Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych konfiguracji sprzętowych za rozsądne pieniądze.


piorasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej razi, ze posiadacze kolumn grajacych bizniaczo podobnie do Dynaudio, krytykuje Dynie a chwala swoje...

 

O jakich kolumnach piszesz? Dla mnie takie np Dynki F160 mają brzmieniowo mało wspólnego np z polskim konkurentem Canto Grant SE, gdzie tu bliźniacze brzmienie nie wiem a słuchałem sporo Dynek poza serią excite. Stare modele mógł bym na siłę pod pewnymi względami przyrównać do Minasów lub Canto na podstawowym Morelu. Natomiast Ethosy, Arcady to już zupełnie inna para kaloszy....

 

Ponadto samo zastosowanie dobrych głośników to nie wszystko, liczy się aplikacja.

Edytowane przez cir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Jednemu gra pięknie za 5 tys drugiemu za 50, trzeciemu za 200.... tak trudno to zrozumieć?? (piszę o z głową złożonych zestawach)

Jest to efektem przejścia jakiejś drogi w audio... i temu co ma za 200 jest zadowolony i twierdzi, że gdyby za musiał złożyć za 50 to byłby za duży kompromis powiesz, że jest "znafcom"? Punkt widzenia zawsze zależy od punktu odniesienia...

 

Tomek, dobrze to ująłeś

kumpel ma sprzęcik za 12tys i za cholerę nie chce nic zmienić czy poprawić - a ma możliwości finansowe

trochę mnie to ''denerwuje '' bo jak to możliwe nic nie ruszyć.....ale zarazem zazdroszczę ;-)

najważniejsze że docenia każde lepsze granie i mówi to otwarcie bez cienia jakieś złośliwości

...ale i tak nic nie zmieni ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tb82 jak przesledzisz moje wpisy to zobaczysz jak duzy dystans mam do swoich klamotow, akurat zle insynuujesz ale ok., to przywara kazdego forum. Bardziej razi, ze posiadacze kolumn grajacych bizniaczo podobnie do Dynaudio, krytykuje Dynie a chwala swoje... No i moj wspis w tym Klubie mial na celu spowodowanie braku krytyki konkretnych marek, tak jak chcial zalozyciel a wyglada na to, ze odniesie odmienny efekt...to troche boli.

Szymon zaskoczyles mnie wpisem nie w Twoim stylu, wiec zapytam sie Ciebie troszke podchwytliwie - czy to nie Ty chwaliles w Klubie S16 hz Arcady w ktorych siedzial wysokotonowy taki jak w moich Dyniach, baa nawet padlo chyba stwierdzenie Hi-End ( co oczywiscie nijak na mnie nie dziala ale rozumiem, ze mozna chciec tak ocenic wysmienite zapewne brzmienie baaaardzo ladnych Arcad.). Skad nagle krytyka kolejnego producenta, ktory trzymal sie u Ciebie na tym forum calkiem dzielnie, az do dnia dzisiejszego? Ps. Pewnie nie pamietasz ale rozmawialem z Toba w rozmowie telefonicznej i moje Dynaudio nazwales wtedy bardzo fajnymi monitorami...Ps. Jako, ze rozmawiamy kulturalnie powiem Ci, ze wielke nadzieje pokladam w Twoich materialach do poprawy akustyki, ktore wlasnie bede instalowal na scianach walczac o zmniejszenie poglosu. Przepraszam za literowki.

Przeczytaj dokładnie co napisałem. Sam wywnioskujesz, że niższe modele są bardziej opłacalne w zakupie. Nie zmienia to faktu, że starsze serie były produkowane w bardziej przemyślany sposób.

Sam miałem Dynie Contour 3.0 i to była bardzo dobra kolumna w tych pieniądzach. Ostateczną odpowiedź co warta jest dana konstrukcja można stwierdzić w bezpośrednim porównaniu do czego serdecznie i gorąco zachęcam.

 

....może jako pierwszy

Szymon Twoje kolumny grają ale i tak wolę swoje ;-) ...i co mi zrobisz ;-)

Po pierwsze nie moje, po drugie zaproszę na odsłuch :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System na wzór systemu Rafała, włączenie z adaptacją akustyczną jest w moim zasięgu finansowym. Musiałbym jedynie dobudować odpowiednie pomieszczenie bo tak akustycznie zaadaptowanego salonu nawet ja sobie nie wyobrażam. Niestety ta koncepcja też została odrzucona i jestem wierny nowej zasadzie politycznej "żeby było jak było".

Natomiast jeśli chodzi o klocki mi w Jego systemie "nie podoba się" źródło czyli PC-et do grania z plików. Ja wolę swojego dCSa Network Bridge. Dodatkowo brakuje całego toru źródeł analogowych, bez których ja nie mogę żyć oraz dobrego CD-graja.

 

Tak więc nie zawsze kasa jest najważniejsza choć ja w swój system też jej trochę wsadziłem.

 

A to ciekawe. Oto twoje słowa:

 

"Nie ma nic trudniejszego niż głosowanie własną kasą."

 

Zadziwiająca niekonsekwencjs. O pomieszczeniu lepiej nie wspominać.

 

A ten dcs to tylko znaczek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoho nawet moje monitor audio zostały skrytykowane

Nawet? A znasz coś gorszego? Toż to dostaje baty od starych dali 450 za tysiaka.

Proszę o minimum powagi. Wytłumacz mi kto jest producentem tego świecącego "Scan Speaka"?

 

A co będzie jeśli ktoś stwierdzi że twoje kolumny nie grają i woli swoje?

Nazwiesz go heretykiem i to w dodatku głuchym?

Nic nie będzie. Zdobędziemy nowe doświadczenie a to jest najważniejsze w tej zabawie. Przecież nie każdemu musi podobać się jeden kanon grania.

Jak ktoś słucha na Tonsil Zeus to co powie o Chario millenium 2? Stopień osłuchania i doświadczenie też odgrywa sporą rolę, nie sądzisz?

post-58347-0-12633500-1500652091_thumb.jpg

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nic nie będzie. Zdobędziemy nowe doświadczenie a to jest najważniejsze w tej zabawie. Przecież nie każdemu musi podobać się jeden kanon grania.

Jak ktoś słucha na Tonsil Zeus to co powie o Chario millenium 2? Stopień osłuchania i doświadczenie też odgrywa sporą rolę, nie sądzisz?

To co kiedy przyjeżdżasz do mnie. Poczęstunek i nocleg też będzie. Jest takie stare powierzenie. " świnia plowy, żyd cebulę, .... kazdy lubi co innego. Trochę szacunku dla bliźnich.

Nie mam s16hz, Nie mam amlifona, ale lubiłem czytać wątek s16. Jednak od kilku tygodni coś w Ciebie wystąpiło. Mówiąc ładnie jesteś strasznie niegrzeczny.

Nie staraj się za wszelką cenę przekonać wszystkich na swoją stronę.

Jesteś w stanie wyobrazić sobie sytuację że teraz czekamy w wielo miesięcznych kolejkach aż ogarniesz nam akustykę w pokojach a s16 i amplifon zrobi dla nas sprzęt.

DCD 2010, PMA-2020AE, SR7007+ Diy MTM W15, focal be, W15 / ceol n9 + excite x16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co kiedy przyjeżdżasz do mnie. Poczęstunek i nocleg też będzie. Jest takie stare powierzenie. " świnia plowy, żyd cebulę, .... kazdy lubi co innego. Trochę szacunku dla bliźnich.

Nie mam s16hz, Nie mam amlifona, ale lubiłem czytać wątek s16. Jednak od kilku tygodni coś w Ciebie wystąpiło. Mówiąc ładnie jesteś strasznie niegrzeczny.

Nie staraj się za wszelką cenę przekonać wszystkich na swoją stronę.

Jesteś w stanie wyobrazić sobie sytuację że teraz czekamy w wielo miesięcznych kolejkach aż ogarniesz nam akustykę w pokojach a s16 i amplifon zrobi dla nas sprzęt.

Bardzo chętnie, wrzuć foty swojego zestawu żebym wiedział jaki model kolumn będzie optymalny. Chętnie posłucham dobrze zestawionego systemu w przyzwoitej akustyce.

Sprawdzimy w rzeczywistości jaki jest poziom wyjściowy.

 

Oczywiście za pomocą jego jedynie wspaniałych ustrojów :)))

Bartoszku Ciebie też możemy odwiedzić. Znalazłeś już jakie wspaniałe przetworniki za 3$ masz w swoich hajendach z Chin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wszystkie, teraz robi stagmity, nie ma czasu słuchać stąd tylko jedna wtyczka do listwy podpięta ;)

Każdy monoblok ma swoją listwę, reszta jest wpięta do kondycjonera Gigawatta PC4Evo i gniazd w ścianach bocznych :) Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon, czemu nam to robisz ;-)

rozmawialiśmy sobie o Krellu KAV 500i a Ty wysypałeś się z tym gigantem !!

 

ale wiesz co ? mam obawy ( piszę to szczerze i bez złośliwości) czy potrafisz docenić

sprzęty które większość z nas posiada...jednak punkt odniesienia dla Ciebie jest bardzo wysoko

i wątpię że dostrzegasz zalety naszych klamotów....mylę się ? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzeba mi słuchać sprzętów za miliony bo i po co???

 

Po to, żeby muzyka lepiej brzmiała.

 

Chyba nie wiesz o czym piszesz :) Pomożesz się zabrać?

Źródło, wzmocnienie i kable wziąć ze sobą?

 

Ciężarówkę można wynająć, do noszenia też.

 

A gdzie fractale? Szewc butów zapomniał włożyć ;) ?

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon

Fajne te twoje klocki.

Nie wychodził bym z tej świątyni chyba, że po piwo.

Jeśli chodzi o kolumny to grasz tylko na ML w tym pomieszczeniu?

A jak porównał byś ML do Ethosów.

Ethosy są za małe do 90m2. Czekam na topową wersję na 9 lub 10 przetwornikach. Z pewnością ją przetestuje. Zobaczymy co z tego będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon Was griluje a Wy jak dzieci się dajecie :)

Szymon ja Cię naprawdę lubię bo masz zmysł pokerzysty ,ludzie tu parki i trójki mają a Ty z pokerem startujesz

Sami chcieli to powiedziałem sprawdzam :)

Dawny Rezyslaw powrócił! Cieszy mnie to bardzo.

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon a co to będzie za kolumna też z s16hz.

Bardziej mi zależy o porównaniu brzmienia sceny, wolumenu itp. a nie rozciągniecia basu.

ML grają dużym dźwiękiem ja to nazywam scianą dźwięku i ciężko będzie je przebić zwykłymi paczkami.

A jak bas z ML w 90m2 nie za mało czy wspomagasz się czymś id dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon a co to będzie za kolumna też z s16hz.

Bardziej mi zależy o porównaniu brzmienia sceny, wolumenu itp. a nie rozciągniecia basu.

ML grają dużym dźwiękiem ja to nazywam scianą dźwięku i ciężko będzie je przebić zwykłymi paczkami.

A jak bas z ML w 90m2 nie za mało czy wspomagasz się czymś id dołu.

Ten temat proponuję przenieść do klubu S16Hz. Konstruktor najlepiej opowie o swoim nowym projekcie.

Odnośnie Loganów to też jest stosowny klub. Zapewniam, że nie grają ścianą dźwięku chociaż scena jest duża :)

Mam 2 moduły niskotonowe na zakres poniżej 50Hz.

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od tego powinniśmy zacząć. A raczej autor czy gospodarz wątku.

 

Pisałem o górnej granicy.

Czytajcie uważnie (jest bodajże na 1 stronie).

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Ja nie prowadzę żadnej krucjaty tylko mówię co myślę

 

No to mów. Dawaj Twój typ konfiguracji skoro już zajrzałeś do klubu.

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To co kiedy przyjeżdżasz do mnie. Poczęstunek i nocleg też będzie. Jest takie stare powierzenie. " świnia plowy, żyd cebulę, .... kazdy lubi co innego. Trochę szacunku dla bliźnich.

Nie mam s16hz, Nie mam amlifona, ale lubiłem czytać wątek s16. Jednak od kilku tygodni coś w Ciebie wystąpiło. Mówiąc ładnie jesteś strasznie niegrzeczny.

Nie staraj się za wszelką cenę przekonać wszystkich na swoją stronę.

Jesteś w stanie wyobrazić sobie sytuację że teraz czekamy w wielo miesięcznych kolejkach aż ogarniesz nam akustykę w pokojach a s16 i amplifon zrobi dla nas sprzęt.

Wymurowac to na ścianę. Plus odemnie. Ale chyba jest drogie dno takiego zachowania.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.