Skocz do zawartości
IGNORED

AUDYSSEY MultEQ XT32 Dynamic Volume....... Konfiguracja


Yodas

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już się osłuchasz, daj znać jakie zmiany są na +. Pozdr
Szczerze mówiąc nie muszę się osluchiwać bo testowalem dzisiaj na filmie który doskonale znam... i nie napisze nic nowego bo wszyscy wiemy że po zmianie z JBL es25c na Klipsch rp450c musi być lepiej...i jest dużo dużo dużo lepiej...większa przestrzeń,większa scena, dźwięki wychodzà jakby z obrazu a nie z klocka pod ekranem, słychać "rzeczy" których wcześniej nie było slychać....to tak na szybko...

 

Co mnie miło zaskoczyło, po kalibracji, centralny bardzo dobrze spasował się z frontami... jak go tylko podłączyłem to od razu było słychać że ma dużo lepszà skuteczność(głośny był jak cholera) ale Audyssey ładnie ułożył całość zestawu i teraz jest ok... czekam na rp250s...zobaczymy co one wniosą. ..

 

Ten 450c to kawał kloca. .. Moja jak go zobaczyła to...... hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostrzegałem ;)

Musiałem zrobić "maly" kipisz na mojej komodzie gdzie stoją klocki żeby ten kolos się zmieścił i jakoś wyglądał...musiałem nawet dociąć niziutki stoliczek przy komodzie żeby zawęzić fronty (aby stały zaraz przy końcach ekranu) ,aby centralny był idealnie na środku i cały zmieścił się na komodzie... Moja nie była pocieszona jak wymaszerowalem z meblem do stolarza.... :)

 

 

Teraz jeszcze kalibracja po tych wszystkich przemeblowaniach....ale to już we wtorek jak nikogo nie będzie w domu....ma być zupełna cisza... :) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A fotki gdzie... ?:-)
Już myślałem że Nikt nie spyta.. hehe .... ;) :)

 

....Tomorrow..... ;) :)

 

Musze ogarnąć "kącik" KD....

 

Zaraz odpalam Netflix i kolejny odcinek "Mindhunter"... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... :)....

Było tak....

34fb6295a6307d0b31760035bee2f1d7.jpg

Teraz kolumny frontowe zaczynają się równiutko z ekranem chociaż na fotkach odnosi się inne wrażenie...

Jest tak...

82a2065533ecd2ff6ebcb766bda3c224.jpgdb5d742c0ed2b4e03b1433cf97386e38.jpg

 

 

e215e85924895cacb0f2fdd66f3f527a.jpgb232e275bda92c685ec49433085f1a11.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie dziwię, że po zmianie centralnego jest lepiej. Ja ze swojej strony dodam, że po zmianie sprzętu zrobiłem kalibrację tylko, że mikrofon ustawiłem pionowo, wcześniej ustawiałem bliżej oparcia tak jak mam położenie uszu i naprawdę jest o wiele lepsze brzmienie. Tylko jest jeden warunek na kalibrację warto zaopatrzyć się w statyw fotograficzny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Po wymianie całego setu 5.0 na Klipsch RP, wykresy wyglądają dużo lepiej ... A audio to przepaść do poprzedniego zestawu in plus... jestem pod wrażeniem co ten zestaw potrafi... :)

 

82cc15b0a823ce4f32fb19bcc38127bb.jpg136f211508024065e68f2f6c09243ea1.jpg282a354cf1b7a0a72a6573c36d361124.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Yodas.

W czym najbardziej odczuwasz poprawę dźwięku ?

 

Mogłeś wrzucić fotkę jak to teraz całościowo wygląda, a wykresy faktycznie znacznie mniej korygowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gratuluję Yodas.

W czym najbardziej odczuwasz poprawę dźwięku ?

 

Mogłeś wrzucić fotkę jak to teraz całościowo wygląda, a wykresy faktycznie znacznie mniej korygowane.

Szczerze to nie wiem "jak" mam to wyrazić słowami... najlepiej by było gdyby moje uszy potrafiły gadać... ;)

...szczegółowość. ..dynamika...czystość... scena...przestrzeń...i jeszcze pewnie o czymś zapomniałem... :)

Wszystkie powyższe zmieniły się diametralnie...jest to zasługa nie tylko kolumn ale także dość w miarę dobrego ampli...w którym to Audyssey robi niesamowitą robotę...

 

Druga sprawa to wygląd tych RP.... nie zamontowałem na żadnej z kolumn maskownic... po prostu nie mogę się na nie "nagapić" :) ...

... Mojej także się mega podobają , ale pewnie mniej by się podobały gdyby wiedziała ile pln-ów ten "look" kosztuje....hehe

... fronty wyglądają bardzo potężnie i do tego cokół pod nimi powoduje że są lekko nachylone do góry...super to wygląda. ...

...dobrze zrobiłem że zdecydowałem się na 280-tki..nawet dla samego wyglądu... ;)

 

Co do fotek to jutro wrzucę w temacie "Nasze KD"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie robicie kalibrację z użyciem statywu foto ? Jeśli tak to stawiacie na kanapie, fotelu czy też stawiecie go na ziemii na wysokości uszu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie robicie kalibrację z użyciem statywu foto ? Jeśli tak to stawiacie na kanapie, fotelu czy też stawiecie go na ziemii na wysokości uszu

 

Stawiam na kanapie...na statywie..na wysokości uszu...dlatego że kanapa zawsze tam będzie podczas seansu stała i kalibracja ma wziąść ją pod uwagę. ...

 

Zawsze robię to na statywie. Nie ważne czy ustawie go na kanapie czy na podłodze to staram się, aby mikrofon był na wysokości uszu. Ważne też, aby nie ustawiać mikrofonu poniżej oparcia fotela czy kanapy.
A co jeżeli oparcie jest powyżej uszu...? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w dziedzinie kalibracji ale chodzi o Ypao . Czy ktoś z szanownych kolegów wie, jak powinien wyglądać w praktyce ośmiopunktowy pomiar mikrofonem. Chodzi mi o ustawienie mikrofonu w ośmiu punktach. W necie znalazłem sześć wersji , a trzy się wzajemnie wykluczają.

Dotychczas robiłem tak ( statyw):

1. Na przeciw centralnego , 30 cm. od oparcia kanapy, na wysokości uszu ( poniżej oparcia)

2. 50 cm w prawo od punktu "1" wysokość jw.

3. 50 cm w lewo od punktu "1" wysokość jw.

4. Na przeciw centralnego , mikrofon powyżej oparcia ( ok.2 cm. )

5. 50 cm. w prawo od punktu "4" wysokość jw.

6. 50 cm. w lewo od punktu "4" wysokość jw.

7. Pomiędzy punktami "1" i "2" na wysokości uszu.

8. Pomiędzy punktami "1" i "3" na wysokości uszu.

 

Następnie pomiar kątów.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiar zawsze zaczynamy od głównego miejsca odsłuchowego. ..A następnie robimy to po prostokącie, którego wymiar zależny jest od strefy, którą ma obejmować kalibracja...

 

Tak mam pokazane w instrukcji amplitunera...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji mam pokazany pomiar dla max. pięciu miejsc odsłuchowych ( amp. mierzy osiem), wynika z rysunków zamieszczonych w niej, że tak na prawdę to jeden pomiar przypada na jedno miejsce. Więc jeżeli zwykle na kanapie siedzą dwie osoby to robimy dwa i ....koniec, więcej nie ma sensu.

W necie przeważają jednak opinie , że należy wykonać wszystkie możliwe, niezależnie czy pomiar dotyczy jednej kanapy czy całego pokoju.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Więc jeżeli zwykle na kanapie siedzą dwie osoby to robimy dwa i ....koniec, więcej nie ma sensu.

 

Ilość miejsc pomiarowych nie wynika z ilości widzów, a z konieczności uśredniania pola akustycznego. Minimum to 3 miejsca pomiarowe, optymalnie 4. Większa ilość pomiarów zwiększa dokładność w trudnych warunkach, jakim są przeciętne pokoje domowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. dzięki , jeszcze jedno, pomiar w pierwszym miejscu jest najważniejszy, i pytanie : mikrofon powinien być na wysokości uszu niezależnie od tego, że oparcie jest wyżej, czy też nie powinien być niczym ograniczony? jaka powinna być min/max odległość pomiędzy punktami pomiarowymi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Na wys uszu. 50-60 cm.

Pod warunkiem, że siedzisz na podłodze lub masz 90cm wzrostu :-)) Można spokojnie przyjąć, że "wysokość uszu" to 90-120cm.

 

mikrofon powinien być na wysokości uszu niezależnie od tego, że oparcie jest wyżej, czy też nie powinien być niczym ograniczony? jaka powinna być min/max odległość pomiędzy punktami pomiarowymi?

Aby pomiar był właściwy, mikrofon nie powinien być ograniczany żadnymi przeszkodami. Przyjmuje się, że 30cm od najbliższej przeszkody to absolutne minimum. Jeżeli nie można spełnić tego warunku, należy umieścić mikrofon wyżej. Nie ma jednej wytycznej, jakie powinny być odległości między punktami pomiarowymi, zależy to od wielkości pola odsłuchowego, rodzaju głośników, instalacji (popatrz na przypadek pomiarów Yodasa). Poniżej rekomendacja Audyssey.

 

Audyssey_placement_micro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego , że mój dotychczasowy sposób rozmieszczania mikrofonu jest ok. Dzięki za informacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak fotel czy kanapa jest przy samej ścianie(bo jak rozumiem ściana jest wtedy przeszkodą i nie ma tych 30cm) to gdzie lepiej umieścić mikrofon na wysokości uszów czy powyżej np.na oparciu pod głowę można położyć mikrofon?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi o to aby pomiędzy mikrodem a głośnikiem nie było przeszkody. Jesli masz wysoki oparcie i twoja głową jest poniżej oraz jak patrzysz na tylny głośnik za plecami to go widzisz lub nie widzisz. Jak nie widzisz bo oparcie w tedy mikrofon wyżej ponad linie oparcia aby sygnał z kolumny za plecami dotarł bez przeszkód do mikrofonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
A jak fotel czy kanapa jest przy samej ścianie(bo jak rozumiem ściana jest wtedy przeszkodą i nie ma tych 30cm)

Z wielu powodów sofa nie powinna stać pod ścianą, występuje tam nagromadzenie problemów akustycznych. Jakiekolwiek ustawienie mikrofonu jest w tym wypadku złe i trzeba się liczyć ze sporymi błędami kalibracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pod warunkiem, że siedzisz na podłodze lub masz 90cm wzrostu :-)) Można spokojnie przyjąć, że "wysokość uszu" to 90-120cm.

 

To były dwie odpowiedzi, na dwa różne pytania.

1. Na wys uszu.

2. 50-60cm.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak głowę mam ponad oparcie i mikrofon ze statywem stoi ponad, to lepiej postawić statyw na kanapę czy na ziemię ?

Tak sobie myślę, że to trochę dziwne, iż producenci ( nie wspominając już o sponsorowanej prasie ) tak chwalą się systemami kalibracji a nie zamieszczają dokładnej ,jasno brzmiącej instrukcji jak ona powinna wyglądać. Jakie warunki muszą być spełnione ( odległości od punktów pomiaru, wysokość mikrofonu przy poszczególnych pomiarach) by pomiar miał sens. Rodzą się więc spekulacje i domysły,zamiast rzetelnej informacji producenta. Czytałem na niemieckim forum, że tak naprawdę znaczenie ma pierwszy pomiar ,a reszta to po prostu lipa i chwyt marketingowy. Jestem na etapie przemeblowywania pokoju, więc często się ostatnio bawię w pomiary, i zastanawia mnie jak to jest , że YPAO ustawia mi poziom frontów raz 0,0 i +0,5 a powtarzając pomiar ( warunki te same) +2 i +3,5. Jedyne co zawsze się zgadza to odległości :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: WBA Blazebird + Ironbird; Pioneer N-70A CDX-1060 ; K-1020; ; JVC QL A7; YAMAHA Yp-701, RME Adi2 PRO FS R Black Edition ; Sony STR-V5 , ;kolumny: Altec Lansing Valencia, ProAc Response One SC. Kino: Yamaha RX-A3030;BC Acoustique EX-502; kolumny: Dali Grand Vocal, B&W 685 S2, Mivoc SW 1500; Raspberry Pi3 B+;DDRC-24 ; DDRC-22D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.