Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Pragne powrocic w szeregi klubu z nowymi Canto Grand, ktore chyba lepiej sprawdzaja sie pod moj system i preferencje, a jeszcze bardziej pod slabe akustycznie pomieszczenie.

Teraz poszukuje jakis ciekawych standow, propozycje uzytkownikow Canto (ale nie tylko) mile widziane.

 

Pozdrawiam!

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Pragne powrocic w szeregi klubu z nowymi Canto Grand, ktore chyba lepiej sprawdzaja sie pod moj system i preferencje, a jeszcze bardziej pod slabe akustycznie pomieszczenie.

Teraz poszukuje jakis ciekawych standow, propozycje uzytkownikow Canto (ale nie tylko) mile widziane.

 

Pozdrawiam!

Witsj ponownie Morfeusz

DAWAJ FOTY ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Pragne powrocic w szeregi klubu z nowymi Canto Grand, ktore chyba lepiej sprawdzaja sie pod moj system i preferencje, a jeszcze bardziej pod slabe akustycznie pomieszczenie.

Teraz poszukuje jakis ciekawych standow, propozycje uzytkownikow Canto (ale nie tylko) mile widziane.

 

Pozdrawiam!

do Canto używam tych http://sklep1625504.home.pl/pl/p/Model-Km-czarny/285

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witsj ponownie Morfeusz

DAWAJ FOTY ☺

 

Foty oczywiscie beda jak ogarne temat standow, bo na razie nie bardzo mam na czym postawic, wiec marnie to wyglada. Do testow stoja na krzeslach...

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki, ciekawie wygladaja :-)

 

Ja biore jeszcze pod uwage

rogoz audio 1SB100

Dynaudio stand 4, ale to juz uzywki bo nowych juz chyba nie ma w sprzedazy.

No i moze cos od firmy Vap

 

Znalazlem rowniez sprzedawce na allegro, byc moze mial ktos z nim stycznosc i moze napisac czy warto brac pod uwage? Ceny sa dobre, ale czy produkty rownie dobre?

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5900521154

 

 

 

 

No wlasnie nad nimi sie bardzo zastanawiam, jak dotad mij faworyt, sa ciezke juz bez balastu i chyba dobrze wykonane...

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Morfeusz. Ja też używam tych Ostoja co Marcin_Sz. Z dociążeniem wyszły mi koło 18kg, są solidne aczkolwiek noga do podstaw jest dokręcana i są różne szkoły na ten temat. Pan Janusz z Rogoz uważa, że wersja skręcana ma niższą skuteczność w redukowaniu wibracji i stosuje u siebie spawy.

 

Te z allegro to Tombase, w dziale hi-fi jest wątek o stoliku audio, są foty wykonania stolików tej firmy, przewija się też wątek o o krzywych standach, poczytaj. Jednym słowem mają złe opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nad nimi się zastanawiałem, cena mocno atrakcyjna.

Niestety tylko cena ;-)

"A na całe Kargulowe plemię i pole spuść, dobry Panie, wszystkie plagi egipskie. Tylko się nie pomyl i nas, Pawlaków, sąsiadów Kargulowych, nie doświadczaj, bo my się swojej miedzy trzymamy."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I jak sie spisuja? Testowales moze z innymi standami? Zauwazyles jakas poprawe? Waga bez balastu jak podaje producent to ok 17 kg sztuka, z balastem ok 30kg czy rzeczywiscie tak jest?

Edytowane przez morfeusz_

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga pary. Szukałem starych targetow, ale te zdały egzamin. Byc moze coś zmienili w konstrukcji

 

Witaj Morfeusz. Ja też używam tych Ostoja co Marcin_Sz. Z dociążeniem wyszły mi koło 18kg, są solidne aczkolwiek noga do podstaw jest dokręcana i są różne szkoły na ten temat. Pan Janusz z Rogoz uważa, że wersja skręcana ma niższą skuteczność w redukowaniu wibracji i stosuje u siebie spawy.

 

Te z allegro to Tombase, w dziale hi-fi jest wątek o stoliku audio, są foty wykonania stolików tej firmy, przewija się też wątek o o krzywych standach, poczytaj. Jednym słowem mają złe opinie.

tylko te od pana rogoz bedą kosztowały tyle co Canto... A wtedy wolę Minasy ;) Edytowane przez Marcin_Sz

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foty oczywiscie beda jak ogarne temat standow, bo na razie nie bardzo mam na czym postawic, wiec marnie to wyglada. Do testow stoja na krzeslach...

Niesamowicie dobrze grają Canto Grand na tych standach Dynaudio na których stoją na zdjęciach przewijacych się tu w wątku. Bas ma siłe, i szybsze kopnięcie. Warto poszukać używek. Widziałem za 600zł całkiem niedawno. Model Dynaudio STAND 6, ciężkie solidnie wykonane wręcz perfecto. Edytowane przez robin102

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesamowicie dobrze grają Canto Grand na tych standach Dynaudio na których stoją na zdjęciach przewijacych się tu w wątku. Bas ma siłe, i szybsze kopnięcie. Warto poszukać używek. Widziałem za 600zł całkiem niedawno. Model Dynaudio STAND 6, ciężkie solidnie wykonane wręcz perfecto.

 

Warto przejrzeć na początek rynek wtórny .Jeżeli w dobrej cenie będą standy Dynaudio model 4 i model 6 to warto zakupic .Nowe kosztowały 1500 ,- ,za połowę ceny naprawdę warto .Bardzo solidny wyrób.

 

Polecam też standy VAP-a ,doskonale wykonane zarówno z oferty podstawowej jak i wyższej tego producenta . Sam używam standów wymienionych wyżej. Jak ktoś ma więcej na wydaniu są standy Rogoża Janusza ,też je zabierałem na wystawy ,bardzo masywne .

 

Gram tez ,albo lepiej napisze stawiam na :-) standach drewnianych wykonanych z dębu o regulowanej wysokości .Standy wykonane przez Św.P. stolarza na wzór podstawek Sonus Fabera do modelu Electa Amator .Kiedyś na nich stało wiele modeli Sonusa sprzed roku 2000 które posiadałem, a teraz stawiam wiele innych monitorów.

 

czy one będą również w wersjach np. Signature?

 

Seria Canto miała powstać bez wersji rozwojowych co do jakości elementów zwrotnic, okablowania wewnętrznego etc . Ale jak to bywa na prośbę nabywców zostały wersje wzbogacone wyprodukowane aby podnieść ich walory brzmieniowe . O to prosili sami nabywcy ,a kolumny nie są tworzone dla mnie a dla Was , to Wy użytkownicy ale i też osoby mające z nimi kontakt przypadkowy oceniają ich brzmienie ,a dla mnie te wszystkie cenne uwagi są po to aby doskonalic je bardziej na miarę technologii materiałowej jaka jest zaaplikowana w konkretnym modelu .

 

Nie każdy model kolumny będzie brzmiał korzystniej z drogą technologią która nie jest wcześniej sprawdzona w postaci prototypu .Każdy nowy model ,każdy wzbogacony model trzeba po procesie strojenia odsłuchac z rózna elektroniką . Trzeba mieć na uwadze fakt iż budujemy systemy oparte o konkretne cechy towarzyszącej elektroniki ,a każdy wzmacniacz,odtwarzacz ale i kable ,nie zapominając o pomieszczeniu tworzą kompletny system grający .

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na stolik Tombase, zdecydowanie odradzam.

Na s/h na hifi.pl pojawił się znakomity stolik polskiego konstruktora tz. stolik "Sroka". Zapewne nie jest to tani stolik, ale jest to jedna z najlepszych konstrukcji. Specjalna stal dobierana pod kątem tłumienia wibracji, nogi wypełnione olejem turbinowym, półki granitowe 5 cm grubości. Konstruktor jest specjalistą od drgań, pracował przez wiele lat w elektrowni Turów i tam był odpowiedzialny za tematy związane z drganiami na turbinach. Warto pomyśleć o tym stoliku, bo na s/h bardzo rzadko się pojawia.

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga pary. Szukałem starych targetow, ale te zdały egzamin. Byc moze coś zmienili w konstrukcji

 

tylko te od pana rogoz bedą kosztowały tyle co Canto... A wtedy wolę Minasy ;)

 

Pierwsza rzecz, wedlug tego co podaje producent jedna sztuka wazy 17kg, tutaj aukcja orosto od producenta

 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6306186290

 

Zobacz opis, poza tym cena za pare to 950zl, Canto tyle nie kosztuja ;)

 

Na fotkach są to Stand 4. Ja mam natomiast Stand 6 i polecam. Ładnie wykonane, a Canto grają na nich świetnie.

 

morfeusz_ witam w klubie !!! I na jakim kolorku stanęło?

 

Witam Pawle :)

Na orzechu amerykańskim, to jest tek kolor o ktory mi wlasnie chodzilo.

 

Niesamowicie dobrze grają Canto Grand na tych standach Dynaudio na których stoją na zdjęciach przewijacych się tu w wątku. Bas ma siłe, i szybsze kopnięcie. Warto poszukać używek. Widziałem za 600zł całkiem niedawno. Model Dynaudio STAND 6, ciężkie solidnie wykonane wręcz perfecto.

 

Robin a może chcesz swoje stand 4 sprzedac? :)

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Foty oczywiscie beda jak ogarne temat standow, bo na razie nie bardzo mam na czym postawic, wiec marnie to wyglada. Do testow stoja na krzeslach...

 

Jeśli jesteś z okolic Katowic to ja mam dość ciekawe standy na sprzedaż. Tylko odbiór osobisty.

Nie wystawiłem ich na sprzedaż bo w sumie mi nie przeszkadzają ale dla klubowicza....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Warto przejrzeć na początek rynek wtórny .Jeżeli w dobrej cenie będą standy Dynaudio model 4 i model 6 to warto zakupic .Nowe kosztowały 1500 ,- ,za połowę ceny naprawdę warto .Bardzo solidny wyrób.

 

Polecam też standy VAP-a ,doskonale wykonane zarówno z oferty podstawowej jak i wyższej tego producenta . Sam używam standów wymienionych wyżej. Jak ktoś ma więcej na wydaniu są standy Rogoża Janusza ,też je zabierałem na wystawy ,bardzo masywne .

 

Rynek wtory po czesci juz sprawdzilem i niestety na ta chwile stand 4 i 6 brak.

Jaki model i jaka cena za standy rogoza?

 

 

 

Jeśli jesteś z okolic Katowic to ja mam dość ciekawe standy na sprzedaż. Tylko odbiór osobisty.

Nie wystawiłem ich na sprzedaż bo w sumie mi nie przeszkadzają ale dla klubowicza....

 

Poprosze o info na prv. Dzieki!

Edytowane przez morfeusz_

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poprosze o info na prv. Dzieki!

 

Niestety jedną nogą jestem już na wczasach i musisz z tym poczekać jakieś 2 tyg.

Powiem tylko, że są to standy od producenta z Blachowni wypełnione balastem bez możliwości jego wysypania. Kolor czarny malowany proszkowo. Do tego kolce tez w czarnym kolorze. Waga jednej sztuki około 19 kg.

Jeśli będziesz nadal zainteresowany to przypomnij sie na priv po 20 lipca.

 

Powiem jeszcze, że będę chciał za nie śmieszne pieniądze (tylko dla klubowiczów).

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jedną nogą jestem już na wczasach i musisz z tym poczekać jakieś 2 tyg.

Powiem tylko, że są to standy od producenta z Blachowni wypełnione balastem bez możliwości jego wysypania. Kolor czarny malowany proszkowo. Do tego kolce tez w czarnym kolorze. Waga jednej sztuki około 19 kg.

Jeśli będziesz nadal zainteresowany to przypomnij sie na priv po 20 lipca.

 

Powiem jeszcze, że będę chciał za nie śmieszne pieniądze (tylko dla klubowiczów).

 

To ja zoferuję bezpłatny transport tych podstawek jak się porozumiecie, ponieważ trasę Katowice - Łódź i okolice wykonuję dość często .

 

Zatem można skorzystać z tej usługi :-)

Edytowane przez Studio16Hertz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na s/h na hifi.pl pojawił się znakomity stolik polskiego konstruktora tz. stolik "Sroka". Zapewne nie jest to tani stolik, ale jest to jedna z najlepszych konstrukcji. Specjalna stal dobierana pod kątem tłumienia wibracji, nogi wypełnione olejem turbinowym, półki granitowe 5 cm grubości. Konstruktor jest specjalistą od drgań, pracował przez wiele lat w elektrowni Turów i tam był odpowiedzialny za tematy związane z drganiami na turbinach. Warto pomyśleć o tym stoliku, bo na s/h bardzo rzadko się pojawia.

Serwus Artur a orientujesz się jakie pieniądze ten stolik kosztuje?

Na giełdzie jest "bezcenny"☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.