Skocz do zawartości
IGNORED

Nad c326bee -czy ten typ tak ma?


d j
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa prosta. Sprzedaj/oddaj Nada, kup Cambridge i masz banana.

 

Kurczaki!Miałem nic nie pisać.Dokładnie tak :) Jeżeli po jakimś czasie nic się nie zmieni,to oczywiście,że Nada sprzedam.Myślę,że na tę chwilę temat jest wyczerpany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Pewnie piszą to osoby które wyznają audiovoodoo.Ech...........

 

Uważasz że kolumny to audio voodoo?? Widzę kolega naczytał się głupot w Wątku Audio mity. Kolumny za 600 nówka to niestety złom. Co by nie pisali i zaklinali rzeczywistość dobry dźwięk kosztuje

 

Czy ktoś wierzy w to, że takie Kody 702F duże podłogówki które kosztowały 600zł jako nowe mogą zagrać dobrze w stereo??? raczej wątpię... ten NAD pewnie pokazał prawdę o Twoich klockach dlatego tak to gra hehhe do tego co masz kup jakąś starą Yamahe czy Sony ES za 500zł będzie moc i wydajność do tego co masz wystarczy.

 

Jasne że nie zagrają. Wystarczy podczepić coś lepszego. 600 zł za podlogowki ...zmarnowane pieniadze

Edytowane przez bartosz_55239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych "kolumn" można podpiąć wzmacniacz za 50 tys. lub radiobudzik i zagrają tak samo beznadziejnie. Jak ktoś lubi słuchać konstrukcji pudełek z paździerza grubości 1 cm (sprawdziłem) z głośnikami po 15 zł oraz 4-ro elementowej (!) zwrotnicy z najgorszego padła, do tego z elektrolitem w obwodzie to nic tylko życzyć wieku godzin szczęśliwych odsłuchów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie temat, dgyż w jednym z systemów mam NADa 320BEE i rozważam zakup 356BEE. Plusem jest brak pre gramofonu i duża ilość wejść.

Jeśli chodzi o dźwięk to moim zdaniem NADy mają potencjał. Nie lubię wzmacniaczy które grają tak i tak i tyle. Ja w tej chwili mam prześliczny dźwięk z kaseciaka Pioneera 939MarkIi. Pat Metheny z Davidem Bowie na wokalu to istny miód. Dźswięk słodki w całym zakresie, dokładnie tak jak zapamiętałem z młodości Radmora na tranzystorach Philipsa- jeśli dobrze pamiętam to była tajemnica brzmienia tego cacka.

Z drugiej strony ten sam NAD zamula mi z winyli, ale to za sprawą idącego na wymianę pre gramofonowego CA 640P.

Z kolei płyty CD grają wyśmienicie łącznie z SACD z pasującego brzmieniowo odtwarzacza Pioneera 30 coś tam.

Jestem zwolennikiem zestawiania klocków na zapas, czyli każdy element który kupuję w miejsce dotychczasowego powinien być o klasę lepszy od pozostałych by, jak pisał ktoś wcześniej, obnażał niedomagania reszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad C320Bee to był mój pierwszy wzmacniacz lata temu on ma kiepskie układy pre warto go puścić na samej końcówce dźwięk się otwiera, bez tego to straszny zamulacz pozbawiony tła i przestrzeni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jestem zwolennikiem zestawiania klocków na zapas, czyli każdy element który kupuję w miejsce dotychczasowego powinien być o klasę lepszy od pozostałych by, jak pisał ktoś wcześniej, obnażał niedomagania reszty"

 

-Moim zdaniem to słaby pomysł. Lecz wynika to z tego, że w tej dziedzinie lubimy kombinować, stąd takie ruchy :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NADy niestety maja taka szkole (rozmiekczanie, zamazywanie konturow, nadmuchany przekaz), mialem c372 dawno temu i tak do zapamietalem, dokladnie tak gral. Mysle ze pozostale szare NADy beda mialy mniej wiecej (+/-) podobna szkole.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NADy niestety maja taka szkole (rozmiekczanie, zamazywanie konturow, nadmuchany przekaz)

 

Oj tak, to prawda. Na początku swojej przygody z audio miałem najpierw NAD'a 326, później za niewielkie pieniądze znalazł się NAD 356. Ten drugi był trochę jaśniejszy, ostrzejszy w wyższej średnicy, ale tak jak piszesz rozmiękczony, nadmuchany, praktycznie bez konturów przekaz to ich sygnatura dźwiękowa. Pierwszy raz to do mnie doszło jak kumpel wpadł do mnie ze swoim Naim 5si, bo chciałem porównać możliwości swojego cudnego NAD'a do tego niepozornego "wzmacniaczyka". Po odpaleniu Naim'a szybko mina mi zrzedła. Rezultat - NAD został od razu sprzedany. Ten niepozorny z wyglądu Naim pokazał bezlitośnie miejsce NAD'a w szeregu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się podłączy ciemne, muskularne kolumny nie grzeszące dobrym i zwartym basem, a do tego siejące bez opamiętania wysokimi to będzie dokładnie taki efekt.

NAD dobrze zgrywa się z jasnymi, szczegółowymi i czystymi na średnicy kolumnami - wtedy nic się nie rozmiękcza, nie sypie piachem i nie jazgocze. Świetnie wypadają zarówno nagrania akustyczne oraz rock który ma odpowiedni drive.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to to...tak grają te stare. Im brzydszy tym lepiej warczy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz NADy mocno się ucywilizowały jeśli chodzi o kwestię wizualną. Poza tym przy porównywaniu wzmacniaczy innych firm do NADa warto wsiąść pod uwagę widełki cenowe. Pomijając najniższe modele, weźmy np. 356BEE, który dzisiaj nowy kosztuje 2.699 PLN.

Z takim budżetem co można kupić w salonie lepszego??? Śmieszne Onkyo, nudnego do bólu Marantza, bezbarwną Yamahę, rozdmuchanego Denona i jeszcze bardziej rozdmuchanego słabiutkiego Pioneera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez konradskala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście w pełni się z Tobą zgadzam. Ja właśnie jak pierwszy raz wybierałem dla siebie wzmacniacz to odsłuchiwałem wzmacniacze w kwocie do 2k. Trochę ich przesłuchałem i jak dla mnie zdecydowanie NAD 326 był najlepszym sonicznie wzmacniaczem. Oczywiście piszemy o nowych urządzeniach Więc sprawa z takim 356 ma się raczej tak samo bo w tych kwotach niestety za dużo dobrej konkurencji nie ma. Co innego w używkach, ale patrząc na nowe to faktycznie w tych kwotach ciężko coś kupić.

 

Mi ta poprzednia seria się bardzo podoba wizualnie. Na żywo zdecydowanie lepiej wyglądają niż na fotkach w necie.

To co mi się w NAD podoba to fakt, że nie ściemniają oni z mocą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz NADy mocno się ucywilizowały jeśli chodzi o kwestię wizualną. Poza tym przy porównywaniu wzmacniaczy innych firm do NADa warto wsiąść pod uwagę widełki cenowe. Pomijając najniższe modele, weźmy np. 356BEE, który dzisiaj nowy kosztuje 2.699 PLN.

Z takim budżetem co można kupić w salonie lepszego??? Śmieszne Onkyo, nudnego do bólu Marantza, bezbarwną Yamahę, rozdmuchanego Denona i jeszcze bardziej rozdmuchanego słabiutkiego Pioneera?

Dodatkową zaletą c356 (czy innych modeli) jest to że za nie wielką kwotę mamy możliwość modyfikacji. Więc zwolennicy tej marki zyskują dodatkową opcję zabawy (zmiany brzmienia). Dla każdego coś miłego :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego trzeba jeszcze dodać , że np. w takim Nad C 356 można dodatkowo wykorzystać samą końcówkę mocy dodając do niego preamp - możemy uzyskać wtedy już całkiem ciekawe brzmienie w stosunku do oryginału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

np jakie przedwzmacniacze do 2 k byście polecili przetestować?

 

Aktualnie słucham na nad 326 + emit 20 i choć nieco ciemnawo to ogólnie nie jest źle w jazzie i powolnym rocku mi się podoba ale już szybsze gatunki wypadają słabiej i chciałbym mu nadać nieco życia np w popie, szybszym rocku żeby się to tak nie sklejało, może przestrzeni bo po testach roksan k3 widzę że nad gra dość mało obszernie (wąsko/płasko?) i jakby zagęszcza środek kosztem rozciągnięcia pasma. Jedno jest pewne nie lubie ostrej góry i suchego szczupłego grania.

 

Zastanawiam się też nad drugą parą kolumn do bardziej energicznej muzyki ale to żeby nie zasmiecać chyba w innym wątku :)

 

A naim faktycznie nie daje mu szansy, z wszystkich wzmacniaczy jakie sluchałem to chyba jedyny który mi się spodobał, ale to buczące trafo go niestety wyeliminowało :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim budżetem co można kupić w salonie lepszego??? Śmieszne Onkyo, nudnego do bólu Marantza, bezbarwną Yamahę, rozdmuchanego Denona i jeszcze bardziej rozdmuchanego słabiutkiego Pioneera?

 

Wszystko to będzie lepsze od zamulonego NAD-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to będzie lepsze od zamulonego NAD-a.

 

Hahahha

 

No to bierz te 2699 zł i śmigaj do salonu po dobry wzmacniacz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przestrzeni bo po testach roksan k3 widzę że nad gra dość mało obszernie (wąsko/płasko?) i jakby zagęszcza środek kosztem rozciągnięcia pasma

 

Ciężko porównywać wzmacniacz za 2k ze wzmacniaczem za 7k.

 

Jedno jest pewne nie lubie ostrej góry i suchego szczupłego grania.

 

To odpuść tego NAD'a ponieważ środek syczy lekko i nie ukrywajmy jest wyostrzony. Roksan K3 gra dosyć neutralnie z fajną dynamiką, mocne, szybkie, klarowne, rozdzielcze i co najważniejsze dla Ciebie to nie wyostrza. Jak na swoją cenę dysponuję dosyć potężną mocą co stawia go w czołówce jednostek które potrafią napędzić trudne do wysterowania kolumny.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odpuść tego NAD'a ponieważ środek syczy lekko i nie ukrywajmy jest wyostrzony. Roksan K3 gra dosyć neutralnie z fajną dynamiką, mocne, szybkie, klarowne, rozdzielcze i co najważniejsze dla Ciebie to nie wyostrza. Jak na swoją cenę dysponuję dosyć potężną mocą co stawia go w czołówce jednostek które potrafią napędzić trudne do wysterowania kolumny.

 

no niby ten roksan grał i był wykonany bardzo bardzo dobrze ale on był - jak na mój gust- typowo pod ostrzejsze rodzaje muzyki typu rock metal podkręcał gitary, a te gatunki słucham najrzadziej ....

 

ten NAD na swoją cenę na prawde nie jest zły, nie ma co narzekać... ale zawsze chce się coś lepszego ;)

jak będzie okazja odsłucham jeszcze MF i Rege, no i jakieś przedwzmacniacze - po eksperymentach z roksanem wiem że taki przedwzmacniacz ma duży wpływ na brzmienie....

 

jak nic mi nie spasuje to poszperam w kolumnach... druga para by się może przydała ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby ten roksan grał i był wykonany bardzo bardzo dobrze ale on był - jak na mój gust- typowo pod ostrzejsze rodzaje muzyki typu rock metal podkręcał gitary, a te gatunki słucham najrzadziej ....

 

Tu masz racje w takich brzmieniach najlepiej się spisuje chociaż też daje rady z innymi gatunkami muzycznymi.

 

Popatrz może na Atoll'a? Co dokładnie ci przeszkadza w twoim NAD i czego oczekujesz od nowego wzmaka ?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie brzmienie nada mi bardzo odpowiada.. ale przy szybszej muzyce połączenie nad plus dynki

niestety za mocno dodaje swój charakter czyli mocno basowa podstawa bez konturu i nieco wolno.. taki trochę budyniowaty dźwięk się robi..niemniej jednak jazz trąbki gitara akustyczna fortepian wokal brzmią fenomenalnie..

 

Myślę czy się dałoby czymś to zneutralizować dlatego zapytałem o przedwzmacniacz a jeśli nie to pomyślę nad druga para kolumn z szybkimi "papierowymi" przetwornikami .. kto wie jeśli byłyby dobre to może dynki poszlyby na sprzedaż

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odpuść tego NAD'a ponieważ środek syczy lekko i nie ukrywajmy jest wyostrzony.

czy c375 ma tą samą manierę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy c375 ma tą samą manierę?

 

Czym wyższy model NAD tym bas jest lepiej kontrolowany i jest go więcej, a co za tym idzie że trochę kradnie z tego środka. Dynamika też wzrasta, ale charakterystyka zostaje ta sama.

 

Ogólnie NAD 375 to dobry wzmak z potężną mocą cenowo dobrze stoi można śmiało polecać bo przestrzeń którą dysponuje i sceną którą dobrze potrafi nas otoczyć jest naprawdę na wysokim poziomie i to w dobrej cenie.

 

Jeśli jesteś zainteresowany to najlepiej odsłuchać sprzęt w domowych warunkach, mogę ci go wypożyczyć nie ma problemu :)

 

Pozdrawiam,

Grzegorz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby ten roksan grał i był wykonany bardzo bardzo dobrze ale on był - jak na mój gust- typowo pod ostrzejsze rodzaje muzyki typu rock metal podkręcał gitary, a te gatunki słucham najrzadziej ....

 

Mógłbyś rozwinąć swój wpis? W jaki sposób podkręcał gitary? Wyostrzał, dawał na pierwszy plan względem reszty? A jak ogólnie z rytmem, szybkością? Co Ci nie pasowało w innych gatunkach muzycznych?

 

Sam ciekawy jestem tego Roksana K3, słuchałem Roksan K2 i jak dla mnie to do Metalu on się średnio nadawał, Ale to poprzedni model, więc dźwiękowo może być jednak inny, ktoś porównywał może te dwa wzmaki bezpośrednio i mógłby napisać coś o różnicach w dźwięku?

 

Druga sprawa, skąd taka dość "astronomiczna" cena za tego K3. Katalogowo 7k, nie powinna być w granicach 5k? Chyba , że faktycznie jest aż tak lepszy od poprzednika to wtedy zrozumiałe. Cenowo przecież już się zbliża dość blisko do Roksana Caspian M2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Exciter555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahha

 

No to bierz te 2699 zł i śmigaj do salonu po dobry wzmacniacz :)

Prawda. Dużo ludzi marudzi na ten wzmacniacz ale znaleźć coś lepszego w tej cenie to już wyczyn. Mi z tej półki cenowej jeszcze podpasował Arcam a19

 

Roksan Kandy k3 ma tam gdzieś dowalone na niższej średnicy, że gitary przesterowane grają brutalnie i mocno. Rok temu zrobił na mnie mega wrażenie. Dziś jako alternatywę wolałbym Naima 5si. Gęsty dźwięk z lekko złagodzoną średnicą i dość ostrymi sopranami. Bas jak trzeba. Nie wspominam nawet o xs2 bo to już totalny odlot. Szkoda, że Naimy po przejęciu przez Focal-Polska tak podrożały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mógłbyś rozwinąć swój wpis? W jaki sposób podkręcał gitary? Wyostrzał, dawał na pierwszy plan względem reszty? A jak ogólnie z rytmem, szybkością? Co Ci nie pasowało w innych gatunkach muzycznych?

 

Sam ciekawy jestem tego Roksana K3, słuchałem Roksan K2 i jak dla mnie to do Metalu on się średnio nadawał, Ale to poprzedni model, więc dźwiękowo może być jednak inny, ktoś porównywał może te dwa wzmaki bezpośrednio i mógłby napisać coś o różnicach w dźwięku?

 

Druga sprawa, skąd taka dość "astronomiczna" cena za tego K3. Katalogowo 7k, nie powinna być w granicach 5k? Chyba , że faktycznie jest aż tak lepszy od poprzednika to wtedy zrozumiałe. Cenowo przecież już się zbliża dość blisko do Roksana Caspian M2.

 

Na moje oko świetnie wykonany i gdyby miał inne brzmienie to by na pewno został..acdc metallica czy faith no more brzmiało dobrze ale jak poscilem płumkanie i małe składy to nie mogłem się doszukać ciepłego przytulnego klimaciku a to dla mnie spory minus. Szybko raczej on gra. Co do rytmu wolę naima ;) zdaje się że k3 ma po prostu podkreślone pasmo które odpowiada zza brzmienie gitar np typowo pod przestery które brzmią świetnie. K2 nie widziałem. Gdyby bardzo trafił w gusta to że zniżka jest wart swojej ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.