Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacze Line Magnetic.


triode
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, piorasz napisał:
8 minut temu, pawel k napisał:
TO znaczy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chodzi o moc lampy.

A ok ok👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, piorasz napisał:


 

 


Z 2 szt wyciągniesz najwyżej 22W.

 

Czyli rozumiem że to za mało. Na co dzień używamy 1W max . To zapas 21x to co potrzebujemy na codzien to mało? Od razu wyprzedzam pytanie. Do głośnego słuchania potrzebujemy mocy. Moc to P=U•I Więc mamyd duży zapas I-pradu. Szybkość basu w tym przypadku nie zależy od braku mocy tylko sygnatury lampy. Czyli wniosek jest jeden. Lampy 845 mulą. Podobnie jak diabły. Oczywiście takie wnioski można bez problemu pisać jeżeli problem nie leży w akustyce pomieszczenia. A wiadomo każdy forumowicz ma ogarnięte te sprawy.  I jeszcze jedno. Przytoczę taką historyjkę z życia własnego wziętą. Sprzedawałem kiedyś dali grand. Kolumny z 2x22cm visaton na basie. Potęga. Napędzała je końcówka mocy Primare a33 3x120W. Pan który ja kupował stwierdził że mam mało basu. A rzeczywistosc była dokładnie odwrotna. Wniosek. Z gustem jak z dupą. Każdy ma swoją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli rozumiem że to za mało. Na co dzień używamy 1W max . To zapas 21x to co potrzebujemy na codzien to mało? Od razu wyprzedzam pytanie. Do głośnego słuchania potrzebujemy mocy. Moc to P=U•I Więc mamyd duży zapas I-pradu. Szybkość basu w tym przypadku nie zależy od braku mocy tylko sygnatury lampy. Czyli wniosek jest jeden. Lampy 845 mulą. Podobnie jak diabły. Oczywiście takie wnioski można bez problemu pisać jeżeli problem nie leży w akustyce pomieszczenia. A wiadomo każdy forumowicz ma ogarnięte te sprawy.  I jeszcze jedno. Przytoczę taką historyjkę z życia własnego wziętą. Sprzedawałem kiedyś dali grand. Kolumny z 2x22cm visaton na basie. Potęga. Napędzała je końcówka mocy Primare a33 3x120W. Pan który ja kupował stwierdził że mam mało basu. A rzeczywistosc była dokładnie odwrotna. Wniosek. Z gustem jak z dupą. Każdy ma swoją.
Po prostu wypróbuj i daj znać. Przy cichym graniu jak napisałeś te kolumny dla mnie źle grają bo basu jest jak na lekarstwo. To nie są kolumny do ciechego grania. Głośniki revelatory mają to do sobie, że mają miękkie zawieszenia o dużym skoku i żeby wyprodukować bas i wprowadzić je w ruch 1W to za mało. Ja też nie słucham głośno dlatego nie wybrałem kolumn na rewelatorach tylko z dużą papierową, 30cm mębraną na sztywnych zawieszeniach. Wtedy na 1W mogę sobie z przyjemnością słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 4.12.2023 o 06:49, piorasz napisał:

Ja też nie słucham głośno dlatego nie wybrałem kolumn na rewelatorach tylko z dużą papierową, 30cm mębraną na sztywnych zawieszeniach. Wtedy na 1W mogę sobie z przyjemnością słuchać.

 cześć, możesz napisać co to za kolumny? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yesther
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem. Swoją drogą przymierzam się do LM-34IA, obecnie posiadam Silver Lunę z tungsolami i jj e83cc/psvane art na zmianę, lubię ten wzmak i gra dobrze z moimi Dynavoice DF-8, mam też kilka innych wzmakow tranzystorowych w budżecie 3k za używki. Jak sądzicie czy zmiana Fezza na LM wniesie jakiś progres? Musiałbym dolozyc ponad drugie tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez yesther
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Chodzi mi po głowie LM845 Premium podrzućcie opinie czy warty uwagi to sprzęt

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, venom200 napisał:

Chciałbym się "dopisać " do klubu z LM 845

Gratulacje! Jak wygrzejesz, osłuchasz się skrobnij coś na temat różnicy względem Cayina Cs845A. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym się "dopisać " do klubu z LM 845 Premium ba73a6fa5366bd44a8f3f2fbd805b79c.jpg78bdbfc963c10fbfc341e4d46fb613da.jpg

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka


I znowu po czasie nasze drogi się krzyżują
Gratki. Super klocek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stockowych jest na razie i jest potęga. Jak z Cayin miałem za mało basu to tu jest naprawdę power. Barwa jak to 845 jest mega, wokale , instrumenty robią wrażenie.
Brzemieniowo podobny do Cayin ale jest lepiej pod każdym względem. Najbardziej nasuwa się myśl że jest dużo bardziej uniwersalny, bo każdy rodzaj muzyki jest zagrany bardzo dobrze, Cayin raczej do spokojniejszej muzyki się bardziej nadawał. No co najważniejsze jak z Cayinem przestrzeń była bardzo fajna tak tu w głąb i w szerz jest jeszcze lepiej. W zasadzie kolumny zniknęły w pomieszczeniu. Cena w tym przypadku robi różnicę. Wzmak pokazał jaki potencjał drzemie w Arcadach

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, venom200 napisał:

Brzemieniowo podobny do Cayin ale jest lepiej pod każdym względem.

Byłaby kicha gdyby nie było lepiej zważywszy, że Line Magnetic cena Cayina x2. A jak oceniasz wykonanie? Porównywalne z Cayinem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Byłaby kicha gdyby nie było lepiej zważywszy, że Line Magnetic cena Cayina x2. A jak oceniasz wykonanie? Porównywalne z Cayinem?
Perfekcyjnie
Do Cayina też nie było o co.sie przyczepić

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka


Pytanie mam jakie kable macie w swoich Linach, mam na myśli zasilające i te xlr

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Perfekcyjnie
Do Cayina też nie było o co.sie przyczepić

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka


Pytanie mam jakie kable macie w swoich Linach, mam na myśli zasilające i te xlr

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka


Ja nie mam xlr. Kable rca mam DIY srebro z miedzą + srebrne wtyki. Również w źródle i wzmaku gniazda srebrne. Wysoki poziom porównywalny do drogich Siltechów, które miałem niegdyś pożyczone by zamienić te DIY. Prądowo u mnie Oyade z czerwoną wtyczką by nieco załagodzić wpływ srebra. Ogólnie po wielu, wielu testach gram już tak około 1 roku.
Wiem. Nie pomogłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, venom200 napisał:

Chciałbym się "dopisać " do klubu z LM 845 Premium

Gratulacje !!!. Przyjemnych odsłuchów. Cena nowego też robi wrażenie 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
3 godziny temu, cortes napisał:

Byłaby kicha gdyby nie było lepiej zważywszy, że Line Magnetic cena Cayina x2. A jak oceniasz wykonanie? Porównywalne z Cayinem?

Line magnetic zlał ostro tego Cayina 845.... Jakoś mnie to nie dziwi, skoro ma normalnie zrobione zasilanie do takiej ilości lamp. 

My jak robiliśmy porównania, to też Cayin845 dostawał mocno w tyłek... Temu wzmacniaczowi brakuje mocy, by napędzić Arkadę 2,5 i masz już kolejne potwierdzenie tego faktu. Nie mowię już nawet o kolumnach większych, a przecież nawet do Arkad 3,5 go polecałeś... 

Tylko zastanawia mnie, czemu tyle czasu wciskałeś ludziom na forum kit i namawiałeś na ten wzmacniacz, wiedząc, że on nie jest w stanie wysterować, najmniejszej podłogówki s16...? Albo coś nie tak z Twoim słuchem, albo intencjami, że ludzi na taką minę wpuszczałeś... 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, plastik1989 napisał:

My jak robiliśmy porównania, to też Cayin845 dostawał mocno w tyłek... Temu wzmacniaczowi brakuje mocy, by napędzić Arkadę 2,5 i masz już kolejne potwierdzenie tego faktu.

Żadne potwierdzenie. @venom200 z tego co mi wiadomo zmienił lokal na znacznie większy i dlatego zmienił piec. Grał z tym Cayinem na Arcadach 2,5 chyba kilka lat. Pewnie też coś nie tak ma ze słuchem. Kolejny raz przypomnę,że u mnie z Arcadą 2,5 była pełna synergia jeśli chodzi o ten piec. Nie miałem żadnych problemów z basem. Może poza tym, że nie wyrywał włosów z klaty, ale o tym również kiedyś w przeszłości pisałem.

23 minuty temu, plastik1989 napisał:

Line magnetic zlał ostro tego Cayina 845.... Jakoś mnie to nie dziwi, skoro ma normalnie zrobione zasilanie do takiej ilości lamp. 

Jak masz silnik 2.0 tdi i 3.0 tdi (taka motoryzacyjna analogia), to dziwne by było jakby 3.0 tdi nie był lepszy... Miarodajne, sensowne może być tylko i wyłącznie porównanie modeli bliźniaczych. Jestem zdziwiony, że tego nie wiesz. Możesz mieć uprzedzenia do chińskich produktów ale mgły wachlarzem nie rozpędzisz jak mawiał kiedyś mój sensei. A ja ponadto twierdzę, że świata nie zmienisz i czy chcesz czy nie chińska twórczość czy też wytwórczość, przedmiotowo oraz produktowo towarzyszy Tobie czy mi na każdym kroku. Z tą różnicą, że ja nie mam uprzedzeń do takiego stanu rzeczy. Nic się nie zanosi aby coś miało się w tym temacie zmienić. Chiny są światową potęgą na wielu płaszczyznach czy Ci się to podoba czy nie.

15 minut temu, plastik1989 napisał:

Nie mowię już nawet o kolumnach większych, a przecież nawet do Arkad 3,5 go polecałeś... 

Znowu (nie po raz pierwszy),pomyliłeś mnie z kimś innym. Nigdy nie polecałem nikomu Arcady 3,5 z tym Cayinem z prostej przyczyny, bo nie słyszałem Arcady 3,5.

Reasumując idąc Twoim tokiem rozumowania każdy kto ma piec Cayina i na dodatek do tego jeszcze kolumny S 16Hz na bank ma problemy ze słuchem 🤭.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
5 minut temu, cortes napisał:

Żadne potwierdzenie. @venom200 z tego co mi wiadomo zmienił lokal na znacznie większy i dlatego zmienił piec. Grał z tym Cayinem na Arcadach 2,5 chyba kilka lat. Pewnie też coś nie tak ma ze słuchem. Kolejny raz przypomnę,że u mnie z Arcadą 2,5 była pełna synergia jeśli chodzi o ten piec. Nie miałem żadnych problemów z basem. Może poza tym, że nie wyrywał włosów z klaty, ale o tym również kiedyś w przeszłości pisałem.

Jak masz silnik 2.0 tdi i 3.0 tdi (taka motoryzacyjna analogia), to dziwne by było jakby 3.0 tdi nie był lepszy... Miarodajne, sensowne może być tylko i wyłącznie porównanie modeli bliźniaczych. Jestem zdziwiony, że tego nie wiesz. Możesz mieć uprzedzenia do chińskich produktów ale mgły wachlarzem nie rozpędzisz jak mawiał kiedyś mój sensei. A ja ponadto twierdzę, że świata nie zmienisz i czy chcesz czy nie chińska twórczość czy też wytwórczość, przedmiotowo oraz produktowo towarzyszy Tobie czy mi na każdym kroku. Z tą różnicą, że ja nie mam uprzedzeń do takiego stanu rzeczy. Nic się nie zanosi aby coś miało się w tym temacie zmienić. Chiny są światową potęgą na wielu płaszczyznach czy Ci się to podoba czy nie.

Znowu (nie po raz pierwszy),pomyliłeś mnie z kimś innym. Nigdy nie polecałem nikomu Arcady 3,5 z tym Cayinem z prostej przyczyny, bo nie słyszałem Arcady 3,5.

Reasumując idąc Twoim tokiem rozumowania każdy kto ma piec Cayina i na dodatek do tego jeszcze kolumny S 16Hz na bank ma problemy ze słuchem 🤭.

Każdy kto porównał Cayina845 z jakimkolwiek innym wzmacniaczem na tej lampie wie jaki to cienias. A analogię samochodową to raczej nawet nie 2.0TDI tylko 900ka trzy-cylindrowa...

Arkad 3,5 nie słuchałeś, a pamiętam w klubie jak polecałeś komuś do tych kolumn, żeby posłuchał... Zresztą pisałeś też posty o porównaniach do Mastersound 845 i dopiero po kilku postach jak Cię dopytywałem to przyznałeś, że nie słuchałeś tego urządzenia, ale jakoś w ciemno wiedziałeś, że gra gorzej od Cayina... 🙂 Przyznałbyś chłopie w końcu, że ten Cayin to przeciętniak, że w podobnym budżecie da się lepiej... Sam się go pozbyłeś i jeszcze jak miałeś Arkada 2,5 narzekałeś na brak mocy... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jak bym nie zmienił lokalu to pewnie wzmacniacza bym nie zmienił.
Z drugiej strony, że zmian jednego (lokalu) i drugiego jestem bardzo zadowolony. LM pokazał jak dobre są Arcady i jaki mają potencjał. A z LM słuchałem też innych kolumn, i te Arcady wypadły naprawdę bardzo dobrze a kosztują 1/3 kolumn jakie słuchałem ostatnimi czasy. Cayin grał barwnie i mi się podobał, ale do tych Arcad jednak potrzeba więcej prądu. Ot fakty są takie. Na uwagę też zwrócić trzeba że Cayin kosztuje 1/2 ceny LM. I tu można skończyć dyskusje bo będzie trzepanie piany nic więcej.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Pytanie mam jakie kable macie w swoich Linach, mam na myśli zasilające i te xlr



Xlr miałem Acoustic zen absolute copper.
Rca mam Harmonix hs-101 gp
Zasilający vein audio black tourmaline

Dokładnie z tym samym wzmakiem na stockowych lampach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, venom200 napisał:

Na uwagę też zwrócić trzeba że Cayin kosztuje 1/2 ceny LM. I tu można skończyć dyskusje bo będzie trzepanie piany nic więcej.

Masz rację Nie ma ci się nakręcać 👍 To są dwa różne modele wzmacniaczy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, plastik1989 napisał:

Mastersound 845 i dopiero po kilku postach jak Cię dopytywałem to przyznałeś, że nie słuchałeś tego urządzenia, ale jakoś w ciemno wiedziałeś, że gra gorzej od Cayina... 🙂 Przyznałbyś chłopie w końcu, że ten Cayin to przeciętniak, że w podobnym budżecie da się lepiej... Sam się go pozbyłeś i jeszcze jak miałeś Arkada 2,5 narzekałeś na brak mocy... 

Mastersounda 845 chłopie słyszałem jak pisałem  ale nie w bezpośrednim porównaniu i nie u siebie. Jeszcze raz bo nie czytasz ze zrozumieniem: Cayina Cs845A sprzedałem po zakupie trójdrożnych Ethos Ulitmo Signature Plus (pisałem na ten temat klubie Cayina). Gdyby nie zmiana paczek dalej za piec robiłby Cayin Cs845A. Z mojej strony amen w temacie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

,,Żyj prawdziwie, kochaj szczerze zanim wszystko śmierć zabierze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, cortes napisał:

Ethos Ulitmo Signature Plus

Nowe kosztują prawie 100 000 zł 😬

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie lampy jeszcze polecacie do LM845 myślę o WE 845 Psvane. 12Ax7 chyba mam gdzieś w domu jeszcze parę Bugle Boy, ale nie wiem czy znajde. 300 B to myślałem o Acme jeżeli coś źle kombinuję proszę o sugestie

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.