Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Serdeczne podziękowania dla Rafała i uroczej pan domu za gościnę. Spełnić marzenia to jest coś niezwykle ważnego w naszym życiu, coś co pozwala nam cieszyć się każdym następnym dniem. Rafał gratulacje za to, że spełniłeś swoje marzenia budując taki niesamowity system audio.

Cieszę się, że mogłem poznać nowe "zakręcone" na punkcie domowego audio, tak samo jak ja, osoby.

Pozdrawiam i dziękuję za miłe spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Serdeczne podziękowania dla uroczej gospodyni i przemiłego gospodarza.

Moc wrażeń i lekcja pokory.

 

.

 

Niesamowicie wygląda WZMOCNIENIE....wykorzystane do tych kolumn.

Na pewno pokazały WSZYSTKO co potrafią.

Gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pod wrażeniem.Sam nie wiem co napisać.

Gra suma elementów-połączenie rewelacyjnego pomieszczenia z dobraną elektroniką zaowocowało,dźwiękiem najwyższej próby.

Ethosy pomimo,że nie wyglądają na gigantów mają swój znaczący udział.

Gratulacje Rafał,Gratulacje Grzegorz!

Dla mnie było to wielce pouczające popołudnie.

post-20288-0-78090100-1468788356_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał,

Bardzo dziękuję Tobie i Twojej drugiej połówce za ciepłe przyjęcie i fantastycznie spędzonych kilka godzin.

Pokój robi ogromne wrażenie, pięknie i z gustem. Gratulacje.

Piorunujące wrażenie robią monobloki Amplifona WM300, tak jak nie przepadam za chromem tak w tym wydaniu - coś pięknego.

Kolumny Ethos Ultimo to kolejne rozwinięcie myśli firmowej Grześka - kawał porządnej roboty.

Sumarycznie zestaw gra z klasą a jak to klasa dodatkowo wpisuje się w gusta właściciela to pozostaje tylko po raz kolejny pogratulować !

Pozdrawiam i do zobaczenia

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał,

Bardzo dziękuję Tobie i Twojej drugiej połówce za ciepłe przyjęcie i fantastycznie spędzonych kilka godzin.

Pokój robi ogromne wrażenie, pięknie i z gustem. Gratulacje.

Piorunujące wrażenie robią monobloki Amplifona WM300, tak jak nie przepadam za chromem tak w tym wydaniu - coś pięknego.

Kolumny Ethos Ultimo to kolejne rozwinięcie myśli firmowej Grześka - kawał porządnej roboty.

Sumarycznie zestaw gra z klasą a jak to klasa dodatkowo wpisuje się w gusta właściciela to pozostaje tylko po raz kolejny pogratulować !

Pozdrawiam i do zobaczenia

Drodzy koledzy.

Dziękujemy za odwiedzenie naszych skromnych progów. Cieszmy się bardzo że mogliśmy was poznać osobiście. Spędzenie tych kilku godzin wspólnie,bezcenne. Duma nas rozpiera jak czytamy wasze opinie ,to bardzo budujące. Utwierdza nas to w przekonaniu że warto realizować swoje marzenia. Andrzeju,Marku,Irku,Rafale,Arturze,Darku,Grzesiu. Dziękujemy.������

Ps. Pragnę dodać że projekt który u nas powstał to zaangażowanie nie tylko nasze ale kilku osób pasjonatów z ogromną wiedzą i doswiadczeniem. Cieszy nas bardzo że trzon systemu czyli monobloki,kolumny głośnikowe , odtwarzacz plikow i wszystkie elementy adaptacji akustycznej powstał u nas w kraju . To duma dla nas Polaków że mamy tak zdolnych konstruktorów .

Pozdrawiamy wszystkich gorąco.

Rafał i Marta.

Edytowane przez Rafał.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie jestem po odsłuchu systemu kolegi Rafała M ... GRATULACJE !!! za przepiękny pokój audiofilski urządzony ze smakiem, za robiącą niesamowite wrażenie adaptację akustyczną, za system znakomicie zestrojony, Amplifon WM300 z Twoimi kolumnami S16Hz Ethos Ultimo (mam nadzieję że coś nie poprzekręcałem) zagrał fantastycznie, brak kompresji, niesamowita dynamika, separacja, rozdzielczość bez ostrości, na ok 18 m2 ... to bez dwóch zdań rewelacja ... oczywiście zawsze można coś poprawić, ale ten poziom to już bardzo wysoka półka. Jakby ten system dostał 30-40 m2 to była by tz "miazga" :))))

 

Jeszcze raz dziękuję za przyjęcie, poświęcony czas ... a w sprawie sufitu to my jeszcze będziemy się nie raz konsultować :) ... mam już "pomysła" co u mnie zrobić :)))

 

 

PS. A dla tych co uważają, że wszystko gra tak samo, albo prawie tak samo i wystarczą budżetowe zabaweczki ... to nie macie pojęcia o czym gadacie .... aby grało na takim poziomie, to niestety, trzeba wydać dużą furmankę talarów: na odpowiedniej jakości sprzęt, kolumny, okablowanie, zrobić pełną akustykę i trzeba wiedzieć jak to wszystko zestroić ... tylko tyle i aż tyle :)

Artur ten sufit projektowałem z myślą o kolumnach klasycznych i tym konkretnym zestawieniu. Jeżeli pozostaniesz przy obecnych paczkach to osobiście nie polecam przenoszenia tej konkretnej części adaptacji.

Zresztą jak to w życiu bywa najważniejsze jest to czego nie widać. Cieszę się, że Wam się moja koncepcja akustyczna spodobała.

 

Piorunujące wrażenie robią monobloki Amplifona WM300, tak jak nie przepadam za chromem tak w tym wydaniu - coś pięknego.

Andrzej czytasz to? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triode chyba nie do końca. P. Grzegorz pisał, że ta seria będzie w standardowej ofercie. Wiadomo ilościowo nie będą się sprzedawały jak Minasy bo grupa klientów hi-end jest u nas w kraju mniejsza. Choć życzę żeby schodziły jak świeże bułeczki :) To na pewno świetne paczki. Jak kiedyś się dorobię to kto wie :)

 

 

Napiszę nieco aby uporządkować pewne informacje. Ponieważ nowa strona internetowa powstaje w bólach to trzeba na nią jeszcze zaczekać nieco. Kolumny na jesień 2016 prezentowane będą w trzech seriach :Ethos ,Minas Anor , Canto. Zakładka Zlecenia indywidualne pozostaje nadal..

 

W serii Canto mamy dwa modele kolumn podstawkowych ,dołączy do nich podłogówka .

Seria Minas Anor składać się będzie także z trzech modeli :Minas Anor Plus, Minas Anor , Aurum.

 

Seria Ethos ma obecnie jeden model Ethos Ultimo ,na jesień będzie drugi model gotowy Ethos Vertigo New, kiedyś ….dołączy do nich niespełna 2 metrowa kolumna jako flagowiec topowy firmy .

Edytowane przez Silver_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Jak kiedyś się dorobię to kto wie :)

Serdecznie ci tego życzę!

 

........bo po tym co słyszałem pozostaje albo się wzbogacić albo zacząć handlować organami(własnymi)...lol..

 

Chyba,że uda się namówić kogo trzeba aby dokonał adaptacji.-nie mylić z adopcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szymon1 .... karwas znowu nie działa cytowanie …

Inna akustyka do głośników dookólnych, „deczko” inna do tradycji, zgoda, u mnie najpierw będą pomiary, później projekt, a na końcu wykonanie, z jednym ale … u mnie system gra w salonie, i na takie „Manhatany” jak Ty masz na suficie to nie mogę sobie pozwolić, bo inaczej „będzie wpierd… od małżonki” :) W aranżacji akustycznej sufitu Rafała, fajne jest to, że główny element tłumiący, jest schowany za wypukłą płytą binarną, to wszystko jest połączone z oświetleniem, dlatego to robi takie wrażenie lekkości … to jest „cywilizowany audiofilski sufit” do salonu, a nie tylko do „dziupli audiofila”.

Ja na swoich głośnikach „wynalazkach” gram od ponad 3 lat, wspomagane Torusem od 1,5 roku. Na dzień dzisiejszy wiem, że żadne, podkreślam żadne kolumny tradycyjne za kilkadziesiąt tysi zł nie dadzą mi takiej przestrzeni, takiego oddechu ja te moje. Jak ktoś się do takiej prezentacji przyzwyczai, to trudno zmienić na tradycyjne paczki. Tradycyjne konstrukcje będą miały na pewno lepszą lokalizację instrumentów, barwa to kwestia użytego przetwornika, dac’a, lamp ... kwestia kto co lubi. Zawsze jest kompromis. Dlatego na razie słucham u innych kolegów i staram się przygotować na ewentualną zamianę głośników. Z Grześkiem jestem umówiony na odsłuch u mnie, jak będzie miał gotowe te Ultimo aby zrobić „Tour de Pologne by S16Hz” :), zobaczymy jak to zagra vs moje dookolne wspierane Torusem. Mam też do sprawdzenie jeszcze jednego producenta z PL, jego konstrukcja jest praktycznie taka sama (chodzi mi o kształt obudowy) jak te nowe kolumny S16 Hz. Na razie te głośniki słuchałem u tego człowieka w systemie ponad rok temu, i grało to obiecująco. Jak będzie możliwość to wezmę te głośniki na odsłuch do siebie i wtedy po takich dwóch sparingach zobaczymy czy akustykę trzeba będzie robić jak dla dookólnych czy jak dla tradycyjnych … a na razie Avcony i Wingi muszą wystarczyć.

 

PS. WM300 bardziej mi się wzorniczo podoba niż SET42 / 140 choć i te są bardzo pikne :)

Edytowane przez artuku

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szymon1 .... karwas znowu nie działa cytowanie …

Inna akustyka do głośników dookólnych, „deczko” inna do tradycji, zgoda, u mnie najpierw będą pomiary, później projekt, a na końcu wykonanie, z jednym ale … u mnie system gra w salonie, i na takie „Manhatany” jak Ty masz na suficie to nie mogę sobie pozwolić, bo inaczej „będzie wpierd… od małżonki” :) W aranżacji akustycznej sufitu Rafała, fajne jest to, że główny element tłumiący, jest schowany za wypukłą płytą binarną, to wszystko jest połączone z oświetleniem, dlatego to robi takie wrażenie lekkości … to jest „cywilizowany audiofilski sufit” do salonu, a nie tylko do „dziupli audiofila”.

Ja na swoich głośnikach „wynalazkach” gram od ponad 3 lat, wspomagane Torusem od 1,5 roku. Na dzień dzisiejszy wiem, że żadne, podkreślam żadne kolumny tradycyjne za kilkadziesiąt tysi zł nie dadzą mi takiej przestrzeni, takiego oddechu ja te moje. Jak ktoś się do takiej prezentacji przyzwyczai, to trudno zmienić na tradycyjne paczki. Tradycyjne konstrukcje będą miały na pewno lepszą lokalizację instrumentów, barwa to kwestia użytego przetwornika, dac’a, lamp ... kwestia kto co lubi. Zawsze jest kompromis. Dlatego na razie słucham u innych kolegów i staram się przygotować na ewentualną zamianę głośników. Z Grześkiem jestem umówiony na odsłuch u mnie, jak będzie miał gotowe te Ultimo aby zrobić „Tour de Pologne by S16Hz” :), zobaczymy jak to zagra vs moje dookolne wspierane Torusem. Mam też do sprawdzenie jeszcze jednego producenta z PL, jego konstrukcja jest praktycznie taka sama (chodzi mi o kształt obudowy) jak te nowe kolumny S16 Hz. Na razie te głośniki słuchałem u tego człowieka w systemie ponad rok temu, i grało to obiecująco. Jak będzie możliwość to wezmę te głośniki na odsłuch do siebie i wtedy po takich dwóch sparingach zobaczymy czy akustykę trzeba będzie robić jak dla dookólnych czy jak dla tradycyjnych … a na razie Avcony i Wingi muszą wystarczyć.

 

PS. WM300 bardziej mi się wzorniczo podoba niż SET42 / 140 choć i te są bardzo pikne :)

Nie będę ci odpisywał szczegółowo bo za dużo pisania. Jak coś to dzwoń pogadamy na spokojnie. W koncepcji u Rafała bas poniżej 45Hz w ogóle nie jest tłumiony. Wszystkie siły zostały skierowane na zakres 50-200Hz. Niech was nie zwiodą na manowce narożne walcuszki.

Przy niedużym pomieszczeniu, bliskiej pozycji odsłuchowej, specyfice słuchu ludzkiego dla najniższych składowych, uwzględnieniu konstrukcji budynku i użytych materiałów oraz uwzględnieniu możliwości zastosowanych 18 na basie uzyskaliśmy określony efekt. Znaczy można słuchać Diany krall w spokoju :) Najniższych składowych o tej jakości, nie da się uzyskać w większej ilości. Tam gra barwa nie rezonans pokoju. DCS + WM300+revelatory dają niesamowitą kontrolę co naturalnie owocuje odczuciem mniejszej podusiowatości, a właściwie jedynie samą treścią najniższych składowych :)

U Ciebie jak sądzę bas hula w najlepsze i od tego bym zaczął, wełna w Avconach jest dobra do ocieplenia ściany i do tego bym ją stosował. Rdzenie tłumiące, które stosuje to zupełnie inny pułap jakościowy i niestety cenowy. Mam całkowitą kontrolę nad ich procesem produkcyjnym i mogę zmieniać w wymagany sposób ich parametry działania, rodzaj zastosowanych polimerów, gęstość, sprężystość itd. Przy Twoich kolumnach i braku możliwości korekcji najniższych składowych nad ustrojem lub pod podłogą miałbym zupełnie inną koncepcję. Ja jednak działam bezkompromisowo i żadna małżonka nie może stać na przeszkodzie audiofilskiemu szczęściu. Inaczej nie wchodzę w taką robotę :)

 

P.S. WM300 powstały w 2 kompletach na moje wyłączne zamówienie i do dzisiaj nie mam ochoty aby je na cokolwiek zmieniać. To jest niesamowita lampeczka z basem jak z krelleczka :)

 

To projekt jednostkowy ,trzyczęściowy. sekcja komputerowa , extender z karta USB oraz zasilacz liniowy . Może Szymon coś więcej podpowie.

To jest customowy projekt za copę talarów, opisywałem go już na forum. Tylko dla audio wariatów. Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy.

Dziękujemy za odwiedzenie naszych skromnych progów. Cieszmy się bardzo że mogliśmy was poznać osobiście. Spędzenie tych kilku godzin wspólnie,bezcenne. Duma nas rozpiera jak czytamy wasze opinie ,to bardzo budujące. Utwierdza nas to w przekonaniu że warto realizować swoje marzenia. Andrzeju,Marku,Irku,Rafale,Arturze,Darku,Grzesiu. Dziękujemy.������

Ps. Pragnę dodać że projekt który u nas powstał to zaangażowanie nie tylko nasze ale kilku osób pasjonatów z ogromną wiedzą i doswiadczeniem. Cieszy nas bardzo że trzon systemu czyli monobloki,kolumny głośnikowe , odtwarzacz plikow i wszystkie elementy adaptacji akustycznej powstał u nas w kraju . To duma dla nas Polaków że mamy tak zdolnych konstruktorów .

Pozdrawiamy wszystkich gorąco.

Rafał i Marta.

. Człowiek to jednak jest zakręcony ,oczywiście udało mi się przechrzcić Ciebie Adamie na Marka. Wybacz tą pomyłkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy.

Dziękujemy za odwiedzenie naszych skromnych progów. Cieszmy się bardzo że mogliśmy was poznać osobiście. Spędzenie tych kilku godzin wspólnie,bezcenne. Duma nas rozpiera jak czytamy wasze opinie ,to bardzo budujące. Utwierdza nas to w przekonaniu że warto realizować swoje marzenia. Andrzeju,Marku,Irku,Rafale,Arturze,Darku,Grzesiu. Dziękujemy.������

 

Rafale, Marto, przepięknie urządziliście pokój odsłuchowy. Jako osoba niezbyt osłuchana, a jeszcze mniej obyta z urządzeniami górnej półki, mogę jedynie powiedzieć, że całość zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Widać, że zadaliście sobie bardzo dużo trudu i na pewno wydaliście niemało środków na doprowadzenie pokoju i systemu do obecnego stanu. Bardzo Wam dziękuję, że można było robić zdjęcia, w moim przypadku będą one niezwykle inspirujące zarówno pod względem akustycznym (ale o tym mam nadzieję z kolegą Szymonem porozmawiać) jak i estetycznym (tutaj akurat temat dla mojej kobiety).

Odkrywcze dla mnie jest to, że są tacy pasjonaci, którzy potrafią poświęcić znaczną część "swojej egzystencji" aby coś fajnego zrealizować. To pierwszy pokój jaki widziałem, w którym wszystko poświęcone jest właśnie jednemu celowi. Wielkie brawa.

Rafale, rozmawialiśmy o docelowości systemu, przez co nie mogłem w nocy spać spokojnie - jak przystało na typowego audiofila. ;)

Chyba wiem co będzie dalej... i jestem przekonany, że Ty również o tym wiesz :)

Dziękuję Wam za gościnę.

 

Miło było poznać pozostałych kolegów. Mam nadzieję, że dane nam będzie jeszcze kiedyś się spotkać i porozmawiać na ciekawe tematy.

Artuku, Squad05, można powiedzieć, że się wręcz minęliśmy :(

Grzegorzu, dziękuję za poświęcenie własnego czasu i zorganizowanie wyjazdu, a jeszcze bardziej , że mnie na niego zaprosiłeś. :)

 

Irek.N.

ps. obiecałem sobie nie pisać o brzmieniu... ale ta nieskrępowana dynamika... no nie da się nie napisać...

 

W aranżacji akustycznej sufitu Rafała, fajne jest to, że główny element tłumiący, jest schowany za wypukłą płytą binarną, to wszystko jest połączone z oświetleniem, dlatego to robi takie wrażenie lekkości … to jest „cywilizowany audiofilski sufit” do salonu, a nie tylko do „dziupli audiofila”.

 

Ja na swoich głośnikach „wynalazkach” gram od ponad 3 lat, wspomagane Torusem od 1,5 roku. Na dzień dzisiejszy wiem, że żadne, podkreślam żadne kolumny tradycyjne za kilkadziesiąt tysi zł nie dadzą mi takiej przestrzeni, takiego oddechu ja te moje.

 

Dokładnie, bardzo ładnie zrobiony sufit.

 

Co Ty masz za kolumny? Googlarka nie pokazuje niczego sensownego :( pewnie ją źle karmię.

 

Miłego.

Irek.N.

 

Chyba,że uda się namówić kogo trzeba aby dokonał adaptacji.-nie mylić z adopcją.

 

Słuchaj, adopcja może być skuteczniejsza ;)

 

Miłego.

Irek.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Irek_N jeszcze będzie zapewne wiele okazji do wspólnych odsłuchów ... do zobaczenia na następnym odsłuchu. Nie będę zaśmiecał tematu S16Hz informacjami o moich kolumnach, wyślę Tobie info na priva jak wrócę z delegacji. pozdrawiam Artur

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a może jeśli nie w tym, to w jakimś innym np. dedykowanym wątku napiszecie jednak coś więcej i szerzej o podejściu do kwestii akustyki tego pokoju? Nie chodzi nawet o pikantne szczegóły dotyczące specjalistycznego strojenia ustrojów (co, jak, gdzie i z czego), ale przynajmniej poglądowo jakie były warunki zastane i co udało się wycisnąć po adaptacji (wyrównanie pasma i czasu pogłosu). Gdyby okrasić to fotami z pomiarów też byłoby super. Pokazało by to może dla szerszego grona nieco ciekawsze podejście do tematu akustyki w domowym audio (a nie stricte studyjnym, gdzie przeważnie jedyne co się liczy to kilo-waty :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a może jeśli nie w tym, to w jakimś innym np. dedykowanym wątku napiszecie jednak coś więcej i szerzej o podejściu do kwestii akustyki tego pokoju? Nie chodzi nawet o pikantne szczegóły dotyczące specjalistycznego strojenia ustrojów (co, jak, gdzie i z czego), ale przynajmniej poglądowo jakie były warunki zastane i co udało się wycisnąć po adaptacji (wyrównanie pasma i czasu pogłosu). Gdyby okrasić to fotami z pomiarów też byłoby super. Pokazało by to może dla szerszego grona nieco ciekawsze podejście do tematu akustyki w domowym audio (a nie stricte studyjnym, gdzie przeważnie jedyne co się liczy to kilo-waty :)).

To jest klub miłośników kolumn studio 16Hz a ja nie zdradzam swoich sekretów tak łatwo, za długo nad nimi pracowałem. Foty pomieszczenia w pełnej krasie pewnie jeszcze się pojawią. Póki co lepiej przybyć osobiście i tego doświadczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście odsłuch będzie zawsze najważniejszy, tym bardziej że i widok systemu (rozumianego jako pokój i sprzęt) cieszy oko.

Jak napisałem wcześniej nie chodzi o sekrety (tu rozumiane jako: ustroje, ich budowę czy nawet rozmieszczenie), a ewentualnie wyniki/efekty (co było na wstępie, a co udało się uzyskać) Tylko tyle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon

czy taki sufit,mam na myśli strojenie dałoby by się zastosować w pomieszczeniu o typowej wysokości 250cm?

Niestety, za nisko. Potrzeba około 30cm miejsca na prawidłową zabudowę. Inaczej to będzie kompromis coś za coś. W razie pytań pisz na pw.

 

Oczywiście odsłuch będzie zawsze najważniejszy, tym bardziej że i widok systemu (rozumianego jako pokój i sprzęt) cieszy oko.

Jak napisałem wcześniej nie chodzi o sekrety (tu rozumiane jako: ustroje, ich budowę czy nawet rozmieszczenie), a ewentualnie wyniki/efekty (co było na wstępie, a co udało się uzyskać) Tylko tyle. :)

Niech Rafał napisze co było na początku a co jest teraz. Nikt nie wie tego lepiej od niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, za nisko. Potrzeba około 30cm miejsca na prawidłową zabudowę. Inaczej to będzie kompromis coś za coś. W razie pytań pisz na pw.

 

Niech Rafał napisze co było na początku a co jest teraz. Nikt nie wie tego lepiej od niego.

Na porządku była Masakra ,kupa haosu , buczącego basu , tak się to jakoś dziwnie wzbudzalo że jak grała muzyka troszkę głośniej to przebywanie w innych pomieszczeniach mieszkania było nie do wytrzymania . Ile ja się najezdzilem tymi kolumnami głośnikowych Miałem dwa źródła dźwięku jednym były głośniki a drugim sąsiedzi grający na rurach centralnego ogrzewania. Wiedziałem że adaptacja to zmieni ale , i wtedy poznałem Szymona który mnie uświadomił że ,nie taka częściowa , robiona na zasadzie trochę tego trochę tamtego może w tym miejscu a może w tym. Nie i jeszcze raz nie.!! Nie ma drogi na skróty. Miał rację, zresztą od samego początku podejście do tematu było profesjonalne . A efekt można i oglądać i słuchać.

Moim zdaniem adaptacja jest pełnoprawnym elementem systemu nie mniej ważnym od innych jego składników. A nawet osmiele się napisać że to 60% grania.

Pozdrawiam.

 

No dobrze...Rafał, a podstawy granitowe są jako ozdoba czy mają jakiś wpływ na dźwięk?

Świetnie odciążają powierzchnię podłogi pod kolumnami głośnikowymi,stabilizuja ją zwlaszcza jak na podłodze jest mozaika parkietowa a na niej wykladzina.wpływu na dźwięk nie sprawdzalem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na porządku była Masakra ,kupa haosu , buczącego basu , tak się to jakoś dziwnie wzbudzalo że jak grała muzyka troszkę głośniej to przebywanie w innych pomieszczeniach mieszkania było nie do wytrzymania . Ile ja się najezdzilem tymi kolumnami głośnikowych Miałem dwa źródła dźwięku jednym były głośniki a drugim sąsiedzi grający na rurach centralnego ogrzewania. Wiedziałem że adaptacja to zmieni ale , i wtedy poznałem Szymona który mnie uświadomił że ,nie taka częściowa , robiona na zasadzie trochę tego trochę tamtego może w tym miejscu a może w tym. Nie i jeszcze raz nie.!! Nie ma drogi na skróty. Miał rację, zresztą od samego początku podejście do tematu było profesjonalne . A efekt można i oglądać i słuchać.

Moim zdaniem adaptacja jest pełnoprawnym elementem systemu nie mniej ważnym od innych jego składników. A nawet osmiele się napisać że to 60% grania.

Pozdrawiam.

 

Świetnie odciążają powierzchnię podłogi pod kolumnami głośnikowymi,stabilizuja ją zwlaszcza jak na podłodze jest mozaika parkietowa a na niej wykladzina.wpływu na dźwięk nie sprawdzalem.

Oczywiście dociążają !!!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.