Skocz do zawartości
IGNORED

Chiński DAC PCM1794 + AK4118 DAC


marcin32
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet jeśli ktoś nie wierzy w wygrzewanie, co jest zjawiskiem naturalnym, choć nie koniecznie musi być słyszalne, to sam fakt posłuchania, obycia się z innym dźwiękiem jest wartościowe, bo często pierwsze wrażenia bywa mylące a prawdziwe wnioski można wyciągnąć dopiero po czasie.

o to to!

Co najmniej 2 tyg. trzeba posłuchać i dopiero potem wyciągać wnioski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do ciebie pytanie mam inną płytke ,wymieniłem opy i właśnie chudo to gra ale dużo lepiej niż wcześniejsze 3szt. opa2604 na których tak samo grał chudo ktoś ma jakiś pomysł ?

 

zrób lepsze zdjęcie moze coś wypatrzymy

 

masz w tym wątku schemat implementacji opa1612 masz tam wartości kondensatorów między innymi kondensator 8200 spełnia rolę filtra i jeśli chodzi o bas to jest to czego szukasz

 

a jesli chcesz się bawić to pracy tam jest dużo masz trochę lepszy dostęp od nas

 

 

 

płytka jest podobna ale inna jest w niej kilka fajnych - ale nie słyszałem od nikogo aby była pepsza

 

Witajcie,

Czy te elektrolity ( u mnie 50uF ) w torze sygnalowym sa wogole potrzebne ? Bo w nocie katalogowej PCM1794 nie ma takich kondow. Czy ktos probowal wlutowac zwory zamiast tych kondow ? Slaby jestem z elektroniki to sie pytam .... a boje sie samemu eksperymentowac aby dym nie poszedl :-)

TUX

 

były u mnie 3 daki kupowane od tego samego chińczyka w każdym były inne kondensatory w ostatnim mam 100uf przed sekcją ze wzmacniaczami operacyjnymi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę

Proszę

 

hm nie widać tych kondensatorów ?

104 są, te ceramiczne jakich masz wartości powinny być 2200pf i 2700pf

może od spodu jest pod lutowany lub smd

 

jeśli go niema to rzeczywiście będzie mało basu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcin32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceramiczne 272j 100v czyli 2700pf ? wszystkie.

 

Sprawdziłem. Od spodu nie ma żadnych kondensatorów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez trueman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceramiczne 272j 100v czyli 2700pf ? wszystkie.

 

Sprawdziłem. Od spodu nie ma żadnych kondensatorów .

 

to jest inny układ albo nasz zubożony,

może ktoś mądrzejszy w tej materii zabierze głos

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał nieco inny model XMOS:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jako jeden z nielicznych posiada tylko regulatory liniowe (bez przetwornic DC-DC) i łatwą możliwość podpięcia zewnętrznego zasilania. I ma też wyjście SPDIF.

Sprzedają go też na Audiophonics, także zapewne dość dobrze będzie działał. Niestety cena jest lekko zaporowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No i niestety po dwu miesiącach czekania przesyłka zaginęła

kasę dostałem z powrotem ale moduł już niedostępny a w innym źródle 79 $

 

zastanawiam się co teraz, czy jednak nie zdecydować się na kartę którą proponował McGyver

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

co polecacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcin32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety po dwu miesiącach czekania przesyłka zaginęła

kasę dostałem z powrotem ale moduł już niedostępny a w innym źródle 79 $

 

zastanawiam się co teraz, czy jednak nie zdecydować się na kartę którą proponował McGyver

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

co polecacie?

 

Tu jeszcze jest, nawet taniej... chociaż polecałbym dopłacić 2 dolce do Aliexpress Standard Shipping

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez devshin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jeszcze jest, nawet taniej... chociaż polecałbym dopłacić 2 dolce do Aliexpress Standard Shipping

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu jeszcze jest, nawet taniej... chociaż polecałbym dopłacić 2 dolce do Aliexpress Standard Shipping

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wiekie za pomoc zamawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę

jakiś taki inny ten układ. tych smd tyle nawalone i tych filtrujących nie ma. Moznaby je wstawić według dataszita, alescieżki trzeba bedzię ciąć. Jak nie gra toi tak w sumie nic nie tracisz.

Na stronie najlepszeodtwarzacze czy jakoś tak, ta płytka zdaniem autora artykułu gra gorzej od tej tytułowej tego wątku.

Dawno nie byłem na forum, ale również zmieniłem z 7800 pF 3900 i jakby jakoś tak żywiej. Oczywiście silver mica.

 

wiekie za pomoc zamawiam

nie chcę się wtrącać ale omawiany DAC nie ma wejscia I2S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna to grać po optyku jako tako (chromecast)ale po coaxialu tak jak powinno(cd).Myślę o malince tylko sie zastanawiam czy kupic digi+ za 25$ czy za 40$ digi pro z dwoma zegarami będzie przepaść między nimi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam wszystko co malinowe, pomarańczowe i takie tam. Miałem i szczęśliwie rozstałem się z tym gównem, odzyskując cześć pieniędzy. Ograniczony dostęp systemów, z tego żaden nie działający jak powinien. Konfiguracja tego to jak wyprawa na mont Everest. Obsługa bardzo utrudniona. Zakupiłem Android Boxa z 8 rdzeniami i 3GB RAMu, za grosze. Aktualnie Android 7.1.2. Aplikacja USB Audio Player Pro i 192/24 od poszło od kopa. Mnogość aplikacji i łatwość obsługi nie ma sobie równych. YouTube, soundcloud, przeglądarki, do tego dysk po USB. Obecnie mam z tysiąc albumów i całą muzykę świata przez internet. Koszt w zależności od sprzętu ale Android minimum 6.0 bo na 4.2 były pewne problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zgodzić się z kolegą. Używam maliny, system picoreplayer, zainstalowany rok temu, tidal, Spotify, pliki, radio internetowe.

Wszystko działa stabilnie. Instalacja raczej prosta, żadnych udziwnień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam boxa ale nie wiem czy znajde z wyjściem coxial out.

prawie każdy, nawet w podstawowej wersji Box ma wyjscie optyczne, ale prześlesz nim tylko 44,1/16 przez androidowy mikser. Dla biperfect musisz puscic po usb z płątną aplikacją UAPP więc w moim przypadku to wyjscie pozostaje bezużyteczne. Uzywam tylko USB.

 

Nie mogę zgodzić się z kolegą. Używam maliny, system picoreplayer, zainstalowany rok temu, tidal, Spotify, pliki, radio internetowe.

Wszystko działa stabilnie. Instalacja raczej prosta, żadnych udziwnień.

jak kolego steruje tą maliną? pilotem, airmouse, klawiaturą, myszką, telepatycznie? Jaki wyświetlacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC-a mam zamiar połączać z

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

podpinając się przez złącze spdif tak jak w naszej karcie córce

 

7-pin-i-in-CM6631-USB-mod-l-CM6631A-USB-Alt-kart-TDA1541-AK4399-DAC.jpg_640x640.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, nie zauważyłem wcześniej, że ten XMOS ma SPDIF. Dobry wybór. To powinno zadziałać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ założyłem ten wątek pozwolę sobie na konkluzje.

 

sam DAC już sam w sobie gra przyzwoicie i warty jest wydanych pieniędzy.

 

Ważnym elementem jest przejrzenie płytki i sprawdzenie wartości ceramicznych kondensatorów odprzęgających - takie czerwone przy opampach pierwsze powinny być 2200p a drugie przy buforze 2700 "piszę o tym ponieważ miałem 3 DAC i zawsze były inne wartości tu jak i w innych miejscach"

-------------------------------------------------

 

"Idąc dalej w haj"

 

Rozsądne zaprojektowanie tego DAC-a daje też szerokie możliwości zabawy w wymianę na lepsze elementy i znaczącą poprawę jakości brzmienia.

(tylko amatorzy tacy jak ja muszą ostrożnie z lutownicą bo ścieżki są dość delikatne)

 

Dzięki informacjom jakie tu zdobyłem POPRAWA JAKOŚCI według mnie:

 

1) największy skok dostaje się po wymianie wzmacniaczy operacyjnych na 2x OPA1611 i OPA2132 (finalnie zamienię opa OPA2132 na staccato opamp) + zmana kondensatora 820p na wartość od 4000p do 8200p najlepiej ceramicznego lub mica (niema po co eksperymentować z innymi)

 

2) kolejnym krokiem jakim poszedłem za rada kolegów była wymiana stabilizatorów na LT317 i LT337, oraz szybkich diód np: Vishay SBYV27-200

 

3) Zrobienie drabinek do kondensatorów zasilających tak jak pisał kolega boomaga "na dobre mkp i to małe wartości. 1nf-100nf".

Ja poszedłem w ceramiki i drabinkę taką jaką zaproponował kolega

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 10nF+100nF+1uF

(wymianę rubikonów jak i potem zastosowanie drabinki dało się łatwo wychwycić słuchem)

 

4) powymieniałem też większość elektrolitów zaczynając od zasilania skończywszy na sekcji cyfrowej i analogowej (wersja budżetowa)

- w sekcji cyfrowej szły sanyo os-con

- do reszty najczęściej Nichicon KZ muze - lub to co maiłem z dobrych

- przy zasilaniu PCM1794 zastosowałem według schematu innego DACa 3*10uf i dwa 47uf

- elektrolity przy zasilaniu wzmacniaczy operacyjnych w ostatniej płytce miałem oryginalnie 4x100uf i na takie wymieniłem , ale nie wiem czy nie lepsze tam by były zdrabinkowane nawet 10uF

- wszystkie 104 zostały wymienione na wersję ceramiczną smd

 

5) kolejna dla mnie poprawa jakości to zastosowanie prostego Filtra EMI

mam tylko większe wartości kondensatorów 0.1uf 0,047uf - miałem takie olejowe zastąpiły kondensatory polipropylenowe

filtrys3.gif

 

 

6) wymiana kondensatorów odsprzedających tak jak Kris_54701 napisał Oczywiście silver mica. (jest na ostatnim miejscu ponieważ nie sprawdziłem zmian przed i po)

-----------------------------------------------

 

Przedemną

 

- na razie nie zdecydowałem się na wymianę rezystorów sygnałowych oprócz końcowego

- zastanawiam się też czy przy zasilaniu ostatniego opampa nie zastosować całej drabinki 10nF+100nF+1uF+10uF zamiast 104 ??????????????????????????????????

- podpięcie USB XMOS U208 do I2S / SPDIF 32 bit / 384Khz DSD

- Na koniec w obudowie mam zamiar wykonać groź metalową oddzielającą filtr, zasilacze od płytki,

 

Finalnie jestem bardzo zadowolony i gra to naprawdę bardzo dobrze

 

Dziękuje za pomoc i wymianę doświadczeń

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcin32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpływ transformatora jest na tyle duży, ze umieszczony nad koscią DAC, skutecznie uniemożliwia jej działanie.

Gdzie montuje się taki filtr EMI?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ założyłem ten wątek pozwolę sobie na konkluzje.

 

sam DAC już sam w sobie gra przyzwoicie i warty jest wydanych pieniędzy.

 

Ważnym elementem jest przejrzenie płytki i sprawdzenie wartości ceramicznych kondensatorów odprzęgających - takie czerwone przy opampach pierwsze powinny być 2200p a drugie przy buforze 2700 "piszę o tym ponieważ miałem 3 DAC i zawsze były inne wartości tu jak i w innych miejscach"

-------------------------------------------------

 

"Idąc dalej w haj"

 

Rozsądne zaprojektowanie tego DAC-a daje też szerokie możliwości zabawy w wymianę na lepsze elementy i znaczącą poprawę jakości brzmienia.

(tylko amatorzy tacy jak ja muszą ostrożnie z lutownicą bo ścieżki są dość delikatne)

 

Dzięki informacjom jakie tu zdobyłem POPRAWA JAKOŚCI według mnie:

 

1) największy skok dostaje się po wymianie wzmacniaczy operacyjnych na 2x OPA1611 i OPA2132 (finalnie zamienię opa OPA2132 na staccato opamp) + zmana kondensatora 820p na wartość od 4000p do 8200p najlepiej ceramicznego lub mica (niema po co eksperymentować z innymi)

 

2) kolejnym krokiem jakim poszedłem za rada kolegów była wymiana stabilizatorów na LT317 i LT337, oraz szybkich diód np: Vishay SBYV27-200

 

3) Zrobienie drabinek do kondensatorów zasilających tak jak pisał kolega boomaga "na dobre mkp i to małe wartości. 1nf-100nf".

Ja poszedłem w ceramiki i drabinkę taką jaką zaproponował kolega

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 10nF+100nF+1uF

(wymianę rubikonów jak i potem zastosowanie drabinki dało się łatwo wychwycić słuchem)

 

4) powymieniałem też większość elektrolitów zaczynając od zasilania skończywszy na sekcji cyfrowej i analogowej (wersja budżetowa)

- w sekcji cyfrowej szły sanyo os-con

- do reszty najczęściej Nichicon KZ muze - lub to co maiłem z dobrych

- przy zasilaniu PCM1794 zastosowałem według schematu innego DACa 3*10uf i dwa 47uf

- elektrolity przy zasilaniu wzmacniaczy operacyjnych w ostatniej płytce miałem oryginalnie 4x100uf i na takie wymieniłem , ale nie wiem czy nie lepsze tam by były zdrabinkowane nawet 10uF

- wszystkie 104 zostały wymienione na wersję ceramiczną smd

 

5) kolejna dla mnie poprawa jakości to zastosowanie prostego Filtra EMI

mam tylko większe wartości kondensatorów 0.1uf 0,047uf - miałem takie olejowe zastąpiły kondensatory polipropylenowe

filtrys3.gif

 

 

6) wymiana kondensatorów odsprzedających tak jak Kris_54701 napisał Oczywiście silver mica. (jest na ostatnim miejscu ponieważ nie sprawdziłem zmian przed i po)

-----------------------------------------------

 

Przedemną

 

- na razie nie zdecydowałem się na wymianę rezystorów sygnałowych oprócz końcowego

- zastanawiam się też czy przy zasilaniu ostatniego opampa nie zastosować całej drabinki 10nF+100nF+1uF+10uF zamiast 104 ??????????????????????????????????

- podpięcie USB XMOS U208 do I2S / SPDIF 32 bit / 384Khz DSD

- Na koniec w obudowie mam zamiar wykonać groź metalową oddzielającą filtr, zasilacze od płytki,

 

Finalnie jestem bardzo zadowolony i gra to naprawdę bardzo dobrze

 

Dziękuje za pomoc i wymianę doświadczeń

 

Mam prośbę.

Czy możesz podsumować koszt takiej przeróbki ( koszt elementów wraz z przesyłkami ) oraz dodać do tego koszt zakupu wraz z przesyłką Twojej płytki od Chinczyka ??

 

Jestem ciekaw ile kosztuje taka płytka w takiej wersji po tych wszystkich modach.

 

Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że w granicach 400-450 zł bez obudowy.

 

Czas również na ujawnienie DACa, z którym porównywałem chinczyka.

Jako że już dawno znalazł nowego właściciela, oświadczam, że Musical Fidelity V90 DAC usrał się w przedbiegach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę.

Czy możesz podsumować koszt takiej przeróbki ( koszt elementów wraz z przesyłkami ) oraz dodać do tego koszt zakupu wraz z przesyłką Twojej płytki od Chinczyka ??

 

Jestem ciekaw ile kosztuje taka płytka w takiej wersji po tych wszystkich modach.

 

Dzięki

 

tych popsutych też?

 

Rozumiem ze pytasz o wersje haj

140 33$ płytka

90 opy

80 - trafa - taleman dz drugiej ręki

80 -magnesiki lt317 lt 337 i diody

200 - kondy

 

- u mnie pewnie więcej ciężko określić czasami miałem jakieś fajne Kondy np BG 10uf co użyłem albo kupiłem inne po 1.2 a kosztują 4pln

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie

 

BG trzeba wygrzewać kilkaset godzin, żeby przestały zmieniać dźwięk, bo w pierwszych 300h bardzo udziwniają brzmienie ale potem jest już tylko lepiej i lepiej, będziesz miał czyściutki prądzik bez zniekształceń. Optymalny dźwięk pojawia się powyżej 500h i jeszcze się ulepsza do pierwszego 1000h.

 

Pozdrawiam

Pygar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalny dźwięk pojawia się powyżej 500h i jeszcze się ulepsza do pierwszego 1000h.

 

Wizytę na NFZ do laryngologa mam na lipiec 2019, to jakoś tak zgram się z wygrzewaniem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc mój opis popełniłem dwa błędy

 

Bocznikowałem nie ceramikami tylko kondensatorami foliowymi czyli jednak tak jak pisał kolega boomaga "na dobre mkp", lub inne dobre

 

a kolega Holgin w swoim DAC - PCM56 stosuje dokładnie 10uF+ drabinka 10nF+100nF+1uF

 

kondensator na wyjściu rca

 

we większościach DAC itp przed wyjściem rca jest kondensator filtrujący do masy u jednych 10nF (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) u innych 47nF lub 47pF

jaką wartość polecacie bo w tym DACu niema nic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcin32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Dołożenie foliowego MKP w zasilaniu bufora oczyszcza dźwięk z szumów i innych naleciałości. Uwydatnia tym samym więcej szczegółów na górze pasma. Wyższy bas jest bardziej wyraźny i odseparowany od środka, a sam środek bardzo klarowny i przejrzysty. Koszt żaden, bo chyba każdy ma w szufladzie MKP 1uf a wpływ dosyć spory. Dla moich kolumn grających bardzo mocno środkiem, jest lekiem na całe zło. Polecam wypróbować. Z podziękowaniami dla Marcina, bo to jego autorstwa jest ta modyfikacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem w trakcie składania podzespołów DAC 1 x PCM1794 AK4118 ale mam obudowę z poniższego linku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i muszę trochę pokombinować bo otworowanie na tylnej ściance obudowy nie pasują do 1xPCM1794 a z przodu mam otwory pod klawiaturę 3 x tact switch oraz pod wyłącznik zasilania . Dlatego poszukuję samej klawiatury z przyciskami 3 x tact switch wraz z kablem połączeniowym 4 pinowym HX 2,54 , (łączącym wyświetlacz z 3 x tact switch klawiatury dla dual PCM1794 AK4118) tak jak na tym zdjęciu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Nie mogę znaleźć na Ali......ss. Pomoże ktoś gdzie można zakupić ?.

 

Za wszelką życzliwą pomoc z góry dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, co zamierzasz robić, jeśli wolno spytać?

 

1. Odpowiadając koledze (nie)przecietniak na pytanie odnośnie 1x PCM1794 AK4118 i przeczytaniu całego wątku odnośnie tej płytki zamierzenia są następujące:

 

a) Wymiana 3-ech AD827JN na (1 x "BB" OPA2132PA oraz 2 x "Texas Instruments" OPA1612 na podstawkach ) - już zamówione na All......o.

 

b) Wymiana samego wyświetlacza numerycznego LCD 1602A z niebieskiego na czarno / biały RAYSTAR OPTRONICS RC1602B-LLH-JWV - 1 szt (mam nadzieję na samą wymianę samego wyświetlacza )

 

c) transformator toroidalny audio 1kpl x TST 35/002(2x12V-2x1,45A) + transformator sieciowy 1kpl x TS20/10 230V 2x9V/2x1A . Albo z Indela albo Toroidów w zależności od ceny zaproponowanej przez nich za wersje audio.

 

d) stabilizatory , zamiana z 2szt LM317 na 2szt LT317 oraz zamiana z 1szt LM337 na 1szt LT337 . Nie wiem czy też wymieniać w miejscu oznaczonym na płytce LM7805 na coś innego (tuż przy podłączeniu zasilania AC9V)? Jeśli tak to na jaki proszę o podpowiedź.

 

e) diody IN540 IC znajdujące się przy zasilaniu na płytce (te grube , 8szt) między zasilaniem AC9V a AC12V , wymiana na szybkie diody VISHAY SBY27-200 (8szt)

 

f) wymiana 2-uch zewnętrznych , niebieskich kondensatorów EVOX PFR opisanych jako 220pK 630- (na płytce opisane jako 820PF) na 2 -a kondensatory 4,7nF 630V . Myślałem o kondensatorze WIMA MKP10 4,7nF 630V . Proszę o ewentualne sprostowanie jeśli musi być coś innego.

 

g) wymiana 4-ech czerwonych kondensatorów opisanych na płytce jako 270PF (na samych kondensatorach jako 100A 271J) , otaczających 1szt AD827JN na 4szt kondensatorów foliowych 2700pF 500V . Proszę o ewentualne sprostowanie jaki typ i symbol oraz producent jeśli musi być coś innego.

 

h) wymiana 4-ech czerwonych kondensatorów opisanych na płytce jako 222 (na samych kondensatorach jako 9F5 222K) , otaczających 2szt AD827JN w lini prostej na 4szt kondensatorów foliowych 2200uF 500V . Proszę o ewentualne sprostowanie jaki typ i symbol oraz producent jeśli musi być coś innego.

 

i) zamówiłem na "Ali" do płytki PCM1794 AK4118 coś takiego o symbolu TB-201222 ... " XMOS U8 daughter card (24b/192K) support DSD format player (DOP) U8 latest chip, BGA96PIN package " , mam nadzieję na bezproblemową komunikację pomiędzy tymi 2-ma podzespołami aby wykorzystać USB.

 

j) zamówiłem jeszcze obudowę aluminiowa nieco inną niż dedykowana do PCM1794 AK4118 a mianowicie Breeze Audio .... " 2806R DAC enclosure full Aluminum AMP chassis DAC box premplifier case " . Trochę będę musiał ją zmodyfikować z tyłu , mam na myśli panel aluminiowy pod gniazda oraz zastanawiam się nad zastosowaniem na przednim panelu obudowy płytki " Three-button keyboard with a cable XH2.54, 4 pin " takiej samej jaka jest dołączona z 3-ma przyciskami i kablem XH2.54 do sterowania płytki 2xPCM1794 AK4118 z nadzieją , że będzie możliwość przełączana źródła sygnału i równoczesnego zaślepienia otworów . Dlatego w poście powyżej prosiłem o pomoc ale chyba wszyscy są w "tropikach i popijają margaritę przez słomkę" .

 

Ps.

Pragnę nadmienić iż "zmodowana" płytka 1xPCM1794 AK4118 będzie grała w konfiguracji laptop - dac pcm1794 AK4118- kolumny Edifier R2730DB głównie do słuchania radia i nagrań z laptopa.

Równocześnie kompletuję i składam inny dac na bazie PCM1794A D1-V2.0 + płytka zasilacza liniowego 12V/5V + płytka na bazie AK4118 wraz z gniazdami USB , RCA , możliwością zainstalowania Amanero oraz podłączeniem wyświetlacza OLED (który jest w komplecie) . Całość pochodzi od jednego producenta tj CIRY AUDIO.

 

I to byłoby na razie tyle.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem oryginalnego 270pF oznaczonego na płytcejako 820pF na to co miałem pod ręka, czyli różne pojemności od 1nF - 10 nF MKT zagrało to o wiele lepiej. Z lepszym base, lepsza dynamika ogólnie na plus. Najlepiej u mnie zagrał 8 nF MKT, czyli najtańcze co jest na rynku. Zamówiłem więc Silver Mica o tej samej pojemnosci i mikowe w miejsca tych czerwonych czyli 220 i 270.

Zamówienie przyszło, wstawiłem na poczętek 8 nF i NIC! Absolutnie żadnej zmiany, ani na plus, ani na minus, ani jakkolwiek w bok. Na tym porzestałem wymianę kondensatorów na hajendowskie.

Ostatnio z 8 nF na 4 a dokładnie z 7,8 na 3,9 nF i też jest fajnie. Trochę mniej na basie, ale żwawiej, bardziej dynamicznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem oryginalnego 270pF oznaczonego na płytcejako 820pF na to co miałem pod ręka, czyli różne pojemności od 1nF - 10 nF MKT zagrało to o wiele lepiej. Z lepszym base, lepsza dynamika ogólnie na plus. Najlepiej u mnie zagrał 8 nF MKT, czyli najtańcze co jest na rynku. Zamówiłem więc Silver Mica o tej samej pojemnosci i mikowe w miejsca tych czerwonych czyli 220 i 270.

Zamówienie przyszło, wstawiłem na poczętek 8 nF i NIC! Absolutnie żadnej zmiany, ani na plus, ani na minus, ani jakkolwiek w bok. Na tym porzestałem wymianę kondensatorów na hajendowskie.

Ostatnio z 8 nF na 4 a dokładnie z 7,8 na 3,9 nF i też jest fajnie. Trochę mniej na basie, ale żwawiej, bardziej dynamicznie.

 

kris-54701 zwróć uwagę na te wartości 220 i 270pF

 

na płytce jest tak opisane ja miałem raz kondensatory 270pf raz 2700pf, ale w schemacie opa1612 są tak jak pisze thomas 2200pF i 2700pF

 

Thomas - te 2200 i 2700 wsadzaliśmy z kris-em Silver Mica ale myślę ze z smd też by były dobre a nawet lepsze,ale na słuch tego nie sprawdzę

 

wkładają i MKP i ceramiki a tu artykuł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do kondensatorów i firm

 

- to dla mnie fajną ściągą jest wątek kolegi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) gdzie opisał on jakie kondensatory używa w swoim urządzeniu.

 

Więc za dużo nie kombinuje tylko idę drogą lepszych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcin32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.