Skocz do zawartości
IGNORED

studio16


terror twins
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie o tym pisze na płycie Dire straits w utworze Private Inwastigation jest nagrany dzwięk zamka od pistoletu ( ladowanie naboju do komory )

 

Słucham tej płyty ponad 30 lat i nigdy mi nie przyszło do głowy , że ten dźwięk to nagrany odgłos zamka pistoletu.

Dla mnie to zawsze była sztuczka na gitarze elektrycznej. Pewnie kota też tam nagrali :)

No cóż. Człowiek uczy się całe życie :)

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr podobnie jest z płytą Rogera Watersa "Amused to death" i utworami z tego albumu. Ludzie różne rzeczy na niej słyszą, a są przypadki, że sprzeczają sie nawet o rodzaj rąbanego drewna w jednym z utworów. Jest chyba nawet wątek na forum poświęcony tej płycie.

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr podobnie jest z płytą Rogera Watersa "Amused to death" i utworami z tego albumu. Ludzie różne rzeczy na niej słyszą, a są przypadki, że sprzeczają sie nawet o rodzaj rąbanego drewna w jednym z utworów. Jest chyba nawet wątek na forum poświęcony tej płycie

knopfler

Czytałem ten wątek :) Ale to inna bajka.

 

Knopfler wielokrotnie eksperymentował z różnymi przystawkami, procesorami czy efektami gitarowymi. Mimo tego zawsze było wiadomo czyja to gitara. Jeśli ktoś się nabrał na zamek z pistoletu lub miałczącego kota to znaczy, że mu się udało. Jednak ktoś kto "na co dzień obcował" z Dire Straits wie o co chodzi :)

Ale żeby Pacuła takie rzeczy pisał ? :) Oj zły przykład daje bo potem "młodzi" na forum głupoty wypisują :)

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

knopfler

Czytałem ten wątek :) Ale to inna bajka.

 

Knopfler wielokrotnie eksperymentował z różnymi przystawkami, procesorami czy efektami gitarowymi. Mimo tego zawsze było wiadomo czyja to gitara. Jeśli ktoś się nabrał na zamek z pistoletu lub miałczącego kota to znaczy, że mu się udało. Jednak ktoś kto "na co dzień obcował" z Dire Straits wie o co chodzi :)

Ale żeby Pacuła takie rzeczy pisał ? :)

Pan ma taka technike gry,ze nawet jak by zagral na banjo to i tak srednio zorientowany pozna Marka Knopflera.On jest po prostu znakomitym gitarzysta.ahoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan ma taka technike gry,ze nawet jak by zagral na banjo to i tak srednio zorientowany pozna Marka Knopflera.On jest po prostu znakomitym gitarzysta.ahoj

 

Nie bardzo wiem co chciałeś przekazać. "Pan ma taka technike gry" - ja nie gram.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem co chciałeś przekazać. "Pan ma taka technike gry" - ja nie gram.

Kazdy z wybitnych gitarzystow-do nich zaliczam Knopflera-bez wzgledu na to czy graja na Les Paulu czy na Stracie ma swoja technike.Sa to dziesiatki elementow skladowych ktore wplywaja na to ,ze juz po kilku dzwiekach rozpoznajemy mw kto gra.I mimo ze wszystkie wymienione instrumenty posiadaja najczesciej 6 strun i podobny gryf -to wlasnie indywidualna technika i sluch pozwalaja na tak znaczna roznorodnosc w podejsciu do podobnie wygladajacych instrumwentow.Rozumiesz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Słucham tej płyty ponad 30 lat i nigdy mi nie przyszło do głowy , że ten dźwięk to nagrany odgłos zamka pistoletu.

Dla mnie to zawsze była sztuczka na gitarze elektrycznej. Pewnie kota też tam nagrali :)

No cóż. Człowiek uczy się całe życie :)

Fajna ciekawostka , wpis dotyczył różnic czy te dźwięki da się poznać jako miauczenie lub ładowanie zamka a jak to uzyskał czy poprzez nagranie czy przy pomocy sztucznego efektu to szczegół chyba że kolega uważa że słyszy co innego w tych dźwiękach dam namiary na dobrego laryngologa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

knopfler

Czytałem ten wątek :) Ale to inna bajka.

 

Knopfler wielokrotnie eksperymentował z różnymi przystawkami, procesorami czy efektami gitarowymi. Mimo tego zawsze było wiadomo czyja to gitara. Jeśli ktoś się nabrał na zamek z pistoletu lub miałczącego kota to znaczy, że mu się udało. Jednak ktoś kto "na co dzień obcował" z Dire Straits wie o co chodzi :)

Ale żeby Pacuła takie rzeczy pisał ? :) Oj zły przykład daje bo potem "młodzi" na forum głupoty wypisują :)

 

Mi chodzi o Rogera Watersa i Amused to death, radio, szczekanie psow itp itd...

A rabanie drewna... moze mi sie plyty pomylily ;)

Edytowane przez morfeusz_

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna ciekawostka , wpis dotyczył różnic czy te dźwięki da się poznać jako miauczenie lub ładowanie zamka a jak to uzyskał czy poprzez nagranie czy przy pomocy sztucznego efektu to szczegół chyba że kolega uważa że słyszy co innego w tych dźwiękach dam namiary na dobrego laryngologa .

 

U laryngologa dziś byłem ale dziękuję.

Ok. skoro tak to nie ma sprawy. Odebrałem to inaczej bo wyraźnie napisałeś

"... jest nagrany dzwięk zamka od pistoletu" - więc tak to odebrałem.

Gdybyś np napisał "odgłos pistoletu" nie było by tematu.

Tak czy siak wszystko wyjaśniłeś i nie było tematu.

 

 

Pozdrawiam

 

Kazdy z wybitnych gitarzystow-do nich zaliczam Knopflera-bez wzgledu na to czy graja na Les Paulu czy na Stracie ma swoja technike.Sa to dziesiatki elementow skladowych ktore wplywaja na to ,ze juz po kilku dzwiekach rozpoznajemy mw kto gra.I mimo ze wszystkie wymienione instrumenty posiadaja najczesciej 6 strun i podobny gryf -to wlasnie indywidualna technika i sluch pozwalaja na tak znaczna roznorodnosc w podejsciu do podobnie wygladajacych instrumwentow.Rozumiesz ?

 

Oczywiście, że rozumiem. To samo chciałem przekazać powyżej. Wielcy gitarzyści mają właśnie to do siebie, że można ich rozpoznać po kilku taktach. Wielu z Nich wyrobiło sobie wizytówki brzmienia. Np kto nie rozpoznał by gitary Mike Oldfielda, Stevie Ray Vaughan, Rogera Watersa, BB Kinga itd...... no i wreszcie Knopfler.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U laryngologa dziś byłem ale dziękuję.

Ok. skoro tak to nie ma sprawy. Odebrałem to inaczej bo wyraźnie napisałeś

"... jest nagrany dzwięk zamka od pistoletu" - więc tak to odebrałem.

Gdybyś np napisał "odgłos pistoletu" nie było by tematu.

Tak czy siak wszystko wyjaśniłeś i nie było tematu.

 

 

Pozdrawiam

 

 

 

Oczywiście, że rozumiem. To samo chciałem przekazać powyżej. Wielcy gitarzyści mają właśnie to do siebie, że można ich rozpoznać po kilku taktach. Wielu z Nich wyrobiło sobie wizytówki brzmienia. Np kto nie rozpoznał by gitary Mike Oldfielda, Stevie Ray Vaughan, Rogera Watersa, BB Kinga itd...... no i wreszcie Knopfler.

Dokladnie-podobne instrumenty,a ile roznych brzmien.I to jest czad.ahoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzi o Rogera Watersa i Amused to death, radio, szczekanie psow itp itd...

A rabanie drewna... moze mi sie plyty pomylily ;)

 

Nie pomyliły Ci się. Rozważanie o rodzaju drzewa jest śmieszne dla mnie. Ale skoro kogoś to bawi to nie mam nic przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wszystkie albumy i to w różnych wydaniach czy to na vinyl lub CD Pink Floyd oraz Roger Waters , też Gilmour-a...zbierałem je od wielu lat głownie z najlepszych wydawnictw ale ... jakże odziedziczyłem też niektóre z polskich nagrań a nawet radzieckiej Melodija , Balkaton też znajdzie się ;)

 

 

Porównań można tworzyć z tego wszystkiego co nie miara. Angielskie słucham na co dzień , japońskie na kolekcjonerskiej szafce a wszelkie inne dla ciekawostki w pudle ;)

 

P.s Dark Side Of The Moon - vinyl , pierwsze tłoczenie polskich nagrań na licencji EMI jest całkiem przyzwoite . W folii nie grane jest już nie lada rodzynkiem kolekcjonerskim.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elektronikę , kolumny a nawet wnętrza ludzie będą zmieniać wraz z niekoniecznie właściwym postępem i kierunkiem życia.

 

 

wybitna muzyka zawsze pozostanie...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.