Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

Moim zdaniem adaptacja jest pełnoprawnym elementem systemu nie mniej ważnym od innych jego składników. A nawet osmiele się napisać że to 60% grania.

 

Może wreszcie chociaż Tobie i Szymonowi ludzie uwierzą...akustyka pomieszczenia to podstawa!!! System musi być z nią w kooperacji...wtedy mogą zdarzyć się czary mary w kierunku dobrego grania...

Pozdrawiam

 

ps. Podaj proszę jakiś album muzyczny, który teraz brzmi u Ciebie zjawiskowo...jakiś Twój ulubiony...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, za nisko. Potrzeba około 30cm miejsca na prawidłową zabudowę

W bloku mam 250cm, rozumiem, że można inną adaptację zrobić niż u Rafała.

Szymon czy podjąłbyś się zrobienie czegoś w takim pomieszczeniu, to w domu na działce? Tam jeszcze nic nie ma, pokój nie ruszany. Pomieszczenie jak widzisz niziutkie. Jest sens w ogóle tam coś pakować?

http://www.audiostereo.pl/rzut-oka-na-poddasze_119835.html/page__hl__+rzut%20+oka%20+na%20+poddasze

Podaj proszę jakiś album muzyczny, który teraz brzmi u Ciebie zjawiskowo...jakiś Twój ulubiony...

Ja zawsze na odsłuch zabieram ten kawałek. To jeden z 6-7, które biorę ze sobą :)

https://www.youtube.com/watch?v=S_9orOOs_-M

Edytowane przez defol

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bloku mam 250cm, rozumiem, że można inną adaptację zrobić niż u Rafała.

Szymon czy podjąłbyś się zrobienie czegoś w takim pomieszczeniu, to w domu na działce? Tam jeszcze nic nie ma, pokój nie ruszany. Pomieszczenie jak widzisz niziutkie. Jest sens w ogóle tam coś pakować?

http://www.audiostereo.pl/rzut-oka-na-poddasze_119835.html/page__hl__+rzut%20+oka%20+na%20+poddasze

 

Ja zawsze na odsłuch zabieram ten kawałek. To jeden z 6-7, które biorę ze sobą :)

https://www.youtube.com/watch?v=S_9orOOs_-M

Bardzo dobry kawałek do sprawdzenia systemu.

Pomieszczenie do audio z rodzaju co byś nie zrobił cudów nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie do audio z rodzaju co byś nie zrobił cudów nie będzie.

Sugerujesz żeby odpuścić to pomieszczenie i raczej zrobić z niego sypialnię? :) Pytam serio.

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wreszcie chociaż Tobie i Szymonowi ludzie uwierzą...akustyka pomieszczenia to podstawa!!! System musi być z nią w kooperacji...wtedy mogą zdarzyć się czary mary w kierunku dobrego grania...

Pozdrawiam

 

ps. Podaj proszę jakiś album muzyczny, który teraz brzmi u Ciebie zjawiskowo...jakiś Twój ulubiony...

System jest tak uniwersalny że nie ma uprzywilejowanych gatunków . Jedynym ograniczeniem może być jakość realizacji płyty. Jeżeli ta jest nagrana zgodnie ze sztuką bez kompresji z odpowiednią dynamiką, to można szybko stracić poczucie czasu . Słuchając, słuchając , słuchając.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będzie najlepszy wybór :)

Zmartwiłeś mnie bo już jakieś plany poczyniłem z tym pomieszczeniem. Problemem jest to, że na poddaszu poza właśnie tym pokojem nie mam za bardzo gdzie i jak ustawić sprzętu. Już nie zaśmiecam wątku, przepraszam.

Edytowane przez defol

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwiłeś mnie bo już jakieś plany poczyniłem z tym pomieszczeniem. Problemem jest to, że na poddaszu poza właśnie tym pokojem nie mam za bardzo gdzie i jak ustawić sprzętu. Już nie zaśmiecam wątku, przepraszam.

 

jak tak będziemy patrzeć na ten temat to niedługo przestaniemy słuchać muzyki bo nie będzie gdzie ;(

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmartwiłeś mnie bo już jakieś plany poczyniłem z tym pomieszczeniem. Problemem jest to, że na poddaszu poza właśnie tym pokojem nie mam za bardzo gdzie i jak ustawić sprzętu. Już nie zaśmiecam wątku, przepraszam.

Jak nie ma wyboru to lepszy wróbel w garści :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już miałem to napisać, bez przesady każda gra gdzie może ludzie...

Jasne. Ale słyszałem już sprzęt za "miliony" w beznadziejnie zaadaptowanym pomieszczeniu i słyszałem sprzęt za kilkanaście tysięcy złotych z rynku wtórnego w pokoju gdzie wydane było tyle samo na adaptację. Wybieram bez wątpienia to drugie brzmienie. Ale żeby jasność była. Nie stać mnie aby wydać na adaptację naście tysięcy złotych i nie mam takiego zamiaru.

Edytowane przez defol

"Odmienny obraz każde widzi oko a każde ucho inny słyszy śpiew. A każde serce gdy wejrzysz w nie ukaże własną słabość i grzech"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Sugerujesz żeby odpuścić to pomieszczenie

 

Aż się prosi " ono " o monitory bliskiego pola...

 

Jasne. Ale słyszałem już sprzęt za "miliony" w beznadziejnie zaadaptowanym pomieszczeniu i słyszałem sprzęt za kilkanaście tysięcy złotych z rynku wtórnego w pokoju gdzie wydane było tyle samo na adaptację. Wybieram bez wątpienia to drugie brzmienie. Ale żeby jasność była. Nie stać mnie aby wydać na adaptację naście tysięcy złotych i nie mam takiego zamiaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

Jasne. Ale słyszałem już sprzęt za "miliony" w beznadziejnie zaadaptowanym pomieszczeniu i słyszałem sprzęt za kilkanaście tysięcy złotych z rynku wtórnego w pokoju gdzie wydane było tyle samo na adaptację. Wybieram bez wątpienia to drugie brzmienie. Ale żeby jasność była. Nie stać mnie aby wydać na adaptację naście tysięcy złotych i nie mam takiego zamiaru.

 

Najpierw wstaw...a może będzie czary mary jak u mnie...

 

Na odsłuch zabieram vinyl rip QOTSA Like Clockwork...i pozamiatane ;-) system pada na gębę...robi się hałas i chaos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znacie się wystarczy mieć 7700zł i problem z głowy. Pan Kleks by się nie powstydził! Zajmuje mało miejsca i z komórki robi salę koncertową.

Ostrzegam osoby o słabych nerwach, koszt produkcji jest wyjątkowo wysoki a materiał użyty do wytworzenia to pył pozyskiwany z kapeluszy krasnali irlandzkich.

http://audio.com.pl/newsy/sprzetowe/9260-harmonix-rfa-7800_47

Edytowane przez Szymon1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O żesz ty w mordę !!!

Sorry, nie mogłem się powstrzymać . Co to kurna nie wymslą :)

Przykleisz parę pinezek i po problemie :)

Mają jakieś kolory do wyboru ?

Te pinezki są na baterie ?

Kurde no nie mogę :)

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zmartwiłeś mnie bo już jakieś plany poczyniłem z tym pomieszczeniem. Problemem jest to, że na poddaszu poza właśnie tym pokojem nie mam za bardzo gdzie i jak ustawić sprzętu. Już nie zaśmiecam wątku, przepraszam.

 

No niestety jest to przykre, ze sporo z nas musi sluchac muzyki w zwyklych mieszkalnych pokojach lub innych w pelni nie przystosowanych, w tym i ja. Swego czasu nawet zainwestowalem kilka tys zl w adaptacje - dla miektorych pewnie pseudo adaptacje i niewiele to przynioslo,koniec koncow wyglądał tak ze czesc ustrojow ktore i tak niewiele wniosly udalo mi sie oddac i odzyskac kase, ale za szeroko pasmowe pochlaniacze, pomiary itp juz nie, wiec kasa poszla, a ja dalej tkwie w tym samym go...e i nie ma mi kto pomoc. Akustykowi ktory sie tym zajmowal juz nie ufam.

To tak dla pocieszenia dla Ciebie.

Edytowane przez morfeusz_

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jest to przykre, ze sporo z nas niestety musi sluchac muzyki w zwyklych mieszkalnych pokojach lub innych w pelni nie przystosowanych, w tym i ja. Swego czasu nawet zainwestowalem kilka tys zl w adaptacje - dla miektorych pewnie pseudo adaptacje i niewiele to przynioslo,koniec koncow wyglądał tak ze czesc ustrojow ktore i tak niewiele wniosly udalo mi sie oddac i odzyskac kase, ale za szeroko pasmowe pochlaniacze, pomiary itp juz nie, wiec kasa poszla, a ja dalej tkwie w tym samym go...e i nie ma mi kto pomoc. Akustykowi ktory sie tym zajmowal juz nie ufam.

To tak dla pocieszenia dla Ciebie.

Czy aby ten tajny specjalista , szpec to , acoustic lab ? . Słyszałem że byłeś nie jedyną jego ofiarą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy aby ten tajny specjalista , szpec to , acoustic lab ? . Słyszałem że byłeś nie jedyną jego ofiarą.

 

Nie ma sensu pisac. U mnie sa ograniczenia, rowniez te finansowe i kompleksowego remontu zrobic nie moglem, dlatego tez takie skutki a nie inne.

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam temat. Wiem, że pewnie już było ale ciężko znaleść.

Sprawa dotyczy kabli głośnikowych oraz IC do Minasów + wzmacniacz lampowy (moja konfiguracja jest w "o mnie")

Jakich Wy używacie i jakie się najlepiej sprawdzają. Ja narazie używam IC Cardas Microtwin oraz głośnikowy Qed Ruby.

Wczoraj wziąłem na testy głośnikowy Cardas Twinlink i muszę powiedzieć, że jest znaczna poprawa. Dźwięk się bardzo wygładził. Nabrał nieco dostojności, stał się równiejszy. Zniknął ten naskórek. Nabrał lepszej dynamiki.

Nie chcę jednak podejmować żadnych pochopnych decyzji gdyż ten kabelek (jak na moje możliwości) jest dość drogi (ok 2 tys).

 

Może Wy coś doradzacie ?

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.