Skocz do zawartości
IGNORED

Moode Audio Player dla Raspberry Pi i nie tylko


Ciechomir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega wyżej odpowiedział że słucha radia przez przeglądarkę, ja też tak robię bo jest to poprostu wygodniejsze, a przy okazji można sprawdzić czy jest aktualizacja w systemie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amazon Music HD aplikacja pytanie

Witam od kilku dni słucham muzyki ze streamingu Amazon Music HD. Moja konfiguracja odsłuchowa: Lyngdorf 2170, usbridge signature ( dźwięk kabel po usb typ B )a w nim moode w najlepszej wersji muzycznej 7.01, kolumny monitor audio Gold 1005G.  W moode włączone airplay active, stream przez Galaxy S10+ z oryginalnej apki android Amazon Music oraz połączenie z  wykupionej apki AirMusic ( tylko 22zł na wieczność ), Jestem fanem telefonów z androidem tak że Iphony odpadają i dlatego trochę tych kombinacji jest. Ale jakość dźwięku jest nieporównywalna z wszystkimi innymi streamami. Z Tidala korzystałem bardzo długi czas aż do uruchomienia Amazon Music HD! Głównie streamowałem Tidala z BubleUpnp. Tidal connect też też był uruchamiany ( pomimo 24 bit i samperlate 88 na HiTide nie był to ten dźwięk którego oczekiwałem, z bubeupnp jakoś bardziej mi się podobał ale i tak w porównaniu z dużo słabszym Spotify connect dźwięk był bardziej, mniej głębszy) Do sedna W mojej konfiguracji Amazon HD Music to istna petarda muzyczna! Po pierwsze leci mi wszystko w 32 bit i 88 lub 96 samperlate, jest bardzo dużo albumów w HD oraz Ultra HD, wiele płyt które w Tidalu były tylko w 16bit to tutaj są w 32 bitach oczywiście MQA jest tutaj nie potrzebne ponieważ tego Amazon HD Music nie stosuje, od razu leci z pełną mocą bitów! Teraz mam pytanie być może do użytkowników Iphonów ale może ktoś z was kolegów też ma podobną konfigurację i mi pomoże. Otóż jest mały problemik chodzi tylko o połączenia telefoniczne. Mimo że jest to pełny streaming to jeżeli ktoś do mnie w momencie odsłuchu apki Amazon HD Music zadzwoni lub je zadzwonię to aplikacja Amazon Music się zatrzymuje, po rozmowie telefonicznej ( zakończeniu jej ) automatycznie aplikacja dalej działa ( gra muzyka ). Nie wiem być może te nieszczęsne Iphony i ta aplikacja jest tak skonstruowana że jak się dzwoni to się zatrzymuje? Ale tego nie wiem ponieważ nie korzystam z Iphone. Próbowałem w tej apce Amazon Music coś tam poprzestawiać w settings ale nic to nie dało tak samo w apce AirMusic. Tak że z góry dziękuję kolegom za ewentualne podpowiedzi. Pozdrawiam

jace699

ps. jeżeli ktoś chciałby jakieś konto współdzielone na Amazon Music HD razem za rodzinne 6 euro za kilka osób miesięcznie to jestem na to chętny, na razie mam 3 miesiące za darmo, później jest 4 euro miesięcznie za pojedynczą osobę

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, jace699 napisał:

Amazon Music HD aplikacja pytanie

Witam od kilku dni słucham muzyki ze streamingu Amazon Music HD. Moja konfiguracja odsłuchowa: Lyngdorf 2170, usbridge signature ( dźwięk kabel po usb typ B )a w nim moode w najlepszej wersji muzycznej 7.01, kolumny monitor audio Gold 1005G.  W moode włączone airplay active, stream przez Galaxy S10+ z oryginalnej apki android Amazon Music oraz połączenie z  wykupionej apki AirMusic ( tylko 22zł na wieczność ), Jestem fanem telefonów z androidem tak że Iphony odpadają i dlatego trochę tych kombinacji jest. Ale jakość dźwięku jest nieporównywalna z wszystkimi innymi streamami. Z Tidala korzystałem bardzo długi czas aż do uruchomienia Amazon Music HD! Głównie streamowałem Tidala z BubleUpnp. Tidal connect też też był uruchamiany ( pomimo 24 bit i samperlate 88 na HiTide nie był to ten dźwięk którego oczekiwałem, z bubeupnp jakoś bardziej mi się podobał ale i tak w porównaniu z dużo słabszym Spotify connect dźwięk był bardziej, mniej głębszy) Do sedna W mojej konfiguracji Amazon HD Music to istna petarda muzyczna! Po pierwsze leci mi wszystko w 32 bit i 88 lub 96 samperlate, jest bardzo dużo albumów w HD oraz Ultra HD, wiele płyt które w Tidalu były tylko w 16bit to tutaj są w 32 bitach oczywiście MQA jest tutaj nie potrzebne ponieważ tego Amazon HD Music nie stosuje, od razu leci z pełną mocą bitów! Teraz mam pytanie być może do użytkowników Iphonów ale może ktoś z was kolegów też ma podobną konfigurację i mi pomoże. Otóż jest mały problemik chodzi tylko o połączenia telefoniczne. Mimo że jest to pełny streaming to jeżeli ktoś do mnie w momencie odsłuchu apki Amazon HD Music zadzwoni lub je zadzwonię to aplikacja Amazon Music się zatrzymuje, po rozmowie telefonicznej ( zakończeniu jej ) automatycznie aplikacja dalej działa ( gra muzyka ). Nie wiem być może te nieszczęsne Iphony i ta aplikacja jest tak skonstruowana że jak się dzwoni to się zatrzymuje? Ale tego nie wiem ponieważ nie korzystam z Iphone. Próbowałem w tej apce Amazon Music coś tam poprzestawiać w settings ale nic to nie dało tak samo w apce AirMusic. Tak że z góry dziękuję kolegom za ewentualne podpowiedzi. Pozdrawiam

jace699

ps. jeżeli ktoś chciałby jakieś konto współdzielone na Amazon Music HD razem za rodzinne 6 euro za kilka osób miesięcznie to jestem na to chętny, na razie mam 3 miesiące za darmo, później jest 4 euro miesięcznie za pojedynczą osobę

 

Dzięki za ten opis - ja od dłuższego czasu próbuję próbuję streamować Amazon music do malinki i jak na razie bez sukcesu. Możesz jeszcze napisać jak ustawiłeś apkę AirMusic że widzi ją aplikacja Amazon Music HD? Bo u mnie w Amazon music nie mam na liście urządzenia z Airplay, żeby do niego przesyłać muzykę. A na malince mam Hifiberry OS z włączonym Airplay...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, jace699 napisał:

Głównie streamowałem Tidala z BubleUpnp. Tidal connect też też był uruchamiany ( pomimo 24 bit i samperlate 88 na HiTide nie był to ten dźwięk którego oczekiwałem, z bubeupnp jakoś bardziej mi się podobał

Nie jestem fanem Tidala, ale w identycznym config (usbridge sig i moode) bubble upnp daje tragiczną jakość dźwięku. Spróbuj mconnect, na nim Tidal gra prawie jak Qobuz. Nie słyszę różnic 7.0.1 do 7.4.1, a 7.0.1 mi się szybko  przywiesił. 7.4.1 ani raz od kilku miesięcy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, zycho napisał:

Dzięki za ten opis - ja od dłuższego czasu próbuję próbuję streamować Amazon music do malinki i jak na razie bez sukcesu. Możesz jeszcze napisać jak ustawiłeś apkę AirMusic że widzi ją aplikacja Amazon Music HD? Bo u mnie w Amazon music nie mam na liście urządzenia z Airplay, żeby do niego przesyłać muzykę. A na malince mam Hifiberry OS z włączonym Airplay...

u mnie aplikacja Amazon Music HD nie widzi w ogóle apki Air Music ale to i tak działa

Teraz, jace699 napisał:

u mnie aplikacja Amazon Music HD nie widzi w ogóle apki Air Music ale to i tak działa

 

Teraz, jace699 napisał:

u mnie aplikacja Amazon Music HD nie widzi w ogóle apki Air Music ale to i tak działa

ustawiłem to w/g tego opisu:

 

1 minutę temu, jace699 napisał:

u mnie aplikacja Amazon Music HD nie widzi w ogóle apki Air Music ale to i tak działa

 

ustawiłem to w/g tego opisu:

 

W apce AIr Music musisz ją na maksa podgłośnić wtedy będziesz słyszał na sprzęcie i wyłącz w Amazon Music Loudness Normalization, wtedy będzie głośniej

30 minut temu, marcinmarcin napisał:

Nie jestem fanem Tidala, ale w identycznym config (usbridge sig i moode) bubble upnp daje tragiczną jakość dźwięku. Spróbuj mconnect, na nim Tidal gra prawie jak Qobuz. Nie słyszę różnic 7.0.1 do 7.4.1, a 7.0.1 mi się szybko  przywiesił. 7.4.1 ani raz od kilku miesięcy 

Tak 7.01 się wiesza ale zaktualizowałem w nim kilka rzeczy, oczywiście nie MPD, próbowałem nawet najnowsze 7.6 ale jednak pomimo nowszego w nim MPD niestety 7.01 i wersja 7.0 tylko te dwie grają bardziej czysto, nie wiem czemu tak sie dzieje ale niestety tak jest. Wolałbym przejść bez kombinacji z 7.01 na 7.6 ale w 7.01 jest jednak delikatnie lepszy ten dźwięk. Oczywiście główny programista z moode się z tym nie zgadza ale coś tam jednak jest zmienione.

9 minut temu, jace699 napisał:

u mnie aplikacja Amazon Music HD nie widzi w ogóle apki Air Music ale to i tak działa

 

ustawiłem to w/g tego opisu:

 

W apce AIr Music musisz ją na maksa podgłośnić wtedy będziesz słyszał na sprzęcie i wyłącz w Amazon Music Loudness Normalization, wtedy będzie głośniej

Tak 7.01 się wiesza ale zaktualizowałem w nim kilka rzeczy, oczywiście nie MPD, próbowałem nawet najnowsze 7.6 ale jednak pomimo nowszego w nim MPD niestety 7.01 i wersja 7.0 tylko te dwie grają bardziej czysto, nie wiem czemu tak sie dzieje ale niestety tak jest. Wolałbym przejść bez kombinacji z 7.01 na 7.6 ale w 7.01 jest jednak delikatnie lepszy ten dźwięk. Oczywiście główny programista z moode się z tym nie zgadza ale coś tam jednak jest zmienione.

Z BubleUpnp korzystam ponieważ steaming z Youtube tam idzie też w wersji 32bit, sampelrate jest na poziomie standard czyli 44.1 ale mimo że są tam pliki w Mp4 dźwięk jest tam naprawde bardzo dobrej jakości, spróbuj posłuchać różnych testów z muzyką HiRes Music i zobaczysz jak to tam fajnie chodzi, gra. Polecam Yao Si Ting greatest hits

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, zycho napisał:

Dzięki za ten opis - ja od dłuższego czasu próbuję próbuję streamować Amazon music do malinki i jak na razie bez sukcesu. Możesz jeszcze napisać jak ustawiłeś apkę AirMusic że widzi ją aplikacja Amazon Music HD? Bo u mnie w Amazon music nie mam na liście urządzenia z Airplay, żeby do niego przesyłać muzykę. A na malince mam Hifiberry OS z włączonym Airplay...

W apce ArMusic w settings wyłącz wszystkie inne źródła , począwszy od Sonos a skończywszy na AllPlay ( wszystkie mają być na szaro )w general settings ma być włączone Native recording  ( experimental )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, jace699 napisał:

Z BubleUpnp korzystam ponieważ steaming z Youtube tam idzie też w wersji 32bit, sampelrate jest na poziomie standard czyli 44.1 ale mimo że są tam pliki w Mp4 dźwięk jest tam naprawde bardzo dobrej jakości, spróbuj posłuchać różnych testów z muzyką HiRes Music i zobaczysz jak to tam fajnie chodzi, gra. Polecam Yao Si Ting greatest hits

Niezależnie od ustawień i bitrate. Bubble gra fatalnie, mconnect Player znakomicie - nawet chyba lepiej od Roona. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, jace699 napisał:

W apce ArMusic w settings wyłącz wszystkie inne źródła , począwszy od Sonos a skończywszy na AllPlay ( wszystkie mają być na szaro )w general settings ma być włączone Native recording  ( experimental )

Wow, to naprawdę działa. Jprld - nigdy bym nie wpadł, żeby taką kombinację zastosować - streamować Amazon Music HD przez aplowe Airplay do Linuksowego HiFiBerry OS czy Moode. Gra to super, czy lepiej od Tidal'a przez Tidal connect? Chyba lepiej, ale muszę jeszcze potestować.

Ważne, że można streamować Amazon Music HD do malinki!!!
Dzięki jeszcze raz info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony opisem @jace699postanowiłem wyrobówać tą metodę, niestety u mnie Amazon music nie widzi AirMusic ale myślę dlatego tylko za mam jeszcze androida 10. AirMusic połączył się z Moode ale już sam Amazon nie widzi urządzeń. Szkoda. Spróbuję od kolegi na nowym Samsungu, pewnie już mam androida 11 i dam znać co wyszło. PS do prób użyłem wersji trial AirMusic. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marteo1981 napisał:

Zachęcony opisem @jace699postanowiłem wyrobówać tą metodę, niestety u mnie Amazon music nie widzi AirMusic ale myślę dlatego tylko za mam jeszcze androida 10. AirMusic połączył się z Moode ale już sam Amazon nie widzi urządzeń. Szkoda. Spróbuję od kolegi na nowym Samsungu, pewnie już mam androida 11 i dam znać co wyszło. PS do prób użyłem wersji trial AirMusic. 

Jak pisał @jace699 apka Amazon Music nie będzie widziała AirMusic, ale powinno działać. Ja ustawiłem wszystko wg opisu wspomnianego kolegi @jace699 i u mnie to działa. Też mam andka 10 i zanim kupiłem AirMusic to wcześniej sprawdziłem też na trialu i działało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
U mnie tylko z telefonu leci muzyczka, sprawdzę jeszcze raz czy zrobiłem wszystko wg wspomnianego opisu
Sprawdź w AirMusic w zakładce RECEIVERS czy jest na liście Moode, jeśli jest (a powinien) to kliknij w ikonę komputerka - wtedy pojawi się okno z pytaniem czy przechwycić dźwięk czy coś w tym stylu (nie mam teraz jak sprawdzić), jak klikniesz OK to ikona z szarej zrobi się zielona i już stream działa.

Wysłane z mojego RMX3081 przy użyciu Tapatalka


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2021 o 13:49, jace699 napisał:

Tak 7.01 się wiesza ale zaktualizowałem w nim kilka rzeczy, oczywiście nie MPD, próbowałem nawet najnowsze 7.6 ale jednak pomimo nowszego w nim MPD niestety 7.01 i wersja 7.0 tylko te dwie grają bardziej czysto, nie wiem czemu tak sie dzieje ale niestety tak jest

Wrzuć jeszcze 7.6.1. Ustaw koniecznie output mode na na Direct (hw) i softwarowe sterowanie głośnością zmień na Fixed (0dB). Do tego włączam jeszcze UPNP i razem z Moode, nigdy w życiu nie miałem lepszego źródełka...

Volumio 3 też sprawdzałem - dla mnie słabiutko, na dodatek dalej cescy czyli trzeba doinstalowywać po ssh driver do RPI3 😞 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Screenshot_20211222_113718.jpg

Tak to umnie wygląda ale muzyczka nie chce lecieć 😔w Moode jak wejdę przez przeglądarkę to widać że jest AirPlay Active. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jar1tak dałem, w samej aplikacji AirMusic dla Moode AirPlay na maksa, i na telefonie dla pewnosci z boku na guzikach na maksa. W święta będę będę miał możliwośc potestować na IPhone i Samsungu, chyba s20. Czas pokaże 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po próbach na telefonie samsung s20 oraz iPhone 8. Niestety nie gra to umnie. IPhone po zainstalowaniu Amazon music od razu było widać w dostępnych urządzeniach AirPlay Moode, połączyłem się ale  cicho. Może coś mam złe w opcjach ustawione w samym Moode? Jakieś sugestie? Dla pewności nagram na nowo Moode na innej karcie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, marteo1981 napisał:

Może coś mam złe w opcjach ustawione w samym Moode? Jakieś sugestie? Dla pewności nagram na nowo Moode na innej karcie.

Poprzerzucac różne opcje sterowania głośnością. Null, Hardware, 0dB itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.12.2021 o 11:07, marcinmarcin napisał:

Poprzerzucac różne opcje sterowania głośnością. Null, Hardware, 0dB itp.

Zainstalowałem na nowo Moode i ruszyło. Jest jednak dalej problem, muzyka przycina albo staje czasem na 5 sekund i dalej gra, i znów stanie itd. Próbowałem różne opcje sterowania głośnością tak jak pisałeś wyżej ale do nic nie daje, zmieniałem też na w ustawieniach ALSA na direct oraz default i też kapa. Już nie wiem jaką kombinacje wybrać. Malinkę mam po kablu, router netgear R7000 i szybkość netu 500 mega czegoś tam 😎tak więc o to jestem spokojny. Dajcie ktoś znać jakie macie ustawienia w. Moode że nie rwie. Widziałem jeszcze opcje ustawieni w samym AirPlay w Moode, jak tu macie ustawione? Jakościowo Amazon gra to lepiej niż tidal via mconnect, więc jest o co walczyć 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airplay config: Interpolation - sox, Bit depth - 32bit, Sample rate - 88khz, Session interruption - no, Session timeout (secs) - 120, Latency offset (secs) - 0, Buffer length (secs) - 0.2

 

w moode oczywiście

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jace699
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, jace699 napisał:

Airplay config: Interpolation - sox, Bit depth - 32bit, Sample rate - 88khz, Session interruption - no, Session timeout (secs) - 120, Latency offset (secs) - 0, Buffer length (secs) - 0.2

 

w moode oczywiście

Dzięki dziś za drugi raz za podpowiedź, zaraz wklepie to w Moode 😎

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Screenshot_20211229_164813.jpg

Screenshot_20211229_164748.jpg

Na takich ustawieniach narazie od prawie godziny gra bez problemu 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię eksperymenty wiec po tym jak z watku o rpi trafilem tutaj od razu aktywowalem w mode airplay, wykupilem amazon music i gram, na razie z iPad. Zastanawia mnie tylko czy przesylanie przez airplay nie powoduje ze przesyl jest stratny? 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
niby parametry na wyjsiu te same. „Na ucho” nic nie powiem bo domownicy spia wiec muzyka bardzo cicho leci.

musze poszukac cos co ma 32bit i wiecej kHz i ocenic co wtedy pokaze na wyjsciu

musze jeszcze ocenic czy biblioteke z tidal dalo by sie skopiowac tak samo jak to jest miedzy spotify-tidal.

 

image.png
 

tel mam na android, z niego bedzie lepsza jakosc przesylu? Rozumiem ze ten program airmusic robi za przesyl?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
tutaj widac ze jest obcieta jakosc na koncu. 
 

z czego Wy piszczacie aby miec na koncu to co na poczatku?

W dniu 21.12.2021 o 21:20, marcinmarcin napisał:

Wrzuć jeszcze 7.6.1. Ustaw koniecznie output mode na na Direct (hw) i softwarowe sterowanie głośnością zmień na Fixed (0dB). Do tego włączam jeszcze UPNP i razem z Moode, nigdy w życiu nie miałem lepszego źródełka...

I grasz z Tidal?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem na tel airmusic trial  wersja na probe, przy jego uzyciu nie widac co jest na wyjsciu, ale na dacu widze ze z 96kHz robi 88,2, wiec juz lepiej niz z ipada. Nie znalazlem jeszcze utworu z 192khz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.12.2021 o 12:33, jace699 napisał:

Po pierwsze leci mi wszystko w 32 bit i 88 lub 96 samperlate, jest bardzo dużo albumów w HD oraz Ultra HD,

Masz coś nie tak ustawione, mam natywne odtwarzanie Amazon w Auralic, nie trafiłem jeszcze na album 32bit, 24 większość, oczywiście są też 16.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, LOBO_M napisał:

I grasz z Tidal?

Tak, przez Mconnect Player.

Ale na Tidalu mam wyłącznie Hifi bo nie uznaje mqa więc tu jest zawsze 16/44,1 chyba że jest tylko plik AAC i wtedy moode z mplayer takiej mp3 nie odtwarza i jest błąd. W sumie to tylko kilka płyt takich znalazłem. 

W lepsiejszych serwisach z tym konfigiem gęste 192 idzie do daca natywnie

Moode pokazuje 32b na DACu, niezależnie czy jest 16 czy 24b plik. Nie ma plików 32 z tego co wiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem utwor 192kHz Seven Nation Army, i pokazuje 88,2 na dacu wiec wiecej chyba nie idzie przez airmusic. Z ipad po airplay1 idzie max 16/44,1 szkoda bo wole sluchac i przegladac na ipad niz telefonie. 
cenowo tez fajnie. Tym bardziej ze ja w mojej rodzinie uzywam cztery osobne konta. Ktos ocenial czy w android auto jest apka amazon music?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenia na szybko po kilku minutach z Amazon Music->AirMusic=>moode 7.01 na Rpi 1B+ z Hifiberry DAC+pro:

1. Apka androidowa Amazon Music na moim telefonie robi downsampling do 24/48 z 24/96 (Jackson Thriller)
2. Airplay w moode i AirMusic ogranicza przesył do 16/44,1 czyli zgodnie z prawdą - airplay tak ma.
3. Co z tego że ustawimy Airplay w moode na 24/88 jak będzie to tylko upsampling z 16/44,1.
4. Apka androidowa AirMusic wersja demo daje dużo słyszalnego szumu w moim przypadku. Telefon bez roota. Może to by coś poprawiło.
5. Wszystko razem trzeba traktować jako ciekawostkę w temacie malinowym. Jakość przesyłu w tym przypadku (w tym sposobie przez AirMusic) według mnie jest niezadowalająca i trzeba poczekać na implementację Amazon Music w moodeaudio lub mconnect.



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nas nakwazniejsze jest ze konkurencja nie spi, wiec poziom uslug powinien isc w gore a ceny raczej nie.

oby tylko artysci na tym tez zarabiali bo bez nich zaden serwis nie ma sensu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.