocowało drastycznym spadkiem jakości .Ostatnio pojawiły się pogłoski o powrocie firmy pod skrzydła rodziny

dAgostino,która w odróżnieniu od Krella,radzi sobie b.dobrze.

Sa różne firmy produkują zarówno głośniki jak i kolumny.Są lepsze i gorsze.

Warto wiedzieć,że na rynku jest tajwański Lals,chińskie Aurum Cantus,Swans i wiele innych.

Warto wiedzieć,że kupując głośniki znanych ,europejskich firm-kupujemy co najwyżej europejską myśl techniczną,wsad materiałowy pochodzi z Azji.Nie wiem czy wiesz kto jest właścicielem firm SS,Seas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinole nie mają know-how. Dlatego albo robią podróby albo kupują firmy zachodnie a potem swoją nieudolnością je niszczą jakościowo i wizerunkowo.

Twoje pieniądze. Twoja decyzja.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinole nie mają know-how. Dlatego albo robią podróby albo kupują firmy zachodnie a potem swoją nieudolnością je niszczą jakościowo i wizerunkowo.

Twoje pieniądze. Twoja decyzja.

Tak faktycznie było ... z piętnaście lat temu. Ale dziś już nie. Kopiując i podrabiając tuzów świata audio przez kilkadziesiąt lat każdy przecież w końcu się czegoś nauczy ... albo zarobi tyle kasy żeby mógł bez problemu zatrudnić dowolnych specjalistów. Np. czy wiesz dla kogo projektuje Joseph d'Appolito?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak faktycznie było ... z piętnaście lat temu. Ale dziś już nie. Kopiując i podrabiając tuzów świata audio przez kilkadziesiąt lat każdy przecież w końcu się czegoś nauczy ... albo zarobi tyle kasy żeby mógł bez problemu zatrudnić dowolnych specjalistów. Np. czy wiesz dla kogo projektuje Joseph d'Appolito?

Wiesz

No i co z tego. Ushery nadal po tylu latach grają przeciętnie i są kuriozalne brzydkie mimo że niby stylizowane na Sonusa.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

No i co z tego. Ushery nadal po tylu latach grają przeciętnie i są kuriozalne brzydkie mimo że niby stylizowane na Sonusa.

 

 

Ushery są Tajwańskie, grają wyjątkowo dobrze i są doskonale wykonane.

 

Chinole nie mają know-how.

 

L.K.S MH-DA004, to marzenie nie jednego audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LKS co to ?

Ludowy Klub Sportowy

Jak dla mnie Ushery to nieudolna próba kopiowania Sonusa. Tajwan czyli Chiny.

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
LKS co to ?

Ludowy Klub Sportowy

Jak dla mnie Ushery to nieudolna próba kopiowania Sonusa. Tajwan czyli Chiny.

 

Podaj może przykłady kolumn, które Tobie się wizualnie podobają. Będziemy mieli obraz Twoich gustów.

Na marginesie dobrze, że wzornictwo jest rożne bo rożne ludzie gusta mają. Gdyby wszystko było jednakowe świat byłby nudny. Dotyczy to wszystkiego co nas otacza dookoła.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podaj może przykłady kolumn, które Tobie się wizualnie podobają. Będziemy mieli obraz Twoich gustów.

Na marginesie dobrze, że wzornictwo jest rożne bo rożne ludzie gusta mają. Gdyby wszystko było jednakowe świat byłby nudny. Dotyczy to wszystkiego co nas otacza dookoła.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

WLM

 

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Taiwan to obecnie Japonia.

Szkoda gadać.....

Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach '50 japońskimi produktami powszechnie pogardzano tak samo jak jeszcze parę lat temu chińskimi. Ale już w latach '80 twierdzono że Japonia produkuje najlepszą elektronikę.

Z Chinami będzie tak samo już za kilka-kilkanaście lat.

 

<br />Tajwan czyli Chiny. <br />
<br />Dobre, czyli Japonia to też Chiny? <br />

 

Tak, "Tajwan czyli Chiny" to stwierdzenie prawdziwe, choć nieprecyzyjne. Bo nie ma państwa o nazwie Tajwan. Państwo mieszczące się na wyspie Tajwan (oraz kilku mniejszych okolicznych wysepkach) oficjalnie nosi nazwę "Republika Chińska" (nie mylić z Chińską Republiką Ludową), i tylko potocznie jest zwane Tajwanem dla uniknięcia nieporozumień i mylenia z Chinami kontynentalnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Bo nie ma państwa o nazwie Tajwan.

 

Ok nie wnikam, fakt taki że na moich Usherach pisało made in Taiwan

 

Który Usher?

 

V602, Dancer mini one

BTW, mam płytę CD demonstracyjną Ushera. Jest świetnie nagrana,

 

Mam 5 płyt demo Usher, potwierdzam, świetnie nagrane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.