Skocz do zawartości
IGNORED

Bezpieczniki Furutech


zildjian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy

józwo marynie zapętliłeś się w niebezpiecznie, na granicy...

Co to znaczy (cały układ)? Ja mówię od początku, wyłącznie o transformatorze (nie o zasilaczu w skład którego wchodzi trafo) i tym co dostajemy na uzwojeniu wtórnym TRANSFORMATORA.

Do prądu stałego jest jeszcze bardzo daleko ...diody dopiero widać na 'horyzoncie" :)))

 

Oczywiście, transformator jest częścią prostownika. Ja wspomniałem ogólnie o roli zasilacza transformatorowego w urządzeniu audio. Wolałem to podkreślić (że zasilacz dostarcza prądu stałego), bo spotykałem się już z opiniami, jakoby kierunkowość przewodów w audio (interkonektów i głośnikowych również) nie miała znaczenia z definicji, bowiem prąd zmienny płynie nimi raz w te raz wewte, i tak 50 razy na sekundę. Podczas gdy zachodzi to tylko w kablu sieciowym.

 

Podobne podchody stosowałeś, udając (?) że nie rozumiesz co to jest pure napęd CD i że nie posiada on DAC a więc to że "wylatają" z niego sygnały( jeszcze) NIE analogowe, nic a nic nie analogowe, zupełnie jeszcze nie analogowe...

 

Tłumaczyłem trzy razy, dlaczego o tym wspomniałem, ale nic nie poradzę, że okazało się to jakoś hermetyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne podchody stosowałeś, udając (?) że nie rozumiesz co to jest pure napęd CD i że nie posiada on DAC a więc to że "wylatają" z niego sygnały

 

A co "wylatuje" z odtwarzacza CD/SACD na wyjściu cyfrowym? Pytam poważnie, jestem aelektryczny. Jeśli kręci się płyta CD to strumień PCM, a jeżeli kręci się płyta SACD to strumień DSD? Odtwarzacz pracuje wtedy jako czysty transport czy jeszcze coś się tam w środku dzieje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co "wylatuje" z odtwarzacza CD/SACD na wyjściu cyfrowym?

 

Sam sobie odpowiedziałeś - sygnał cyfrowy. Dlatego tak się dzieje, ponieważ wyjście cyfrowe pomija wbudowany DAC. Z wyjścia analogowego (RCA lub XLR) wychodzi sygnał, który został "przemielony" przez DAC - czyli analogowy i taki jest podawany na wejście liniowe wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, transformator jest częścią prostownika. Ja wspomniałem ogólnie o roli zasilacza transformatorowego w urządzeniu audio. Wolałem to podkreślić (że zasilacz dostarcza prądu stałego), bo spotykałem się już z opiniami, jakoby kierunkowość przewodów w audio (interkonektów i głośnikowych również) nie miała znaczenia z definicji, bowiem prąd zmienny płynie nimi raz w te raz wewte, i tak 50 razy na sekundę. Podczas gdy zachodzi to tylko w kablu sieciowym.

Ok, mam już punkty karne ale co ty gościu piszesz? W głośnikowym przewodzie prąd nie płynie w dwie strony(i nie broń się że 50 razy bo 50 Hz) ? W połączeniowym również? Proszę o usunięcie pana z grona redaktorów. Ten pan nie ma pojęcia o elektronice w audio.

Edit: prąd zmienny redaktorze to jest właśnie po mostku Greatza i kondensatorach. Tętni a więc jest zmienny. W przewodach sygnałowych i głośnikowych, a także sieciowych płynie prąd przemienny. Nie znasz podstawowych definicji. Okropne... Okropne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bunk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieew. Chyba się nie rozumiemy.

 

Dobrej nocy zatem. Nawet na pewno, tyle, że nie chcemy się zrozumieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrej nocy zatem. Nawet na pewno, tyle, że nie chcemy się zrozumieć.

Gośćiu józwa przyjął tezę, że tylko w przewodzie sieciowym prąd płynie "w te i wewte". Bo 50Hz. A przecież 50Hz odtwarzają chyba wszystkie zestawy głośnikowe. A w głośnikowym już nie, bo prostownik. Noż .... co to jest za koleś? Wybaczcie ale są granice śmieszności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Edit: prąd zmienny redaktorze to jest właśnie po mostku Greatza i kondensatorach. Tętni a więc jest zmienny. W przewodach sygnałowych i głośnikowych, a także sieciowych płynie prąd przemienny. Nie znasz podstawowych definicji. Okropne... Okropne.

 

Nie obraź się ,ale jesteś w błędzie .

Za mostkiem greatza i kondensatorami masz prąd stały tz.DC .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mostkiem greatza i kondensatorami masz prąd stały tz.DC .

 

 

A co dalej? Doczytaj sobie u źródeł. Najpierw na początek obejrzyj sobie jak wygląda przebieg sygnału audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obraź się ,ale jesteś w błędzie .

Za mostkiem greatza i kondensatorami masz prąd stały tz.DC .

Tak, masz prąd stały. O dziwo już za diodami masz prąd stały. Ale zmienny. Przemienny oznacza zupełnie coś innego i nie błaznuj. Jóźwa napisał, że skoro prostownik daje prąd stały to w głośnikowym i połączeniowym płynie prąd stały a zmienny tylko w sieciowym. Ludzie. Gdzie tkwi granica niewiedzy jeśli napisał to jakiś koleś oznaczony tutaj "redaktor". Gdzie on redaguje? Poproszę o linki. Wyrazu przemienny nie użył ani razu chociaż taki właśnie prąd płynie w sieciówce, w połączeniówkach i w głośnikowych. Takzę tego....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bunk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dla Redaktora ze specjalną dedykacją: ;)))

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Panowie, to ciągnięcie kota za ogon byłoby zabawne, gdyby nie to, że wszyscy wiedzą, o co chodzi i widać jak na dłoni, jak kombinujecie. Po co to kręcenie, nie mam pojęcia, ale dobrze się wpisuje w działalność kilku niby-techników na forum. Każdy z was świetnie wie, że pojęcie "prąd zmienny" jest pojęciem szerszym obejmującym również "prąd przemienny" i jeśli ktoś wyraźnie pisze o 50 kilohercach, to raczej nie ma na myśli prądu przed prostownikiem, tylko za nim. Więc całe to wasze gadanie jest wyłącznie biciem piany celem pokazania swojego niesłychanego profesjonalizmu. Owszem, prąd za zasilaczem zwykle tętni, tylko że nie przyjmuje przemiennie wartości dodatnich i ujemnych. Im lepsze filtrowanie, tym tętni mniej, zbliżając się do prądu stałego. EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" i jeśli ktoś wyraźnie pisze o 50 kilohercach, to raczej nie ma na myśli prądu przed prostownikiem,

 

Oczywiście, transformator jest częścią prostownika. Ja wspomniałem ogólnie o roli zasilacza transformatorowego w urządzeniu audio. Wolałem to podkreślić (że zasilacz dostarcza prądu stałego), bo spotykałem się już z opiniami, jakoby kierunkowość przewodów w audio (interkonektów i głośnikowych również) nie miała znaczenia z definicji, bowiem prąd zmienny płynie nimi raz w te raz wewte, i tak 50 razy na sekundę. Podczas gdy zachodzi to tylko w kablu sieciowym.

 

 

Powyższe nie jest godne nawet komentarza ale do rzeczy. Czy nadal twierdzisz, że w przewodach połączeniowych i głośnikowych nie może płynąć prąd w te i we wte 50 razy na sekundę czy tylko dotyczy to kabli zasilających?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bunk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałem to podkreślić (że zasilacz dostarcza prądu stałego), bo spotykałem się już z opiniami, jakoby kierunkowość przewodów w audio (interkonektów i głośnikowych również) nie miała znaczenia z definicji, bowiem prąd zmienny płynie nimi raz w te raz wewte, i tak 50 razy na sekundę. Podczas gdy zachodzi to tylko w kablu sieciowym.

Tak wygląda przykładowy sygnał audio, to cecha prądu zmiennego. Da pełnego zobrazowania taki prąd można podzielić na prąd okresowy i nieokresowy

Prąd okresowy dodatkowo można rozbić na prąd przemienny (prąd w naszych gniazdkach) pulsujący, tętniący...

8922aud.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda przykładowy sygnał audio, to cecha prądu zmiennego. Da pełnego zobrazowania taki prąd można podzielić na prąd okresowy i nieokresowy

Prąd okresowy dodatkowo można rozbić na prąd przemienny (prąd w naszych gniazdkach) pulsujący, tętniący...

8922aud.jpg

 

No coś ty. Przecież zasilacz daje prąd stały to głupio jest twierdzić, że w przewodach połączeniowych i głośnikowych płynie prąd przemienny. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Źle się wyraziłam. Ale przypominam, ze mowa była o roli zasilacza i prądzie z zasilacza... Wracając do tematu, prąd zmienny w głośnikach (który owszem, musi być zmienny, bo inaczej by nie pchał i nie ciągnęło) co ma wspólnego z częstotliwością, która wychodzi z zasilacza?

 

Przecież zasilacz daje prąd stały to głupio jest twierdzić, że w przewodach połączeniowych i głośnikowych płynie prąd przemienny. :-)

 

I słusznie głupio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I słusznie głupio.

Nie wierzę, że to przeczytałem.

 

co ma wspólnego z częstotliwością, która wychodzi z zasilacza?

Nie wierzę, że to przeczytałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
W dniu 16.11.2017 o 15:07, Trab napisał:

Przyjdź na AVS i wstąp na dłuższą chwilę do pokojów Grobel Audio i B&W. Przekonasz się co to jest barwa i detal, na dodatek w dwóch zupełnie różnych estetykach prezentacji.

mogę przynieść własne płyty ? czy będą aplikować płyty demo ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przynieść. Tylko musisz nauczyć się podróżować w czasie i cofnąć się w nim o jakieś 2 lata. Usiłujesz wbić się w dyskusję, która została zakończona w listopadzie 2017r. Zastanów się, czy to ma jakikolwiek sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piotrek7 napisał:

Zastanów się, czy to ma jakikolwiek sens.

Nie, no, tak ciekawą, fascynującą dyskusję to można a nawet trzeba odświeżyć ...i być może kontynuować...jak zwykłym, pospolitym prądem czy to stałym, czy przemiennym nie da się skutecznie "argumentować" audio-voodoo drucianego ...być może doczekamy tu niebawem ...zjawisk kwantowych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może wystarczy wzruszenie ramion? Zamiast odkopywać wątki, które dawno umarły lepiej odkopać stare płyty. Ja tym sposobem dorwałem się na nowo do Bijelo Dugme. Tu dopiero jest prąd. Nawet w tych spokojnych, nastrojowych nagraniach. Znacznie lepszy niż na markowym bezpieczniku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, piotrek7 napisał:

 Zamiast odkopywać wątki, które dawno umarły lepiej odkopać stare płyty.

To jest prawda i 99% wolnego czasu, na to warto poświęcać.

Resztę można roztrwaniać, choćby tu delektując się takimi rozważaniami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.11.2017 o 01:35, dyzman69 napisał:

Domagasz sie udowodnienia ,ze wplyw na brzmienie maja. Udowodnij ,ze nie maja

To jest błąd logiczny. Co gorsza ten sam błąd logiczny leży w naszym codziennym zyciu u podstaw wiary, czy niewiary w Mzibu ;-).

A wygląda to tak :

Staję przed Tobą z pudełkiem po butach, takim zwykłym szarym pudełkiem i mówię : tam w środku tego pudełka na skórzanym mini fotelu siedzi żywy mini niebieski słoń w okularach słonecznych i popija przez słomkę drinka.

Jaka jest Twoja reakcja ? Ano mówisz : pokaż mi go, udowodnij, że on tam jest.

Ja na to wyciągając rękę z pudełkiem daleko za siebie, tak żebyś nie sięgnął z dzikością w oczach mówię Ci : nie ! to ty mi udowodnij, że go nie tam nie ma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

To jest właśnie ten chory mechanizm. To właśnie on jest podstawą religii. To ateiści są zmuszani poniekąd w obronie swoich poglądów do "udowadniania, że boga nie ma", teiści udowadniać ( wg. samych siebie oczywiście ) istnienia boga nie muszą. Oni wierzą, wiedzą, są przekonani i basta, a reszta ludzkości to idioci, w najlepszym razie biedne nieświadome robaczki, które nie dostąpiły łaski wiary...

I jak widać jest to mechanizm powszechny w ludzkim postępowaniu, nawet na poziomie kawałka zwykłego drucika ukrytego w błyszczącej obudowie, zwanego powszechnie bezpiecznikiem. Amen.

 

 

16 godzin temu, iro III napisał:

Nie, no, tak ciekawą, fascynującą dyskusję to można a nawet trzeba odświeżyć ...i być może kontynuować...jak zwykłym, pospolitym prądem czy to stałym, czy przemiennym nie da się skutecznie "argumentować" audio-voodoo drucianego ...być może doczekamy tu niebawem ...zjawisk kwantowych?

Wykrakałeś, w bezpiecznikach Orange już stosowana jest technologia kwantowa :-))))).

16 godzin temu, piotrek7 napisał:

Zamiast odkopywać wątki,

Przepraszam, ale co sie zmieniło ? Nie ma już cudownych bezpieczników :-) ? Nie sądzę. Problem był, jest i jak się domyślam...będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez AL

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.