Skocz do zawartości
IGNORED

naim nait 5si brumi bzyczy


Svawo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko ok, piotrek7. Tylko my - klienci nie możemy dać się tak robić w wiesz co.

Kupujesz za ciężko zarobione pieniądze jakiś sprzęt masz prawo oczekiwać, że będzie działał. To nie są jakieś wydumane wymagania. Wszystko można poprawiać, dokupować, ale nie ot to chodzi. Dlaczego masz to robić za własne pieniądze i marnować na to czas?

Sprzęt do sklepu z powrotem.

 

Nikt tu nie wybiela i nie namawia, żeby zastępować producentów/montażystów. Wpadki mogą zdarzyć się każdemu.

Można spróbować prostych rozwiązań (polaryzacja itp), a jeśli sprzęt nadal syfi, to jasne że trzeba oddać

 

Dobrze jednak byłoby, gdybyśmy tak samo traktowali ludzi niechlujnie kładących instalacje elektryczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Servo120.jpg

Staruszek Samson Servo 120 a . Mocowo podobny do Naima . Widać wyraźnie radiatory po lewej i prawej stronie panelu. W Naimie tranzystory przykręcone prawie do obudowy do podobno jeszcze do jakiejś blaszki której nie widać

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, piotrek7. Tylko my - klienci nie możemy dać się tak robić w wiesz co.

Kupujesz za ciężko zarobione pieniądze jakiś sprzęt masz prawo oczekiwać, że będzie działał. To nie są jakieś wydumane wymagania. Wszystko można poprawiać, dokupować, ale nie ot to chodzi. Dlaczego masz to robić za własne pieniądze i marnować na to czas?

Sprzęt do sklepu z powrotem.

Problem nie leży po stronie wzmacniacza tylko instalacji elektrycznej w budynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zwróciłeś uwagę na konstrukcję tego wzmacniacza ? . Nie dość że nie ma porządnego chłodzenia tranzystorów mocy to zrobiona po kosztach . Idź do okulisty i się przyjrzyj porządnym wzmacniaczom .

 

Sprzęt (przynajmniej dla mnie, ale myślę, że dla większości osób) służy do grania/odtwarzania muzyki, a nie do brandzlowania się szpiegowskimi fotkami i rozczulania się nad jego konstrukcją.

 

Jeśli urządzenie gra i pasuje w systemie - zostawiam sobie; jeżeli się nie sprawdza - oddaję.

Proste jak budowa cepa. Po co to jątrzenie.

 

Na forum motoryzacyjnym też wylewasz wiadra żółci, ze w tańszych modelach producenci stosują tańsze podzespoły i obskurne plastiki? Przecież nie zmuszają do kupna.

 

Problem nie leży po stronie wzmacniacza tylko instalacji elektrycznej w budynku.

 

No dokładnie - to napisałem 2 posty wyżej ;-)

System to nie tylko źródło+wzmak i głośniki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mrb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Servo120.jpg

Staruszek Samson Servo 120 a . Mocowo podobny do Naima . Widać wyraźnie radiatory po lewej i prawej stronie panelu. W Naimie tranzystory przykręcone prawie do obudowy do podobno jeszcze do jakiejś blaszki której nie widać

 

Naim się nie grzeje.

 

Natomiast opisywany na początku wątku egzemplarz jest do wymiany. W tej klasie sprzęcie buczący transformator jest nie do przyjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

to nie transformator, Naimy są wrażliwe na zasilanie, miałam to samo "pętla masy". Wystarczy kawałek drutu zaczepić o wolne wejście rca i dotknąć do śruby nóżki i jest błoga cisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor pisze, że "niestety we wzmaku bzyczy chyba trafo". Efekty buczenia w kolumnach mogą być spowodowane pętlą masy i to jest inna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Widzę, ze tak robisz.

Ja nie muszę - mam inne hobby

Jak lubisz kupować kota w worku to twoja sprawa.

 

Autor pisze, że "niestety we wzmaku bzyczy chyba trafo". Efekty buczenia w kolumnach mogą być spowodowane pętlą masy i to jest inna sprawa.

Jak dla mnie to ten model to konstrukcyjne truchło prawie bez chłodzenia i zrobione po kosztach .

 

to nie transformator, Naimy są wrażliwe na zasilanie, miałam to samo "pętla masy". Wystarczy kawałek drutu zaczepić o wolne wejście rca i dotknąć do śruby nóżki i jest błoga cisza.

I kabel pociągnąć do 12 ' gwoździa który umieszczamy w ziemi w doniczce do kwiatów .

Brawo !!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

I kabel pociągnąć do 12 ' gwoździa który umieszczamy w ziemi w doniczce do kwiatów .

Brawo !!!.

 

Bez przesady, nie bądź taki sarkastyczny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pozoru prostej sprawy wywiązała się zbędna dyskusja.

W przyszłości autorowi postu radzę zaczerpnąć wiedzy w klubie Naima. Tam ludzie bez zbędnych ceregieli w profesjonalny sposób wyjaśnią co i jak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Bez przesady, nie bądź taki sarkastyczny

Niech gościu odda to truchło do sklepu i zażąda zwrotu kasy .

 

Naim się nie grzeje.

 

Natomiast opisywany na początku wątku egzemplarz jest do wymiany. W tej klasie sprzęcie buczący transformator jest nie do przyjęcia.

Lepiej żeby się nie grzał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez odpięcie urządzeń? - wyjęcie wtyczek zasilających z gniazd, czy również wypięcie interkonektów?

 

odpiąłem wszystko ze wzmacniacza oprócz słuchawek (goły wzmacniacz), wyłaczyłem wszystkie/prawie wszystkie urządzenia z kontaktu włącznie z lodówką tv... jedynie co szło to może światło było włączone i modem+ruter

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie leży po stronie wzmacniacza tylko instalacji elektrycznej w budynku.

 

Bzdura.

Niech kolega od Naima kupi sobie jakiś tani i stary Sony za 200 zł na próbę. Gwarantuję, że po wpięciu w system nic nie będzie brumiało.

Ten Naim wygląda w środku jak jakiś chiński NoName.

A cena jest z kosmosu jak za wykonanie wewnętrzne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby te wszystkie sprzęty nie miały na obudowie gniazd IEC na 2 piny lub zamontowanych na stałe kabli zasilających z dwoma żyłami?

 

zgadza się yamaha, nad miały zasilanie dwużyłowe, nie wiem czy to ma znaczenie ale jak podłaczyłem wzmaka do gniazdka bez bolca to nic się nie zmieniło, TV i kablówkę powypinałem, kiedyś miałem chyba podobny problem na jakimś kinie domowym które było spięte z tv, wtedy faktycznie problemem było gniazdo tv naziemnej i pomogło przepięcie do innego gniazda teraz wszystko wypięte i zero porprawy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Bzdura.

Niech kolega od Naima kupi sobie jakiś tani i stary Sony za 200 zł na próbę. Gwarantuję, że po wpięciu w system nic nie będzie brumiało.

Ten Naim wygląda w środku jak jakiś chiński NoName.

A cena jest z kosmosu jak za wykonanie wewnętrzne.

Ale za to się nie grzeje bo jest ciekłym azotem chłodzony . Brak radiatorów .

Oddał bym to truchło do sklepu i zażądał zwrotu kasy i koniec .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

wtedy faktycznie problemem było gniazdo tv naziemnej i pomogło przepięcie do innego gniazda teraz wszystko wypięte i zero porprawy...

 

wepnij między TV a gniazdo antenowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

zgadza się yamaha, nad miały zasilanie dwużyłowe, nie wiem czy to ma znaczenie ale jak podłaczyłem wzmaka do gniazdka bez bolca to nic się nie zmieniło, TV i kablówkę powypinałem, kiedyś miałem chyba podobny problem na jakimś kinie domowym które było spięte z tv, wtedy faktycznie problemem było gniazdo tv naziemnej i pomogło przepięcie do innego gniazda teraz wszystko wypięte i zero porprawy...

Ty oddaj to truchło konstrukcyjne do sklepu i zażądaj zwrotu kasy .

 

I dodatkowo 19 złotych ? Co prawda nie dużo . Ale ten wzmak ma wadę fabryczną i kolega powinien nawet dzisiaj oddać go do sklepu i zażądać zwrotu kasy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo słów krytyki w strone naima, z doświadczenia widzę że to normalne co akurat w sumie potrafie zrozumieć bo każdy ma jakieś złe albo dobre wspomnienia z różnymi markami,... na razie zamówiony jest drugi egzemplarz więc sprawdzimy oba w sklepie, jak sytuacja się nie poprawi to pomyslimy nad innym wzmakiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

dużo słów krytyki w strone naima, z doświadczenia widzę że to normalne co akurat w sumie potrafie zrozumieć bo każdy ma jakieś złe albo dobre wspomnienia z różnymi markami,... na razie zamówiony jest drugi egzemplarz więc sprawdzimy oba w sklepie, jak sytuacja się nie poprawi to pomyslimy nad innym wzmakiem

Ciekaw jestem co na ten temat mówią sprzedawcy ? Ile mają zwrotów tego modelu ? Jak by byli rzetelni to by odradzali jego kupno . Ja po takich schodach z tym wzmakiem dobrze bym się zastanowił . Szkoda czasu i pieniędzy .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym ratunkiem jest zwrot produktu który nie spełnia umowy... miał być sprawny a nie jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym po takiej przygodzie żądał zwrotu pieniędzy.

 

P.s. miałem ten sam model wzmacniacza. Nie słyszałem jednak brumienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wepnij między TV a gniazdo antenowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To załatwia sprawę na 100% pod warunkiem, że to instalacja antenowa powoduje pętlę masy.

 

pytanie brzmi - czy jeżeli jest to pętla mas to czy wymiana na inny egzemplarz może pomóc? Pytam jako laik ;)

Nie, jeśli to faktycznie pętla masy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie brzmi - czy jeżeli jest to pętla mas to czy wymiana na inny egzemplarz może pomóc? Pytam jako laik ;)

 

NIE.

ZDECYDOWANIE NIE.

Pętla masy to efekt spieprzonej instalacji elektrycznej. Wymiana wzmacniacza nic nie da.

Przerabiałem u siebie ten temat na przykładzie różnych wzmacniaczy, różnych firm. Zarówno konstrukcji klasy AB jak i impulsowych. Zakres cenowy od 6 tys do 13 tys. We wszystkich to zjawisko występowało. Najsilniej objawiało się w końcówce mocy pracującej w klasie D. Na drugim miejscu w tym za 13. Najsłabiej w tym najtańszym. Tak jak wcześniej napisałem, najskuteczniejszą metodą było spreparowanie kabla zasilającego. Jeśli odpowiada Ci granie wybranego Naima, zostań przy nim. Niezależnie od opinii niektórych osób z tego forum. Nie dokonuj wyborów aby ich zadowolić lub uleczyć ich frustracje. Oczywiście sprawdź w sklepie, czy kupiony egzemplarz jest w pełni sprawny technicznie ale nie ładuj się w żonglowanie markami wzmacniaczy i pogonią za wizją wykreowaną przez kolorowe gazetki audio. Wywalisz w chu..... kasy a na końcu zobaczysz, że wróciłeś do punktu wyjścia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kupiłeś bardzo fajny wzmacniacz bardzo dobrej firmy.

2. Zjawisko o którym piszesz to faktycznie pętla masy.

Sam od dłuższego czasu walczę z nim i nie do końca udało mi się je wyeliminować. Szukając u siebie rozwiązania kontaktowałem się z ludźmi o wiele mądrzejszymi niż ja i zajmującymi się zawodowo elektroniką. Jako winnego wskazali instalację telewizji kablowej. Prawdopodobnie styka się gdzieś z uziemieniem instalacji elektrycznej. Poradzono mi aby całkowicie odłączyć kabel antenowy telewizji, który wychodzi z gniazda kablówki. POMOGŁO. Dla kompletu informacji - kabel antenowy firmy Melodika, więc jakieś ekranowanie posiada. Z uwagi na to, że nie mogę zmienić telewizji na innego dostawcę lub inny system przesyłu (satelita) , zacząłem szukać jakiegoś rozwiązania. Poradzono mi aby wziąć kabel zasilający (u mnie jest to Supra) i odłączyć zarówno od strony wtyczki sieciowej jak i wtyku IEC żyłę uziemienia. POMAGA ograniczyć zjawisko. Szukając dalej testowałem

ifi Groundhog (polecam)

Furutech FI-68 (zdecydowanie polecam)

Po zastosowaniu tych wszystkich patentów słucha się bardzo przyjemnie, choć sporo nerwów i pieniędzy mnie te doświadczenia czekały.

Taki problem w 100% rozwiązuje separator galwaniczny za 19 zł :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie znika nawet kiedy poodpinamy wszystkie źródła, kolumny (wtedy brumienie słychac na słuchawkach) oraz gdy wypnę wszystkie urządzenia z listwy zasilającej oraz kiedy przepnę go do innego gniazdka bez bolca.

 

To nie jest problem pętli masy czy źle poprowadzonej instalacji TV kablowej. Separator galwaniczny na kabel od kablówki nie pomoże.

Przecież kolega wyraźnie napisał, że brum występuje po odłączeniu wszystkich źródeł od wzmacniacza. Wzmacniacz jest goły i podpięty do sieci. Jedynie pod wzmacniacz są podpięte słuchawki - słychać na nich brum.

 

Niech kolega włączy jakikolwiek inny wzmacniacz do tego samego gniazdka. Może to być miniwieża, bumbox czy jakikolwiek sprzęt grający z wyjściem słuchawkowym. Jeśli wówczas tak samo przy odpiętych wszystkich źródłach na słuchawkach wystąpi brum to problem można dalej rozważać. Jeśli brumu nie będzie to jednoznacznie świadczy o wadliwości Naima.

 

Właśnie wpisałem do Googla zapytanie "naim nait 5si hum buzz".

Ilość postów stawia włosy na głowie. To jednoznacznie świadczy o kiepskiej konstrukcji tego i pokrewnych jemu klocków.

Te wzmacniacze muszą projektować chyba jakieś niedouczone lebiegi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja bym po takiej przygodzie żądał zwrotu pieniędzy.

 

P.s. miałem ten sam model wzmacniacza. Nie słyszałem jednak brumienia

Potwierdzam, ten model Naima nie wydaje żadnych dźwięków, nawet po przyłożeniu ucha do obudowy.

Naim pod komputerem, pauza utworu, volumen na godzinę 12' cisza, brak najmniejszego szumu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel RA-980BX+Heco Aurora 700 SONY 550ES + Emit M20@Nostromo Wolf2 - Solid Core audio cable set

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech kolega włączy jakikolwiek inny wzmacniacz do tego samego gniazdka. Może to być miniwieża, bumbox czy jakikolwiek sprzęt grający z wyjściem słuchawkowym. Jeśli wówczas tak samo przy odpiętych wszystkich źródłach na słuchawkach wystąpi brum to problem można dalej rozważać. Jeśli brumu nie będzie to jednoznacznie świadczy o wadliwości Naima.

 

Pod warunkiem, że podłączony będzie kablem z trzema żyłami tj z uziemieniem. Bez tego nie dowie się, czy chodzi o pętlę masy.

 

Właśnie wpisałem do Googla zapytanie "naim nait 5si hum buzz".

Ilość postów stawia włosy na głowie.

 

Tak samo jest ze wzmacniaczami Rega. Bardzo popularny problem opisywany na forach wielbicieli tej marki.

U mnie problem występował w Primare A34.2 Akurat w TEJ firmie mają przysłowiowego pierdolca na punkcie zasilania. Podpięty pod tą samą sieć przetwornik TEAC głośno strzelał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.