Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  166 członków

XiangSheng Klub
IGNORED

Klub XiangSheng


venom200
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak tak z bursony stawiam najwyzej, z takimi własnie grał i gra dac obecny. Wiadomo komu co pasuje, mi xiang brzmieniowo nie podchodzi, zarówno jak to chinskie konstrukcje. Pamietam chinskiego xindaka, który budowa przypominał krella z 10x drozszego, a brzmieniowo wygladało to tak ze kazdy z nich grał na tyle ile kosztował, wiec nie porównujmy chinola za 1k do daca za 3k bo to fizycznie nie moze byc rowna walka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak wybrałem nuforca

DAC 80 gra jasno i sucho. Barwy ten DAC za wiele nie ma, co nie znaczy że gra żle. Gra równo, ale po jasnej stronie, dość przejrzyscie.

Mam bardzo podobny DAC do XiangSheng, ale ze stajni Audiophonics.

Po zmianie OPA na Bursony, gra lepiej niż Nuforce DAC 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak detali w Xiangsheng heh dobre.

To co to za gust lub co to za sprzęt że brakowało detali?

 

dziwie się takim i podobnym wpisom. Chłop miał dwa DACi u siebie (w swoich warunkach akustycznych), w swoim systemie, porównał bezpośrednio i wybrał to co jemu się podoba. Xiang Sheng to dobry DAC ale nie każdemu musi się podobać i nie każdy musi uważać, że to najlepszy DAC do 10 t.

 

Życzę użytkownikowi Nuforca miłego słuchania i nie przejmowania się wpisami, że coś z jego systemem jest nie tak.

Edytowane przez Akim03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwie się Venom, że umieszczasz taki wpis. Chłop miał dwa DACi u siebie (w swoich warunkach akustycznych), w swoim systemie, porównał bezpośrednio i wybrał to co jemu się podoba. Xiang Sheng to dobry DAC ale nie każdemu musi się podobać i nie każdy musi uważać, że to najlepszy DAC do 10 t.

 

Życzę użytkownikowi Nuforca miłego słuchania i nie przejmowania się wpisami, że coś z jego systemem jest nie tak.

Witam. Proponuję rozstrzygnąć te różne opinie n/t tego daca. Mam system jasny i detaliczny z dobrą dynamiką. Proponuję wysyłkę tego daca do mnie - robię test i wszystko jest wiadomo jak on gra. Wszelkie koszty przesyłek pokrywam plus za "wypożyczkę" 30 zł na flaszeczkę. Co o tym myślicie ?

Edytowane przez PIGMENT33

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez kilka miesięcy jednocześnie nuforce dac-80 i xiangshenga w wersji A. Ostatecznie wybrałem chińczyka, ale to dopiero po wymianie opampów i ze względu na charakterystykę mojego systemu. Nuforce nie podbarwia dźwięku, moje kolumny też nie, było więc trochę bezdusznie. Nuforce kreował za to wspaniałą scenę, bardzo precyzyjnie rozkładał źródła pozorne, wysokie miały świetną rozdzielczość, basu niestety było za mało.

Edytowane przez meloman_123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dziwie się takim i podobnym wpisom. Chłop miał dwa DACi u siebie (w swoich warunkach akustycznych), w swoim systemie, porównał bezpośrednio i wybrał to co jemu się podoba. Xiang Sheng to dobry DAC ale nie każdemu musi się podobać i nie każdy musi uważać, że to najlepszy DAC do 10 t.

 

Życzę użytkownikowi Nuforca miłego słuchania i nie przejmowania się wpisami, że coś z jego systemem jest nie tak.

Ja nie neguję Nuforca ale opinia o Xiangsheng jest taka że to raczej b rozdzielczy Dac po jaśniejszej stronie grania. Stąd moje zdziwienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem w swoim da-05b opampy na burson v6 classic i po wygrzaniu wszystko jest lepsze pod każdym względem jedynie jest mniej tonów wysokich a więcej basu chociarz może to być mylne wrażenie bo więcej basu może dawać mylne odczucie że sopranów jest mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem w swoim da-05b opampy na burson v6 classic i po wygrzaniu wszystko jest lepsze pod każdym względem jedynie jest mniej tonów wysokich a więcej basu chociarz może to być mylne wrażenie bo więcej basu może dawać mylne odczucie że sopranów jest mniej.

Skąd zamawiałeś te bursony? Są jakieś na olx, w atrakcyjnej cenie, ale trochę się zastanawiam czy to nie wałek. Złagodzenie góry by mi pasowało, więc pewnie sam będę chciał zamówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meloman_123 a jak wypadło u Ciebie porównanie wersji A do B©? Pytam ponieważ koledze polecam, żeby sobie kupił XS ale on chce mieć DSD , ja mu polecałem wersję A (który nie ma) ale nie wiem czy nie lepiej B. Ja słuchałem już kilka daców na AK4490-4495 i u mnie zawsze mój na PCM1794 wygrywał.

Jeżeli będziecie w wersji B wymieniać kondensatory to polecam polskie Miflexy KPCU w dac-ach naprawdę się dobrze spisują tylko są stosunkowo duże.

Edytowane przez RobG1974
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli źródło sprawdzone.

 

 

Jeśli chodzi o bursony z olx to mam już od tego pana komplet v6 vivid a wczoraj zamówiłem komplet classic . Jutro powinny być u mnie ..

 

Świetnie, sam też nie wiem do końca czy lepiej vivid czy classic, napisz jak możesz jakie słyszysz między nimi różnice.

 

Meloman_123 a jak wypadło u Ciebie porównanie wersji A do B©? Pytam ponieważ koledze polecam, żeby sobie kupił XS ale on chce mieć DSD , ja mu polecałem wersję A (który nie ma) ale nie wiem czy nie lepiej B. Ja słuchałem już kilka daców na AK4490-4495 i u mnie zawsze mój na PCM1794 wygrywał.

Jeżeli będziecie w wersji B wymieniać kondensatory to polecam polskie Miflexy KPCU w dac-ach naprawdę się dobrze spisują tylko są stosunkowo duże.

 

Ta nowa wersja którą mam jest na AK4497, nie wiem jak to się ma do 4495 i 4490, różnice względem PCM1794 są znaczące. Wersja C gra piekielnie dynamicznie i szczegółowo, PCM1794 wypada przy tym płasko, takie jest pierwsze wrażenie. Wersja A lepiej toleruje kiepskie nagrania, na C niektórych nie da się słuchać, ale te dobrze zrealizowane brzmią niesamowicie. Ogólne wrażenie jest takie, że C to lepszy dac, ale w systemie, gdzie są ostro grające kolumny może się nie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już swoje classicki dziś odebrałem .. Co do różnic to sam nie wiem czy będę robił porównanie ponieważ obie pary mają być na wyjściu XLR . Jeśli wersja c jest tak bardzo jest dynamiczna to za cholerę nie brał bym Vividów .. Ja do wersji A kupiłem jako drugi komplet wersje classic ponieważ boje się ze może być za ostro ponieważ vividy dały temu dackowi niezłego kopa i co bardzo mnie cieszy dużo większą scenę ..

Edytowane przez Slawi7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już swoje classicki dziś odebrałem .. Co do różnic to sam nie wiem czy będę robił porównanie ponieważ obie pary mają być na wyjściu XLR . Jeśli wersja c jest tak bardzo jest dynamiczna to za cholerę nie brał bym Vividów .. Ja do wersji A kupiłem jako drugi komplet wersje classic ponieważ boje się ze może być za ostro ponieważ vividy dały temu dackowi niezłego kopa i co bardzo mnie cieszy dużo większą scenę ..

Czyli to ma być układ mieszany - vivid + classic, też się nad takim zastanawiałem. Są już jakieś pierwsze wrażenia? Nie wiem czy na początek nie pójść ostrożnie, zostawić sobie na razie 2X LME49990 i wstawić bursona classic na buforze, mam tam teraz LM6172. Czy ktoś z Was próbowałem mieszać bursony z tanimi kostkami, jakie są tego efekty?

Edytowane przez meloman_123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to ma być układ mieszany - vivid + classic, też się nad takim zastanawiałem. Są już jakieś pierwsze wrażenia? Nie wiem czy na początek nie pójść ostrożnie, zostawić sobie na razie 2X LME49990 i wstawić bursona classic na buforze, mam tam teraz LM6172. Czy ktoś z Was próbowałem mieszać bursony z tanimi kostkami, jakie są tego efekty?

 

A więc jest tak.

https://zapodaj.net/d31afa8c49a83.jpg.html

 

Nie chce nic sugerować . To moje odczucia więc na nic nie namawiam ..

 

Ale powiem tyle ze chyba drugi komplet bursonów dał wicej niż ten pierwszy .. Już wymiana pierwszego kompletu na bursony dało spora zmianę ale to co usłyszałem po dodaniu tych classicków to wbija mnie w fotel .. Ten dac na fabrycznych opa nie jest zły samo to ze pobił mój cd nie taki całkiem kiepawy (marantz cd17) i to po modzie!!! . A na bursonach kurde nie wiem jaki to miał by być model marantza by miał dorównać temu dackowi..

 

Ale dodam ze nie zmieniałem fabrycznych na inne nie próbowałem jak grają LME49990 .. Kolega z którym konsultowałem poradził mi ze nie mam się bawić i ze tylko wydam kase potem i tak kupie bursony .. Więc ja nie mam doświadczenia jak grają inne opa od razu poszedłem w bursona i jestem mega zadowolony .. Proszę pamiętać ze to moja opinia każdy musi sam wiedzieć czy się opłaca czy nie ..

Edytowane przez Slawi7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, fajnie, że się podzieliłeś. Nie chcesz wstawić kolejnego bursona tam na samą górę? On chyba też odpowiada za XLR. Ja na razie zamówiłem tylko jednego, we wtorek powinien u mnie być, to coś pewnie napiszę. Po takiej opinii obstawiam, że faktycznie skończy się na pełnym komplecie tych scalków :)

 

A LME49990 są bardzo dynamiczne i całkiem nieźle przestrzenne, może takie trochę vividy dla ubogich.

Edytowane przez meloman_123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, fajnie, że się podzieliłeś. Nie chcesz wstawić kolejnego bursona tam na samą górę? On chyba też odpowiada za XLR. Ja na razie zamówiłem tylko jednego, we wtorek powinien u mnie być, to coś pewnie napiszę. Po takiej opinii obstawiam, że faktycznie skończy się na pełnym komplecie tych scalków :)

 

A LME49990 są bardzo dynamiczne i całkiem nieźle przestrzenne, może takie trochę vividy dla ubogich.

Ten na górze jakoś nie słysze różnicy po jego wymianie na inny opa .. Z opinii kolegów ponoć on nie wiele ma dogadania w torze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie lajkonikowe: za co odpowiadają wstawione przez Ciebie bursony vivid, a za co te classic? - nie mam w wzmacniaczu wejść XLR wiec nie chcę przepłacać inwestując w oba komplety.

Oba komplety sa w torze XLR czyli masz 1 szt vivid i 1 szt classic na kanał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem świeży burson classic już mnie gra. Wstawiłem go na bufor, gdzie wcześniej miałem LM6172, dalej mam dwa LME49990. Potrzebny był przejściówkowy stolik, bo normalnie zawadzał o zielone układy 2,2K63- (nie wiem co to jest). Po odpaleniu pierwsze wrażenie było takie, że jest bardzo przejrzyście. Bas uderza i wybrzmiewa bardzo ładnie, żadnej kluchy. Góra jest nienachalna. Scena bez zastrzeżeń, tutaj i tak akustyka mojego pomieszczenia ogranicza sprawę. Z uwag innych, to jednak trochę mniej analogowy charakter tego scalka, niż się spodziewałem. Na razie nie słyszę tak mocno tych "kolorów", wokale są przyjemne, ale jeszcze trochę mi w tym temacie brakuje. Dam mu kilka dni na wygrzanie, a potem zamawiam kolejne dwa, żeby się ostatecznie przekonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem świeży burson classic już mnie gra. Wstawiłem go na bufor, gdzie wcześniej miałem LM6172, dalej mam dwa LME49990. Potrzebny był przejściówkowy stolik, bo normalnie zawadzał o zielone układy 2,2K63- (nie wiem co to jest). Po odpaleniu pierwsze wrażenie było takie, że jest bardzo przejrzyście. Bas uderza i wybrzmiewa bardzo ładnie, żadnej kluchy. Góra jest nienachalna. Scena bez zastrzeżeń, tutaj i tak akustyka mojego pomieszczenia ogranicza sprawę. Z uwag innych, to jednak trochę mniej analogowy charakter tego scalka, niż się spodziewałem. Na razie nie słyszę tak mocno tych "kolorów", wokale są przyjemne, ale jeszcze trochę mi w tym temacie brakuje. Dam mu kilka dni na wygrzanie, a potem zamawiam kolejne dwa, żeby się ostatecznie przekonać.

Ja swoje zostawiłem na kilka dni do wygrzania, podłączyłem dekoder satelitarny i przez chyba trzy dni nie wyłączałem ani dekodera ani daca i po dwóch dniach różnica była wyraźnie słyszalna a podobno ma być jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.