Skocz do zawartości
IGNORED

The last Jedi


flood2

Rekomendowane odpowiedzi

Jak stwierdził chrześniak kiedy wyszliśmy z kina ,,przerost formy nad treścią'' , i co tu dodać?:)
Ale nie może być przerostu czegoś czego nie ma nad czymś czego także nie ma.... :) ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jako, że mam płyty z muzyką do wszystkich części SW więc musiałem też kupić do LJ. Muzykę do FA mam w kartonie więc muzykę do 8 części też musiałem taką zdobyć tylko nie z polskim logo! Kupiłem ją na ebay'u i cenowo wyszło podobnie jak za polską edycję - w ogóle nie rozumiem jak można było w Polsce wydać tą płytę w tak dziadowskiej formie i z polskim logo, skoro dwa lata temu fani Williamsa kupowali 7 epizod w zachodnim wydaniu. Mniejsza już o to - mimo wszystko polecam muzykę do LJ - jest dość spójna i co mi się podoba sposób gry samej orkiestry jest zbliżony do tego co mamy z klasycznej trylogii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Wszystko zależy od nastawienia. Osobiście od SW oczekuję fantasy w kosmosie, które przedstawi pełne akcji przygody ciekawie zarysowanych bohaterów. Po obejrzeniu byłem zadowolony. W końcu to Star Wars! W prawdzie nie ze wszystkimi rzeczami się zgodziłem, ale mogło być. Natomiast po jakimś czasie, gdy podszedłem do sprawy "na chłodno", to niestety entuzjazm trochę opadł. Wątek z Finnem i Rose, efektownie wyglądający w kinie (wizualnie), tak na prawdę jest całkowicie zbędny. Podobnie myśliwiec kamikaze - na seansie wyglądało to ciekawie, ale po zastanowieniu meh. Walka Kylo i Luka - To było ciekawe.

 

Fajnie, że się bawią konwencją i puszczają oczko do widza. Ale przez to film zrobił się trochę satyrą samego siebie.

 

Natomiast jedna rzecz mnie zachwyciła - te kryształowe lisy. Wyglądały super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie sam film nie był zły, ale na prawdę bardzo dużo kiczu się zaczęło pojawiać momentami. Mega mnie to denerwuje

Momentami? Toz to jeden wielki kicz.

Ten film przez fanów SW na całym świecie notuje najniższe oceny.

Porażka, nie broni się niczym. Efekty komputerowe? Jest wiele, naprawde wiele filmów mających więcej do powiedzenia pod względem efektów niż LJ.

 

Jak stwierdził chrześniak kiedy wyszliśmy z kina ,,przerost formy nad treścią'' , i co tu dodać?:)

Należy zamilczeć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kinie nie byłem. Premierę miałem w domu w zeszłą sobotę. Odczucia takie jak po Przebudzeniu Mocy, czyli że jest to film na jeden strzał do którego się nie wraca( a jestem zagorzałym fanem GW i do starej i nowej trylogia wracam regularnie.

 

Gdzie części 1-3 nowej trylogia są dla mnie prawdziwym arcydziełem, dopracowanym pod każdym względem, które zawsze oglądam z przyjemnością, to rzeczonego OJ jak i PM oglądałem z niesmakiem i znudzeniem.

 

Marni aktorzy(w większości bo nie wszyscy, pomijając tych starych oczywiście), grający marnie swoje role w marnym sztampowym scenariuszu.

 

Nowa seria bardziej przypomina hybrydę Harrego Pottera z Saga zmierzch, niż GW przy przy kompletnym braku oddania klimaty tego uniwersum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Elektronika: ARCAM AVR850, Onkyo NS-6170, Onkyo P-3000R, Onkyo M-5000R, Onkyo PA-MC5501, OPPO UDP-203

Nagłośnienie: Dali Rubicon 6 + Vokal + 4x LCR, Jamo IC608LCR-FG + IC606FG, 2x SVS SB16-Ultra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Obejrzałem "Hana Solo". Słabiutki film.

 

Chyba dlatego, że jest to całkiem inny film, "z boku" SW. Bez tego zadęcia, filozoficznych koncepcji, Mocy i fruwającej w kosmosie Księżniczki... i bardzo fajnie się to ogląda, ktoś w innym wątku napisał, że jazda bez trzymanki :)))

 

Nie można porównywać z klasyką SW, to tak jakbyś mówił o słuchaniu z czarnych płyt odnosząc się do empetrójek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, pewnie tak. Prawdę rzekłszy, to oglądałem tylko sześć pierwszych części. Już przy 1,2 i 3 czułem się nieswojo, dlatego pozostałe sobie odpuściłem. To tak, jakby po kieliszku znakomitego wina chlapnąć sobie szklankę polo-kokty. Ciepłej w dodatku.

 

A tak poza tematem: wczoraj obejrzałem wreszcie Jurassic World. I momentami aż się kurczyłem z zażenowania.

Chociaż pływająca, wielgachna gadzina była fajna!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba dlatego, że jest to całkiem inny film, "z boku" SW. Bez tego zadęcia, filozoficznych koncepcji, Mocy i fruwającej w kosmosie Księżniczki... i bardzo fajnie się to ogląda, ktoś w innym wątku napisał, że jazda bez trzymanki :)))

 

Nie można porównywać z klasyką SW, to tak jakbyś mówił o słuchaniu z czarnych płyt odnosząc się do empetrójek...

 

Uwielbiam stare SW. Uwielbiam SF. Mało brakowało a bym zasnął na "Han Solo".

Nudno było.

A pod koniec myślałem, że oglądam remake "Mad Maxa".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także uwielbiam SF...A zwłaszcza "Niepamięć " i "Interstellar"... klimat,muzyka,pomysł...na mój gust te dwie pozycje to debesciaki ostatnich lat....

I oczywiście ze staroci "Kontakt"...to debeściak. ... ale to mój guścik i nie Którzy pewnie się uśmiechną pod nosem po moich propozycjach...

 

P.S.

A to że SW uwielbiam to nie muszę chyba pisać bo widać to moim nicku i avatarze...hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mi ten off-top, lecz jeżeli polecacie dobre filmy sf, to nie może wśród nich zabraknąć "Arrival", w naszych kinach był pod nazwą "Nowy Początek".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.