Skocz do zawartości
IGNORED

naim nait 5si brumi bzyczy


Svawo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli wówczas tak samo przy odpiętych wszystkich źródłach na słuchawkach wystąpi brum to problem można dalej rozważać. Jeśli brumu nie będzie to jednoznacznie świadczy o wadliwości Naima.

 

w reduktor szumu na yt mówią że pętle mas może wywołać samo urządzenie bez współudziału innych jeśli dobrze zrozumiaem,

 

to fakt postów jest dużo, ale jak dobrze poszukać to inne marki mają podobnie pierwsza z brzegu "arcam hum buzz"

 

poza tym nie chce mi się zagłębiać ale w google piszą takie coś

"Electrical safety and EMC Legislation require certain ways of designing AC power systems. This legislation does not consider audio systems and is mandatory. It can lead to the irritating issue of hum, buzz, hiss and general interference in certain systems"

 

przy innych wzmakach problem ni występuje ale one miały 2 żyły wszystkie,

 

sądzę jednak że to może być po prostu wadliwy egzemplarz...

 

przecież nawet audi i mercedesowi zdarzają się wpadki, seryjne ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety po wymianie wzmacniacza na nowy problemy nie ustąpiły, a salon nie za bardzo chce przyjąć teraz zwrot (choć niewykluczona będzie batalia), i na razie się zastanawiam co dalej... możliwe że przyczyną jest kiepska instalacja elektryczna (co nie zmienia faktu że wzmacniacz nie sprawuje się tak ja powinien/ w tych konkretnych warunkach) czy macie jakies pomysły jak to można rozwiązać?

 

-ifi groundhog?

-dc blocker?

-kwestia jakiegoś uziemenia wtyków RCA?

 

Czy ktoś się zna na elektryce wystarczająco dobrze żeby co doradzić?

 

Pozdrawiam,

s.

 

ps. czy takie bzyczenie w kolumnach może je uszkodzić jeśli nie wyłacze wzmaka na noc?

 

ps. 2 nie chodzi o pętle mas bo nie ma podpiętych źródeł, predzej o problemy z uziemieniem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze daj mu kilka dni pograc, niech stoi caly czas pod pradem i moze brumienie ustapi (mialem tak z Rega Elex R i z Atollem). Teraz zero brumienia chyba, ze Atoll-a odlacze calkiem od zasilania na min. dobe to wtedy po podlaczeniu do sieci pobrumi ze dwie godziny i potem juz cisza az do chwili, gdy musze znowu go calkiem od pradu odlaczyc. Mysle, ze i w Naim-ie to ustapi, a co do dziwnego bzyczenia w kolumnach to jeszcze sie z tym nie spotkalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Prodigy - No Good

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem z trafem zostawiłem na sam koniec, ale zobaczymy czy coś się zmieni do testu zamówiłem tomanka dcblockera,

 

jeśli chodzi o to brumienie w głośnikach to zdaje się że powodem są nieuziemione wtyki RCA w Naimie (po to żeby uziemiony CD player nie tworzył z nim pętli masy) teraz pytanie powstaje jak sensownie uziemić te RCA? kabel pod nóżkę proponowany przez Rucie też dobry pomysł ale to trochę taka jakby prowizorka....hmmm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie transformator, Naimy są wrażliwe na zasilanie, miałam to samo "pętla masy". Wystarczy kawałek drutu zaczepić o wolne wejście rca i dotknąć do śruby nóżki i jest błoga cisza.

bez sarkazmu - podobne rozwiązanie też czasem stosuję, jak mi się prototyp nie uda. Naprawdę, w sprzęcie kupionym w sklepie jest to po prostu wada fabryczna.

 

Izolator galwaniczny załatwi sprawę pętli masy, gdy źródłem faktycznie jest kablówka. Problem bierze się z tego, że urządzenia czołowe operatora tv znajdują się w odległej lokalizacji i zasilane z zupełnie innej fazy niż urządzenia domowe. Pomiędzy tymi punktami pojawia się różnica potencjału i przez ekran koncentryka płynie prąd wyrównujący te napięcia.

 

Natomiast buczenia transformatora przy wyłączonych kolumnach jest sprawą czysto mechaniczną, której przyczyną jest rezonans obudowy i/lub wibracje blach słabej jakości transformatora. Trafo (rdzeń i uzwojenia) powinno być nasycone żywicą epoksydową, a podstawa wystarczająco usztywniona. Z tego powodu niedbale wykonane trafa 50Hz buczą, w trafa impulsowe i dławiki w takich zasilaczach piszczą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wallace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

kabel pod nóżkę proponowany przez Rucie też dobry pomysł ale to trochę taka jakby prowizorka....hmmm

 

Właśnie taką prowizorkę poleca support Naim

 

niestety po wymianie wzmacniacza na nowy problemy nie ustąpiły

 

A w sklepie próbowaliście podłączyć wzmacniacz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Naim sobie strzelił w kolano.. ale zaoszczędzą takim działaniem.. że hoho..:\

 

A w sklepie próbowaliście podłączyć wzmacniacz ?

Pewnie w sklepie nie buczy.. nie mają kablówki..;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ciekawe jak się zachowywał w sklepie. Mieliśmy dawno temu podobny temat ale z roksanem i fezz, w domu cuda a w sklepie działał podręcznikowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ciekawe jak się zachowywał w sklepie. Mieliśmy dawno temu podobny temat ale z roksanem i fezz, w domu cuda a w sklepie działał podręcznikowo.

 

W sklepie nie słyszałem i nie sprawdzałem bo nie wiedziałem że kupując taki sprzęt narażam się na takie cuda , a jak pojechalem wymienić na drugi to sprzedawca nie chciał testować ani nowego ani starego bo mówił że oba są zimne i kilka godzin muszą poczekać aż się temperatura ustabilizuje. Ten nowy był spakowany jeszcze od dystrybutora prawdopodobnie.

 

Dzień później jak sie okazało że problem nie ustąpił to sprzedawca stwierdził że sprzedaje dużo sprzetów i tylko ja mam problem więc to problem gdzieś w gniazdku i niezbyt chce słyszeć o zwrocie sprzętu.

 

Jeśli się już zdecyduje na batalie ze sklepem to nieomieszkam sprawdzić jak się zachowuje u nich.

 

Koresponduje bezpośrednio z obsługą naima i na początku twierdzili że może być uszkodzony sprzęt, teraz będą sprawdzać źródło pochodzenia i numery seryjne. Przypuszczam że mają u siebie jakieś zapisy z dnia produkcji sprzętu.

 

To nie ma związku z kablówką bo buczy nawet "goły"wzmak z odpiętym wszystkim oprócz słuchawek. U kolegi w innym bloku też buczy ale mam wrażenie że ciszej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedawca stwierdził że sprzedaje dużo sprzetów i tylko ja mam problem więc to problem gdzieś w gniazdku i niezbyt chce słyszeć o zwrocie sprzętu.

To jest standardowa odpowiedź nr 1 - każdy problem zgłoszony niezależnie w jakim serwisie okazuje się być widziany po raz pierwszy i jedyny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wallace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma związku z kablówką bo

 

Wiele osób już tu pisało, że ten wzmacniacz to porażka konstrukcyjna i kpina cenowa z klienta.

Oddaj tę zabawkę i weź ze sklepu jakąś normalną konstrukcję.

 

Nie po to się kupuje NOWY sprzęt by później biegać po sąsiadach czy dokonywać ekwilibrystyki gniazdkowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia mogę zaproponować ustawienia jednakowej polaryzacji we wszystkich klockach. u mnie hi-capa uspokoiło praktycznie do totalnej ciszy - trzeba było ucho przybliżyć, blisko i w ciszy, to coś było słychać. mam naita, nd5 i xp5 i jest wszystko ok. mam nadzieję, że to pomoże :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiele osób już tu pisało, że ten wzmacniacz to porażka konstrukcyjna i kpina cenowa z klienta.

Oddaj tę zabawkę i weź ze sklepu jakąś normalną konstrukcję.

 

Nie po to się kupuje NOWY sprzęt by później biegać po sąsiadach czy dokonywać ekwilibrystyki gniazdkowej.

 

Ta porażka konstrukcyjna gra doskonale a kolega ma prawdopodobnie skopaną instalację w chacie, co już sobie wyjaśnił na zagranicznym forum. EKSPERCI z audiostereo pewnie za chwilę zasugerują mu Sansuja półżywego z Pewexu.

 

Choć moim zdaniem sklep powinien bez łaski przyjąć takie urządzenie z powrotem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Ta porażka konstrukcyjna gra doskonale a kolega ma prawdopodobnie skopaną instalację w chacie, co już sobie wyjaśnił na zagranicznym forum. EKSPERCI z audiostereo pewnie za chwilę zasugerują mu Sansuja półżywego z Pewexu.

 

Choć moim zdaniem sklep powinien bez łaski przyjąć takie urządzenie z powrotem.

Na zagranicznym forum powiadacie ? To nie prościej przynieść jakikolwiek inny wzmak żeby to sprawdzić ? Nie musi to być Naim. Ten Naim jest zrobiony po kosztach . Producent nie pofatygował się nawet do włożenia do konstrukcji porządnych radiatorów co przy ostrzejszym graniu może być fatalne w skutkach dla tranzystorów mocy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ... wypożyczyłem DC Blockera i transformator przestał buczeć do zera... ale ... wydaje mi się że zmienił się także dźwięk, delikatnie ale zauważalnie zmniejszyły się szczególiki (mikrodynamika?) w wyższych partiach pasma, może to być autosugestia ale nie sądze.... z DC Blockerem dźwięk się zbliżył do rasowych poprawnie skonstruowanych yamah, denonów itp raczej na minus -taka analogia mi się nasuwa.. zresztą sam naim nie stosuje takich filtrów ponieważ twierdą że degraduje dźwięk

 

co do grzania.. to sprzęt gra w płytkiej klasie AB a to znaczy że się nie grzeje zbytnio przy normalnym słuchaniu, a funkcje radiatorów pełni również obudowa która jest całkiem solidnym odlewem... cięzko takie coś zagrzać IMHO, do temperatury pokojowej dochodziło to dobrych kilkanaście godzin

 

pomijając fakt problemów z uziemieniem i podatnym na śmieci zasilaniem brzmieniowo lepszego nie słyszałem .zaznaczam że nie mam porównania do droższych modeli wzmacniaczy >3500/4000 ...cyrus one, cambridge cxa80, nawet roksan k3 mi się tak nie podobały brzmieniowo.. jedynie może primare i22 grał w tym zestawieniu dośc ciekawie jak dla mnie, ale wiadomo każdy ma inny gust

 

To nie prościej przynieść jakikolwiek inny wzmak żeby to sprawdzić ?

 

wszystkie inne wzmaki które posiadam mają instalację dwużyłową, nie mam obecnie dostępu do takiego z 3 żyłami :)

no po prostu wchodzisz na angielskojęzyczne forum naima i piszesz posta (tam zastałem sporo osób z polski którzy pomogli/probowali pomóc) albo piszesz bezpośrednio do obsługi naima, zazwyczaj po kilku h odpisują :)

 

w pewnym sensie może tak być jak piszesz że poszli po kosztach nie przesądzam, ale ... proponowałbym użyć jakiś konkrentych argumentów np ile kosztuje taka obudowa w stosunku do innych, próbowałbym porównać jakość i producentów użytych kondenstorów itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czasem grzeję techno na maksa w 30m2 pokoju i nigdy się nie zagrzał :) Jak słusznie zauważyłeś obudowa pełni funkcję radiatora a sama obudowa jest daleko bardziej solidna niż wiele rzekomo super wzmacniaczy, o których się pisze powyżej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Więc ... wypożyczyłem DC Blockera i transformator przestał buczeć do zera... ale ... wydaje mi się że zmienił się także dźwięk, delikatnie ale zauważalnie zmniejszyły się szczególiki (mikrodynamika?) w wyższych partiach pasma, może to być autosugestia ale nie sądze.... z DC Blockerem dźwięk się zbliżył do rasowych poprawnie skonstruowanych yamah, denonów itp raczej na minus -taka analogia mi się nasuwa.. zresztą sam naim nie stosuje takich filtrów ponieważ twierdą że degraduje dźwięk

 

co do grzania.. to sprzęt gra w płytkiej klasie AB a to znaczy że się nie grzeje zbytnio przy normalnym słuchaniu, a funkcje radiatorów pełni również obudowa która jest całkiem solidnym odlewem... cięzko takie coś zagrzać IMHO, do temperatury pokojowej dochodziło to dobrych kilkanaście godzin

 

pomijając fakt problemów z uziemieniem i podatnym na śmieci zasilaniem brzmieniowo lepszego nie słyszałem .zaznaczam że nie mam porównania do droższych modeli wzmacniaczy >3500/4000 ...cyrus one, cambridge cxa80, nawet roksan k3 mi się tak nie podobały brzmieniowo.. jedynie może primare i22 grał w tym zestawieniu dośc ciekawie jak dla mnie, ale wiadomo każdy ma inny gust

 

 

 

wszystkie inne wzmaki które posiadam mają instalację dwużyłową, nie mam obecnie dostępu do takiego z 3 żyłami :)

no po prostu wchodzisz na angielskojęzyczne forum naima i piszesz posta (tam zastałem sporo osób z polski którzy pomogli/probowali pomóc) albo piszesz bezpośrednio do obsługi naima, zazwyczaj po kilku h odpisują :)

 

w pewnym sensie może tak być jak piszesz że poszli po kosztach nie przesądzam, ale ... proponowałbym użyć jakiś konkrentych argumentów np ile kosztuje taka obudowa w stosunku do innych, próbowałbym porównać jakość i producentów użytych kondenstorów itp

Dla mnie to końcówka mocy w tym wzmaku nie jest prawidłowo chłodzona . Tyle . Niech sobie zakładają nawet kondensatorty ze złota to i tak dla mnie jest to byle jaka konstrukcja skoro musisz doklejać do niego jakieś dziwne DC blokery . Co do obudowy to wcale nie jest ona odlewem . Chyba jak by ten wzmak powstawał w czasach króla ćwieczka to tak . Waży transformator , a nie wyprofilowana na prasie blacha aluminiowa . Ale prawda , w anglo języcznych forach wiedzą lepiej .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pewnym sensie może tak być jak piszesz że poszli po kosztach nie przesądzam, ale ... proponowałbym użyć jakiś konkrentych argumentów np ile kosztuje taka obudowa w stosunku do innych, próbowałbym porównać jakość i producentów użytych kondenstorów itp

 

 

Najdroższe elementy we wzmacniaczu to obudowa, radiatory, gałki (nie potencjometry ale gałki), gniazda, zasilanie. W przypadku amplitunera dochodzi jeszcze licencja na systemy audio/video oraz procesory DSP.

 

Tutaj obudowa jest z wydmuszkowej blachy.

Żeliwnych odlewanych radiatorów brak

Stalowych, polerowanych gałek nie widzę.

Trafo bez puszki ekranującej.

Gniazda za przysłowiowy grosz.

 

Części elektroniczne kupuje się na kilogramy - są tanie jak barszcz więc stanowią promil ceny produktu

 

Im mniejsza firma tym droższe urządzenie. Naim kupi kondensatory na sztuki u hurtownika, natomiast SONY czy inny wielki kupuje kondensatory po mega upuście na wagę u producenta.

 

Ten Naim kosztuje chyba ponad 5 tyś zł. To kosmicznie absurdalnie wysoka cena jak za towar na ponizszym obrazku. Lecz wiadomo, im mniejsza firma i im mniejsze zdolności produkcyjne tym cena końcowa towaru jest wyższa.

Szkoda tylko, że klienci dają się nabierać na takie konstrukcje. Potem muszą błądzić po forach czy innych grupach wsparcia by móc użytkować zakupiony towar.

 

A odpowiedź Naima by sobie dołączyć kabelek od RCA do nóżki uważam za czystą kpinę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waży transformator , a nie wyprofilowana na prasie blacha aluminiowa .

 

blacha aluminiowa + cynkowe odlewy.. każdy ma trochę racji i nikt nie jest nieomylny... mimo to gdyby ten sprzęt był bublem to pewnie już dawno wycofaliby go z produkcji, zmieniliby projekt, firma by upadła itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Najdroższe elementy we wzmacniaczu to obudowa, radiatory, gałki (nie potencjometry ale gałki), gniazda, zasilanie. W przypadku amplitunera dochodzi jeszcze licencja na systemy audio/video oraz procesory DSP.

 

Tutaj obudowa jest z wydmuszkowej blachy.

Żeliwnych odlewanych radiatorów brak

Stalowych, polerowanych gałek nie widzę.

Trafo bez puszki ekranującej.

Gniazda za przysłowiowy grosz.

 

Części elektroniczne kupuje się na kilogramy - są tanie jak barszcz więc stanowią promil ceny produktu

 

Im mniejsza firma tym droższe urządzenie. Naim kupi kondensatory na sztuki u hurtownika, natomiast SONY czy inny wielki kupuje kondensatory po mega upuście na wagę u producenta.

 

Ten Naim kosztuje chyba ponad 5 tyś zł. To kosmicznie absurdalnie wysoka cena jak za towar na ponizszym obrazku. Lecz wiadomo, im mniejsza firma i im mniejsze zdolności produkcyjne tym cena końcowa towaru jest wyższa.

Szkoda tylko, że klienci dają się nabierać na takie konstrukcje. Potem muszą błądzić po forach czy innych grupach wsparcia by móc użytkować zakupiony towar.

 

A odpowiedź Naima by sobie dołączyć kabelek od RCA do nóżki uważam za czystą kpinę.

Bez komentarza .

 

blacha aluminiowa + cynkowe odlewy.. każdy ma trochę racji i nikt nie jest nieomylny... mimo to gdyby ten sprzęt był bublem to pewnie już dawno wycofaliby go z produkcji, zmieniliby projekt, firma by upadła itp

Jeśli ja muszę podwieszać jakieś dziwne urządzenia to wybacz . Gdzie ty masz cynkowe odlewy ? Kiepskie chłodzenie kiepski wzmacniacz . Pokatuj go najlepiej latem jak będzie cieplutko tak przez 4 godzinki na full . Zobaczymy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość źródeł pisze że są tam cynkowe odlewy włącznie z wikipedią, ok pewnie macie rację choć takie porównanie na oko mnie jakos nie do końca przekonuje.. to że sprzęt ma radiatory nie znaczy że gra lepiej tym bardziej że w nait to w większości klasa B która się nie grzeje jak typowa klasa AB , taki nad 326 po 30 minutach graniach jest cały gorący tutaj jakoś tego nie zauważyłem...ale dobra zobaczymy w trakcie użytkowania ;) .. poza tym nie pisze tego wątku żeby się sprzeczać i jątrzyć tylko żeby rozwiązać swój problem ... ale jak widać zawsze znajdą się zwolennicy (dzięki za pomoc) i gorliwi przeciwnicy danego sprzętu ;)

 

to może zapytam jeszcze stronę przeciwników jaki polecilibyście nowy wzmacniacz za 3500-4000 żeby miał conajmniej 100W/4Ohmy będe mógł porównać czy warto rozejrzeć się za czymś innym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Kiepskie chłodzenie kiepski wzmacniacz . Pokatuj go najlepiej latem jak będzie cieplutko tak przez 4 godzinki na full . Zobaczymy .

 

Tu będę bronić naima, u mnie gra często od rana do wieczora i nie grzeje się w ogóle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość źródeł pisze że są tam cynkowe odlewy włącznie z wikipedią, ok pewnie macie rację choć takie porównanie na oko mnie jakos nie do końca przekonuje.. to że sprzęt ma radiatory nie znaczy że gra lepiej tym bardziej że w nait to w większości klasa B która się nie grzeje jak typowa klasa AB , taki nad 326 po 30 minutach graniach jest cały gorący tutaj jakoś tego nie zauważyłem...ale dobra zobaczymy w trakcie użytkowania ;) .. poza tym nie pisze tego wątku żeby się sprzeczać i jątrzyć tylko żeby rozwiązać swój problem ... ale jak widać zawsze znajdą się zwolennicy (dzięki za pomoc) i gorliwi przeciwnicy danego sprzętu ;)

 

to może zapytam jeszcze stronę przeciwników jaki polecilibyście nowy wzmacniacz za 3500-4000 żeby miał conajmniej 100W/4Ohmy będe mógł porównać czy warto rozejrzeć się za czymś innym :)

Nie jestem przeciwnikiem naima :). Creek 50A ma 90W/4Ohmy, polecam. Nie słuchałem naima, ale porównywałem z nadem i CA cxa60....Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fotomich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

weź wyluzuj, ktoś zakłada temat bo szuka porady, a nie wpisów frustrata

Ktoś kupił badziewie więc nie utrzymuj go w pewności że zrobił dobrze , bo popełnił błąd .

Ile razy można tłumaczyć że jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest zwrot kasy za ten super wzmacniacz ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

dyskusja ma być spokojna i merytoryczna, a Ty wprowadzasz nerwową atmosferę i tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja motoroweru komar i samochodu Syrena .

 

 

Ta moc 90 Watów to chwyt marketingowy na parametrach tego wzmacniacza . Przy tym chłodzeniu i wadze daję mu 12 watów mocy .

Jesteś pewien? Kolejny forumowy teoretyk gawędziarz widzę...posłuchaj:)

Skoro lubisz duże kloce z audiofilskim powietrzem w środku:) Wolny kraj, wolny wybór :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fotomich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie odniosę się do całego wątku ale trochę już stron popisaliście.

Brumienie to prawdopodobnie transformator i takie sytuacje, losowe, zdarzają się u wielu producentów.

Nie wpływa to negatywnie na odbiór muzyki, żywotność sprzetu. O ile się nie mylę nie podlega to także gwarancji do momentu kiedy "brumienie" jest na poziomie uznanym ogólnie jako ciche.

 

Takie małe wtrącenie do tematu wątku.

Wracajcie do kłótni :)

Pozdrawiam obie strony

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S4Home
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Przepraszam, że nie odniosę się do całego wątku ale trochę już stron popisaliście.

Brumienie to prawdopodobnie transformator i takie sytuacje, losowe, zdarzają się u wielu producentów.

Nie wpływa to negatywnie na odbiór muzyki, żywotność sprzetu. O ile się nie mylę nie podlega to także gwarancji do momentu kiedy "brumienie" jest na poziomie uznanym ogólnie jako ciche.

 

Takie małe wtrącenie do tematu wątku.

Wracajcie do kłótni :)

Pozdrawiam obie strony

Piotrek

Coś mi się zdaję że wady fabryczne stają się w myśl poprawności politycznej i ogólnej krytyki tego co złe zwanej "hejtem" zaletami i cennym artefaktem , który niewątpliwie podniesie cenę tego wzmacniacza przynajmniej do 10 K złotych polskich .

Pozdrawiam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaję....

 

Piwo sorry ale z Twojego zachowania wynika że jesteś zwykłym trollem forumowym ;)

 

Jeśli uważasz że nie to zaproponuj jakiś inny wzmacniacz za podobną cenę (3500) który Twoim zdaniem będzie dobrze skonstruowany z prawdziwą mocą. Jestem ciekaw Twoich propozycji i z chęcią się im przyjrzę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz że nie to zaproponuj jakiś inny wzmacniacz za podobną cenę (3500) który Twoim zdaniem będzie dobrze skonstruowany z prawdziwą mocą. Jestem ciekaw Twoich propozycji i z chęcią się im przyjrzę :)

NAD C 375BEE -(tańszy od Naim) przesłuchaj. Kawał porządnego kloca. Waga 15kg. W podobnej cenie testowałem kilka nowych wzmacniaczy i NAD został domownikem ;)

 

833008-nad-375bee-intergrated-amplifier.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marian.ch

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.