Skocz do zawartości
IGNORED

Koncertowe brzmienie high-end (rock, metal) czyli co po Zollerach :-)


barni

Rekomendowane odpowiedzi

bas [...] z komory zamkniętej z membrana bierną

 

A to się akurat wyklucza :-)

 

Technicznie na rzecz spojrzawszy. W najmniejszej obudowie będzie membrana bierna (gdy brak miejsca na długi bas-refleks), a w większych do wyboru: b-r albo membrana bierna.

Dwa środki dla uzyskania tego samego efektu.

Są i takie konstrukcje, gdzie dwa rozwiązania są obok siebie, w jednej kolumnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiony?

Niby nie ma w tym nic złego w końcu w głośnikach wysokotonowych metalowe membrany są znane i stosowane od dawana, ale to małe rozmiary z reguły o kształcie kopuły czyli najsztywniejszy ustrój jaki istnieje w przyrodzie. Rozumiem że te metalowe basy to tylko pokrycie zewnętrzne metalem jakiejś bardziej złożonej struktury bo sam metal to raczej byłoby dziwne rozwiązanie przy wielkościach tych membran. Oczywiście pod publiczkę wszystko można wyprodukować ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- przerośnięte monitory typu Harbeth 40 czy studyjne Focale Trio albo Dynaudio Air,

 

Dynaudio LYD 48 czy Focal Trio z 8" wooferem, mogą nie wydolić przy takich wymaganiach ;) Może prędzej APS Trinity (woofer 10,2" i 280W RMS @4Ohm dla samego woofera). Dynaudio AIR 25 z pewnością dałoby radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma wspólnego naciskanie palcem membrany z odpowiedzią impulsową przetwornika ?:-)

Za próby dotykania paluchami membran karą u mnie jest wieczne potępienie.

 

1. tak masz racje, chociaz sztywnosc membramy bedzie jednak troche mowic o precyzyjnosci dzwieku ale jest to oczywisxie jeden tylko z czynnikow

2. musi byc to jakis twoj fetysz bo nie ma fizycznych przeciwskazan w dotykaniu membramy 30cm o ile ona nie drga wlasnie to nie magnezowa kopolka ktora mozna uszkodzic

 

Miałem rózne, słuchałem ... swoje własne, u siebie. Zostaję przy papierze. Mój drugi wybór to bas z metalowej membrany z komory zamkniętej z membrana bierną w Thiel CS 3.6. Niestety pozostałe przetworniki i ich aplikacja mi nie podchodziły.

 

8672458236_ed61552d64_b.jpg

piekne kolumny a z brzmieniem to wystarczy zienic zwrotke

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdjęcie kolumn Thiel przypomina raczej trumny i choćby z tego powodu nie wiem co w nich pięknego:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile w tym prawdy, ale Thiel ma opinie zestawów brzmiących dosyć chłodno, za to bardzo przestrzennie. Ja jednak wole chyba odwrotnie, hektary przestrzeni w muzyce jaka słucham nie maja aż takiego znaczenia, a chłód zdecydowanie pogarsza odbiór kiepskich reazlizacji. Pytanie czy to prawda odnośnie Thiela.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 

Zastanawiam się jeszcze nad Dynaudio Confidence 5. Te paczki są zjawiskowo piękne, Brzmienie średnicy z tych dużych kopółek Dynaudio zawsze mi się podobało, Esotar na górze to drugi tweeter, jaki kocham bezgraniczna miłością oprócz Focalowego TDXa, wiec może pójść ta droga ?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ciepło brzmiące Thiele - z ciepłą elektroniką - lampy VTL.

 

tak zgadzam sie, lampowy dac + lampowe pre i monobloki tranzystorowe do wysterowania i jest pierwsza liga ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety na lampowy setup w salonie miejsca brak, wiec Thiel raczej odpada. Czy w Polsce istnieje jakikolwiek rynek wtórny na Wilson Audio ?

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz wilsony:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

choć osobiście uważam, że lepszym rozwiązaniem będzie coś na ceramice

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogłoszenie z dzisiaj z innego forum audio :)

 

Sprzedam znakomite kolumny Wilson Audio Sabrina w najładniejszym wykończeniu desert silver + czarny hardware. Kolumny 10-miesięczne, w fabrycznym stanie 10/10 bez rys czy skaz. Kupione od polskiego dystrybutora, na gwarancji. W komplecie wszystko co dawał producent: opakowania, akcesoria + wszystkie dokumenty. Preferowany odbiór osobisty w Poznaniu. Proszę o kontakt telefoniczny od konkretnie zainteresowanych.

 

cena: 51 900 zł

 

tel. 601 251 916

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. musi byc to jakis twoj fetysz bo nie ma fizycznych przeciwskazan w dotykaniu membramy 30cm o ile ona nie drga wlasnie to nie magnezowa kopolka ktora mozna uszkodzic

To podstawowy test (naciskanie) przy sprawdzeniu czy głośnik został centrycznie złożony lub czy nie został przegrzany (deformacja cewki). Niecentryczne złożenie zdarza się nawet renomowanym producentom głośników. Znam dwa takie przypadki dotyczące nowych głośników ze sklepu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy z czego membrana jest zrobione jeśli jest to papier, alu, magnez hexacon to ok ale ceramików już sobie nie podotykasz bo się poprostu potłuką dlatego mamy siatkę metalową

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Imagination już 13ty rok i nie chciałbym mieć przez następne problemu autora.Dużo w przeszłości przemieliłem kolumn i poza Zollerem JM Lab Electra nie znalazłem konkurencji.Może się pojawi w ludzkiej cenie....?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thiel to znakomity głośnik! CS 3.6 polecam, bo uwielbiam granie, w którym jest wszystko, a przy okazji nic się nie narzuca. A jeszcze lepsza jest seria Cs2, a więc Thiel CS 2.2, CS 2.3, CS 2.4. Choć wielu powie, że to bajanie starszego pana, ale ma wrażenie, że im dalej w las tym gorzej (ciuteczkę, ale jednak) i najlepiej gra CS2.2, ale 3.6 także znakomity głośnik.

 

8672458236_ed61552d64_b.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sprawdzenie czy głośnik jest wycentrowany i jest z nim wszystko ok najlepiej podpiąć go pod generator i będzie wszystko jasne.

Tylko jak niecentryczność jest duża, przy niewielkiej test z generatorem może niczego nie pokazać a naciskając po obwodzie zewnętrznym od razu wszystko staje się jasne. Naciskając w czterech przeciwległych punktach obwodu membrany powinna się ona mniej więcej wychylić do tej samej wartości w każdym z punktów nacisku. Wychylenie graniczne to ocieranie cewki o elementy układu magnetycznego głośnika.

Z ceramikami nie miałem do czynienia, słyszałem że są delikatne. Używam tylko papieru pokrywanego tworzywem (Isophon), polykevlaru i neofleksu (Focal) na niskich i środku a na górze klasycznie "szmatki" i tytanu w zależności od systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Panowie, a gdyby tak podnieść budżet do 25 kzł czym warto się zainteresować ? Wchodzimy wtedy w półkę:

  • właściwie dowolnych B&W serii 800/801 Nautilius, których teraz sporo jest z drugiej ręki,
  • tańszych Wilsonów typy Puppy 7 ew. jakimi innymi w tym pułapie się warto zainteresować?
  • starszych Focali Utopia Alto

Przypominam warunki brzegowe

Salon 30m2 pootwierany na kuchnie i korytarz, które robią z niego przestrzeń pochłaniającą bas niczym gąbka, tak więc mile widziane brzmienie z rozmachem amerykańskie, szczególnie że będzie w nim również oglądane sporo kina domowego. Zestawy muszą być dosyć niskie czyli max 110 cm.

 

Preferencje:

  • dźwięk przede wszystkim pełnopasmowy, o dużej skali
  • PRAT, timing, rytmiczność, czyli zestawy z dobrym "kickiem"
  • prawdziwe pełne oddanie perkusji, czyli naturalna preferencja dla zestawów z "pełnowymiarowymi" wooferami
  • plastyczność i naturalność średnicy z możliwym odchyleniem w kierunku lekkiego docieplenia / dogrzania średnicy charakterystycznego dla produktów Dynaudio
  • zdolność do kreowania dużych, swobodnych źródeł na pierwszym planie
  • scena może być nieco wypchnięta do przodu, bez sztucznego wycofywania za zestawy, co nie sprawdza się zupełnie na słuchanym przez mnie repertuarze
  • muzyka - rock, w tym sporo ciężkiego, żona z kolei spokojniejsze klimaty czyli Rea, Melua, więc dobrze, aby potrafiły też w tym zakresie czarować wokalami

Odpadają:

  • głośniki tubowe, bo ich spektakularny w pierwszym momencie dźwięk jest dla mnie na dłuższą metę po prostu męczący
  • wszystkie zestawy na dużych przetwornikach celulozowych, nie jestem w stanie żyć z ich podbarwieniami średnicy czy brakiem kontroli basu oraz szybkości na ciężkim szybkim rocku
  • zestawy monitory plus subwoofer, sub dobry juz w pokoju jest, ale on świetnie obsługuje rejony subwooferowe, kick na subwooferze to pomyłka bo wlecze się niczym ja do koszenia trawnika :-)
  • jakikolwiek vintage,
  • niestety Harbeth 40 - za szerokie i zbyt niski WAF

Do dyspozycji do napędzenia 2 x ATC P1 lub możliwa ich wymiana na coś z podobnej półki cenowej czyli w używce około 15 tys złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć PRAT to duza membrana papierowa, najlepiej 15". A wyzej co sobie stryjenka życzy. Proponuje JBL Everest ale za 35 tysiow bedzie ciezko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć PRAT to duza membrana papierowa, najlepiej 15".

 

No wlasnie na poczatku tego watku zapraszalem barniego na posluchanie klasycznych Tannoy-i, ale on z gory jest jakos uprzedzony do membran papierowych uwazajac, ze bas bedzie z niich wolny, a w rzeczywistosci jest zupelnie odwrotnie - jest szybki z bardzo dobra odpowiedzia impulsowo, tym bardziej, ze u mnie 12-to calowe, a wiec zapewne membrany sztywniejsze niz w 15-kach. Poza tym, to nie sa glosniki Tannoy-a HPD na zawieszeniach miekkich lecz na sztywnych, co dodatkowo przeciez generuje mniejsze znieksztalcenia. Sluchajac muzyki w ogole nie widac ich wychylen. Dodatkowo u mnie mozna tez "zaliczyc' ciekawe doswiadczenie odsluchowe, a mianowicie porownanie grania identycznych glosnikow, lecz umieszczonych w roznej wielkosci obudowach. Tak wiec czy nie lepiej barni jeszcze pomyslec co do odsluchu, a byc moze niepotrzebnie bedziesz musial tak drastycznie podnosic budzet i czesc pieniedzy bedziesz mogl przeznaczyc sobie na inne jeszcze pozyteczne cele, lub po prostu sporo jeszcze zaoszczedzic ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Preferencje:

  • dźwięk przede wszystkim pełnopasmowy, o dużej skali
  • PRAT, timing, rytmiczność, czyli zestawy z dobrym "kickiem"
  • prawdziwe pełne oddanie perkusji, czyli naturalna preferencja dla zestawów z "pełnowymiarowymi" wooferami
  • plastyczność i naturalność średnicy z możliwym odchyleniem w kierunku lekkiego docieplenia / dogrzania średnicy charakterystycznego dla produktów Dynaudio
  • zdolność do kreowania dużych, swobodnych źródeł na pierwszym planie
  • scena może być nieco wypchnięta do przodu, bez sztucznego wycofywania za zestawy, co nie sprawdza się zupełnie na słuchanym przez mnie repertuarze
  • muzyka - rock, w tym sporo ciężkiego, żona z kolei spokojniejsze klimaty czyli Rea, Melua, więc dobrze, aby potrafiły też w tym zakresie czarować wokalami

Odpadają:

  • głośniki tubowe, bo ich spektakularny w pierwszym momencie dźwięk jest dla mnie na dłuższą metę po prostu męczący
  • wszystkie zestawy na dużych przetwornikach celulozowych, nie jestem w stanie żyć z ich podbarwieniami średnicy czy brakiem kontroli basu oraz szybkości na ciężkim szybkim rocku
  • zestawy monitory plus subwoofer, sub dobry juz w pokoju jest, ale on świetnie obsługuje rejony subwooferowe, kick na subwooferze to pomyłka bo wlecze się niczym ja do koszenia trawnika :-)
  • jakikolwiek vintage,
  • niestety Harbeth 40 - za szerokie i zbyt niski WAF

Do dyspozycji do napędzenia 2 x ATC P1 lub możliwa ich wymiana na coś z podobnej półki cenowej czyli w używce około 15 tys złotych.

 

Jak nie lubi papieru to nie poradzisz. Ja najbardziej lubie dzwiek zielonego papieru z prezydentami.

 

:)

 

Panowie, a gdyby tak podnieść budżet do 25 kzł czym warto się zainteresować ? Wchodzimy wtedy w półkę:

  • właściwie dowolnych B&W serii 800/801 Nautilius, których teraz sporo jest z drugiej ręki,
  • tańszych Wilsonów typy Puppy 7 ew. jakimi innymi w tym pułapie się warto zainteresować?
  • starszych Focali Utopia Alto

Przypominam warunki brzegowe

Salon 30m2 pootwierany na kuchnie i korytarz, które robią z niego przestrzeń pochłaniającą bas niczym gąbka, tak więc mile widziane brzmienie z rozmachem amerykańskie, szczególnie że będzie w nim również oglądane sporo kina domowego. Zestawy muszą być dosyć niskie czyli max 110 cm.

 

Preferencje:

  • dźwięk przede wszystkim pełnopasmowy, o dużej skali
  • PRAT, timing, rytmiczność, czyli zestawy z dobrym "kickiem"
  • prawdziwe pełne oddanie perkusji, czyli naturalna preferencja dla zestawów z "pełnowymiarowymi" wooferami
  • plastyczność i naturalność średnicy z możliwym odchyleniem w kierunku lekkiego docieplenia / dogrzania średnicy charakterystycznego dla produktów Dynaudio
  • zdolność do kreowania dużych, swobodnych źródeł na pierwszym planie
  • scena może być nieco wypchnięta do przodu, bez sztucznego wycofywania za zestawy, co nie sprawdza się zupełnie na słuchanym przez mnie repertuarze
  • muzyka - rock, w tym sporo ciężkiego, żona z kolei spokojniejsze klimaty czyli Rea, Melua, więc dobrze, aby potrafiły też w tym zakresie czarować wokalami

Odpadają:

  • głośniki tubowe, bo ich spektakularny w pierwszym momencie dźwięk jest dla mnie na dłuższą metę po prostu męczący
  • wszystkie zestawy na dużych przetwornikach celulozowych, nie jestem w stanie żyć z ich podbarwieniami średnicy czy brakiem kontroli basu oraz szybkości na ciężkim szybkim rocku
  • zestawy monitory plus subwoofer, sub dobry juz w pokoju jest, ale on świetnie obsługuje rejony subwooferowe, kick na subwooferze to pomyłka bo wlecze się niczym ja do koszenia trawnika :-)
  • jakikolwiek vintage,
  • niestety Harbeth 40 - za szerokie i zbyt niski WAF

Do dyspozycji do napędzenia 2 x ATC P1 lub możliwa ich wymiana na coś z podobnej półki cenowej czyli w używce około 15 tys złotych.

 

Zostawmy brak kontroli ale ... o jakich podbarwieniaxh srednicy piszesz w niskotonowym 15-o calowym przetworniku cietym od gory na 225 Hz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Barni

Jeśli chodzi o tuby to masz mylne zdanie znam i słyszałem kolumny gdzie grają bardzo delikatnie na górze i są szybkie na basie a siedzi 12" na dole.

Za ok 38kzł już można kupić focal utopia scala lub jak wspomniałeś alto. Fajnie brzmiące kolumny z mocnym basem ale te kolumny też do małych nie należą i trochę mocy też trzeba im dać.

Polecem posłuchać różnych kontrukcji i poszukać też w polskich manufakturach bo napewno warto a ceny okazyjne.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.