Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD do 2000zł (może być używany)


Kąkol

Rekomendowane odpowiedzi

Dyskusja zmierza trochę nie w tę stronę...

 

Jeszcze raz przypomnę, że nie posiadam żadnego odtwarzacza CD i ciągłe uruchamianie komputera by czegoś posłuchać jest dosyć męczące... Charakterystykę swojego zestawu określiłem w ten sposób, by czasem wyborem CD jeszcze nie pogorszyć sprawy. Nie znam się, więc nie wiem na ile wpływ na dźwięk ma dany odtwarzacz. Po zakupie odtwarzacza i ogarnięciu akustyki w pokoju jeśli stwierdzę, że nadal coś mi pasuje, to wtedy będę bawił się w zmianę konfiguracji ;-) Ale to już z pewnością w innym wątku. Chciałbym po prostu kupić jakiś w miarę dobry odtwarzacz w tej kwocie.

 

Kilka osób sugerowało, że PC gra lepiej z irDACiem, niż jakiś odtwarzacz CD tej klasy? Kilka osób też pisało, że kupić odtwarzacz jako transport. Rozumiem, że chodzi o to, by odtwarzacz podłączyć pod irDAC, dopiero później do wzmacniacz? Można trochę rozwinąć te wątki?

Co do odtwarzania z PC`ta, to oczywiście jest tak, jak mniej więcej powinno być foobar2000 z zalecanymi wtyczkami itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób sugerowało, że PC gra lepiej z irDACiem, niż jakiś odtwarzacz CD tej klasy? Kilka osób też pisało, że kupić odtwarzacz jako transport. Rozumiem, że chodzi o to, by odtwarzacz podłączyć pod irDAC, dopiero później do wzmacniacz? Można trochę rozwinąć te wątki?

 

Te kilka osób to ja :)

Jeżeli masz dobrego DAC'a (a masz), to odtwarzacz będzie pełnij tylko rolę transportu czyli będzie podłączony cyfrowo do irDAC'a.

Sam słucham w ten sposób. Dzięki temu bez względu czy będziesz słuchał plików z kompa, płyt z odtwarzacza czy dowolnego innego źródła podłączonego do irDACa dźwięk będzie zawsze taki sam.

Pozostaje pytanie czy odpowiada Ci brzmienie irDACa?

Czytając problemy jakie masz, to niestety chyba nie problem źródła, a raczej akustyki.

Oczywiście zmianą źródła możesz modelować brzmienie ale raczej nie w zakresie, którego oczekujesz.

Żeby zaspokoić swoją ciekawość wypożycz np. NADa C546, który jest łagodniejszy w brzmieniu niż irDAC i mniej detaliczny ale jednocześnie scena jest sporo mniejsza, a pisałeś że i tak masz już problemy ze stereofonią.

Zaznaczyć, jednak trzeba że w założonym budżecie zmiany źródła nie będą powodowały spektakularnych efektów.

 

Reasamując:

Wg mnie:

1) Pozostaw irDAC'a,

2) Dokup jakiś odtwarzacz (najlepiej używkę ale to zależy od Twoich preferencji) z dobrym wyjściem cyfrowym (na forum znajdziesz proponowane typy). Jeżeli nie chcesz używek, to w tej cenie niezłym transportem jest Cambridge Audio CXC.

3) Popracuj nad akustyką (o czym już wiesz) dzięki czemu uzyskasz najwięcej.

4) Żeby nie przyszedł Ci przypadkiem pomysł żąglerki kablami :) To nie ten etap - "pobawisz" się nimi, jak już wszystko będzie Ci grało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś argumenty 'na 'nie, żeby kupić NADa C546? Też posiada wyjścia cyfrowe, też można by go wykorzystać jako transport, prawda? Czym w takim razie byłby lepszy Cambridge Audio CXC? Jakością przesyłu drogą cyfrową?

Podpytuje o tego NADa, bo kusi mnie ta kompatybilność z pilotem. Nie to, żebym się uparł - równie chętnie zakupię coś innego, a lepszego. Pilot i design to tylko 'bajer'.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Przypomnę się , cierpliwości trochę i trafisz o czym pisałem .

Daj sobie spokój z nowymi cd za dwójkę , bo to nie to granie i brak dalszego rozwoju systemu .

Cd o którym wspomniałem to nie tylko dobry dżwięk , ale i budowa , możesz słuchać jak go stworzyli konstruktorzy , możesz też wykorzystać jako dobry transport zrobiony przez Sonego specjalnie modyfikowany na potrzeby Audio Analogue .

Dostępne cały czas bardzo dobre lasery .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś argumenty 'na 'nie, żeby kupić NADa C546? Też posiada wyjścia cyfrowe, też można by go wykorzystać jako transport, prawda? Czym w takim razie byłby lepszy Cambridge Audio CXC? Jakością przesyłu drogą cyfrową?

Podpytuje o tego NADa, bo kusi mnie ta kompatybilność z pilotem. Nie to, żebym się uparł - równie chętnie zakupię coś innego, a lepszego. Pilot i design to tylko 'bajer'.

 

Oczywiście, że możesz zakupić NAD'a i wykorzystać go jako transport. Zyskujesz dodatkowo pelnoprawny odtwarzacz i możesz do wzmacniacza podpiąć zarówno wyjścia analogowe z odtwarzacza, jak i z DAC'a. Będziesz mógł porównać brzmienie obydwu.

CXC z kolei jest pełnoprawnym transportem i tylko transportem - bez DAC'a nie zagra. Napewno ma lepszą jakość wyjść cyfrowych, a czy to u siebie uslyszysz, to już zupełnie inna sprawa. Wybór należy do Ciebie ale ja osobiście preferuję odsłuch przed zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy dobrze zrozumialem, ze zwykly naped z pc'ta + irDAC jest lepszy od odtwarzacza za 2000zl?

 

 

Tak

 

 

 

Oczywiście, że możesz zakupić NAD'a i wykorzystać go jako transport. Zyskujesz dodatkowo pelnoprawny odtwarzacz i możesz do wzmacniacza podpiąć zarówno wyjścia analogowe z odtwarzacza, jak i z DAC'a. Będziesz mógł porównać brzmienie obydwu.

CXC z kolei jest pełnoprawnym transportem i tylko transportem - bez DAC'a nie zagra. Napewno ma lepszą jakość wyjść cyfrowych, a czy to u siebie uslyszysz, to już zupełnie inna sprawa. Wybór należy do Ciebie ale ja osobiście preferuję odsłuch przed zakupem.

Jeszcze jest inna sprawa.

Pojawił się kiedyś spór o rolę transportu i jego wpływu na brzmienie systemu.

Nie będę tu wywoływał wojny ale sproboj sobie w ramach transportu zastosować prostrzym odtwarzacz nawet DVD czy BD. Może cię zaskoczyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porównywał ktoś rożne cedeki w roli transportu podpięte do tego samego dac'a? Czy faktycznie są różnice? Sam zastanawiam się nad Oppo Sonica ale ta rola transportu nie daje mi spokoju.

 

Na pewno pojadę w tym miesiącu posłuchać jak zachowuje się cxc, cedek za 7000zł i cedek za 1000zł w roli transportu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów myślałem, że będzie to prostsza sprawa...

 

Nadal trochę dziwi mnie to, że PC z DACiem zagra lepiej niż odtwarzacz... Chodzi oto, że DAC służy jako karta dźwiękowa?

Czy jako alternatywa takiego rozwiązania mam właśnie szukać odtwarzacza jako transport?

Padły propozycje: AA Paganini (jest jedna sztuka na allegro, ale REV 2.0 - to jest ulepszona wersja?), Pioneer PD-50, NAD C546 BEE, Yamaha CD-S 700, Onkyo C-7070, Cambridge Audio CXC - spośród tych wszystkich jest jakiś faworyt?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rydz lubi Audio Analogue. Ja miałem Paganini MKII o ile dobrze pamiętam, fajny CD, ale bas byl taki sobie. Slabo zroznicowany, góra, średnica OK. Neped CD Rom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja nadal dobrze rozumiem, ze nawet podlaczajac odtwarzacz CD do DACa, pozniej do wzmacniacza bedzie gorszy dzwiek, niz odtwarzany ze zwyklego PCta przez foobara?

Przyznam, ze zalezy mi na tym odtwarzaczu, bo znacznie mi to ukatwi zycie, ale nie spodziewalem sie, ze moze to grac gorzej, niz z peceta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

rydz lubi Audio Analogue. Ja miałem Paganini MKII

 

Lubię wersję pierwszą, to i inne granie i budowa .

 

Foto wersji pierwszej .

 

post-27371-0-52423600-1500127161_thumb.jpg

 

Wystarczy wpisać w Gogle Audio Analogue Paganini mk 2 i obejrzeć wnętrze .:)

 

Nadal trochę dziwi mnie to, że PC z DACiem zagra lepiej niż odtwarzacz..

 

Nie zagra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja nadal dobrze rozumiem, ze nawet podlaczajac odtwarzacz CD do DACa, pozniej do wzmacniacza bedzie gorszy dzwiek, niz odtwarzany ze zwyklego PCta przez foobara?

Przyznam, ze zalezy mi na tym odtwarzaczu, bo znacznie mi to ukatwi zycie, ale nie spodziewalem sie, ze moze to grac gorzej, niz z peceta...

 

Trochę się kolego pogubileś - nigdzie nie jest napisane, że PC jako transport zagra lepiej niż CD jako transport.

Zdecydowanie lepiej, a napewno wygodniej będzie kupić CD ale czy wykorzystasz go jako transport, czy pełnoprawne źródło, to już inna sprawa...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cambridge Audio CXC (modyfikowany) -> NuPrime DAC-9 -> Atoll IN200 Signature / słuchawkowy Trilogy 931 -> Xavian Perla Esclusiva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Zdecydowanie lepiej, a napewno wygodniej będzie kupić CD ale czy wykorzystasz go jako transport, czy pełnoprawne źródło, to już inna sprawa...

 

Zgadza się , rozwinę nawiązując do drugiej części zdania , nie warto bawić się w zakupy budżetowego żródła cd by wykorzystać go li tylko jako transport , z tego względu że jako cd będzie grało słabiutko i zostaje tylko słuchanie poprzez DAC .

 

Kupując od razu lepszy odtwarzacz cd zyskujemy na starcie dobry dżwięk , a wykorzystanie go jako transport po podłączeniu do dobrego DACa da odmienne , dobre granie .

 

Pozostaje tylko wybrać po załadowaniu płyty którego dżwięku chcemy słuchać , bezpośrednio z Cd , czy Daca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na tej półce widzę raczej dvd, które też do odczytu cedeków wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę ponad, ale z pewnością można. Max 2500zł. Ver1 lub SE

 

Za swój zapłaciłem 2000zł (stan idealny)

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****************...bo najważniejsza jest muzyka!!!...*****************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

może duże brandy się zorientują że ....naprodukowały DACów i amplifikacji z wejściami cyfrowymi i warto było by mieć w ofercie "czyste" napędy o oprogramowaniu pozwalającym na odczyt innych plików na Cd niż cd-da

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.