Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem nawet jeden z pierwszych egzemplarzy. Bardzo dobre daczki ale ja mam odmienną koncepcję budowy systemu z maksymalnie rozdzielczym źródłem i przetworniki lampowe chodź bardzo kocham, nie znajdują w niej miejsca. Zachęcam jednak do sprawdzenia samemu.

Ja Ci nie chcę sprzedać mojego DACa, chciałbym jedynie byś go przy jakiejś okazji posłuchał i być może podzielił się opinią. Te które wytwarzam obecnie są znacznie lepsze od tych dawnych.

 

Ale może nie róbmy tutaj offtopu i z gadkami o DACu przenieśmy się do Asgaardu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sluchasz z plikow to wez daczek LKSa z nowym modulem amanero. Do 10kzl nie znam lepszego daczka z wejsciem usb.

 

Z tego co wyczytałem LKS ma podwójne ES9018

tak jak Oppo więc jaki ma sens popadać w koszty. Wejście USB z amanero jakoś do mnie nie przemawia ponieważ ja praktycznie tego nie używam ( czasem tylko jak słucham radia z Daphile). Dla mnie idealnym rozwiązaniem które stosuję z resztą, jest zwykłe wejście usb do którego wpinam bezgłośny dysk z plikami.

Dlatego tak sobie cenię Oppo. Tak jak wcześniej pisałem chcę spróbować jeszcze Protagonista ale transportem dalej będzie Oppo z wpiętym dyskiem oraz płyty CD.

Dziekuję za dobre chęci.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po upgrade na Elite + zmiana kondów w zwrotnicy na Audyn Plus mam niestety wrażenie, że przestrzeń i stereofonia uległa pogorszeniu. Czy winę za te zmiany ponoszą nie wygrzane jeszcze (gram dopiero około 6-7 h) w/w elementy ? Jakie macie doświadczenia w tym temacie? Nie wiem - może ja mam jakieś zwidy :)

Sprawa dotyczy Minas Anor.

 

Mam morela elite i model niższego CAT 328-104 i elite jest lepszym głośnikiem . Elite daje więcej powietrza i szczegółów. W mojej opinii to jeden z najlepszych głośników wysokotonowych na świecie. Na zagranicznych forach często jest uznawany za lepszy niż supreme a nawet dynaudio esotar 330d.

 

Musze zgodzić się z Szymonem ze lepszy głośnik może zagrać gorzej jeśli reszta toru jest słaba.

Ponieważ efektywność głośników jest inna pewnie Grzesiek wymienił również rezystor który ma duży wpływ na brzmienie.

Ogólnie masz więcej góry pasma czy tyle samo jak przed zmianą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ogólnie masz więcej góry pasma czy tyle samo jak przed zmianą?

 

Wydaje się, że jest podobnie co do góry. Trudno to jednoznacznie powiedzieć bo wersji standard słuchałem tylko kilkanaście godzin. Potem tydzień przerwy i przejście do Premium.

Nie jestem pewien ale z tego co pamietam z rozmowy z Grzesiem rezystora nie wymienił. Wymienił tylko kondensatory na Audyn Plus. Ale mogę się mylić. Najlepiej niech się sam wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elite (...) Na zagranicznych forach często jest uznawany za lepszy niż supreme a nawet dynaudio esotar 330d.

Podzielam opinię że jest lepszy od Esotara, latka lecą. Czy jest lepszy od Supreme, hm... z tego co wiem to jest raczej po prostu nieco inny, i pasuje do innych zestawień niż Elite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podzielam opinię że jest lepszy od Esotara, latka lecą. Czy jest lepszy od Supreme, hm... z tego co wiem to jest raczej po prostu nieco inny, i pasuje do innych zestawień niż Elite.

 

To cieszy. Czytałem na zagranicznych forach o Elite i naprawdę ma pochlebne opinie. Pozostaje więc czekać na wygrzanie a potem będę myślał z Grzesiem dalej. Zresztą u Ciebie Adam nie miałem zastrzeżeń co do góry. Dlatego się zdecydowałem. Myśle, że za kilka tygodni (tyle będzie u mnie trwało wygrzewanie bo urlop itp) wszystko będzie jasne. Ja wierzę, że to jeszcze zagra jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Dlatego tak sobie cenię Oppo. (...)

 

Mimo wielu praktycznych zalet Oppo ma jedną zasadniczą wadę. Nie jest dobrym transportem. Ma niestety sporą naleciałość "plastiku/sztuczności" w swym brzmieniu. Masz więc wąskie gardło u samego początku toru. Wszystko można poprawić, ale jak koledzy wcześniej napisali, to osobny temat. Ja 3mam kciuki. ;)

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moje Canto Grant katuję Vitusem SI100. Po wyjeciuz kartonu... Troche byłem przerażony lecz byłem ostrzeżony by dać Vitusowi 1-2 dni bez poważnego słuchania... Bo bydlę lubi prąd.

Oj lubi po 2 dniach pełne otwarcie i kompletny zamordyzm. Wyciska z Canto ostatnie soki i dochodzi do kresu ich możliwości tak wiec upgrade niedługo

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że co raz to lepszymi klockami napędzamy nasze kolumny.:) Oj, warto dać im dobre towarzystwo, a odwdzięczą się po stokroć.

 

O widzę, że kolega lubi sarkazmy więc pytam czy w ogóle słuchał dłużej tego Oppo czy też naczytał się opini ? Ja nie twierdzę, że ten kombajn jest idealny ale czy taki tragiczny ?

A skoro wg kolegi transport z Oppo jest do bani to może trzeba tylko dokupić osobny inny i wpiąć do niego ?

Troszkę z tym Oppo mam zawiązane ręce bo kupiłem go całkiem niedawno nówkę więc sprzedając go za dużo bym stracił. Trzeba by więc coś jednak sklecić z tego co mam (o ile się da).

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mimo wielu praktycznych zalet Oppo ma jedną zasadniczą wadę. Nie jest dobrym transportem. Ma niestety sporą naleciałość "plastiku/sztuczności" w swym brzmieniu. Masz więc wąskie gardło u samego początku toru. Wszystko można poprawić, ale jak koledzy wcześniej napisali, to osobny temat. Ja 3mam kciuki. ;)

 

Zdziwiłbyś się. Wespół z resztą odpowiednio dobranego toru potrafi zagrać bardzo analogowo. Szczególnie z lampą 845. Pewnie nie miałeś okazji tego sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Piotrze, niepotrzebnie szukasz podtekstów gdzie ich nie ma. Nie odnosiłem się do twoich "klocków", wyraźnie napisałem "napędzamy" więc chodzi o wzmacniacz. By była jasność, choć myślę, że większość osób czytających dobrze odczytała mój wpis, odniosłem się do wpisu kolegi Marcina_Sz i nie ma w moim wpisie negatywnych emocji, a pozytywne.

Wiem, że były upały i powodowały poddenerwowanie i ogólne złe samopoczucie osób ale już zelżały i kolego Piotrze weź na luz i wiedz, że już nie mam zamiaru odnosić się do wpisów jakie będziesz popełniał.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Malwas.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Piotrze, niepotrzebnie szukasz podtekstów gdzie ich nie ma. Nie odnosiłem się do twoich "klocków", wyraźnie napisałem "napędzamy" więc chodzi o wzmacniacz. By była jasność, choć myślę, że większość osób czytających dobrze odczytała mój wpis, odniosłem się do wpisu kolegi Marcina_Sz i nie ma w moim wpisie negatywnych emocji, a pozytywne.

Wiem, że były upały i powodowały poddenerwowanie i ogólne złe samopoczucie osób ale już zelżały i kolego Piotrze weź na luz i wiedz, że już nie mam zamiaru odnosić się do wpisów jakie będziesz popełniał.

Pozdrawiam.

 

Ja zupełnie nie rozumiem skąd się u kolegi bierze tyle uszczypliwości. Trzeba było dokładnie określić do czego odnosił się kolegi wpis to nie było by nieporozumień. Nie wiem jak odczytali to inni ale z pewnością nie było jesno określone o co koledze dokładnie chodziło.

A tak w ogóle cała ta sytuacja wydaje się bardzo dziecinna. Kolega uznał jednak, że należy jej nadać rangę uprawnającą do niepotrzebnych przepychanek.

Ostatnie zdanie kolegi (nawet nie będę cytował)

dowodzi kto tu powinen wrzucić na luz.

Szanujmy się troszkę kolego tymbardziej, że nie piszesz do smarkacza. Parę wiosen mam już za sobą.

 

Pozdrawiam i życzę więcej uśmiechu na twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbyś się. Wespół z resztą odpowiednio dobranego toru potrafi zagrać bardzo analogowo. Szczególnie z lampą 845. Pewnie nie miałeś okazji tego sprawdzić.

Piotrek masz przyzwoitą lampkę, świetne kolumny ale kiepskie źródło. Zarówno transport jak i odtwarzacz z Oppo jest marny na obecnym poziomie. Potrzebujesz czegoś sporo lepszego żeby pójść dalej, Sabre w tym przypadku zmulone nadal pozostaje tą samą amplitunerową kostką dla mas ze swoim szarym i bezbarwnym charakterem grania. Kolega Cytrus też to zauważył. Wiem, że chcesz wygody w postaci odsłuchu z pendrive lub dysku usb ale czasem warto się pomęczyć żeby uzyskać wyższej klasy dźwięk. Moim zdaniem zacznij od posłuchania porządnej klasy odtwarzacza cd. Podjedź do Łodzi ze swoimi gratami, może razem coś mądrego uradzimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek masz przyzwoitą lampkę, świetne kolumny ale kiepskie źródło. Zarówno transport jak i odtwarzacz z Oppo jest marny na obecnym poziomie. Potrzebujesz czegoś sporo lepszego żeby pójść dalej, Sabre w tym przypadku zmulone nadal pozostaje tą samą amplitunerową kostką dla mas ze swoim szarym i bezbarwnym charakterem grania. Kolega Cytrus też to zauważył. Wiem, że chcesz wygody w postaci odsłuchu z pendrive lub dysku usb ale czasem warto się pomęczyć żeby uzyskać wyższej klasy dźwięk. Moim zdaniem zacznij od posłuchania porządnej klasy odtwarzacza cd. Podjedź do Łodzi ze swoimi gratami, może razem coś mądrego uradzimy.

 

Dzięki Szymon. Dziękuję za Twoją propozycję. Rozważę to. Narazie za tydzień urlop. Po urlopie będziemy coś myślec. Największa bolączka na dzień dzisiejszy to kasa. Prawda jest taka, że system który teraz posiadam to już prawie wierzchołek moich finansowych możliwości więc nie będzie mi łatwo.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr zapewniam Cię że Malwas nic personalnie nie odnosił się do Ciebie.Wielu z nas w tym klubie zna się osobiście i dużo zawdzięcza .sobie nawet jeżeli o tym nikt nie trąbi .Jest nas już tak dużo w klubie ,że czasami sobie na odcisk nadepniemy ale to nie jest powód do obrażania się .

Ja oppo nie słuchałem ale po wielu latach zabawy z audio doszedłem do wniosku że źródło ma diametralne znaczenie i dalsze konfigurowanie systemu jest tylko kompensancją lub rugowaniem stanu początkowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zupełnie nie rozumiem skąd się u kolegi bierze tyle uszczypliwości. Trzeba było dokładnie określić do czego odnosił się kolegi wpis to nie było by nieporozumień. Nie wiem jak odczytali to inni ale z pewnością nie było jesno określone o co koledze dokładnie chodziło.

 

Piotrze jeśli nie było cytatu to napisany post odnosi się do ostatniego (w tym przypadku był to post Marcina) . Jeśli odpowiadamy (odnosimy się ) na posty wcześniejsze to wtedy jest sens cytować. Ale to nie ma znaczenia. Chyba za często doszukujemy się drugiego dna.

 

Daj znać jak kolumny się wygrzeją. Powinno być tylko lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr zapewniam Cię że Malwas nic personalnie nie odnosił się do Ciebie.Wielu z nas w tym klubie zna się osobiście i dużo zawdzięcza .sobie nawet jeżeli o tym nikt nie trąbi .Jest nas już tak dużo w klubie ,że czasami sobie na odcisk nadepniemy ale to nie jest powód do obrażania się .

Ja oppo nie słuchałem ale po wielu latach zabawy z audio doszedłem do wniosku że źródło ma diametralne znaczenie i dalsze konfigurowanie systemu jest tylko kompensancją lub rugowaniem stanu początkowego

 

Ależ drogi Rezyslawie ja się wcale nie obraziłem i mam nadzieję, że Malwas też nie. Zaszło małe nieporozumienie które można było sobie wyjaśnić w inny sposób. Z racji tego, że sam święty nie jestem (czasem miewam gorsze dni) rozumiem, że czasem coś można źle zrozumieć , źle odczytać. Takie sprawy można sobie wyjaśnić w nieco bardziej cywilizowany sposób. Napewno nie kwitować tego tak jak to (pewnie pod wpływem emocji) wyraził w ostatnim zdaniu kolega Malwas.

Ja ze swojej strony nie mam nic do kolegi Malwasa i mam nadzieję, że jemu też już przeszło :)

Jak ktoś tu wcześniej napisał to jest klub miłośników marki. Więc cieszmy się marką i pomagajmy sobie wzajemnie. Bądźmy też czasem trochę bardziej wyrozumiali wobec siebie. To naprawdę nic nie kosztuje a jakże potrafi Świat uczynić lepszym :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Piotrze jeśli nie było cytatu to napisany post odnosi się do ostatniego (w tym przypadku był to post Marcina) . Jeśli odpowiadamy (odnosimy się ) na posty wcześniejsze to wtedy jest sens cytować. Ale to nie ma znaczenia. Chyba za często doszukujemy się drugiego dna.

 

 

Na wielu forach zaleca się jednak określić do kogo się odnosi tekst lub dodać przedrostek "@up" lub zacytować. Często bywa tak gdy piszemy akurat posta w tym samym czasie ktoś inny redaguje swój post. I co wtedy ? Pozycja się przesuwa i odpowiedz już nie odniesie się do powyższego.

Rozumiem, że tutaj nie ma takiego zwyczaju a szkoda.

Było by mniej nieporozumień.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.