Jump to content
Szymon1

Godne polecenia odtwarzacze i transporty HI-END. Bez względu na wiek. AS.

Recommended Posts

W dniu 5.09.2019 o 17:20, plastik1989 napisał:

Moim zdaniem lampa w ogóle nie nadaje się do tych kolumn. Ja próbowałem z lampą 845 i fajnie to zagrało ("lampowo" 😄 ) tyle, że bez jakiejkolwiek dynamiki w całym paśmie plus dodatkowo słaba kontrola dołu.

845 do 801-ek ? Paranoja. 

14 minut temu, jello napisał:

845 do 801-ek ? Paranoja. 

Ja takiego połączenia nie rekomenduje, ale na tym odsłuchu (20 osób) większości się podobało. Pewnie gdyby mieli porównanie z jaka dynamika gra ten wzmacniacz na łatwiejszych kolumnach, aż takiego entuzjazmu by nie wykazali. Natomiast zgodnie uznali ze mocowo radził sobie znacznie lepiej niż jakiś wysoki model Sansui który podpięty był wcześniej. Ja raczej szukałbym mocnego, tranzystorowego Brytyjczyka.  

"Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher."

10 minut temu, jello napisał:

Które to 801-ki?

Z tym wzmacniaczem słuchałem S1 jeśli dobrze pamietam. 

"Zwei Din­ge sind unen­dlich, das Uni­ver­sum und die men­schliche Dum­mheit, aber beim Uni­ver­sum bin ich mir nicht ganz sicher."

17 minut temu, plastik1989 napisał:

Z tym wzmacniaczem słuchałem S1 jeśli dobrze pamietam. 

Stare może łatwiejsze, ale mimo wszystko.

Witam wszystkich. Od samego początku śledzę ten wątek z dużym zainteresowaniem, ale ostatnio zauważyłem, jakby zaczął się wypalać? Ja od wielu lat gram na podstawowym modelu Accu DP-410 i używam go jako transport plus DAC Accu DC-37. Spięte to jest kabelkiem Wireworld Gold Starlight 7. Wydaje mi się, że przyszedł czas na zmianę i tutaj miałbym głównie pytanie do Szymona na co konkretnie postawić. Nie ukrywam, że mam kilka typów, a wygląda to następująco:

1.       Esoteric P03 lub P01 + dCSBartok (+ ewentualnie zegary)

2.       Esoteric K03X lub ewentualnie K01X + dCS NB

3.       Esoteric K01Xs + dCS NB

4.       Accu DP-750 + dCS NB

Jeśli chodzi o transporty P01 lub P03, to nie łatwo z ich dostępnością na rynku wtórnym, poza tym dochodzi kwestia stanu technicznego używanego egzemplarza, dlatego uważam, że dużo bezpieczniej wypada jednak zakup zupełnie nowego sprzętu lub ewentualnie po-wystawowego. Myślę, że po odsprzedaży swoich dotychczasowych klocków plus dodatkowa gotówka, mógłbym liczyć na budżet rzędu 80kzł. Mam sporą kolekcję srebrnych krążków zbieranych od czasów wprowadzenia napędów CD na rynek i nie wyobrażam sobie sytuacji w przyszłości, gdybym nie mógł się cieszyć możliwością dalszego ich odtwarzania w dłuższej perspektywie czasowej. Liczę na wasze sugestie i podpowiedzi.

Pozdrawiam,

Mandaragat

Panowie (i Panie), potrzebuję porady ws. napędu wieloformatowego, a że tutaj jest mowa o najlepszych napędach, to może ktoś będzie w stanie coś polecić. O co chodzi i jakie są wymagania:

1) Odtwarzanie płyt CD i DVD oraz plików MP3. Blue Ray odtwarzać może, ale nie musi :-).

3) Wyjście cyfrowe XLR oprócz standardowego RCA. Do tego HDMI. Optyka mieć nie musi.

4) Fajnie by było, jakby miał też wyjście cyfrowe USB.

5) Fajnie by było, jakby sekcje audio i wideo miały osobne tory.

6) Budżet 10 000 PLN, najlepiej używka, ale jeśli są jacyś zawodnicy spełniający powyższe wymagania, a nie mieszczący się w tym budżecie, to też proszę o propozycje.

Edited by damun

Tak, tego OPPO już mi polecano i mocno się nad nim zastanawiam, ale wstrzymuje mnie kilka drobiazgów:

1) Nie ma wyjścia cyfrowego XLR

2) Jest to kompletny odtwarzacz, a nie tylko napęd, więc płaciłbym też za układy, których nie potrzebuję

3) Znana w tym przypadku propaganda cenowa wynikająca z zaprzestania produkcji, a sprawiająca, że używki są droższe on nówek sprzed kilku lat ;-).

Jak nie znajdę czegoś lepiej spełniającego wymienione wcześniej punkty, to pewnie skończy się na tym OPPO, ale może jeszcze ktoś coś dorzuci?