Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych konfiguracji sprzętowych za rozsądne pieniądze.


piorasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

...według mnie rozsądne pieniądze na cały system to jakoś tak + - 30tys ...sprzęt używany

jakbym miał się zabawić w takie składanie systemu na papierze a raczej gdybanie

to zaczynam od wzmacniacza....moja propozycja to....lata temu miałem tego skurczybyka ;-)

co prawda staruszek ale jakże krzepki ;-)

1. Krell KAV 500i ....8 - 9 tys ....

jeszcze ze swej strony dorzucę IC

2. Mit Magnum MA lub Transparent....powiedzmy 4tys

..co dalej ;-)

3.

 

No dobrze a teraz proszę o zestaw CD, DAC,Pre (także na gramiaka w przyszłości),kolumny do większego pomieszczenia z tym że za 20Kzł z resztą sobie poradzę sam bo tam mogę za ten budżet dopalić sobie na maksa.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lutek Tobie należy pogratulować ,bo jesteś zadowolony ze swojego zestawu w pełni i nie gonisz króliczka ,a jeżeli tak to już bez pośpiechu...

 

Dzieki za mile slowa..., a w ogole, to moze kiedys wypadnie Ci trasa na Poznan, to oczywiscie zapraszam.

Ciekaw jestem Twojej opinii co do tego jak teraz u mnie gra i co - Twoim zdaniem - mozna by ewentualnie jeszcze zmienic..., poprawic.

Musialbym porozmawiac z kolega mieszkajacym ode mnie zaledwie ok 100 m (ja zmienilem lokum), posiadajacym drogi system, byc moze chcialby posluchac np. Ethosow ? Fakt, ze dzieli nas spora odleglosc, ale moze jeszcze ktos z Poznania (okolic) znalazlby sie chetny do posluchania u siebie, wiec moze wowczas bys sie zdecydowal na przyjazd ?

Co do gonienia kroliczka, to kiedys faktycznie wciaz u mnie jakies testy, porownania, ludzie przywozili kolumny, wzmacniacze, odtwarzacze, kable itp. Samych roznych wzmakow porownywalem u siebie grubo ponad 20 i skromnie, bo tylko 7 odtwarzaczy, gdyz zmiana tego taniutkiego klocka chcialem poprawic jeszcze dzwiek. No i po porownaniu wlasnie z ARC CD-8 powiedzialem sobie: nie ma sensu... Oczywiscie na forum bylo wysmiewanie co do tego porownania, a ja w odpowiedzi tylko zapraszalem do siebie z tym klockiem, tzn z ARC, bo jak inaczej mialbym przekonac niedowiarkow ?

Obecnie - tak jak napisales - w pełni nie gonie króliczka i np. ostatnio polegalo to zaledwie na tym, ze kupilem nowe tunele b.r. aby pobawic sie z potestowaniem z nieco inna ich dlugoscia, gdyz na wykresie impedancji dolek mam na 38 Hz, a strojenie na ok. 40-41 Hz. Nie bede opisywal szczegolow tych testow, ale w konsekwencji obecnie wkleilem tunele o 1,5 cm dluzsze. Niby niewiele, ale jednak troszke bas jeszcze bardziej zwarty, konturowy, sprawiajacy wrazenie szybszego, choc wczesniej oczywiscie nie narzekalem i nie mialem jakis rezonansow czy dokuczliwych przydudnien. Co jeszcze ciekawe..., po przeprowadzce do innego pokoju bardzo wyraznie zwielszylo sie wypelnienie - jak mowia: wiecej basu - i tez nizej schodzi, co od razu zauwazyli koledzy, ktorzy znali doskonale granie w poprzednim pokoju.

 

Acha..., a Cayin-a A70T nie powiem, zebym nie posluchal i zobaczyl czy jeszcze cos bardziej pozytywnego nie wnioslby u mnie, bo z opisu Grzegorza jak on gra moze to byc mozliwe z Tannoy-ami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Gdybym miał około 20k na audio wybrał bym :)

Stare Credo S16Hz

Krell KAV250a + KRC-3, sporo lepszy od KAV500i przynajmniej w moim systemie.

SM6

Malina + Moode

Okablowanie MPS

Edytowane przez aqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po porownaniu wlasnie z ARC CD-8 powiedzialem sobie: nie ma sensu... Oczywiscie na forum bylo wysmiewanie co do tego porownania

 

Ale taki nie przerabiany ARC dupy nie urywa za to po przerobieniu wchodzi bardziej w technikalia muzyki niż w samą muzykę. Dopiero bardzo dobra (czytaj droga) lampa skierowuje go w stronę muzyki ale jak obok usłyszysz dobrego gramiaka to czar pryska :)

Przy ospałych nie detalicznych systemach może się to podobać! Pytanie jak ospały system jest u Ciebie ;)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to znaczy że nas wszystkich ,, cza leczyć,, a Lutek obejdzie się bez medyka ;-)

No chyba jednak nie tak do konca... To, ze gdzie indziej gdzie bylem - uwazam - nie gra lepiej nie oznacza jeszcze, ze nie nachodza mnie rozne mysli typu np.: zbudowac jeszcze jedne - nieco wieksze - kolumn, ale aby w przekroju poprzecznym mialy ksztalt elipsy - najlepiej z plastrow wycinanych na CNC, scianka gorna pochylona (bardzo sztywna obudowa), aby sie przekonac czy bedzie slychac np. wplyw fal stojacych, ktore w takiej obudowie bylyby wyeliminowane do minimum.

A Ty sadziles, ze obejde sie bez medyka... Owszem jak na razie obchodze sie, bo mam rzecz niespotykana..., a mianowicie, iz od lat wciaz bardzo mnie ciagnie do sluchania i zaden aspekt dzwieku mi sie nie znudzil, czy w jakis sposob zaczyna przeszkadzac. Chyba, ze wlasnie z tego powodu bede musial udac sie do medyka, bo to raczej nie jest normalne. Przeciez zawsze - predzej czy pozniej - zaczyna cos nie pasowac w dzwieku i na nowo rozpoczete gonienie kroliczka. Nie wiem czy mnie to dosiegnie i kiedy. czy to tylko kwestia czasu... oby nie...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze a teraz proszę o zestaw CD, DAC,Pre (także na gramiaka w przyszłości),kolumny do większego pomieszczenia z tym że za 20Kzł z resztą sobie poradzę sam bo tam mogę za ten budżet dopalić sobie na maksa.

 

...Stary, za dużo oczekujesz ...DAC, Pre i jeszcze coś tam....nie dam rady poskładać

jesteś jak bas na Krellu.....pełna kontrola ;-) proponuję bardziej lampowy bas ....więcej luzu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt za rozsądne pieniądze? Ciężko będzie takie coś stwierdzić. Czy się komuś to podoba czy nie, to niestety dla naszych portfeli, sprzęt im droższy tym lepiej brzmi. A Lutkowi zazdroszczę i to bardzo :-) Takie porównanie mi przychodzi do głowy. Samochód za rozsądne pieniądze. Lutek ja jeżdżę maluchem i jestem bardzo zadowolony. Jeździłem Porsche, BMW, Audi, Mercedesem i dupy nie urwały. Nie widzę sensu wydawać tyle kasy żeby dojechać tak samo jak maluchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tamat wrócił na właściwy tor. Dzięki chłopaki.

Lutek wpadaj tu częściej bo dla mnie jesteś wart każdej godziny rozmowy o audio.

 

Mirosław1. Myślę... co tu dodać do Twoich propozycji (tej z KAV500i).

Mam mało czasu więc wpadłem tylko na chwilę ale czytam ostatnie posty z ogromnym zaciekawieniem.

 

Pozdrawiam.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchałeś już KAV500i

 

Nie Grzesiu. Dlatego mam problem co napisać ;)

Wiesz, że ja się tylko wypowiadam tylko o tym czego słuchałem.

Podobno

z JBL Ti 5000 będzie kiepsko (na górze) więc odpuściłem wypożyczenie.

Ale może ktoś z Was jest innego zdania ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt za rozsądne pieniądze? Ciężko będzie takie coś stwierdzić. Czy się komuś to podoba czy nie, to niestety dla naszych portfeli, sprzęt im droższy tym lepiej brzmi. A Lutkowi zazdroszczę i to bardzo :-) Takie porównanie mi przychodzi do głowy. Samochód za rozsądne pieniądze. Lutek ja jeżdżę maluchem i jestem bardzo zadowolony. Jeździłem Porsche, BMW, Audi, Mercedesem i dupy nie urwały. Nie widzę sensu wydawać tyle kasy żeby dojechać tak samo jak maluchem.

Skrajne porównanie :) to jak jamnik na kasetę z bazaru i system za kilka set złotych.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Krell KAV250a + KRC-3, sporo lepszy od KAV500i przynajmniej w moim systemie.

 

 

możesz w kilku słowach napisać w czym jest lepszy...

 

Panowie, składamy system do 30tys ;-)

jak na razie mamy wzmacniacz Krell KAV 500i ...co dalej, jakieś propozycje

kolumny, CD, kable

 

..w przedsionku czeka już do złożenia kolejny system ;-) ...ale oparty o wzmacniacz lampowy

w tym przypadku mam do wydania trochę więcej ;-)....powiedzmy 50 tys

jest to maksimum co mozna wydać na sprzęt aby powiedzieć

....za rozsądne pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taki nie przerabiany ARC dupy nie urywa za to po przerobieniu wchodzi bardziej w technikalia muzyki niż w samą muzykę. Dopiero bardzo dobra (czytaj droga) lampa skierowuje go w stronę muzyki ale jak obok usłyszysz dobrego gramiaka to czar pryska :)

Przy ospałych nie detalicznych systemach może się to podobać! Pytanie jak ospały system jest u Ciebie ;)

 

No wlasnie oceniam, ze nie ospaly, a wrecz przeciwnie..., raczej otwarty, bezposredni, energetyczny, dzwieczny, detaliczny itp. Zreszta lubie taka prezentacje, gdyz troche przypomina brzmienie instrumentow na zywo, do czego moj mozg przez lata przywykl i takie brzmienia mi sie zakodowaly w zwiazku z czestym, bezposrednim kontaktem z instrumentami przez kupe lat w przeroznych warunkach akustycznych..., niestety najczesciej zlych :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Stary, za dużo oczekujesz ...DAC, Pre i jeszcze coś tam....nie dam rady poskładać

jesteś jak bas na Krellu.....pełna kontrola ;-) proponuję bardziej lampowy bas ....więcej luzu ;-)

 

Na samym gramiaku da radę postawić system w tym budżecie i to zagra!!! a na dupianym CD jak widać nie za bardzo ot popierdułka będzie i tyle.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt za rozsądne pieniądze? Ciężko będzie takie coś stwierdzić. Czy się komuś to podoba czy nie, to niestety dla naszych portfeli, sprzęt im droższy tym lepiej brzmi. A Lutkowi zazdroszczę i to bardzo :-) Takie porównanie mi przychodzi do głowy. Samochód za rozsądne pieniądze. Lutek ja jeżdżę maluchem i jestem bardzo zadowolony. Jeździłem Porsche, BMW, Audi, Mercedesem i dupy nie urwały. Nie widzę sensu wydawać tyle kasy żeby dojechać tak samo jak maluchem.

Owszem..., dojechac i maluchem sie dojedzie, jednak chyba przyznasz, ze inny jest komport i przyjemnosc z jazdy w samochodach, ktorych marki wymieniles, choc jak piszesz, az d..y nie urywa - tu jak sadze trzeba jednak juz mowic o przepasci. Cos wiem o tym, bo rowniez mialem - i to dwa - maluchy kupione na przedplaty i nie rzadko wijezdzalem z rodzinka w dlugie trasy, gdzie dwojka dzieci spala w czasie jazdy na tylnej kanapie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

możesz w kilku słowach napisać w czym jest lepszy...

 

Dynamika, przestrzeń, kontrola basu, wybrzmienia, to inne granie bardziej żywe i dużo szybsze, z KAV500i trochę miałem bułowaty bas, KAV250a + KRC3 to nie petarda, to bomba atomowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Panowie, składamy system do 30tys ;-)

jak na razie mamy wzmacniacz Krell KAV 500i ...co dalej, jakieś propozycje

kolumny, CD, kable

 

 

od 20k wzwyż, CD KAV280CD, kable MPS, kolumny Infinity renaissance 90, Usher dancer mini one, S16Hz Credo, zamiast CD może być, DAC LKS 004, oczywiste że przed ostatecznym wyborem odsłuch by się przydał, nie każdemu może się spodobać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

możesz w kilku słowach napisać w czym jest lepszy...Panowie, składamy system do 30tys ;-)

jak na razie mamy wzmacniacz Krell KAV 500i ...co dalej, jakieś propozycje

kolumny, CD, kable

 

..w przedsionku czeka już do złożenia kolejny system ;-) ...ale oparty o wzmacniacz lampowy

w tym przypadku mam do wydania trochę więcej ;-)....powiedzmy 50 tys

jest to maksimum co mozna wydać na sprzęt aby powiedzieć

....za rozsądne pieniądze...

 

Mirosław. Ja oczywiście zgadzam się, że kable grają ale osobiście uważam, że to tylko "zapięcie" ostatniego guzika.

Wolałbym wydać te 50 tysi na sprzęt z nieco tańszymi kablami a potem nawet przez rok doszlifować system kablami.

Kable to wg moich doświadczeń max 10-15 % ostatecznego szlifu brzmienia.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Na samym gramiaku da radę postawić system w tym budżecie i to zagra!!! a na dupianym CD jak widać nie za bardzo ot popierdułka będzie i tyle.

 

Ok. Podaj więc konfugurację z gramiakiem w tym budżecie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamika, przestrzeń, kontrola basu, wybrzmienia, to inne granie bardziej żywe i dużo szybsze, z KAV500i trochę miałem bułowaty bas, KAV250a + KRC3 to nie petarda, to bomba atomowa

 

...właśnie taką bombę atomową chciałbym wstawić obok Jadisa ;-)

będę musiał o tym pomyśleć... i jeszcze jedno

ile taki komplecik kosztuje ?

 

od 20k wzwyż, CD KAV280CD, kable MPS, kolumny Infinity renaissance 90, Usher dancer mini one, S16Hz Credo, zamiast CD może być, DAC LKS 004, oczywiste że przed ostatecznym wyborem odsłuch by się przydał, nie każdemu może się spodobać

 

oczywiście że nie każdemu może się spodobać

jeżeli chodzi o mnie to powiem tak....kiedyś Krella KAV 500i połączyłem z CD KAV280

nie bardzo to grało...jakoś tak technicznie i dość ostro ....wtedy zmieniłem CD na Accu dp-78

brzmienie nabrało zdecydowanie gładkości....miło się słuchało ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Owszem..., dojechac i maluchem sie dojedzie, jednak chyba przyznasz, ze inny jest komport i przyjemnosc z jazdy w samochodach, ktorych marki wymieniles, choc jak piszesz, az d..y nie urywa - tu jak sadze trzeba jednak juz mowic o przepasci. Cos wiem o tym, bo rowniez mialem - i to dwa - maluchy kupione na przedplaty i nie rzadko wijezdzalem z rodzinka w dlugie trasy, gdzie dwojka dzieci spala w czasie jazdy na tylnej kanapie :-(

Lutek masz racje. Taka to była zaczepka z mojej strony ☺ Ale nie agresywna☺ Chciałem poruszyć temat który niestety dla nas jest nie do przeskoczenia. Cena czyni cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirosław. Ja oczywiście zgadzam się, że kable grają ale osobiście uważam, że to tylko "zapięcie" ostatniego guzika.

Wolałbym wydać te 50 tysi na sprzęt z nieco tańszymi kablami a potem nawet przez rok doszlifować system kablami.

Kable to wg moich doświadczeń max 10-15 % ostatecznego szlifu brzmienia

 

też uważam że lepiej kasę wydać na lepszy sprzęt i tańsze kable...więcej zyskujemy

ale ten ostatni szlif powinien być zrobiony ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak przychodzą do mnie ludzie na odsłuch, którzy coś tam kręcą nosem,a wiem jak ich sprzęt gra.

I co o tym myśleć?

 

....jak to co myśleć ? ...tu trza dać w ryja takiemu kręcącemu nosem ;-)

pewnie Maniek ? ...załatwimy z nim sprawę na Audio Show ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw do pokoju 20-25m.

wzmacniacz

-Shengya 206gs(8-9tys,w zależności od miejsca zakupu)

lub

-Line Magnetic lm-508ia(9-10tys,j.w)

źródło

-JFeng s-1pro(ok.5tys)

lub

Line Magnetic lm515cd

kolumny

-YB Audio Zephyr (7-8tys)

listwa Bada lub G&W..reszta kabli MPS

 

 

całość,w zależności od miejsca zakupu i kursu walut-20-22tys.

i niejeden hi-end może taki zestaw cmoknąć-w gniazdko.

post-20288-0-33278400-1500582455_thumb.jpg

post-20288-0-47532400-1500582512_thumb.jpg

post-20288-0-86225400-1500582536_thumb.jpg

post-20288-0-78227000-1500582552_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw do pokoju 20-25m.

wzmacniacz

-Shengya 206gs(8-9tys,w zależności od miejsca zakupu)

lub

-Line Magnetic lm-508ia(9-10tys,j.w)

źródło

-JFeng s-1pro(ok.5tys)

lub

Line Magnetic lm515cd

kolumny

-YB Audio Zephyr (7-8tys)

listwa Bada lub G&W..reszta kabli MPS

 

 

całość,w zależności od miejsca zakupu i kursu walut-20-22tys.

i niejeden hi-end może taki zestaw cmoknąć-w gniazdko.

Wszystko fajnie, tylko ze niektóre z tych klocków są koszmarnie brzydkie, a na pewno wzorniczo to każdy z innej parafii :P

 

Lutek Tobie należy pogratulować ,bo jesteś zadowolony ze swojego zestawu w pełni i nie gonisz króliczka ,a jeżeli tak to już bez pośpiechu ,pierwszy tutaj napisałeś dokładnie jakie urządzenia masz i polecasz i zapraszasz jeszcze na odsłuchy nie owijając w bawełnę :-)

 

Wiesz ze ja wspominam bardzo dobrze te nasze spotkania w Krzyżu Wlkp. ale teraz wydaje się zbyt daleko aby jechać do Ciebie choć łatwiej i szybciej niż kilkanaście lat temu gdy właśnie jeździłem po wojewówdzkich drogach

.

Poza tym zobaczyłbym swojego Cayina którego kupiłem w 2003 roku ,Tannoye których sam zrobiłeś obudowy (zleciłeś ) ,Rotela 971 który nie gra gorzej od ARC 8 , no i jak zawsze gościnność Twoja i Twojej rodziny była znakomita . A to się pamięta :-)

Też byłem, z gościnności korzystałem, potwierdzam i dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

....jak to co myśleć ? ...tu trza dać w ryja takiemu kręcącemu nosem ;-)

pewnie Maniek ? ...załatwimy z nim sprawę na Audio Show ;-)

Nie, to nie chodziło o Mańka ☺☺☺ Ale na Audio Show parę spraw wyjaśnimy ☺☺☺

Żeby trzymać się tematu to dziś byłem u kumpla i słuchałem zestawu. Dynaudio Conutr 1.4 napędzane zestawem Rotela. Kable Kimbera 8TC sieciówki jego roboty. Ni jak to porównywać do mojego zestawu. Ale sprzet grał świetnie muzykalnie i pełnym pasmem. O HiEndzie nie było mowy, ale słuchanie na tym sprzęcie dało mi wiele frajdy. Kolega oczywiście szuka miodu w ..pie i chce kupić lepszy wzmak. Jak ktoś słuchał Dynek to będę wdzieczny za propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw do pokoju 20-25m.

wzmacniacz

-Shengya 206gs(8-9tys,w zależności od miejsca zakupu)

lub

-Line Magnetic lm-508ia(9-10tys,j.w)

źródło

-JFeng s-1pro(ok.5tys)

lub

Line Magnetic lm515cd

kolumny

-YB Audio Zephyr (7-8tys)

listwa Bada lub G&W..reszta kabli MPS

 

 

całość,w zależności od miejsca zakupu i kursu walut-20-22tys.

i niejeden hi-end może taki zestaw cmoknąć-w gniazdko.

 

 

Znowu propaganda chińskiego brzydactwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.