Skocz do zawartości
IGNORED

AUDYSSEY MultEQ XT32 Dynamic Volume....... Konfiguracja


Yodas

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ustawisz na ampli 120 a na subie 55hz to sub wypuści Ci tylko to co do 55hz bo takie odcięcie ma na końcu. Jak suba ustawisz na Direct tj.120hz a ampli na 55hz to pomimo że sub ma pełne pasmo i tak dostanie tylko to co ampli puści do 55hz. Tez nie jest tak że jak na ampli ustawiasz 55hz to nie jest odcięcie ciach i nic więcej tylko jest tak że powyżej 55hz aplitunerze będzie spokojnie wygaszacze to co puszcza dalej na suba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kalibrację w 6 punktach w prostokącie 100×50 cm... tym razem zachowując odległość (od ściany i oparć) mikrofonu pomiarowego 50 cm...poprzednio ustawiłem mikrofon dużo poniżej 30 cm...

 

Oto wyniki:

65c1f0027f8c2243ee4b939ac95d9b1d.jpg1452846d3030a9e1aa68b178be6f8cac.jpg6b26b5e1d0b658adac1dd5857a593a45.jpg9748a257be95d4b60de39ea0d28a4253.jpg7a6bec50c6650dec6d3bf3895766d5c2.jpg8b4213fd780825007c567ac38365e803.jpgKalibrację powtarzalem 3 razy i za każdym razem wychodziły mi identyczne wykresy i wartości...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yodas, a słuchałeś jakie są różnice bez kalibracji i z kalibracją ?

... na moje ucho stereo lepiej bez...natomiast film obejrzałem jeden i lepiej z ....ale oczywiście potestuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daek2.

Ja bym ustawił tak.

Amplituner na 120, przednie subwoofery na pokrętłach na 55Hz. Tylne na full, czyli 120Hz.

Rozumiem, że tylne nie grają przy stereo, tylko przy kinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w stereo grają tylko przednie a do kina mogą być różnice w odcięciach, przednie na 50 tylne na 120 ?

 

Raff tak w ogóle jak kalibrujesz to masz włączone wszystkie 4 suby, czy po jednym z pary ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jednym dużym. Tylne mniejsze mam właśnie obcięte na 55Hz. I włączam je tylko na seanse filmowe, żeby podbić efekt niskich basów w filmach. Na codzień używam tylko dwóch większych z przodu.

I one są na 120Hz. Tylko, że ja nie słucham muzyki w stereo, tylko auro3d.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yodas

centr i surroundy odciąłes na 40hz? To wartośc przyjmowana dla pelnopasmowych zestawów.

Ja odciąłbym na 80 Hz wszystko, w subie odcięcie na full bo i tak wiecej nie dostanie od Ampli po LFE. Rownież ustawiłbym wszystko na Small i nie upierał sie na Large dla frontów, bo i po co? Chyba ze lubisz large?

 

Kalibrację wychodzą tak samo, bo przeciez nic nie zmieniales w ustawieniach kolumn prawda?

 

Swoją droga próbowałeś pojeździć kolumnami i subem przedewszystkim?

Mike'a nie trzymasz w garści jak robisz kalibrację, mieć nadzieje ;)?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylne w ogóle nie biorą udziału w kalibracji ? Ja mam tak: z amplitunera z wyjścia sub1 idzie jeden coaxial do wejścia sub w przedwzmacniaczu a z wyjść sub w przedwzmacniaczu idą dwa coaxiale do subów. Druga para tylna jest podłączona rozdzielaczem tylko do wyjść sub.2 w amplitunerze.Teraz kwestia jak to dobrze skalibrować ? Tylne raczej nie powinny brać udziału w kalibracji a przednie włączyć jeden czy dwa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś przedtem kalibrację suba dokładnie w tym samym układzie? Zmień cz. podziału ręcznie na 80Hz, wszystko small, i wtedy posłuchaj.

...troszkę "wyprostowałem" fronty...zrobiłem ponowną kalibrację suba z jego własnego procka... fronty mam na "duże",nie mam przebasowania...

 

@Yodas

centr i surroundy odciąłes na 40hz? To wartośc przyjmowana dla pelnopasmowych zestawów.

Ja odciąłbym na 80 Hz wszystko, w subie odcięcie na full bo i tak wiecej nie dostanie od Ampli po LFE. Rownież ustawiłbym wszystko na Small i nie upierał sie na Large dla frontów, bo i po co? Chyba ze lubisz large?

 

Kalibrację wychodzą tak samo, bo przeciez nic nie zmieniales w ustawieniach kolumn prawda?

 

Swoją droga próbowałeś pojeździć kolumnami i subem przedewszystkim?

Mike'a nie trzymasz w garści jak robisz kalibrację, mieć nadzieje ;)?

...zdjęcie przedstawia ustawienie po kalibracji...centralnego ręcznie wykastrowałem na 80hz, a surroundy na 60Hz... takie mam wartości w instrukcji od głosników :) ...

Przy zmianie wszystkiego na "small" i ustawieniu 80Hz nie usłyszałem większych różnic ( jak narazie ;) ) ....

 

Mikrofon ustawiałem na statywie od aparatu.... ale słyszałem ,że na taborecie też można... :)

Fronty mniej "złamałem"... Sub w miejscu w którym stoi ma... i czysty... i szybki... i mocny bas.... już kiedyś wędrowałem na czworaka po pokoju przy ustawieniach suba.... :) ;)... Moja jak zobaczyła ,że sub stoi na wypoczynku gdzie siedzę, a ja pełzam po podłodze to mówiła ,że mnie już kompletnie pogrzało... :) ...ale to stara historia , zaraz po zakupie Velo...

 

Odpal Everest :)

Tam idealnie sprawdzisz czy subwoofer pracuje prawidłowo.

Czy to nie przyjemność tak bawić się ze sprzętem :)?

...dla Nas to przyjemność.... ale dla osób patrzących z boku, dla których wszystko brzmi tak samo wyglądamy jak Goście do leczenia....

 

Yodas, a słuchałeś jakie są różnice bez kalibracji i z kalibracją ?

...właśnie skończyłem porównania i odsłuchy , przy włączonej korekcji Audyssey i bez niej.... i stwierdzam ,że w moich warunkach wiele wnosi na plus...

...a mianowicie...dialogi są czyściutkie i bardzo czytelne, niepodbasowane......ścieżka dźwiękowa jest dużo bardziej przestrzenna, czystsza i wyraźna, kiedy potrzeba subtelna, a kiedy trzeba to potrafi jeb.ąć i zatrząść pokojem...bas z subwoofera jest czysty, mocny i szybki niedozlokalizowania.... ogólnie rzecz ujmując jest czysto i wyraźnie ... to moje pierwsze głębsze spostrzeżenia... oczywiście w miarę oglądania większej ilości filmów będę eksperymentował...w miarę możliwości, żeby Moja szału nie dostała :)

To jeśli chodzi o filmy i ścieżkę Dolby True HD i DTS HD MA...

Natomiast przy Stereo zdecydowanie wole bez korekcji, z korekcją jest za płytko i za sucho ... włączam w Ampli eqalizer i pewne rzeczy poprawiam pod moje gumowe ucho...lubię na przykład jak mi w muzyce piaskiem po uszach sypie... ale o gustach się nie rozmawia... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc ogólnie na wszystko, to przepaść na korzyść Denona... tylko że AVR4520 to flagowiec a jego poprzednik to podstawowy HK...

Stereo to przepaść nawet na moich budżetowych kolumnach...o kinie nie wspomnę bo moc nowego klocka i system Audyssey robi robotę. ..

 

Jestem mega zadowolony z wydanych pln-ów. ...oby tylko mój nienowy klocek był tak bezawaryjny jak poprzedni...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli tylne w ogóle nie biorą udziału w kalibracji ? Ja mam tak: z amplitunera z wyjścia sub1 idzie jeden coaxial do wejścia sub w przedwzmacniaczu a z wyjść sub w przedwzmacniaczu idą dwa coaxiale do subów. Druga para tylna jest podłączona rozdzielaczem tylko do wyjść sub.2 w amplitunerze.Teraz kwestia jak to dobrze skalibrować ? Tylne raczej nie powinny brać udziału w kalibracji a przednie włączyć jeden czy dwa ?

No u mnie nie biorą. Jak bym miał symetrycznie rozstawione, to bym podłączył tak jak u Ciebie ale u mnie jeden duży jest z przodu przy kolumnie a drugi w połowie długości pokoju, pod ścianą. Tak że muszę mieć do nich różne ustawienia odległości i głośności (drugi jest bardzo blisko miejsca odsłuchu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Teraz kwestia jak to dobrze skalibrować ? Tylne raczej nie powinny brać udziału w kalibracji a przednie włączyć jeden czy dwa ?

Przede wszystkim ustawić jak trzeba, a dalej, jeżeli masz Audyssey MEQ XT32, skalibrować jako dwie pary (przód i tył) napędzane 2 sygnałami LFE1 i LFE2. Oczywiście suby bez żadnych ustawień, tryb Direct. Jeżeli wszystkie 4 stoją w narożnikach lub 1/2 ścian to wszystkie sterujemy tym samym sygnałem, jak zestaw.

 

...troszkę "wyprostowałem" fronty...zrobiłem ponowną kalibrację suba z jego własnego procka... fronty mam na "duże",nie mam przebasowania...

W zasadzie poza zwiększonym pikiem na 60-70Hz, co normalne przy zwężeniu pola, problemy na wysokich częstotliwościach nie zmieniły się, Nawet w kolumnie C. To bardzo dziwne i powody mogą być dwa, albo te wykresy są warte funta kłaków, albo masz uszkodzony mikrofon, bo nie sądzę, żebyś nie usłyszał -10dB obniżenia najwyższych składowych. Odsłuchaj jeszcze miejsca, które zbierałeś mikrofonem w trybie Pure Direct, czy jest zachowany balans tonalny. Tłumienie wygląda jak filtr shelf, może gdzieś w ampli masz zdjęty ten zakres korektorem barwy...? Szkoda, że nie możesz zrobić pomiarów przed kalibracją.

 

Przy zmianie wszystkiego na "small" i ustawieniu 80Hz nie usłyszałem większych różnic ( jak narazie ;) ) ....

I tak zostaw, to najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim ustawić jak trzeba, a dalej, jeżeli masz Audyssey MEQ XT32, skalibrować jako dwie pary (przód i tył) napędzane 2 sygnałami LFE1 i LFE2. Oczywiście suby bez żadnych ustawień, tryb Direct. Jeżeli wszystkie 4 stoją w narożnikach lub 1/2 ścian to wszystkie sterujemy tym samym sygnałem, jak zestaw.

 

 

W zasadzie poza zwiększonym pikiem na 60-70Hz, co normalne przy zwężeniu pola, problemy na wysokich częstotliwościach nie zmieniły się, Nawet w kolumnie C. To bardzo dziwne i powody mogą być dwa, albo te wykresy są warte funta kłaków, albo masz uszkodzony mikrofon, bo nie sądzę, żebyś nie usłyszał -10dB obniżenia najwyższych składowych. Odsłuchaj jeszcze miejsca, które zbierałeś mikrofonem w trybie Pure Direct, czy jest zachowany balans tonalny. Tłumienie wygląda jak filtr shelf, może gdzieś w ampli masz zdjęty ten zakres korektorem barwy...? Szkoda, że nie możesz zrobić pomiarów przed kalibracją.

 

 

I tak zostaw, to najlepsze rozwiązanie.

Mikrofon raczej nie powinien być uszkodzony....kolega kilka razy nim kalibrował i do pudełeczka...

Fronty wyprostowałem nieznacznie...salon mam mega kulawy akustycznie a jak jeden z Kolegów dobrze zapamiętał "kącik" audio-video mam w jednej części salonu... ogólnie ma on (salon)około 45m2 (4.5mx10m) a kącik znajduje się w jednym jego końców 4.5mx4.m , stąd takie cuda wychodzą na wykresach...kiedyś miałem zamysł rozdzielić je zasuwaną grubą kotarą na czas projekcji ale Moja kategorycznie zabroniła mi wdrażać ten pomysł...

 

Zresztą może jutro wrzucę fotkę jak to wszystko wygląda...będzie prościej udzielać jakiś wskazówek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a u mnie poprawa jak przody dam jako duże, reszta małe, odcięcie 80Hz, bas w amplitunerze 120 Hz - bo i takie są, ostatnio mała zmiana z Heco 900 na Bodnary Audio Sandglass na głośniku szerokopasmowym, no i bas tak nie dudni z sub. Reszta kolumn jako małe, odcięcie 80Hz, bas w amplitunerze 120 Hz. Co do ustawień przodów do stereo to u mnie lepsze brzmienie jak są na wprost.

 

Jakbyś miał zgodę drugiej połówki to u mnie bardzo dobrze poprawiło akustykę ustawienie w rogach dyfuzorów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a pod ekranem między przodami rozpraszaczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Panowie jeszcze jedno do swojego Marantza SR 7009 mam podłaczoną siedmiokanałową końcówke mocy oraz przedwzmacniacz do przodów czy przy kalibracji mam to wykazywać, że te kanały są pre, czy traktować, jako zwykłe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a u mnie poprawa jak przody dam jako duże, reszta małe, odcięcie 80Hz, bas w amplitunerze 120 Hz - bo i takie są, ostatnio mała zmiana z Heco 900 na Bodnary Audio Sandglass na głośniku szerokopasmowym, no i bas tak nie dudni z sub. Reszta kolumn jako małe, odcięcie 80Hz, bas w amplitunerze 120 Hz. Co do ustawień przodów do stereo to u mnie lepsze brzmienie jak są na wprost.

 

Jeśli bas z suba Ci dudni to powinieneś go niżej przyciąć, na 80 Hz.

Jeśli np. dawałeś fronty ma małe, czy odcinałeś je na 80Hz to sub grał bas z kanałów przednich i odcięty na 120Hz pewnie grał jeszcze trochę więcej 130 czy 140Hz.

 

Poza tym masz cztery suby i Ci dudni ? Podobno więcej subów powinno dać lepszy jakościowo bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie jeszcze jedno do swojego Marantza SR 7009 mam podłaczoną siedmiokanałową końcówke mocy oraz przedwzmacniacz do przodów czy przy kalibracji mam to wykazywać, że te kanały są pre, czy traktować, jako zwykłe ?

 

Nie da się czegoś takiego wykazać.

Pre, jest tylko oznaczone dla dwóch kanałów które mają być zasilane z zewetrznego wzmacniacza.

Na wszystkie wyjścia pre-out masz cały czas podawany sygnał.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam fotki ....jak to u mnie wygląda...megakulawo akustycznie...

Jak Macie jakieś sugestie, to śmiało...abea67d98b30d62233d8d9a2a1fd4d9e.jpg32d250280ac23da875a05c8ac3e0721b.jpg987f67d62f48ab2f95eacdadc195db50.jpgfdeb656410044f50830b18604e000ace.jpg7d31f129468aa1abc5c688b57238b60a.jpgfc214bed0ccf34d619d9ebf713c22336.jpg52deff94ecf5c49b783cfb1908e00bfe.jpg57941b05074b9716ba8ed6733698d858.jpgd2d71ac3f6809110cfc974b4e49c5d3e.jpg

 

.9beaabfe59fed24eb50c3a257cb591ac.jpg

 

Za rok planuje przemalować....na jakieś spokojniejsze kolory...ale o gustach nie dyskutujemy ;)....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny salon. Pamietam z rozmów o ekranach. Podejrzewam, że żona na szaleństwa żadne nie pozwoli.

...aaa dziękuję....

 

...no właśnie mega Ciężka jest w negocjacjach...ale cały czas Ją urabiam na tą grubą kinową zasłonę w przejściu między częściami salonu, aż się prosi żeby ją tzn. zasuwaną grubą czarną kotarę, tam powiesić.... ;) :)

 

Nie Masz pojęcia ,jaką musiałem stoczyć batalię ,aby pozbyć się mebli na rzecz ekranu... a później następna wojna o miejsce na suba...bo tam gdzie stoi brzmi najlepiej...później następna bitwa o granity , była.... już troszkę tych potyczek z Żoną wygrałem, ale bitwy o kotarę jakoś nie mogę wygrać...chyba postraszę Ją rozwodem :) ;) ....

 

Ale Denon od razu Jej przypasował...tylko mówi , że znowu mnie poj.bało z tym mikrofonem i pomiarami.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.