Skocz do zawartości
IGNORED

AUDYSSEY MultEQ XT32 Dynamic Volume....... Konfiguracja


Yodas

Rekomendowane odpowiedzi

A na ustroje akustyczne pójdzie ? Za przodami w rogach dabym dyfuzory basowe - takie specjalne wałki lub ćwierć walce a pod ekranem pomiędzy przodami rozpraszacze vicustic- fajnie się prezentują no i dużo poprawiają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na ustroje akustyczne pójdzie ? Za przodami w rogach dabym dyfuzory basowe - takie specjalne wałki lub ćwierć walce a pod ekranem pomiędzy przodami rozpraszacze akustic- fajnie się prezentują no i dużo poprawiają

... takie jak podlinkowałeś wcześniej ?.... nie sadzę...aby Mogła przełknąć jakieś "pufy" po rogach... :)

 

...ale jak na kotarę Ją nie przekonam, to może dopuści te ćwierćwalce po rogach i rozpraszacze pod ekranem.... a ten rozpraszacz to odkąd dokąd miałby iść.... opisz mi to na podstawie zdjęcia na wprost...jeśli mogę Cię prosić...ekran ma szerokość 243cm.... i te ćwierćwalce jakie wysokie od podłogi miały by być... bo zakładam ,że montowane od podłogi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba montować, stawwiasz je i stoją, w środku jest specjalna pianka, te dyfuzory w róg mają też mniejszą średnicę i nie rzucają się w oczy no i można dla kobitki postawić na nich kwiatki ☺. Ja mam w 3 rogach dwa za kolumnami przednimi - 50 i 25 oraz w rogu za mną i powiem do tej pory miałem echo w pokoju teraz zero pogłosu.Rozpraszacze mają 60 cm szerokości - zaczynasz od środka ekranu i idziesz w boki ile wejdzie, zresztą stolik je zasłoni ake naprawdę fajnie się prezentują, Ty możesz przykleić pod ekranem, ja mam kamień na ścianie więc dorobię do nich nogi żeby na czymś stały

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba montować, stawwiasz je i stoją, w środku jest specjalna pianka, te dyfuzory w róg mają też mniejszą średnicę i nie rzucają się w oczy no i można dla kobitki postawić na nich kwiatki ☺. Ja mam w 3 rogach dwa za kolumnami przednimi - 50 i 25 oraz w rogu za mną i powiem do tej pory miałem echo w pokoju teraz zero pogłosu.Rozpraszacze mają 60 cm szerokości - zaczynasz od środka ekranu i idziesz w boki ile wejdzie, zresztą stolik je zasłoni ake naprawdę fajnie się prezentują, Ty możesz przykleić pod ekranem, ja mam kamień na ścianie więc dorobię do nich nogi żeby na czymś stały

... 60cm szerokości powiadasz... ekran od podłogi mam na wys.55cm...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...znalazłem takie "cuda" :

na przykład takie 4 u mnie za głową na ścianie gdzie wisi projektor, między projektorem a wypoczynkiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

takie dwa po rogach za frontami, lub 4 żeby było wyżej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pomoże kwestia teraz na co żona pozwoli ������

 

Na pewno pomoże kwestia teraz na co żona pozwoli ������

...ale czy na pewno.... skoro miejsce odsłuchu to nie prostokąt i kolumny stoją na dłuższej ścianie , a do tego otwarta przestrzeń z prawej strony na dalszą część salonu...w której to nie będzie żadnych paneli akustycznych...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam zamkniętą przestrzeń i w prostokącie, ściana za kolumnami i z boku w kamieniu u mnie pomogło, szczególnie przy przenoszeniu basu, zaś rozpraszacze na razie tylko dwa pod ekranem na porządek w muzyce, tylko to głównie do stereo, na pewno coś pomoże i u Ciebie, kwestia czy chcesz wydać dodatkowe pieniądze i walczyć z żoną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam zamkniętą przestrzeń i w prostokącie, ściana za kolumnami i z boku w kamieniu u mnie pomogło, szczególnie przy przenoszeniu basu, zaś rozpraszacze na razie tylko dwa pod ekranem na porządek w muzyce, tylko to głównie do stereo, na pewno coś pomoże i u Ciebie, kwestia czy chcesz wydać dodatkowe pieniądze i walczyć z żoną

...mogę przeznaczyć na panele akustyczne tysiąc czy półtora, to nie jest problem... tylko czy te panele i walce z moich linków to dobra inwestycja czy "złom" jak różnego rodzaju pianki o małej gęstości materiału.... Oczywiście Żona to następny problem...ale może się jej spodobają kształty na scianach w kolorze czarnym i walce w rogach....można do tego podejść jako do ożywienia nudnego salonu... :) ;)

..ale najpierw muszę się od Was dowiedzieć: Co, Gdzie, Jak i Za ile zanim nastąpi bitwa z Moją... Strategia to podstawa... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z Allegro nie znam ale z Vicustic polecam.Nie wiem skąd jesteś ale w Gdańsku mogę polecić salon Hi Fi Ja i Ty, zadzwoń do p.Jacka to co coś Ci podpowie, zresztą sam takie ustroje robi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z centralnej Polski... ale w Gdańsku będę na meczu z Meksykiem... oczywiście piłka nożna... :)

 

Te z Allegro nie znam ale z Vicustic polecam.Nie wiem skąd jesteś ale w Gdańsku mogę polecić salon Hi Fi Ja i Ty, zadzwoń do p.Jacka to co coś Ci podpowie, zresztą sam takie ustroje robi

ta firma Vicoustic widzę że taniutka ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak będziesz w Gdańsku na meczu to umów się z p Jackiem na wizytę, tylko że on jest soecem od stereo, w kinie nie siedzi ale z akustyką coś pomoże

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas Ogólnie dziwne że w takich warunkach akustycznych ampli podbija jeszcze wysokie.

...to może rzeczywiśćie mikrofon mam walnięty....

Jest Ktoś z okolic Łodzi kto użyczył by mi na jeden dzień swojego mikro.... bo jeżeli okaże się, że to wina mikrofonu to kupię po prostu nowy...

ale tak na ucho to po kalibracji jest naprawdę dobrze, dużo lepiej niż bez...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprosiłem brata ,żeby przesłał mi fotke z sr7010 i jego centralnym takim jak twój i w sumie wygląda to podobnie na wykresie i również ma dość gołe sciany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprosiłem brata ,żeby przesłał mi fotke z sr7010 i jego centralnym takim jak twój i w sumie wygląda to podobnie na wykresie i również ma dość gołe sciany.

...Audyssey wie coś o czym My nie mamy pojęcia.... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On kilka dni temu zmienil center na wiekszy z serii studio i tam wykres jest już inny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-48078-0-53087600-1507822798_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
tylko czy te panele i walce z moich linków to dobra inwestycja czy "złom" jak różnego rodzaju pianki o małej gęstości materiału....

Sama 10cm płyta PT80 ma charakterystykę absorpcji, jak ta pokazana w aukcji, ale nie spodziewam się, że pokazany pomiar dotyczy tego konkretnego ustroju. Ale idźmy dalej - absorpcja BAD ("binarki") zawsze maleje ze wzrostem częstotliwości, a tu proszę - jest identyczna jak dla 10cm PT80, na której jest położona. A to już trzeba wiedzieć. Tzw. pułapki basowe nie mają żadnych danych, oprócz tego, że są ładne, eleganckie i mają wysoki współczynnik absorpcji. Niestety, wiedza akustyczna producenta mnie nie przekonuje, chyba, że robi to celowo, żeby łapać naiwnych klientów. W obu przypadkach u mnie jest to dyskwalifikujące.

 

..ale najpierw muszę się od Was dowiedzieć: Co, Gdzie, Jak i Za ile

Nie da się tego zrobić bez dokładnych pomiarów, bo wszystko wskazuje na to, że to, co widać na ekranie nie ma związku z rzeczywistością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On kilka dni temu zmienil center na wiekszy z serii studio i tam wykres jest już inny .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-48078-0-53087600-1507822798_thumb.jpg

...czyli ten mój jest za słaby do mojego pomieszczenia?...skoro jest podbity po kalibracji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
kilka dni temu zmienil center na wiekszy z serii studio i tam wykres jest już inny

Czyli jednak coś widać na tych wykresach. Ta charakterystyka wygląda dość typowo.

 

...czyli ten mój jest za słaby do mojego pomieszczenia?...skoro jest podbity po kalibracji...

Posłuchaj w trybie Pure Direct czy jest prawidłowy balans tonalny. Bez pomiarów tylko tak można sprawdzić to 10dB zejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak coś widać na tych wykresach. Ta charakterystyka wygląda dość typowo.

 

 

Posłuchaj w trybie Pure Direct czy jest prawidłowy balans tonalny. Bez pomiarów tylko tak można sprawdzić to 10dB zejście.

...a jeżeli balans tonalny bedzie nieprawidłowy...to czym w ampli to skorygować...?... ustawieniami barwy dźwięku ( +,- .... wysokie i niskie)...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
...a jeżeli balans tonalny bedzie nieprawidłowy...to czym w ampli to skorygować...?

Tylko ustawieniem kolumn. Ważne jest, żebyś posłuchał Pure Direct na wszystkich siedziskach sofy. Twoje JBL maja minifalowód poprawiający współczynnik kierunkowości i być może to rozwiązanie w połączeniu z ustawieniem kolumn tworzy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem fronty idealnie na wprost wraz z subem. ... zrobiłem kalibrację suba w nowym ustawieniu i wyszły takie "klocki" :

 

69e40526f225602177c00e508c719b59.jpgdef82fd7593901ebeba17b910a997c5e.jpg53de29052a893419a0df0a37153ea5ed.jpg5d9623b507774483771daed928a381e9.jpg79927710a70f83053d6ae68379fe6260.jpg

 

...na razie już nic nie kombinuje i wracam do poprzedniego ustawienia kolumn i suba... :) ;)

 

Czas pocieszyć się sensem a nie martwić wykresami. ... :) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)) akustyka to cos co fizycznie 'stoi' w pomieszczeniu jak kolumny i sub....poza tym w kinie pogłos obniża sie do 0,3-0,4, a w warunkach salonu cieżko o taki parametr. Kalibracja w tych warunkach moze zrobic tyle na ile pomieszczenie pozwala.

Jeżeli 'nausznie' akceptujesz i masz banana to moze faktycznie ciesz sie i oglądaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to pewnie nierealne ale żeby kanapę zmienić na nienarożną i dać planowane grube zasłony na prawą stronę, zapewne było by lepiej + jakieś absorbery w rogach i za kanapą absorbery lub bardziej dyfuzory czyli rozpraszacze. I jedna ważna sprawa, żeby móc odjechać kanapą na conajmniej 30cm i stolik out podczas seansu.Pamietajmy że to sugestia bo w realu po przeciwleglej stronie jest druga połowa. Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanapę odsuwam zawsze przy seansie te 30cm...przy 3D 70cm...

 

Zrobiłem tyle ile mogłem na dzień dzisiejszy...

W HK korekcja psuła dużo... teraz przy Denonie wnosi dużo dobrego...

...jest poprawa? Jest... i to mnie cieszy.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem fronty idealnie na wprost wraz z subem. ... zrobiłem kalibrację suba w nowym ustawieniu i wyszły takie "klocki" :

 

69e40526f225602177c00e508c719b59.jpg

 

...na razie już nic nie kombinuje i wracam do poprzedniego ustawienia kolumn i suba... :) ;)

 

Czas pocieszyć się sensem a nie martwić wykresami. ... :) ;)

 

Z goowna bata nie ukręcisz. Oprogramowanie mierzy Ci nie "amplituner" i "głośniki" tylko całe pomieszczenie z amplitunerem i głośnikami. Jak masz trudne akustycznie pomieszczenie to Ci tego Audysey nie poprawi, choć zapewne robi co może.

 

Nie widzę całego pomieszczenia ale gołe ściany, to okno, panele na podłodze ... same kłopoty. Kupowanie ustrojów akustycznych metodą na pałę nic nie da. Potrzebujesz pomiarów i wynikającej z nich adaptacji akustycznej.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę z kalectwa akustycznego mojego pokoju... Audyssey i tak zrobił robotę (jak na moje ucho i w porównaniu do tego co było przed Denonem)....

Dlatego też ważne dla mnie było aby nowy ampli posiadał właśnie tą kalibrację...

Właśnie jestem z rodzinką po seansie Piratów z Karaibów i cały czas się uśmiecham za sprawą moich uszu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.