Skocz do zawartości
IGNORED

Zakup sprzętu audio pod spotify - czy warto?


orzelek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sądzicie, czy zakup sprzętu audio za 3 - 4 tys. zł z myślą o korzystaniu w 90% z serwisów streamujących muzykę w standardowej jakości nie jest przesadą? Czy różnica w cenie w stosunku np. do dobrych monitorów aktywnych podłączonych pod smartfona jest analogiczna do różnicy w jakości brzmienia lub funkcjonalności? Jednym słowem - czy warto?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie do smartfona czy to przez przewód czy bezprzewodowo (Bluetooth) z pewnością będzie dźwiękowo gorsze niż system stereo. Za 3-4tys możesz kupić amplituner z obsługą Spotify, Tidal np YAMAHA R-N602 https://www.tophifi.pl/stereo/amplitunery/yamaha-r-n602.html:

Pytanie tylko gdzie to będzie stało. Jeśli w małym pokoiku na biurku to monitor bliskiego pola może nie być takim złym pomysłem ale i tak warto by było do niego dokupić odtwarzacz sieciowy np: Yamaha WXAD-10

https://www.tophifi.pl/stereo/odtwarzacze-sieciowe/yamaha-musiccast-wxad-10.html

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Na marginesie dodam, że w jednym ze sklepów THF odradzano mi tę Yamahę.

Nadal jednak nie wiem czy zakup np. amplitunera z monitorami do streamingu ma sens, czy to nie strzelanie do wróbla z armaty. Na pewno nie będę rozbudowywał w przyszłości zestawu o CD czy gramofon.

ps pokój ma 16 m2 i pełni funkcję salonu, sypialni i gabinetu :) Chciałbym planowany sprzęt podłączyć również do tunera sat oraz tv boxa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie, czy zakup sprzętu audio za 3 - 4 tys. zł z myślą o korzystaniu w 90% z serwisów streamujących muzykę w standardowej jakości nie jest przesadą?

Jeśli standardowej, znaczy dobrej jakości to nawet za 20 tys i więcej nie jest przesadą. Tak na poważnie to za 3-4 tys i tak nie kupisz dobrego nowego zestawu, bo jeśli na na najtańszy odtwarzacz sieciowy kosztuje 1300zł, wzmacniacz drugie tyle, to na kolumny zostaje Ci od 400 -1400zł, a nawet za 1400 nie kupisz nowych dobrych kolumn pasywnych. W każdym razie kwota ta nadal będzie ograniczeniem dla jakości brzmienia zestawu, a nie pobierana muzyka .

Czy różnica w cenie w stosunku np. do dobrych monitorów aktywnych podłączonych pod smartfona jest analogiczna do różnicy w jakości brzmienia lub funkcjonalności?

Nie wiem jakie monitory aktywne są dla ciebie dobre, ale w pracy stoją jakieś tagi aktywne za ok 1k, ale to tylko takie większe i lepsze głośniki komputerowe, do muzyki raczej tragedia, poziom miniwieży za 500zł. Miałem też okazje słuchać aktywnych Focali za około 4 tys i szczerze to wolałbym zostając nawet przy marce jakieś używane Focale chorus za 2-2,5tys plus osobny wzmacniacz nawet z poziomu 1-1,5tys zł.

Co do transmisji bezprzewodowej (Bluetooth) tracisz sporo na jakości , oczywiście w mini wieży za 800zł, czy aktywnych monitorkach za 1000zł tonie jest główny problem, ale w dzielonym i jakimś lepszym zestawie audio takie połączenie degraduje dźwięk bardzo mocno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arekm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arekm

Dzięki za Twoją opinię! Myślałem o zakupie amplitunera, nie zestawu. Ja rozumiem, że dla Was to profanacja itp., ale mnie kupuje funkcjonalność tych klocków, obsługa jednym pilotem lub jedną aplikacją. Taki amplituner plus jakieś kolumny za drugie tyle, to i tak dla mnie kosmos jeśli chodzi o jakość.

W każdym razie cieszy mnie informacja, że Twoim zdaniem można posłuchać dobrej jakości muzyki z internetu, nieco martwi to, co napisałeś o kwocie, jaką chcę wydać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto. I to nawet nie tylko w takiej kościele. Sieć to przyszłość. Coraz więcej audiofili , muzyków czy po prostu pasjonatów słuchania tych zdrowych przerzuca się na ten tryb bo jest to wygodne. O ile z CD przyszła jakość i wielkość i wygoda o tyle tu jest podobnie. Nie wmówicie mi że pliki brzmią jak pliki. Bo to tylko kwestia daca który to zmienia. Na płycie też są pliki.

Uważam że warto w to iść. I w każdym systemie są różnej klasy strumieniowce.

 

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Coś podobnego usłyszałem ostatnio w salonie audio - CD to przeżytek, przyszłość to streaming, co prawda mówiono o formatach bezstratnych, ale w budżecie, który mnie interesuje to chyba nie ma znaczenia.

A czy mógłbyś mi zaproponować konkretne zestawy w cenie 3 - 4 tys. zł? Amplituner plus głośniki. Pokój 16m2, muzyka wszelaka poza disco polo i jazzem, choć głównie rock, lubię też posłuchać Trójki. Nie mam specjalnych upodobań co do brzmienia, od lat słucham muzyki z głośników komputerowych i BT. Widzę, że w tym budżecie nie kupi się kompletnie wyposażonych amplitunerów, a to brakuje DAB+, a to deezera lub tidala lub wyjścia na BT i to mnie martwi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez orzelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co prawda mówiono o formatach bezstratnych...

Pusc cos temu co mowil i niech rozpozna czy to flac, czy mp3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szymon,

 

no bez przesady :) flaca od mp3 zwyklej to nie problem odróżnić przy większości kawałków, może w przypadku 320 jest odrobinke trudniej ale nie przesadzajmy, oczywiście to zależy od muzyki jakiej słuchamy, przy muzyce tzw. rozrywkowej, jestem w stanie uwierzyć że nie ma znaczenia czy to flac czy mp3 :D

Ale przy normalnych gatunkach, rozpiętość tonalna i odgrywanie poszczególnych barw jest bardzo istotne

 

Edit: poważnie nie jesteś w stanie rozróżnić flaca od mp3 :)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez karsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tescie porownawczym? Mysle, ze jestem. Ale juz jak sobie puszcze jedna plyte, ale miks formatow, kilka mp3 i kilka flac to nie rozpoznam, ktory jest ktory. Oczywiscie muzyka rozrywkowa, mp3 320, sprzet nizszej klasy.

 

Na co dzien jest bez znaczenia, czy gram mp3 czy flac. Nie mowie, ze nie ma to zadnego znaczenia, ale jest to kompromis, na ktory bez obaw mozna pojsc. Wszystkie swoje cd gram z osobiscie zrobionych rip mp3 320 bo to wygodniejszy format.

 

Ps. Jaj bawilem sie testami to wychodzilo mi jakies 60-70%, ale szczerze szkoda mi na to czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

podłączę się, żeby nie dublować tematów. Założenie podobne, jakiś amplituner + głośniki, muzyka głównie z serwisów streamujących, w pokoju ~15m2 Słucham głównie jazzu, klasyki, ale i też elektroniki od JM Jarre, do naprawdę ciężkiego uderzenia.

Wstępnie Yamaha R -N602 + jakieś głośniki, ale jestem otwarty na wszelkie propozycje.

Najważniejsze, mieszkam w UK budżet: 800-1000 £, sprzęt chce kupić na miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szymon,

 

przepraszam za ten PS, złośliwość nie była moim zamiarem ( po prostu się mocno zdziwiłem),

 

Podejrzewam, że wiele zależy od samej muzyki/ realizacji np. w przypadku Polskiego rocka wiele płyt jest tak słabej jakości, że faktycznie czasami odpalałem płytke i jakościowo było bardzo słabo, ale już inne gatunki, różnica wyraźnie słyszalna, a sprzęt również mam budżetowy (pewnie bardziej od Ciebie :D) pioneer sx-n30 + monitor audio bronze 5, ale nawet na takim sprzęcie słuchać wyraźne różnice :)

 

@ Dmn, przesłuchiwałem Yamahe, onkyo (8150) i pionka, Yamaha twarda i szybka ale dla mnie strasznie sucha i kompletny brak sceny - z moimi kolumnami zupełnie się nie zgrywała , pozostałe dwa dużo ładniej barwowo, scena zdecydowanie lepsza, posłuchaj i obu bo to zupełnie inna szkoła grania,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez karsk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...sprzęt również mam budżetowy (pewnie bardziej od Ciebie :D) pioneer sx-n30 + monitor audio bronze 5, ale nawet na takim sprzęcie słuchać wyraźne różnice :)

Sprzet prawie taki sam, ale mi sluchajac muzyki nie robi roznicy czy gra mp3 czy flac, choc w tescie pewnie bylbym je w stanie rozroznic. Ale sprzet mam do sluchania muzyki a nie do testow.

 

@Szymon,

 

przepraszam za ten PS...

A za co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o tym jest rozmowa.

Chcemy sprawdzić? To możemy zrobić kolejny już test. A teraz skupmy się na tym o czym jest wątek.

Amplituner to ta prostsza droga. Masz wszystko wbudowane w środku.

Yamaha RN602 + Melodika BL40 MKII delikatnie ponad budżet ale warto.

Ewentualnie czysty wzmak AS 501 + WXAD 10 w ramach rozszerzenia o sieć.

 

Samą sieć uzyskasz nawet przez bardzo tani Chromecast Audio za 129 zł . I wtedy wybór wzmacniacza jest szerszy.

NAD 326BEE + STX Electrino 250 / Magnat Quantum 677.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...
W dniu 30.12.2017 o 12:12, orzelek napisał:

Dzięki za odpowiedź! Coś podobnego usłyszałem ostatnio w salonie audio - CD to przeżytek, przyszłość to streaming, co prawda mówiono o formatach bezstratnych, ale w budżecie, który mnie interesuje to chyba nie ma znaczenia.

A czy mógłbyś mi zaproponować konkretne zestawy w cenie 3 - 4 tys. zł? Amplituner plus głośniki. Pokój 16m2, muzyka wszelaka poza disco polo i jazzem, choć głównie rock, lubię też posłuchać Trójki. Nie mam specjalnych upodobań co do brzmienia, od lat słucham muzyki z głośników komputerowych i BT. Widzę, że w tym budżecie nie kupi się kompletnie wyposażonych amplitunerów, a to brakuje DAB+, a to deezera lub tidala lub wyjścia na BT i to mnie martwi.

Orzełek zauważ że odpisują na Twoje pytanie tylko pracownicy salonów audio.... mają jak widzisz teraz sprzedawać od górnie yamahę.......... kup sobie używane onkyo 8150 i masz w nim wszystko

....i na jakieś kolumny z rynku wtórnego Ci wystarczy.....

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jest możliwe.

Nie polecałbym jednak Spotify jako głównego źródła muzyki w domu. Najlepiej mieć swoją kolekcję jeśli nie na nośnikach fizycznych, to na plikach w jakości CD lub wyższej. Wtedy dopiero warto myśleć o dobrym sprzęcie.

A jeśli ma po prostu grać ze Spotify to dowolny telefon i dowolny głośnik BT załatwia sprawę. ?

Żeby nie było: nie deprecjonuję Spotify! Sam posiadam i używam. W samochodzie, albo w ogródku jak robię grilla. Czasem w kuchni. ? I jest kupa radochy! Muzyka się liczy a nie wymyślne sprzęty. ?

Ale - jako się rzekło - do tego dobry głośnik BT wystarczy. Polecam JBL Xtreme 3. Miałem wszystkie generacje. 1 - muliła, 2 - przebasowana a 3 - najbardziej zbalansowana, jak do tej pory. Kiedyś córka zabrała 1-kę na Kanary, to jak zrobili imprezę basenową, to policja przyjechała! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, marek.pap napisał:

Spotify ma w tym roku uruchomić nadawanie w jakości hi-fi, więc przydałby się lepszy sprzęt niż głośnik BT.

tak, tak 😉 Co rok tak mówią 😉 Oby w końcu nadszedł ten czas, może dożyjemy tej wiekopomnej chwili 😜

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marek.pap napisał:

Spotify ma w tym roku uruchomić nadawanie w jakości hi-fi, więc przydałby się lepszy sprzęt niż głośnik BT.

 jesli nie uruchomia to co ...głosnik bt wystarcza 😁

a jesli by grali z kasety ? 😆

nawet dla radia fm by chyba wypadało.. raczej to czy cos uruchomia czy nie nie ma tu wiekszego zwiazku bo coz radzic,  zakupowac kiepski glosnik bo nie nadają w jakosci hi-res , no tak to donikad

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marek.pap napisał:

Spotify ma w tym roku uruchomić nadawanie w jakości hi-fi, więc przydałby się lepszy sprzęt niż głośnik BT.

to chyba tylko myślenie życzeniowe, że w Cebulandii będzie Spotify HiFi

dlaczego ? 

dlatego że 101% użytkowników w naszym narodzie korzysta z wersji bezpłatnej 96kbs + reklamy 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie zdana cebulandia tylko naród dymany ktory dymac sie nie chce... gdyby zabojadzi czy brytole zarabiali 800 euro pewnie byliby zaledwie kartoflandią

 

macie pretensje do ludzi i obrazacie polaków wymyslajac od polaczków sraczków cebularzy .... ludzie sie dostosowują i chwala im ze w ogole słuchają bo ja tam pier.. zarówneo te bzdurne reklamy jak i całe badziewie spo.. ti de.. i inne smrody na ktore trzeba zapierd bo łaskawie mi przedstawią reprertuar ktory moze mnie zainteresowac .. sam wiem co mnie interesuje nie potrzebuje 'intelgentnego' asystenta ani google ani spotifów ani tej bredni o niebywłaym dobrodziejstwie sieciówki

 

mam swoja kasete i wywalone 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, erazm2 napisał:

to nie zdana cebulandia tylko naród dymany ktory dymac sie nie chce... gdyby zabojadzi czy brytole zarabiali 800 euro pewnie byliby zaledwie kartoflandią

 

macie pretensje do ludzi i obrazacie polaków wymyslajac od polaczków sraczków cebularzy .... ludzie sie dostosowują i chwala im ze w ogole słuchają bo ja tam pier.. zarówneo te bzdurne reklamy jak i całe badziewie spo.. ti de.. i inne smrody na ktore trzeba zapierd bo łaskawie mi przedstawią reprertuar ktory moze mnie zainteresowac .. sam wiem co mnie interesuje nie potrzebuje 'intelgentnego' asystenta ani google ani spotifów ani tej bredni o niebywłaym dobrodziejstwie sieciówki

 

mam swoja kasete i wywalone 😁

ale o co Ci chodzi ?

gimbaza w jajogniotach cebuli 20zeta na Spotify Premium albo 40zeta na Tidal HiFi miesięcznie ale na łikendowe ćpanie i zachlewanie wódą nie cebulą półtorej stówki jak nie więcej x 4 ?

Nie żołądkuj się, wrzodów dostaniesz, a i tak kasety pylą 🙂

Zapraszem na flaszkę i demony znikną po trzeciej kolejce 🍷

P.S.

To masz w końcu te  kasety czy wywalone🤪

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzody przepite spoko i dziekuje 🙂  .. nic mi do zoładkowana ale to cabulactwo stalo sie jakby synonimem wyzszosci nad dziadostwem kto  wyzej  ten reszte od cebulaków.. poprostu meczące

 

co to awansowało do powiedzenia kultowego

gdzie zajrzysz  tam polacy cebulacy  i polskie cebulactwo juz chyba z lodówki wygląda . by obrzydliwe  powiedzenie paskudnego babsztyla tokarczuk (polofoba) weszło do kanonu fee

 

no mam kasetę i to nie byle jaką a 90tke wiec moge 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, erazm2 napisał:

wrzody przepite spoko i dziekue 🙂  .. nic mi do zoładkowana ale to cabulactwo stalo sie jakby synonimem wyzszosci nad dziadostwem kto  wyzej  ten reszte od cebulaków.. poprostu meczące

 

co to awansowało do powiedzenia kultowego

gdzie zajrzysz  tam polacy cebulacy  i polskie cebulactwo juz chyba z lodówki wygląda . by obrzydliwe  powiedzenie paskudnego babsztyla tokarczuk (polofoba) weszło do kanonu fee

 

no mam kasetę 90tke wiec moge 😁

ale to problem plastikowych milenialsów z roszczeniowym nastawieniem do codzienności

to że nie są pępkiem wszechświata dociera do nic dopiero klapsie w dziąsło od kogoś z mniejszą tolerancja albo z większym wkurwem 👊

Masz Maxell MX 90 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.03.2021 o 05:33, il Dottore napisał:

A jeśli ma po prostu grać ze Spotify to dowolny telefon i dowolny głośnik BT załatwia sprawę. ?

Absolutnie nie! Spotify jest na tyle dobre, że wystarczy do słuchania z przyjemnością muzyki na całkiem niezłym sprzęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, szymon1977 napisał:

Absolutnie nie! Spotify jest na tyle dobre, że wystarczy do słuchania z przyjemnością muzyki na całkiem niezłym sprzęcie.

Należy jednakże zaznaczyć, że cytowaną opinię wyraził osobnik który w innym miejscu napisał że jemu jakość MP3 w zupełności wystarcza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, McGyver napisał:

Należy jednakże zaznaczyć, że cytowaną opinię wyraził osobnik który w innym miejscu napisał że jemu jakość MP3 w zupełności wystarcza. 

A co tu zaznaczać, skoro na jedno wychodzi? Pomiędzy stwierdzemiami w formacie bezstratnym jest lepiej a wystarczy do słuchania muzyki z przyjemnością jest spora różnica. Jest gorzej, ale nie na tyle, aby muzyka popularna odtwarzana na hifi raziła. Wielu podczas zwykłego słuchania różnicy nie wyłapie, bo jest ona po prostu zbyt mała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szymon1977 napisał:

Jest gorzej, ale nie na tyle, aby muzyka popularna odtwarzana na hifi raziła.

Ja się z tym nie zgadzam. Nawet jak leci w tle przy robocie, to mnie drażni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, McGyver napisał:

Nawet jak leci w tle przy robocie, to mnie drażni.

Ciebie drażni, a wielu bez żmudnych porównań różnicy nie usłyszy. Z pewnością Spotify bliżej do CD niż do mp3/128, a te faktycznie tylko do BT speakera z targu się nadają.

8 minut temu, McGyver napisał:

Ja się z tym nie zgadzam.

Ale ja nikogo do niczego nie namawiam. Rezygnowanie z zakupu hifi bo akurat opłaciło się Spotify na rok, jest bez sensu. Bo Spotify wystarczy aby cieszyć się przeskokiem jakości z BT speakera z targu na hifi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.