Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych konfiguracji sprzętowych za rozsądne pieniądze.


piorasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli podniosę poprzeczkę z 30tys powiedzmy do 50tys ...jako rozsądne pieniądze.....to juz jest MAX ;-)

wtedy jako przykład podam system Damazego

Mcintosh MA7000 + ATC SCM40 + C.EC. ...dzielonka nie pamiętam jaki model

...jest analogowa barwa którą daje CEC, jest odpowiednia dynamika, detal, energia

wiem że można lepiej ale to jest mój taki mały przykład dobrze złożonego systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy trolka nie chiniolka :)

 

Pewnie w następnym poście podasz nam swoje propozycje.

Czekamy z niecierpliwością.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Nie podaję propozycji, bo każdy powinien decydować sam o tym co mu się podoba. Zbyt wiele takich propozycji ma podłoże czysto merkantylne, zwłaszcza w tej zakładce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie podaję propozycji, bo każdy powinien decydować sam o tym co mu się podoba. Zbyt wiele takich propozycji ma podłoże czysto merkantylne, zwłaszcza w tej zakładce.

 

Tak myślałem. Trolling to Twoje ulubione zajęcie :)

 

Temat jest właśnie o tym jaka wg Ciebie ta dobra konfiguracja. Wiem, że komuś będzie pasować być może co innego. My w tym Klubie chwalimy się nie tylko własnymi doświadczeniami ale i też swoimi systemami sprawdzonymi u nas w domach.

 

Znając Cię z Twoich wypowiedzi w innych wątkach proszę Cię o nie zabierania więcej głosu w Tym Klubie jeśli nie masz nic w temacie do powiedzenia.

Następny post nie na temat lub trolling zakończy się banem.

 

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że czerpiesz garściami z dobrej zmiany ;).

 

Skoro wolno przedstawiać swoje propozycje, to krytyka innych jest zabroniona? Czy McGyver pisząc "Wszystko fajnie, tylko ze niektóre z tych klocków są koszmarnie brzydkie, a na pewno wzorniczo to każdy z innej parafii :P" też jest trollem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw do pokoju 20-25m.

wzmacniacz

-Shengya 206gs(8-9tys,w zależności od miejsca zakupu)

lub

-Line Magnetic lm-508ia(9-10tys,j.w)

źródło

-JFeng s-1pro(ok.5tys)

lub

Line Magnetic lm515cd

kolumny

-YB Audio Zephyr (7-8tys)

listwa Bada lub G&W..reszta kabli MPS

 

 

całość,w zależności od miejsca zakupu i kursu walut-20-22tys.

i niejeden hi-end może taki zestaw cmoknąć-w gniazdko.

Gdzieś można posłuchać taki zestaw czy to tylko dobór teoretyczny?

Jestem ciekawy zwłaszcza jakości basu z tego kompletu.

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czy McGyver pisząc "Wszystko fajnie, tylko ze niektóre z tych klocków są koszmarnie brzydkie, a na pewno wzorniczo to każdy z innej parafii :P" też jest trollem?

 

McGyver w przeciwieństwie do Ciebie w innych wątkach pisze konkretnie i na temat. Nie porównuj go więc do Twojego zachowania na forum.

 

 

Trolling każdemu z nas się zdarza i na to przymykam oczy.

Ty żyjesz tylko trollingiem.

 

Zrozumiałeś różnice ?

 

Napisz 3 posty z czymś wnoszącym do tego tematu a na 4 (w formie trollingu ) przymknę oko :)

 

 

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli podniosę poprzeczkę z 30tys powiedzmy do 50tys ...jako rozsądne pieniądze.....to juz jest MAX ;-)

wtedy jako przykład podam system Damazego

Mcintosh MA7000 + ATC SCM40 + C.EC. ...dzielonka nie pamiętam jaki model

...jest analogowa barwa którą daje CEC, jest odpowiednia dynamika, detal, energia

wiem że można lepiej ale to jest mój taki mały przykład dobrze złożonego systemu

 

jeżeli podniosę poprzeczkę z 30tys powiedzmy do 50tys ...jako rozsądne pieniądze.....to juz jest MAX ;-)

wtedy jako przykład podam system Damazego

Mcintosh MA7000 + ATC SCM40 + C.EC. ...dzielonka nie pamiętam jaki model

...jest analogowa barwa którą daje CEC, jest odpowiednia dynamika, detal, energia

wiem że można lepiej ale to jest mój taki mały przykład dobrze złożonego systemu

 

Myslę, ze 50 tys to nie jest już rozsądna kwota. Ba, dla większosci społeczeństwa kwota niewyobrażalna.

 

Do podanego przeze mnie setu pre + końcówka + kolumny dodam źródła za ok. 2.000 zł.

Odtwarzacze CD:

 

- Philips CD 960

- Philips CD 880

- Revox B226

 

Czyli mieścimy się w kwocie ok. 12.000 zł za kompletny system do sluchania plyt CD.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś szuka monitorowego grania z mocnym basem, brzmienia barwnego, gładkiego, pomieszczenie 15-20m2 to może zerknąc na taki zestaw:

 

Kolumny : Studio 16Hz Canto Grand Standard - cena 4k

Podstawki: Stand dynaudio 6 - używane 700-800zł

Wzmacniacz: Cayin A55TP - lampy mocy 6550 Tungsol, sterujące z nowych Gold Lion, nosy Telefunken - w zalezności od lamp około 7,5-8k

CD : Atoll CD100SE (bardzo dobrze gra w tym zestawieniu)- 4k

 

Czyli razem około 17k + 2k na kable i mamy zestaw nowy poniżej 20k. Cena może być niższa jak zdecydujemy się na rynek wtórny bądź mamy dobre techniki negocjacyjne :)

 

Niedużo podnosząc budżet można pójść oczko wyżej decydując się Canto Grand Premium (lepsza przestrzeń, wybrzmienia, trochę mniej słodkie granie) tylko do wersji Premium dałbym sterujące lampy Amperex BB,RCA z czarnymi anodami.

 

Jesli ktoś boi się lampy to do Canto Grand Premium można dać Atolla IN200SE, a do Canto Grand Standard - Atolla IN100SE lub Exposure 3010.

 

Alternatywą dla Canto Grand mogą być Dynaudio Focus 160 + Exposure 3010 lub KAV300i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem tak jak ty, bardzo dużo systemów, drogich tanich i bardzo drogich. I niestety zawsze te droższe grały po prostu lepiej.

A mi jednak nie udalo sie - jak na razie - posluchac czegos, co uznalbym za lepiej grajace. Moze dlatego, ze zbyt malo slyszalem tych drogich rzeczy - na mysli mam oczywiscie przede wszystkim kolumny. W kazdym razie np. systemy z Avantgarde Acoustic, czy z Avalonami, czy z Dynaudio C2 nie zachwycily i dla mnie wyraznie graly gorzej od tego co mam u siebie. Jedynie na bas z Avalonow moglbym sie zamiecic.

Mysle, ze nie bez przyczyny mowi sie, ze " pieniadze nie graja "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kazdym razie np. systemy z Avantgarde Acoustic, czy z Avalonami, czy z Dynaudio C2 nie zachwycily

Nie ma w tym nic dziwnego. Jak może się podobać kompletnie niespójny dźwięk z tych tub? W Dyniach producent stosuje te same przetworniki niezależnie czy kosztują 4kzł czy 100kzł. Tak się nie da tworzyć udanych kolumn. Avalon to inna para kaloszy, nie każdy lubi dźwięk ceramików ale zdarzają się w tym brandzie grające paczki. Tyle, że trzeba za nie stanowczo za dużo zapłacić. Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie dojdziemy do porozumienia. Trolling to takie wygodne określenie, będące świetnym pretekstem do eliminacji wszystkich krytycznych wypowiedzi.I o to tutaj chodzi.

 

No raczej nie dojdziemy do porozumienia dopóki nie zrozumiesz, że to jest Klub Miłośników.

 

Powinieneś założyć Klub Krytyków. Tam się wyżywaj do woli.

 

Dla mnie

EOT.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wcale nie chodzi o jakieś wyżywanie się. Chodzi wyłącznie o zachowanie jakiejś sensownej równowagi pomiędzy bezkrytycznym zachwytem a zdrowym rozsądkiem. Inaczej ta zakładka zmieni nazwę z "Kluby" na "Wątki sponsorowane" ;) Nie twierdzę, że Twój wątek jest czymś takim, ale rozejrzyj się wokół ;)

 

Czasami komuś puszczają nerwy i wtedy faktycznie robi się nieciekawie. Ale gdyby podejść do tego bez emocji, mogłoby to wyglądać inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, ze 50 tys to nie jest już rozsądna kwota. Ba, dla większosci społeczeństwa kwota niewyobrażalna.

 

Do podanego przeze mnie setu pre + końcówka + kolumny dodam źródła za ok. 2.000 zł.

Odtwarzacze CD:

 

- Philips CD 960

- Philips CD 880

- Revox B226

 

Czyli mieścimy się w kwocie ok. 12.000 zł za kompletny system do sluchania plyt CD.

 

Pozdro

 

...zgadza się.... dla większości społeczeństwa kwota niewyobrażalna...

ale ten sam gość który został w jakiś sposób przytłoczony sumą jaką trzeba wydać na audio

podobne pieniądze wyda na zakup lepszego samochodu...zapożyczy się po same uszy ale dopnie celu ;-)

 

byłeś u Rafała i opisałeś wrażenia.... był to pewien szok dla Ciebie...przynajmniej tak odebrałem twoje słowa

jezeli odwiedzę Rafała to z pewnością też popadnę w taki stan ;-) ....

 

ogromne pieniądze wydane na system łącznie z akustyką...

jeżeli mnie cza leczyć to Rafał powinien byc już na intensywnej terapii ;-)

jakbym maił takie środki to chwili bym się nie zastanawiał....postąpiłbym podobnie

 

chcąc osiągnąć podobny poziom trzeba wydać wielokrotnie większą kwotę niż 50tys

.....to jest system za obrzydliwie nieprzyzwoite pieniądze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_57210 tak ładnie napisałeś otwierając ten wątek - cyt.: "To nie jest wątek do krytykowania sprzętu, branży i marki. Hejt i przepychanki nie będą tolerowane.".

A teraz zobacz co czyni w Twoim wątku Szymon, chociażby wpisem z tej strony #483... Żeby jeszcze facet sam konstruował przedmiotowe kolumny, produkował do nich podzespoły, był w posiadaniu tajnych danych z firmy potwierdzających jego krytykę itd. A tu nic, tylko kolejna krytyka kolejnego producenta, tym razem padło na Dynaudio.

Chyba każdy kto jest już jakiś czas na naszym forum widzi, że Szymon zdążył skrytykować praktycznie wszystkich zagranicznych producentów klamotów audio i większość krajowych producentów a stara się promować głównie jedną krajową, bardzo dobrą firmę produkującą kolumny, która raczej nie potrzebuje takiego akurat "wsparcia". Czas pokaże jak to się zakończy.

Mam nadzieję Piotr, że rozumiesz co chciałem Ci przekazać, to Twój Klub, Ty zdecydujesz jak się odnieść do tego o czym napisałem.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Adamie zapraszam Cię z dowolnymi kolumnami na odsłuch porównawczy. Sam ocenisz ich walory.

Na podstawie własnych doświadczeń mogę jasno stwierdzić, że mało co mi się podoba sonicznie. Nic na to nie poradzę. Taki jest dzisiejszy świat audio, przepełniony sloganami reklamowymi i tandetą. Cały czas wypatruję produktów, które mnie zaskoczą swym wspaniałym brzmieniem. Podnieś rękawicę i utrzyj mi nosa w praktyce. Czekam z niecierpliwością!

 

Jakbyś nie zauważył czasy świetności większości firm dawno minęły razem z przejęciem przez coraz nowsze koncerny i fundusze finansowe.

Chcesz porównać dawne i obecne Chario, Sonus Faber, Audio Physic, Dynaudio, Dali itd itd?

Czy sugerujesz wybitne granie z Taga Harmony, Canton, Monitor Audio, Jamo, Magnat?

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr_57210 tak ładnie napisałeś otwierając ten wątek - cyt.: "To nie jest wątek do krytykowania sprzętu, branży i marki. Hejt i przepychanki nie będą tolerowane.".

A teraz zobacz co czyni w Twoim wątku Szymon, chociażby wpisem z tej strony #483... Żeby jeszcze facet sam konstruował przedmiotowe kolumny, produkował do nich podzespoły, był w posiadaniu tajnych danych z firmy potwierdzających jego krytykę itd. A tu nic, tylko kolejna krytyka kolejnego producenta, tym razem padło na Dynaudio.

Chyba każdy kto jest już jakiś czas na naszym forum widzi, że Szymon zdążył skrytykować praktycznie wszystkich zagranicznych producentów klamotów audio i większość krajowych producentów a stara się promować głównie jedną krajową, bardzo dobrą firmę produkującą kolumny, która raczej nie potrzebuje takiego akurat "wsparcia". Czas pokaże jak to się zakończy.

Mam nadzieję Piotr, że rozumiesz co chciałem Ci przekazać, to Twój Klub, Ty zdecydujesz jak się odnieść do tego o czym napisałem.

 

Ja tu widzę raczej ból, że Szymek "ruszył" firmę z Twojej stopki.... trochę dystansu to najlepsze remedium ;)

 

Chcesz porównać dawne i obecne Chario, Sonus Faber, Audio Physic, Dynaudio, Dali itd itd?

 

Do dzisiaj pamiętam jak z kumpel, który grał wcześniej na Dynkach 52SE, przywiózł Focusy 160...myśleliśmy, że popsute a one tak grają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłeś u Rafała i opisałeś wrażenia.... był to pewien szok dla Ciebie...przynajmniej tak odebrałem twoje słowa

jezeli odwiedzę Rafała to z pewnością też popadnę w taki stan ;-) ....

 

ogromne pieniądze wydane na system łącznie z akustyką...

jeżeli mnie cza leczyć to Rafał powinien byc już na intensywnej terapii ;-)

jakbym maił takie środki to chwili bym się nie zastanawiał....postąpiłbym podobnie

 

 

System na wzór systemu Rafała, włączenie z adaptacją akustyczną jest w moim zasięgu finansowym. Musiałbym jedynie dobudować odpowiednie pomieszczenie bo tak akustycznie zaadaptowanego salonu nawet ja sobie nie wyobrażam. Niestety ta koncepcja też została odrzucona i jestem wierny nowej zasadzie politycznej "żeby było jak było".

Natomiast jeśli chodzi o klocki mi w Jego systemie "nie podoba się" źródło czyli PC-et do grania z plików. Ja wolę swojego dCSa Network Bridge. Dodatkowo brakuje całego toru źródeł analogowych, bez których ja nie mogę żyć oraz dobrego CD-graja.

 

Tak więc nie zawsze kasa jest najważniejsza choć ja w swój system też jej trochę wsadziłem.

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze w temacie wątku... Naim 5i + Naim cd5i + Dynaudio 52SE, jak za te pieniądze (s/h ok 7kzł) grało to zestawienie naprawdę dobrze.

 

Faktycznie trudno się nie zgodzić, że tak zestawiony naim z dynaudio grał bardzo fajnie...

 

PS. Tomek ciekaw jestem jakbyśmy wstawili teraz 1:1 w miejsce tego co mam ten zestaw sprzed 3 lat :)

 

S.

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tb82 jak przesledzisz moje wpisy to zobaczysz jak duzy dystans mam do swoich klamotow, akurat zle insynuujesz ale ok., to przywara kazdego forum. Bardziej razi, ze posiadacze kolumn grajacych bizniaczo podobnie do Dynaudio, krytykuje Dynie a chwala swoje... No i moj wspis w tym Klubie mial na celu spowodowanie braku krytyki konkretnych marek, tak jak chcial zalozyciel a wyglada na to, ze odniesie odmienny efekt...to troche boli.

Szymon zaskoczyles mnie wpisem nie w Twoim stylu, wiec zapytam sie Ciebie troszke podchwytliwie - czy to nie Ty chwaliles w Klubie S16 hz Arcady w ktorych siedzial wysokotonowy taki jak w moich Dyniach, baa nawet padlo chyba stwierdzenie Hi-End ( co oczywiscie nijak na mnie nie dziala ale rozumiem, ze mozna chciec tak ocenic wysmienite zapewne brzmienie baaaardzo ladnych Arcad.). Skad nagle krytyka kolejnego producenta, ktory trzymal sie u Ciebie na tym forum calkiem dzielnie, az do dnia dzisiejszego? Ps. Pewnie nie pamietasz ale rozmawialem z Toba w rozmowie telefonicznej i moje Dynaudio nazwales wtedy bardzo fajnymi monitorami...Ps. Jako, ze rozmawiamy kulturalnie powiem Ci, ze wielke nadzieje pokladam w Twoich materialach do poprawy akustyki, ktore wlasnie bede instalowal na scianach walczac o zmniejszenie poglosu. Przepraszam za literowki.

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Adamie zapraszam Cię z dowolnymi kolumnami na odsłuch porównawczy. Sam ocenisz ich walory.

Na podstawie własnych doświadczeń mogę jasno stwierdzić, że mało co mi się podoba sonicznie. Nic na to nie poradzę. Taki jest dzisiejszy świat audio, przepełniony sloganami reklamowymi i tandetą. Cały czas wypatruję produktów, które mnie zaskoczą swym wspaniałym brzmieniem. Podnieś rękawicę i utrzyj mi nosa w praktyce. Czekam z niecierpliwością!

 

Jakbyś nie zauważył czasy świetności większości firm dawno minęły razem z przejęciem przez coraz nowsze koncerny i fundusze finansowe.

Chcesz porównać dawne i obecne Chario, Sonus Faber, Audio Physic, Dynaudio, Dali itd itd?

Czy sugerujesz wybitne granie z Taga Harmony, Canton, Monitor Audio, Jamo, Magnat?

A co będzie jeśli ktoś stwierdzi że twoje kolumny nie grają i woli swoje?

Nazwiesz go heretykiem i to w dodatku głuchym?

Mam w posiadaniu 4 pary kolumn i wszystkie w jakimś stopniu mi odpowiadają, znam ograniczenia wszystkich. Może zróbmy inaczej, przyjedź do mnie i u mnie spróbujemy twoje kolumny. W mojej akustyce i z moim pewnie nie grającym wzmacniaczem.

Edytowane przez sylwek.k

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....może jako pierwszy

Szymon Twoje kolumny grają ale i tak wolę swoje ;-) ...i co mi zrobisz ;-)

A ja swoje ;))

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.