Skocz do zawartości
IGNORED

Nad c326bee -czy ten typ tak ma?


d j
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź ;)

 

Z czystej ciekawości będę musiał odsłuchać tego K3. Dosyć mnie on zaintrygował. Co do Naim'a 5si to niegdyś trochę z nim obcowałem i muszę powiedzieć , że to bardzo fajny wzmacniacz. Sprzedałem go , szukając nowych wrażeń, po czym żałowałem bo w cięższej muzyce jak i właśnie w spokojniejszych klimatach jak dla mnie świetnie się sprawdzał. Bardzo muzykalny sprzęt. Co najlepsze, potrafił w muzyce ciężkiej pokazać pazur, ale z wyrafinowaniem, nigdy nie męczył przy dłuższych odsłuchach, a wykop, kontrolę, dynamikę, rytmikę miał niezłą. Będę budował drugi system i mocno myślę nad powrotem do tego Naim'a , ale spróbuję jeszcze tego K3 ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jescze zaproponuje Ci odsłuch grzebniętego c356bee. Jak będziesz miał okazje sprawdź chyba że masz blisko na Śląsk (Zagłębia) to zapraszam do Sosnowca ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trochę zainteresowałem się modyfikacjami NAD-a i wpadłem na stronę AudioAutonomy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy ktoś zna może tą firmę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają na poważną firmę. Ciekwawe czy ogarniaja Nady? Można spróbować. A nie wiesz jak wyglądają cenowo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kejup
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy c375 ma tą samą manierę?

Nie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

                                 Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają na poważną firmę. Ciekwawe czy ogarniaja Nady? Można spróbować. A nie wiesz jak wyglądają cenowo?

Ogarniają NAD-y.Pytałem i na początek Pan zaproponował wymianę kondensatorów w torze sygnału.Cena za Mundorf Supreme (300zł) lub Rike Audio S-Cap (ok. 420zł) lub Mundorf MCap Evo Oil (130zł).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez c-k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co trochę poczytałem,to te Mundorfy są bardzo dobre.

Ale ja się wstrzymam,bo mam NAD-a na gwarancji :).I taka modyfikacja w moim przypadku chyba mija się z celem.Chyba,że mnie jakieś natrętne myśli dopadną.Dobrze wiedzieć,że jest wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam po przerwie.

Odzywam się wcześniej niż planowałem,ponieważ pojawiły się pewne spostrzeżenia.Na początku kilka słów do tych co pieją ,że Koda 702f to kolumny z kartonu z basem ze studni itd.Przykro mi-nie wiecie co piszecie ,nie macie racji.Kilka słów do tych co twierdzą,że brzmienie Nada się nie zmieni,tylko moje uszy się przyzwyczają.Przykro mi-nie macie zupełnie racji.Kilka słów do tych co twierdzą,że Radmor to rupieć-niestety nie macie racji.Natomiast wielki szacun dla osób, które napisały, iż dźwięk Nada się zmieni.Tak,zdecydowanie macie rację.

Dwa tygodnie temu stwierdziłem,że już dłużej nie mogę słuchać tego Nada bo się na razie nie da.Przez kolejne dni włączałem go po cichu na jakiś czas i wychodziłem z pokoju. Po dwóch tygodniach usiadłem na kanapie, podłączyłem Radmora i przesłuchałem dwa charakterystyczne ,dobrze mi znane utwory.Są smaczki instrumentalne oraz dobre niskie zejście na basie.Wrażenia? Radmor brzmi tak jak go zapamiętałem.Bardzo dobrze.Następnie podłączyłem Nada i .........................jestem w szoku.!W końcu pojawił się bas z niskim zejściem, którego najbardziej brakowało.Dźwięk nabrał masy w całym zakresie a środek już tak nie przeszkadza.Jest po prostu bardzo dobrze,dźwięk ogólnie zyskał na jakości. Jakiś czas temu umówiłem się w salonie Hi-fi na porównanie Radmora z Nadem na lepsiejszych kolumnach, aby moje Kody ustawić w szeregu :) Pojechałem dzisiaj do salonu i słucham Nada sparowanego z Indiana Nota 550X i..................pusto,głucho, bas ze studni(dokładnie tak,ze studni)Następnie Radmor i.....................to samo,tylko lepsze rozmieszczenie instrumentów.Bez rewelacji. Pan z salonu proponuje podstawki Bowers Wilkins 685 s2. Podłączamy Nada i.........................zdecydowanie lepiej.Więcej masy,lepszy bas,wysokie.Teraz Radmor i...............................to samo. Dużo lepiej niż na Indiana. Basik,stereofonia,bardzo dobrze ale mimo wszystko Kody u mnie w domu grają cieplej i jakoś lepiej. Tutaj na Bowers Wilkins słyszę,że jest lepsza stereofonia i super średnica. Konkluzja jest taka,że kolumny Koda 702f to fantastyczna konstrukcja za śmieszne pieniądze. Kończąc temat chcę napisać ,że Nad c326bee zostaje mimo ciut gorszej stereofoni i szczegółowości brzmienia ale z lepszymi wysokimi w porównaniu do Radmora. Bas zdecydowanie wyrównał i dostał niskie tąpnięcie.Jakie wnioski?Radmor to bardzo ładnie brzmiący wzmacniacz,na pewno już zostanie u mnie. Po drugie to rzecz pewna,prawda niezbita -nowy wzmacniacz, nawet budżetowy, zmienia swoje brzmienie po jakimś czasie.Sprawdziłem,usłyszałem.Po trzecie, to rzecz o której wiedziałem już od dłuższego czasu -na jakość brzmienia zestawu stereo kolosalne jak nie najważniejsze ma akustyka pomieszczenia.Czasami warto pobiegać z kolumnami po pokoju aby zyskać na brzmieniu.

Pozdrawiam wszystkich.

 

Zapomniałem napisać,że na moim celowniku są Bowers & Wilkins 685 s2. Myślę,że w domowych warunkach zagrają zdecydowanie lepiej niż w salonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez d j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku kilka słów do tych co pieją ,że Koda 702f to kolumny z kartonu z basem ze studni itd.Przykro mi-nie wiecie co piszecie ,nie macie racji.

 

Tak, jasne.

Tych kilka słów już wszystko tłumaczy. Też mi przykro

 

Konkluzja jest taka,że kolumny Koda 702f to fantastyczna konstrukcja za śmieszne pieniądze.

 

Tak samo fantastyczna jak Voice Craft czy Prism - dziadostwo z fabryki w Bangladeszu.

 

Mam tylko jedno pytanko, bo umieram z ciekawości - w którym to salonie zestawiają Radmora z Bowersami???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam bowersy nigdy nie grały fajnie, fan ciepłego analogowego grania z klimatem :-)

Popatrz lekko na firmę BMN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pytam,ponieważ mam go nowego od kilku dni i niestety brzmi fatalnie.Bas twardy i podbity wyższym pasmem. Nie ma w ogóle niskiego zejścia.Najgorsza jest średnica,uwypuklona na pierwszym planie.Wokale wrzeszczące do uszu zasłaniają inne pasma.Tego nie da się słuchać..."

 

.Następnie podłączyłem Nada i .........................jestem w szoku.!W końcu pojawił się bas z niskim zejściem, którego najbardziej brakowało.Dźwięk nabrał masy w całym zakresie a środek już tak nie przeszkadza.Jest po prostu bardzo dobrze,dźwięk ogólnie zyskał na jakości.

 

Zastanawiające, że producent niby oddaje w ręce użytkownika aż tak źle grający na początku wzmacniacz. Czyżby był szaleńcem i celowo zrażał do siebie klientów i psuł sobie renomę zamiast wypuścić z fabryki produkt dopiero po odpowiednich zabiegach mających na celu uzyskanie dobrego brzmienia? Nonsens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mkm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Czyli wychodzi na to, że jednak uszy i psychika się przyzwyczaiła ;)

 

Czyli wychodzi na to,że uszy albo coś słyszą albo nie a psychika jest ok ;)

 

Napiszę jeszcze raz krótko łopatologicznie.

 

Wzmacniacz X -konkretne utwory i konkretne miejsca w których słychać bas o bardzo niskim rejestrze. Słychać?Słychać, nawet czuć w kanapie.

Wzmacniacz Y - ten same utwory i nasłuchujemy niskich dźwięków w tych samych miejscach.Słychać? Niestety nie.Tak jakby realizator wyciął tą częstotliwość.

Po jakimś czasie taka sama sytuacja:

Wzmacniacz X- te same utwory i te same miejsca.Słychać niski bas? Słychać,bez zmian.

Wzmacniacz Y- te same utwory i te same miejsca .Czy pojawiły bas o niskim rejestrze? Tak,jest wyraźnie słyszalny.

Nad się rozkręcił i brzmi naprawdę dobrze.Dźwięk zyskał również na dynamice jednak brakuje mu jednej rzeczy z Radmora. Mikrodynamika! Radmor jest pod tym względem genialny.Niesamowite jest to, jak dobrze słyszy się ciche dźwięki w nagraniach.

 

Miłego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem zapytać użytkowników Nada c326bee którzy posiadali go od nowości. Czy wraz z upływem czasu wzmacniacz zmienia swoje brzmienie?Pytam,ponieważ mam go nowego od kilku dni i niestety brzmi fatalnie.Bas twardy i podbity wyższym pasmem. Nie ma w ogóle niskiego zejścia.Najgorsza jest średnica,uwypuklona na pierwszym planie.Wokale wrzeszczące do uszu zasłaniają inne pasma.Tego nie da się słuchać....Wzmacniacz gra zdecydowanie gorzej od Radmora 5512b którego do tej pory używałem.Nie ma porównania.Jeżeli tak grają teraz wzmacniacze to dawniej robiono lepszy sprzęt. Pozdrawiam

 

Nad ma swój charakter. Nie każdemu się podoba. Ja nie trawię miałem u siebie w systemie pożyczony i dla mnie to była porażka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad się rozkręcił i brzmi naprawdę dobrze.Dźwięk zyskał również na dynamice jednak brakuje mu jednej rzeczy z Radmora. Mikrodynamika!

 

 

Pisałeś wcześniej, że bas, którego nie było sam przyszedł z czasem i jest już na swoim miejscu. To teraz też jeszcze poczekaj z miesiąc albo dwa i mikrodynamika też się magicznie pojawi na swoim miejscu;) Prawie by można powiedzieć, że czas leczy rany hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz też jeszcze poczekaj z miesiąc albo dwa i mikrodynamika też się magicznie pojawi na swoim miejscu;) Prawie by można powiedzieć, że czas leczy rany hehe

 

 

 

Myślę, że w zakresie dźwięku nic już się nie zmieni.

Prawda jest taka, że są osoby które posiadają dużą wrażliwość słuchu ale też są takie, które pewnych dźwięków nie słyszą. Tym drugim polecam aby nie wypowiadały się na forach audio, tylko kupiły sobie „Kasprzaka” i czekały aż słuch i uszy im się przyzwyczają.

Jestem zażenowany niektórymi wypowiedziami.

Żegnam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że nie ma co żenować, tylko chwilkę zastanowić co może zaoferować zestaw Radmora i wiórowe podłogówki kina domowego Kody warte może 2 stówki.

Można też użyć wyszukiwarki i poszukać któż to taki kompletuje zestaw stereo oparty o tego typy elementy - życzę powodzenia.

Jak jest problem z wyciągnięciem odpowiednich wniosków, to cóż.... to nie nasz problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
W dniu 17.08.2018 o 14:29, konradskala napisał:

co może zaoferować zestaw Radmora i wiórowe podłogówki kina domowego Kody warte może 2 stówki

Ha,ha,ha. Radmor gra dalej a wielmożny Nad poszedł z ulgą do ludzi. Wiórowe podłogówki jakością basu niszczą bezpłciowe Tannoy Mercury 7.4. Może Tannoy ma więcej na średnicy ale bas ? Bez porównania. Kody to dynamika, bardzo niskie zejście, że kanapa się trzęsie. Żadnego dudnienia. Tannoy bardzo słabo na basie. Takie tam mulenie

 

 

 

W dniu 8.06.2018 o 13:18, konradskala napisał:

Na Twoim miejscu zostawiłbym ten wzmacniacz w spokoju i czym prędzej wymienił te Kody na cokolwiek innego

Znawca tematu. Heh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, d j napisał:

Ha,ha,ha. Radmor gra dalej a wielmożny Nad poszedł z ulgą do ludzi. Wiórowe podłogówki jakością basu niszczą bezpłciowe Tannoy Mercury 7.4. Może Tannoy ma więcej na średnicy ale bas ? Bez porównania. Kody to dynamika, bardzo niskie zejście, że kanapa się trzęsie. Żadnego dudnienia. Tannoy bardzo słabo na basie. Takie tam mulenie

Znawca tematu. Heh

Kolego, nie wiem jakie zioło palisz, ale proszę już przestań...

Kody to dynamika? Jakich ty w ogóle kolumn w życiu posłuchałeś, że wypisujesz takie bzdury???

I jeszcze "jakość" basu niszczy Tannoye...(notabene też nic nie warte) Tak, tak Koda niszczy - co najwyżej słuch.

Idź do salonu, poszukaj jakiś solidnych kolumn, a najlepiej pożycz, przynieś do domu i posłuchaj.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, konradskala napisał:

Idź do salonu, poszukaj jakiś solidnych kolumn, a najlepiej pożycz, przynieś do domu i posłuchaj.

Byłem, słuchałem. Tannoy, Heco, Dali, Indiana czy jakieś tam Melodiki. Wzmacniacze Denon, Marantz, Cambridge i inne. Nada miałem.Tylko po co wydawać kasę skoro nie słychać wielkiej różnicy? Te wszystkie sprzęty w okolicach 2 -3 tysięcy są nic nie warte. Dlatego został Radmor i Koda. Najlepszy stosunek cena - jakość. Niestety nie mam takiego budżetu aby wydawać tysiące na stereo. Może te droższe grają lepiej. Nie wiem. Te budżetówki to strata pieniędzy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie kolumny jak i wzmacniacze z niskiej pułki grają trochę dupiasto,to fakt...ale pewnie wśród nich można wyszperać coś ciekawego,jak się dłużej poszuka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.04.2021 o 11:46, d j napisał:

Byłem, słuchałem. Tannoy, Heco, Dali, Indiana czy jakieś tam Melodiki. Wzmacniacze Denon, Marantz, Cambridge i inne. Nada miałem.Tylko po co wydawać kasę skoro nie słychać wielkiej różnicy? Te wszystkie sprzęty w okolicach 2 -3 tysięcy są nic nie warte. Dlatego został Radmor i Koda. Najlepszy stosunek cena - jakość. Niestety nie mam takiego budżetu aby wydawać tysiące na stereo. Może te droższe grają lepiej. Nie wiem. Te budżetówki to strata pieniędzy. 

W jakim salonie odbywał się odsłuch Nad'a z Indianą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

 Basik schodzi niziutko,przyjemnie kołysze.Wokal ładnie się zlewa z instrumentami.

Kolego DJ       to co napisales jest zaprzeczeniem normalnego dobrego dzwieku.Wokal ma sie oddzielac od reszty i wyjsc na pierwszy plan.Jesli Radmor schodzi nizutko jutro zapisuje sie do syminarium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolega ma starego, poczciwego Radmora i do tego na tranzystorach Philipsa to wcale się nie dziwię. Trochę mi żal że ostatnia sztukę sprzedałem w ubiegłym roku. Nie mogłem kupić oryginalnego trafo, może słabo szukałem. Gdybym go naprawił pewnie do kompletu kupiłbym Adama, no i wtedy mógłbym poszukać kolumn. Ale fakt że drogi Radmor z dawnych czasów to trochę wyższa liga niż te tanie, nowoczesne CA, NADy itp. pamiętam winyle Ład Zeppelin na Radmorze, to był miód dla uszu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...
W dniu 27.01.2022 o 20:54, Audroc napisał:

Jeśli kolega ma starego, poczciwego Radmora i do tego na tranzystorach Philipsa to wcale się nie dziwię. Trochę mi żal że ostatnia sztukę sprzedałem w ubiegłym roku. Nie mogłem kupić oryginalnego trafo, może słabo szukałem. Gdybym go naprawił pewnie do kompletu kupiłbym Adama, no i wtedy mógłbym poszukać kolumn. Ale fakt że drogi Radmor z dawnych czasów to trochę wyższa liga niż te tanie, nowoczesne CA, NADy itp. pamiętam winyle Ład Zeppelin na Radmorze, to był miód dla uszu.

Od kiedy to tranzystor a raczej jego producent nadaje barwe urzadzeniu??? gra konstrukcja nie pojedynczy element kolego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.