Jump to content
Szymon1

Godne polecenia odtwarzacze i transporty HI-END. Bez względu na wiek. AS.

Recommended Posts

<br />Za brak barwy i muzykalności nie wińmy transportów.<br />

Porównywaliśmy brzmienie transportów wielokrotnie - Wadii , Metronoma , Krella , Forsella, Meridiana, Electrocompanieta i AA

z tym samym dackiem i różnice w brzmieniu były słyszalne. Najmniej interesująco wypadł transport Wadii który stosował napędy Teac'a

Edited by Magnepan

Oczywiście, że są słyszalne ale nie determinują brzmienia całego systemu w takim stopniu w jakim im się to przypisuje. Zmień kolumny, a nie transport to dopiero usłyszysz różnicę w brzmieniu.

:)

Edited by pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system, sprzedam: przetwornik Audio Note DAC4 i Weiss Engineering DAC2/Minerva pod marką WLM Gamma Reference DAC; legendarne, lampowe phono stage EAR 834p (MM/MC, kondensatory Mundorf, step-up Partridge), duzo kabli Transparent i MIT.

Szymon świetny wątek i twoja praca w niego włożona.

A ja tymczasem podłączyłem transport soundaware do lan (przy małej pomocy pmcompa) okazało się że obsługa synology jest przekombinowana . A tak wygląda grający z nas.5b45e7b28db830c2170cff6628854671.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

• Like 1

Guest Diogenes

Szymon świetny wątek i twoja praca w niego włożona.

A ja tymczasem podłączyłem transport soundaware do lan (przy małej pomocy pmcompa) okazało się że obsługa synology jest przekombinowana . A tak wygląda grający z nas.5b45e7b28db830c2170cff6628854671.jpg

No patrz kolejny Amplifon ;))

Gratulacje!!!

<br /> Zmień kolumny, a nie transport to dopiero usłyszysz różnicę w brzmieniu.<br />

No nie kolumn nie zmienię , są naprawdę dobre jeśli nie doskonałe :-)

Amplifon - tak od roku . Trochę wyświechtane hasło : dobre bo polskie się sprawdza , jest tanio względem jakości , choć niektóre polskie firmy trochę zapatrzyły się na Europę zachodnoą ale wtedy zawsze jeszcze można coś kupić w Chinach gdzie jest taniej i jak widać dobrze. A firmy z zachodu Europy niech sprzedają swoim obywatelom bo ich stać na to by ich robić na jelenia.

Spis ''mechanizmów'' i ''DAC-chips'' w różnych disc playerach: http://vasiltech.narod.ru/CD-Player-DAC-Transport.htm Nie kompletny, ale trochę ich tam jest, a jak komuś za mało to może uzupełnić listę.

W Esoteric'u głównie źródła/odtwarzacze (zintegrowane i dzielone) robią. Widocznie w disc playerach i transportach (do których mają własne napędy/mechanizmy) najlepiej się czują. Z tymi różnymi modelami/wersjami źródeł dają jak na taśmowej produkcji, bo ich tak dużo tam jest.

Ciężko porównywać ceny urządzeń z 1997 roku (P0), 2003 roku (P70), 2010 roku (P01,P03). Nie ma to najmniejszego sensu. Każdy z tych transportów to topowe rozwiązania w danym okresie przewyższające klasą wspomnianego MLa.

P-01/D-01 z 2004 roku, a P-03/D-03 z 2005 r. http://www.esoteric.jp/about/history/indexe.html

Te które podawałeś na początku X-01 i starą dzielonkę P-70/D-70 to w zbliżonej cenie. A później dałeś z grubej rury w starsze i dużo droższe dzielone referencje P01/D01 i P03/D03 ... to wiadomo, że wyższa półka od zintegrowanego ML-a Nº512 na mechanizmie Esoteric VOSP UMK-5 SACD / CD.

esoteric8.jpg

Co odtwarzacz, inne brzmienie, bo różne kości. PCM1704 Burr-Browna to dość starawe przetworniki D/A z ubiegłego wieku. Czym się różnią PCM1704 z dopiskiem „K” czy AD1955 z „A” od tych bez ?

Starsze Player-y CD, CD/SACD (zintegrowane i dzielone) na :

Esoteric X-01, X-03, P-70/D-70 - Burr-Brown PCM1704 24-bit/96kHz

Mark Levinson Nº30.6 - Burr-Brown PCM1704-K 24-bit/96kHz

Mark Levinson Nº512 - Analog Devices AD1955A 24-bit/192kHz

Z droższej półki set :

Esoteric P-01/D-01 - Burr-Brown PCM1704 24-bit/96kHz

Esoteric P-03/D-03 - Analog Devices AD1955 24-bit/192kHz

W nowych :

Esoteric K-01X i K-03X - 32-bit AK4495S

Esoteric Grandioso K-01 - 32-bit AK4497

Mark Levinson Audio Player Nº519 - 32-bit ESS Sabre

Wybieram ESS Sabre.

Esoteric'owi chyba tylko dobrze źródła wychodzą, bo ich monobloczki Grandioso M1 i dzielony pre-amp'ik Grandioso C1 są słabe przy wzmacniaczach mocy i przedwzmacniaczach ML-a. ML zawsze specjalizował się w dzielonej elektronice audio - wzmacniacze mocy, przedwzmacniacze, i trochę mniej Disc Playerów, Cyfrowych Procesorów (DAC). Pierwszy Audio Player Nº519 (to nie jest Disc Player - mimo że ma napęd). Przez 44-lata 2 zintegrowane wzmacniacze, ale za to jakie, szczególnie ten najnowszy No.585 to top we wzmacniaczach zintegrowanych, bo stara / poprzednia integra od niego odstaje, tak jak wszystkie stare ML-e od nowych. http://www.marklevinson.com/mark-levinson-product-support/mark-levinson/mark-levinson-product-support.html

Grały Esoteric'i Grandioso M1, Grandioso C1 i Esoteric K-03X ... to była maksymalna słabizna w zestawieniu z topowymi Tannoy'ami. Zero wyczynowego dźwięku, bas prawie nieistniejący, a powyżej wykonturowano-zamulające brzmienie z takim trochę technicznym nalotem.

CD/SACD Player K-03X na tych samych ''kościach'' AK4495S co referencyjny Grandioso D1 ... z dzielonego zestawu.

Esoteric ściąga Tannoya i Avantgarde i z tym http://www.esoteric.jp/products/index.html w Azji wystawiają swoje klocki, a może i na tym testują/odsłuchują swoje Esoteric'i. Jak tak to ich set-upy firmowe powinny hulać jak trza.

Może w jakimś ''zlampizowanym torze'' by ten Esoteric K-03X coś pograł. Być może Avantgarde'om trochę te Esoteric'i pomogą przysuszając te strasznie przekolorowane brzmieniowo kolumny.

Avantgarde Duo XD taka sama słabizna - z gramiaka grało, góry mało i przebarwione. Jacyś tam siedzieli za mną i mówią, że słabo grają, czy te Avantgarde w końcu zagrają, bo tak czekali i czekali (jak i ja) czy w końcu zagrają. Następny, któryś tam z kolei utwór się zaczął i nadal to samo, więc wyszedłem a oni za mną. Tam była integra Avantgarde XA i przedwzmacniacz gramofonowy Accuphase C-37 dla gramiaka Transrotor Max, Accuphase DP-720, kable Siltech. Kolorowanie i mulenie, własną farbą zaciągały maksymalnie.

post-28079-0-92221800-1480885877_thumb.jpg

Mark Levinson №31.5 Reference CD Transport - z tuningowanym mechanizmem Philips CDM 12 IND (industrial) / Philips CD-PRO VAU 1252

d.jpg

no-31-5-5-mark-levinson.jpg

no-31-5-4-mark-levinson.jpg

cdprol3.jpg

no-31-5-1-mark-levinson.jpg

Edited by Sovereign

Mark Levinson №31.5 Reference CD Transport - z tuningowanym mechanizmem Philips CDM 12 IND (industrial) / Philips CD-PRO VAU 1252

no-31-5-4-mark-levinson.jpg

Ten mechanizm był nie tyle tuningowany, co podprowadzono do niego sygnał zewnętrznego zegara (w miejsce XO, który był na płytce). Równolegle zegar szedł także do bufora FIFO, który przetaktowywał dane i wypuszczał na zewnątrz.

Poza wydłubaniem seryjnego oscylatora (XO), te mechanizmy były całkowicie seryjne.

W późniejszych wersjach stosowano już CD-Pro2 (zamiast CDM-12IND - praktycznie jest to to samo).

• Like 1

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

I ten zegar był prowadzony takimi kablami?

Super hi-end :D

Myśl miesiąca: "Właśnie zakupiłem swój egzemplarz dCS Network Bridge, także w kolorze czarnym. I to jest chyba najlepsza rekomendacja ;) . Nie ma nic trudniejszego niż głosowanie własną kasą."

Co odtwarzacz, inne brzmienie, bo różne kości. PCM1704 Burr-Browna to dość starawe przetworniki D/A z ubiegłego wieku. Czym się różnią PCM1704 z dopiskiem „K” czy AD1955 z „A” od tych bez ?

Stare lub nie - wielu producentów nadal twierdzi, że to najlepszy zintegrowany DAC dostępny na rynku. PCM1704 ciągle znajdziesz m.in. w topowym CH Precision C1, Trinity DAC etc.

Audio Note używa jeszcze starszych kości AD i nikt nie płacze ;)

Dopisek 'K' odnosi się do dokonywanej przez producenta selekcji. Wersja 'K' to najwyższa selekcja, do której trafiały najlepiej mierzące egzemplarze. Tańsze warianty to PCM1704 (bez litery na końcu) oraz PCM1704J.

Ta kość obsługuje częstotliwości próbkowania do 768kHz (a nie 96kHz).

• Like 3

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Sam napęd to jedynie niedroga zabawka.Philips produkował dużo lepsze napędy. Moim zdaniem jakością wykonania przegrywa nawet z najtańszym VOSP Esoterica.

Jeżeli myślisz o porządnym transporcie za uczciwe pieniądze to warto skorzystać z CMK 3... lub pokrewnych. Było wiele urządzeń z tym mechanizmem np. osławione Wadie.

Jeżeli szukasz Philipsa to na CDM1 była stara Wadia WT3200T.

Polecane Wadie to wersje na CMK 3.2 czyli napędy bliźniacze z VRDSa 25/25x.

W moim przypadku rozglądam się za transportem nowym - zakupić i zapomnieć na długie lata. Kupno wieloletnich urządzeń niesie za sobą zbyt wielkie ryzyko, że źle się trafi i pozostanie tylko nieprzydatna ciężka skrzynia, która kiedyś była świetna. Zakupu transportu za grube dziesiątki tysięcy nie biorę pod uwagę, nie zamierzam przekroczyć 20kzł.

szpulaka ZD-7000.

ZD 7000 nie wygląda n szpulaka, bardziej przypomina CD.

Pozdrawiam.

a0257558_13405126.jpg

10eb1a2e91746c6162596ac0f3d3871a.jpg

Guest Diogenes

Ja tak skromnie ;))

Świetny odtwarzacz i jeszcze lepszy jako napęd czyli Docet Lector 7TL .

Gruntownie przebudowany napęd CDM-12 , do kupienia jako nowy z pełnym serwisem .

Jako używany do dostania w okolicach 1200-1500 Euro z dodatkowym zasilaczem PSU .

Bardzo muzykalny świetny odtwarzacz .

post-59766-0-90307000-1480950610_thumb.jpg

post-59766-0-54076800-1480950619_thumb.jpg

• Like 1

Guest Diogenes

Sama kość oczywiście o dźwięku nie decyduje ale z 1704K da się wycisnąć przyzwoite granie jak w chociażby McIntosh MDA1000, BAT VKD5SE, Cary Audio Design CD 303/200. Można też zupełnie zepsuć jak w Ayon CD-5.

Niestety z nowych do 20kzł obecnie szału nie ma. Może jakiegoś CECa demo da się wyrwać za te pieniądze. Przynajmniej jest na czym serwisować. Są też firmy pewniaki, które serwisują swoje sprzęty nawet bardzo leciwe np. Nagra.

Nagra CDP , CDC czy transport CDT jest produkowany bodajże od 2007 roku czyli nie jest taki leciwy ;)

Ja mam swojego z roku 2010 roku , niemniej koszt wymiany ( naprawy ) napędu to ok. 2-3 tys zł czyli niespecjalnie drogo biorąc pod uwagę cenę nowego odtwarzacza na poziomie kilkunastu tys. Euro.

Jednak to duży komfort psychiczny jeźeli wiadomo , że Nagra naprawia i serwisuje bez problemu swoje urządzenia nawet z lat 60-tych .

post-59766-0-04467200-1480955021_thumb.jpg

post-59766-0-38469700-1480955031_thumb.jpg

post-59766-0-84384100-1480955040_thumb.jpg

• Like 4

Guest Diogenes

Ten Alps to z GMki? :)

Jaki laser siedzi w tym odtwarzaczu?

No właśnie i Alps ...niezłe jaja;) tylko wg. mojej wiedzy po modyfikacji Nagry , została z niego tylko obudowa i napęd zdalnego sterowania .

Optyka lasera ma szklaną soczewkę Zeissa , niestety jaki dokładnie laser tego nie wiem , ale się dowiem ;)

Edited by Diogenes

Guest Diogenes

Znalazłem tylko coś takiego ;))

" The Nagra seems to be state-of-the-art in a single box:

The leading German HiFi-magazine Stereo reviewed the Nagra in its February, 2007, issue.

They found it to sound substantially better than their up-to-the-review reference, the Esoteric X-01. Wrote editor Matthias Böde: "The Swiss player defines audiophile and emotional categories partly anew. The most defining characteristics is a hereforeto unheard soundstage. The CDC shows a stage definition in width, depth, and height, and a three-dimensional sound, against which our reference (the Esoteric) sound more compact, less dimensional, and with less body...The bass was thicker and less well defined than with the Nagra....the midths were slightly coloured (with the Esoteric), which we heard never heard before, in comparison with lesser players (than the Nagra)...Until now, we never have heard our Soulution amps with Wilson Sophia 2 so perfectly, with digital sources. (Böde is an experienced vinyl head, too)

Poleciałem Atlonem ;))

Niemniej Nagra ma coś w sobie z dobrego gramofonu , może są lepsze CD , bardziej barwne albo przestrzenne albo bardziej szczegółowe , ale analogowość tego cyfrowego źródła jest wyjątkowa .

Źródła które znam zawsze miały coś co drażniło ..tutaj tego nie ma .

Wyjątkowa jest też atmosfera jaką buduje ten odtwarzacz . Można słuchać, słuchać ..nic nie draźni , nic się nie narzuca , pozostaje tylko muzyka .

Jak oni to zrobili ma dla mnie drugorzędne znaczenie ..;)

• Like 1

ZD 7000 nie wygląda n szpulaka, bardziej przypomina CD.

Pozdrawiam.

a0257558_13405126.jpg

10eb1a2e91746c6162596ac0f3d3871a.jpg

Dziękuję za wyłapanie błędu. Pamięć już nie ta :)

Nie ma żadnego błędu:

In the early 1980's, TEAC developed many cassette deck masterpieces with heavy duty, rigid chassis construction. The ZD-7000 was "state of the art," for this era.

Ja tak skromnie ;))

Świetny odtwarzacz i jeszcze lepszy jako napęd czyli Docet Lector 7TL .

Gruntownie przebudowany napęd CDM-12 , do kupienia jako nowy z pełnym serwisem .

Jako używany do dostania w okolicach 1200-1500 Euro z dodatkowym zasilaczem PSU .

Bardzo muzykalny świetny odtwarzacz .

Miałem go dość długo w systemie. Faktycznie niezły. Jako używka za 1500 ojro praktycznie nie ma konkurencji.

Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. John Acton

www.valvencore.pl

Nagra CDP , CDC czy transport CDT jest produkowany bodajże od 2007 roku czyli nie jest taki leciwy ;)

Ja mam swojego z roku 2010 roku , niemniej koszt wymiany ( naprawy ) napędu to ok. 2-3 tys zł czyli niespecjalnie drogo biorąc pod uwagę cenę nowego odtwarzacza na poziomie kilkunastu tys. Euro.

Jednak to duży komfort psychiczny jeźeli wiadomo , że Nagra naprawia i serwisuje bez problemu swoje urządzenia nawet z lat 60-tych .

Już na pierwszy rzut oka widać, że to CD-Pro2, tylko wbudowany w wyjeżdżająca szufladę.

Świetny transport z małymi mankamentami.

A jakie są te mankamenty Twoim zdaniem, takie jak przypisuje się CD playerowi czy inne?

„Ten, kto wie, dlaczego żyje, nie troszczy się o to, jak żyje” Nietzsche

Guest Diogenes

Już na pierwszy rzut oka widać, że to CD-Pro2, tylko wbudowany w wyjeżdżająca szufladę.

:)) Tak , tak oczywiście , źe to CD-Pro2 , tylko jest tak , że chłopaki z Nagry przebudowali go tak , że to już nie jest ten napęd .

Soczewka jest szklana Zeissa , oprogramowanie Nagry i duża część mechanizmu też .

Podobnie jest z Audimecą Mephisto gdzie p. Lurne zrobił taki tuning napędu , że nie przypomina oryginalnego .

Aleś odkrył ;)

Ty to faktycznie masz nas tutaj za " bolków "...:((

Edited by Diogenes

Guest Diogenes

Problem z odczytem niektórych płyt, przynajmniej ja tak miałem. Jakość i precyzja montażu mogłaby być na lepszym poziomie. Niektórzy się skarżyli na ślizganie płyt z grubszym nadrukiem, zbyt mała siła krążka dociskowego.

Moim zdaniem powinieneś zainwestować w plikowca z dużą ilością pudełeczek. Wtedy nawet Aurender nie będzie Ci straszny.

Jak za Philipsa to przepłaciłeś, Adaś Cię rozszyfrował.

Chyba przejdę załamanie nerwowe sprzedam Nagrę i kupię sobie laptoka z zegarem atomowym ;))

A poważnie , jest takie powiedzenie .." nie kupuj Ferrari przed 40-ką , bo co dalej " .

Spoko przyjdzie jeszcze czas na DCSa :)) tymczasem i tak wolę gramiaka.

• Like 5

No właśnie i Alps ...niezłe jaja;) tylko wg. mojej wiedzy po modyfikacji Nagry , została z niego tylko obudowa i napęd zdalnego sterowania .

Optyka lasera ma szklaną soczewkę Zeissa , niestety jaki dokładnie laser tego nie wiem , ale się dowiem ;)

Gratuluję urządzenia ......

W takim razie laser jest nie do zdarcia i może pracować bezawaryjnie bardzo długo.Takich szklanych laserów zrobiono niewiele

w historii techniki transportów CD.Ten kto ma wie jaką wartość stanowi cały napęd.

Kochani.

Powstrzymujcie sie prosze od wzajemnyh zlosliwosci. A jesli juz nie mozecie, prosze to czynic w bardziej wysublimowany sposob niz to powyzej.

Guest Diogenes

Kochani.

Powstrzymujcie sie prosze od wzajemnyh zlosliwosci. A jesli juz nie mozecie, prosze to czynic w bardziej wysublimowany sposob niz to powyzej.

Kto się lubi ten się czubi ;)

:)) Tak , tak oczywiście , źe to CD-Pro2 , tylko jest tak , że chłopaki z Nagry przebudowali go tak , że to już nie jest ten napęd .

Soczewka jest szklana Zeissa , oprogramowanie Nagry i duża część mechanizmu też .

Szczerze - to chciałbym to zobaczyć, bo jakoś mało wierzę w te 'przebudowy' ...

(nic nie ujmując firmie Nagra, bo robi świetne urządzenia)

Sama kość oczywiście o dźwięku nie decyduje ale z 1704K da się wycisnąć przyzwoite granie jak w chociażby McIntosh MDA1000, BAT VKD5SE, Cary Audio Design CD 303/200. Można też zupełnie zepsuć jak w Ayon CD-5.

Niestety z nowych do 20kzł obecnie szału nie ma. Może jakiegoś CECa demo da się wyrwać za te pieniądze. Przynajmniej jest na czym serwisować. Są też firmy pewniaki, które serwisują swoje sprzęty nawet bardzo leciwe np. Nagra.

W Digital Upgrade Level 2 do Audio Note DAC4 są właśnie PCM1704K. Wszadzałem, mi się nie podobało. Pozostałem przy PCM63. Ale to pewnie kwestia gustów i systemu.

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system, sprzedam: przetwornik Audio Note DAC4 i Weiss Engineering DAC2/Minerva pod marką WLM Gamma Reference DAC; legendarne, lampowe phono stage EAR 834p (MM/MC, kondensatory Mundorf, step-up Partridge), duzo kabli Transparent i MIT.

Guest Diogenes

Szczerze - to chciałbym to zobaczyć, bo jakoś mało wierzę w te 'przebudowy' ...

(nic nie ujmując firmie Nagra, bo robi świetne urządzenia)

Moźe tak też być być, jak piszesz .

Ja ostatnio w audio to w nic , poza tym co sam usłyszę nie wierzę ...

• Like 6

W Digital Upgrade Level 2 do Audio Note DAC4 są właśnie PCM1704K. Wszadzałem, mi się nie podobało.

I się nie dziwię, bo PCM1704 były zmuszone do współpracy z analogówką projektowaną pod PCM63.

Żeby było naprawdę dobrze z PCM1704 należałoby zmodyfikować również analogówkę. A najlepiej wywalić w ogóle, i zbudować od nowa pod kątem współpracy z PCM1704.

Prosta podmiana PCM63 na PCM1704 to modelowy przykład tuningu "na małpę". ASE-Audiotuning to lansuje, ale wiadomo dlaczego. Bo na tym zarabia.

Każda władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. John Acton

www.valvencore.pl