Skocz do zawartości
IGNORED

naim nait 5si brumi bzyczy


Svawo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

próbowałem brumienie trafa zniknęło jak za użyciem czarodziejskiej róźdzki :)..... ale popsuło dźwięk totalnie :(

 

Ano. U mnie wzmacniacze też traciły na dynamice podpięte pod filtr Shaffnera. Do nich podpinam tylko cd, phono itd... Wzmacniacz tylko do DC blockera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym po takiej przygodzie żądał zwrotu pieniędzy.

 

P.s. miałem ten sam model wzmacniacza. Nie słyszałem jednak brumienia

 

Żądać to sobie możesz...

Możesz jedynie oddać do naprawy w ramach rękojmi (paragon i zakup wyłącznie na osobę fizyczną) bądź skorzystać z gwarancji (uwaga - wtedy akceptujesz automatycznie wszystkie warunki zapisane w gwarancji).

Jak nie dadzą rady naprawić to Ci wymienią na nowy, w najlepszym przypadku zaproponują zwrot gotówki. Wszystko ponadto to po prostu dobra wola sprzedawcy. Także nie przesadzajmy z tymi żądaniami, lepiej najpierw zapoznać się z przepisami, bo nie każdy sprzedawca/dystrybutor może być taki elastyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żądać to sobie możesz...

Możesz jedynie oddać do naprawy w ramach rękojmi (paragon i zakup wyłącznie na osobę fizyczną) bądź skorzystać z gwarancji (uwaga - wtedy akceptujesz automatycznie wszystkie warunki zapisane w gwarancji).

 

Sprzedawca był tak miły że nie robił problemu, chociaż dla mnie (ani dla niego) ta sytuacja wcale taka miła nie była, dużo czasu poświęcone, brak rozwiązania, dupa :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sprzedawca był tak miły że nie robił problemu, chociaż dla mnie (ani dla niego) ta sytuacja wcale taka miła nie była, dużo czasu poświęcone, brak rozwiązania, dupa :/

 

Jak tam Svawo, jakiś progres w Twojej sprawie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż... słucham obecnie Jazzowych spokojnych kawałków na.... Nad 326 i patrząc na sprzęty które testowałem przez ostatnie 2 tygodnie nie jest najgorzej ;) ...reszta sprzętu wróciła do salonu,i na razie się nie będę spieszył bo widzę że żeby osiągnąć jakieś dobre efekty z dynaudio emit to musze zainwestować sporo kasy ew szukać używek.. a trochę czasu brakuje kura prawa jazdy D zacząłem i takie tam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

NAD C 375BEE -(tańszy od Naim) przesłuchaj. Kawał porządnego kloca.

 

Mam go w domu obecnie. Też buczy trafo :) Na szczęście o wiele ciszej i słychać tylko z bliska :) Więc dochodzimy do sedna pomału - to nie do końca wady konstrukcyjne a w dużym stopniu siec elektryczna ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Mam go w domu obecnie. Też buczy trafo :) Na szczęście o wiele ciszej i słychać tylko z bliska :) Więc dochodzimy do sedna pomału - to nie do końca wady konstrukcyjne a w dużym stopniu siec elektryczna ;)

 

Co wy macie z tym buczeniem i brumieniem? Mam 22 letni CD player i nic nie buczy a napęd cichy. Tak samo wzmacniacz. Aż takie badziewie dziś robią??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawka - o innej porze dnia buczy nieco głośniej, sąsiedzi coś robią haha ale nie będę chodził i pytał po sąsiadach ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sam dźwięk w stosunku do NAIM 5si? Który byś wybrał pomijając kwestię buczenia z trafa?

 

do dynek wybrałbym naima (zakładając też że w cenie jakiej był po 3300 to już wogóle) bo wolę łagodniejsze granie,naim ma wady ale zdaje się lepsza barwę, jest nieco bardziej subtelny i plastyczny, bardziej "wrażliwy"... porównując to nad gra dla mnie mocniej potężniej i jakby tak agresywniej jak się lubi ostry metal rock i pierdyknięcie np metallica, ratm, nirvana mam wrażenie że nie dodawał aż tak dużo od siebie a muzyka brzmiała mniej więcej tak jak powinna a gitary to sam miód, w łagodniejszej muzyce jest byłoby nieźle tyle że cały czas mam wrażenie że ten bas jest nieco zbyt ciemny (co może być też winą źródła arcam rplay), i troche mnie przytłacza, poza tym gra jak na nada dość szczegółowo i z całkiem niezłą kontrolą...naim wypełniał pokój do przodu nad chyba bardziej wszerz ... podsumowująć naim jest bardziej delikatny, nad idźie bardziej w kierunku mocnego pierdyknięcia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

aktualizacja ;)) miałem w domu wypożyczony roksan k3, pomijając brzmienie typowo rockowe nie mój styl wolę coś ciepłego miłego, to transformator największy jaki chyba dotąd widziałem na oczy nie zabuczał nawet przez chwile :) i to jest kawał solidnej konstrukcji reszta to zwykłe zabawki :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia kandy roksana bardzo dobra. Zdecydowanie lepszy K2 jeśli o cena /jakość chodzi, ale obydwa bardzo dobre. Szkoda, że firma rozwalona przez musical fidelity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem w domu wypożyczony roksan k3, pomijając brzmienie typowo rockowe

Wystarczyło dać głośnikowe Fututechy U2t i odpowiednio dobrane łączówki tego producenta i miałbyś rozdzielczość, dynamikę i bardzo fajną barwę z odrobiną ciepła. Podobny efekt z Suprą Quadrax i Tellurium Q Blue

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że firma rozwalona przez musical fidelity.

 

Co masz na myśli?

 

Wystarczyło dać głośnikowe Fututechy U2t

 

Sprzęt chyba najlepszy jaki widziałem, ale za dużo wątpliwości... stwierdziełm -nie tylko zresztą ja- że do łagodnej muzyki jazz, wokali nieco za mało środka, a przynajmniej nie takiego do ciepłej muzy, on ma wyraźne podkreślone gitary elektryczne ACDC, White Stripes bardiziej w tym kierunku zmierza... poza tym jest szybki i fortepian dla mnie nie miał wystarczajacej masy/wybrzmien

 

ale nad eskperymentowanie kablami to i tak będę się kiedyś musiał zastanowić, bo różnicę raczej słyszę, tyle czy zmiany są na tyle duże żeby płacić takie kwoty :)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zaciekawieniem od początku czytam ...

 

Ale teraz ni ch*ja nie chwytam.

 

 

Panu coś rzęzi w domu, czy w uchu(:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz ni ch*ja nie chwytam.

 

szukam odpowiedniego wzmacniacza a przy okazji dopisuje który sprzęt ma transformatory podatne na buczenie - może się kiedyś komuś przyda ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam.:-)

Ja mam wzmacniacz niebuczący od nigdy.

W żadnych warunkach i prądasach. Nawet, gdy Kobiecinka suszy włosy i pierze.

 

Takie radio pradziadka, z niebieskim szkiełkiem.

 

Uścisnął.

Jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"NAD 375bee"

Mam go w domu obecnie. Też buczy trafo :) Na szczęście o wiele ciszej i słychać tylko z bliska :) Więc dochodzimy do sedna pomału - to nie do końca wady konstrukcyjne a w dużym stopniu siec elektryczna ;)

W NAD c375bee trafo nie buczy !!! Zupełna cisza we wnętrzu...zero jakichkolwiek odgłosów.

Wygląda na to, że sieć elektryczną masz jakoś zdupconą, albo jakieś zielone lub inne ludziki coś mieszają ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co masz na myśli?

 

 

Źle napisałem...monitor audio. Odkąd ich kupili to wyprzedaja tylko magazyny z tego co zaobserwowałem za bezcen czasem. Seria Oxygene czy kolumny darius można za śmieszne pieniądze nowe kupić. Poszły ploty już jakiś czas temu, że ich wyprzedadza i zamkną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałem...monitor audio. Odkąd ich kupili to wyprzedaja tylko magazyny z tego co zaobserwowałem za bezcen czasem. Seria Oxygene czy kolumny darius można za śmieszne pieniądze nowe kupić. Poszły ploty już jakiś czas temu, że ich wyprzedadza i zamkną.

 

smutne, chociaż nie płakałbym gdyby taki caspian kosztował połowę swojej ceny ..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wzmak. Miałem dwa lata. Sprzedalem koledze z forum i cieszy się nim do dzisiaj. Za ok £1250 można wyrwać nowego. Ale Oxygene za £750 - 800

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Temat dosyć stary ale komuś może się przyda informacja że wystarczy kabelek od uziemienia w gniazdku do masy któregokolwiek wejścia chinch tyle , u mnie gra w ten sposób już bardzo długo i pięknie   Co do radiatorów też bym się nie zgodził, genialne rozwiązanie wzmacniacz w ogóle się nie grzeje od góry można coś postawić na nim np. dac.a

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, PiotrekW. napisał:

...wystarczy kabelek od uziemienia w gniazdku do masy któregokolwiek wejścia chinch tyle...

Tylmo czy to bezpiecznie, nie tylko dla sprzętu ale przede wszystkim dla użytkownika?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.11.2017 o 08:25, Gość Krzysztoff napisał:

 

To bardzo felerny model tej firmy nie jesteś pierwszy.

Nie wiem jak oni to robią, ale Naimy bardzo często mają tą przypadłość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, PiotrekW. napisał:

Temat dosyć stary ale komuś może się przyda informacja że wystarczy kabelek od uziemienia w gniazdku do masy któregokolwiek wejścia chinch tyle , u mnie gra w ten sposób już bardzo długo i pięknie   Co do radiatorów też bym się nie zgodził, genialne rozwiązanie wzmacniacz w ogóle się nie grzeje od góry można coś postawić na nim np. dac.a

to nie jest dobre rozwiązanie

gniazda rca powinny być oddzielone od obudowy

masa gniazd rca powinna być polączona z masą audio

a masa audio oddzielona od obudowy np termistorem ntc

obudowa powinna być połączona z uziemieniem idącym z gniazda sieciowego również termistorem ntc

termistor NTC- CL60

metod łączenia masy audio z obudową i żółto zielonym kablem uziemienia jest kilka , przedstawiłem jedną którą z powodzeniem stosuję sam

 

 

 

3 godziny temu, szymon1977 napisał:

Tylmo czy to bezpiecznie, nie tylko dla sprzętu ale przede wszystkim dla użytkownika?

cokolwiek podłączysz pod uziemienie wyłącznik różnicowy zawsze powinien zadziałać w przypadku zwarcia

gorzej , że może się to skończyć spaleniem wzmacniacza

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na tym, ale bałbym się, że jak np zepsuta pralka puści 220V przez gniazdko do uziemienia, to to samo 220V wyjdzie z uziemienia przez gniazdko i wejdzie do wzmacniacza i kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie znam sie na tym, ale bałbym się, że jak np zepsuta pralka puści 220V przez gniazdko do uziemienia, to to samo 220V wyjdzie z uziemienia przez gniazdko i wejdzie do wzmacniacza i kolumn.

wyłącznik różnicowo prądowy obowiązkowy w instalacjach powinien rozłączyć obwód w przypadku wykrycia zwarcia pomiędzy fazą a uziemieniem lub pomiędzy neutralnym a uziemieniem ale dla wzmaka może być za późno

 

poza tym dla ścisłości napięcie w gniazdku to obecnie standard 230VAC a nie 220V 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szymon1977 masz rację. 

Takie łącznie jak kolega @PiotrekW. zaproponował nie zabije* jedynie w sieci TN-S (trójprzewodowa z oddzielnym przewodem ochronnym PE). Choć jak wskazuje @slawek.xm nie powinno się tak robić ze względów jakości działania wzmacniacza.

Natomiast w sieci dwuprzewodowych (stare budownictwo, wielka płyta,... ) TN-C gdzie rolę przewodu ochronnego PE i neutralnego N pełni ten sam przewód PEN (zwany kiedyś zerującym) to kuszenie zła. Nie wolno!

*) Wyżej wskazałem, że nie zabije w sieci TN-S ale przecież pomyłki łączeń w instalacji się zdarzają...

Godzinę temu, slawek.xm napisał:

wyłącznik różnicowo prądowy obowiązkowy w instalacjach

W starych instalacjach nie ma takiego wyłącznika. Ostatnio u Kolegi po awarii przypadkiem okazało się, że wyłącznik różnicowy jest do wymiany. Każdego, kto ma taki wyłącznik radzę systematycznie go testować (przycisk na wyłączniku)...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Grzegorz7 napisał:

 

 

Natomiast w sieci dwuprzewodowych (stare budownictwo, wielka płyta,... ) TN-C gdzie rolę przewodu ochronnego PE i neutralnego N pełni ten sam przewód PEN (zwany kiedyś zerującym) to kuszenie zła. Nie wolno!

No , koledze wymieniali licznik , widać za nim zamienili przy podłączaniu przewody fazy z zerem  i miał napięcie na bolcu i obudowach np pralki taka niespodzianka po powrocie z roboty 

A co do buczenia transformatora  ,sporo zależy od tego gdzie się mieszka godziny użytkowania jak i pewnie ''wrażliwości'' sprzętu mam ze trzy sprzęty dwa nie burczą jeden zależy czasem wcale a innego dnia  dość mocno psując wrażenia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jarekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję wszystkim, których tu zciągnałem. Mam nadzieję, że zanim ktoś skorzysta z "porady"@PiotrekW. to przeczyta Wasze komentarze.

Cześć i pa, buziaków 102

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.